Stigla zima...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Stigla zima...

Post od Stjepa » 14 Nov 2017, 15:12

Xepoj87 je napisao:
14 Nov 2017, 12:28
Automtska klima je uvek u auto modu, nema rucno biranje temperature.
Možeš li mi objasniti drugi deo rečenice?

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Stigla zima...

Post od Delija » 14 Nov 2017, 15:23

Ma to je klima koja ocitava zivotne parametre vozaca i svakog putnika i u kombinaciji sa njihovim zeljama (telepatski ocitanim, nooormalno) podesava ambijent :pardon:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6749
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Stigla zima...

Post od ljuba » 14 Nov 2017, 15:53

Pa za moju zenu jedina moguca kombinacija :) Gde to ima da se kupi...

Korisnikov avatar
DasAuto
Postovi: 1675
Pridružio se: 16 Sep 2015, 15:05
Lokacija: swe

Re: Stigla zima...

Post od DasAuto » 14 Nov 2017, 16:17

Darko je napisao:
14 Nov 2017, 12:40
@Das auto, bas me zvao kum i rekao mi je da je bas hladno. On je u jonkopingu, ne znam u kom si ti gradu.
Ja sam 230km juznije, tacnije Kristianstad. Ovdje nas vjetar dere zbog blizine mora :) Kod njih je malo blaza klima.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9065
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Stigla zima...

Post od Darko » 14 Nov 2017, 16:38

To je na baltiku? Jel bude tu snega zbog blizine mora? Cuo sam da u malmeu retko pada sneg.

Ja sam bio u jonkopingu, huskvarni, varnamu i geteborgu. Veoma je uredno i sredjeno. Jedva cekam da odem opet malo u posetu.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima...

Post od Xepoj87 » 14 Nov 2017, 16:48

Stjepa je napisao:
Xepoj87 je napisao:
14 Nov 2017, 12:28
Automtska klima je uvek u auto modu, nema rucno biranje temperature.
Možeš li mi objasniti drugi deo rečenice?
Lapsus, sto si mogao i sam zakljuciti po sledecoj recenici.
Hteo sam reci da nema rucnog moda.


Ogi, to sto pricas je nebuloza koju ti je nalupao prodavac koji pojma nema.
Kako mislis da ti radi klima, kada auto mod nije ukljucen, jel ledi ili je temperatura u autu ista kao u auto modu?
Posto je ovo drugo u pitanju, logicno je da ti radi senzor, koji nikada ne moze da se iskljuci, odmah da ti kazem, kao ni na klimi u kuci.
Si nekada palio kuci klimu, imas auto i imas ricno da podesis jacinu duvanja, ali u oba slucaja, klima radi do zadate temperature, zar ne?


Kazem ti, razlika je samo u nacinu postizanja temperature i nista drugo.
Kada je auto, auto ce kombinovati temperaturu vazduha sa jacinom duvanja, a ako ostavis da duva kolilo ti zelis, on ce onda samo vazduh prilagodjavati, od toplog, do hladnog.
Ali u svakom slucaju, senzor mu govori koja je temperatura u prostoriji/kabini i pokusava odrzati zadatu temperaturu.
Cak i kada klima(A/C) nije ukljucena, taj senzor radi.

Po istom principu ti rade svi rashladni uredjaji, imaji termostate i elektroniku sa jednim i vise senzora koja gasi i pali hladjenje, da bi odrzalo zadatu temperaturu.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.






Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
DasAuto
Postovi: 1675
Pridružio se: 16 Sep 2015, 15:05
Lokacija: swe

Re: Stigla zima...

Post od DasAuto » 14 Nov 2017, 16:54

Darko je napisao:
14 Nov 2017, 16:38
To je na baltiku? Jel bude tu snega zbog blizine mora? Cuo sam da u malmeu retko pada sneg.

Ja sam bio u jonkopingu, huskvarni, varnamu i geteborgu. Veoma je uredno i sredjeno. Jedva cekam da odem opet malo u posetu.
Jeste balticko je. Snijeg rijetko pada, bas kao u Malmeu. Drzava jeste uredjena ali i malo dosadna :) Po meni je jedina mana sto je "daleko" od ostale Evrope.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima...

Post od pedja » 14 Nov 2017, 20:44

Mali of:
Auto mod u Astri nikada nije uspeo da namesti prijatan ambijent, na dužim putovanjima, po toplom vremenu. Vazda sam ga ručno doterivao.




TT




Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Stigla zima...

Post od passenger » 14 Nov 2017, 20:47

Cudo to, corsa mI je ok na 20,21 stepen
Nekad samp preusmerim vazduh na soferku I noge, da ne duva napred u mene
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Stigla zima...

Post od stefanan » 14 Nov 2017, 20:50

Ja sam u grupi ovih sto sami nameštaju, tj ima neku opciju full auto (gde sve sam radi), čim se nešto izmeni prelazi se na auto (to ja koristim, jer leti volim da mi npr jače duva u noge i šoferku a ne u mene) I neki no name režim, tu je uključena klima ali valjda sam namestis

Sent from my MI 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima...

Post od Xepoj87 » 14 Nov 2017, 21:11

pedja je napisao:Mali of:
Auto mod u Astri nikada nije uspeo da namesti prijatan ambijent, na dužim putovanjima, po toplom vremenu. Vazda sam ga ručno doterivao.




TT
I mene nervira jer vremenom previse smanji duvanje, zato ja 90% vremena sam podesavam jacinu duvanja.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Stigla zima...

Post od Delija » 14 Nov 2017, 21:32

Savrseno ocekivano - sistem prilagodi temperaturu mikrolokacijama gde su senzori, a senzora nema 300 u kabini.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima...

Post od Day Walker » 14 Nov 2017, 22:12

:plusone:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Stigla zima...

Post od dunx81 » 14 Nov 2017, 22:32

Kod mene je drugacije reseno. Vec smo zvakali ovu prcvu u temi o klimi,mozda i ovo da se prebaci tamo.

Postoji auto mod ali je korisniku ostavljeno da odluci da li ce raditi kompresor (klima) ili ne (grejanje) sto se podesava tasterom ECO.
U praksi ovako izgleda:

Slika

Automatski podesava krilca,jacinu duvanja,temp.vazduha,sve ali je u eco modu i ne pali kompresor-citaj leti se na ova 23c skuvas jer klima ne radi pa taj mod koristim zimi.

Slika
Sve isto s tim sto kompresor radi jer je eco mod ugasen-leti je super ali u uslovima kao npr danas bi se posmrzavali tako da taj mod koristim leti.

Slika

U ovoj varijanti radi kao klasicna manuelna jedinica,duvace kako je postavljen do besvesti,nece nista sam korigovati. Eco ukljucen,kompresor iskljucen tako da prakticno radi grejanje. Levi tockic u ovom slucaju ima funkciju kao i onaj na obicnoj klimi sto se okrece od plavog ka crvenom.

Slika

Ovde eco ugasen,kompresor radi, hladi li hladi,ne menja sam nista jer nije na auto.

U sustini 23c u auto eco i van auto eco nisu isti sto je malo apsurd i obesmisljava pojam automatskog u ovoj prici ali eto neko je smislio da korisnik bira da li ce automatski da hladi ili automatski da greje.

Jedan primer, kad sam proslog leta rano ujutro krenuo s mora,popeo se u brda,10ak c napolju, stavim na 22,auto,eco i fino ugreje kabinu. Kako je dan odmicao napolju postaje sve toplije,on duva sve jace i jace i jace ali ne uspeva da rashledi jer ne pali kompresor. Kad je postalo bas toplo ugasim eco,on upali kompresor,za par min.smanji jacinu duvanja,predrnda klapne i nastavi ali s hladjenjem.
U principu dosta fino regulise, nije bucna,ne smeta kad duva ali su mogli ostaviti da sama drnda i kompresor. Da podesis temp.i ne razmisljas da li je zima, leto,toplo,hladno.


t


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Stigla zima...

Post od dragvorl » 14 Nov 2017, 22:43

Interesantno da sa kompresorom i na grejanju ne zagreva na datu temperaturu, to kod mene na Renaultu bas odradi kako treba, odmagli i zagreje koliko se trazi, naravno kada je motor zagrejan.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori