Zanimljivi novinski i drugi članci

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od ljuba » 13 Maj 2017, 09:04


Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od snork » 13 Maj 2017, 13:48

Ljubo, evo par citata u vezi sa temom:


I shall give a propagandist reason for starting the war, no matter whether it is plausible or not. The victor will not be asked afterwards whether he told the truth or not. When starting and waging war it is not right that matters, but victory.
-- Adolph Hitler

Success is the sole earthly judge of right and wrong.
-- Adolph Hitler, "Mein Kampf"


A takođe su zanimljivi i:

What luck for the rulers that men do not think.
-- Adolph Hitler

The broad mass of a nation... will more easily fall victim to a big lie than to a small one.
-- Adolf Hitler, "Mein Kampf"

The very first essential for success is a perpetually constant and regular employment of violence.
-- Adolph Hitler, "Mein Kampf"

Naturally the common people don't want war... but after all it is the leaders of a country who determine the policy, and it is always a simple matter to drag the people along, whether it is a democracy, or a fascist dictatorship, or a parliament, or a communist dictatorship. Voice or no voice, the people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked, and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same in every country.
-- Hermann Goering


Kao i jedan citat kojeg se setim kad god nas naši i strani političari pozivaju da prihvatimo "realnost":

You may be sure that when a man begins to call himself a "realist," he is preparing to do something he is secretly ashamed of doing.
-- Sydney Harris
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od ljuba » 13 Maj 2017, 16:23

Pa za temu koju sam ja imao na umu mnogo si citirao Hitlera :). U ovom slucaju interesantni su mi Amerikanci i sistem koji je svet dalje iskopirao. Mislim da bi citati iz Prljavog Harija bili prikladniji. Kada sam bio mladji takav sistem mi je bio vise nego prihvatljiv, da ne kazem jedini za koji sam mislio da donosi rezultate. Ali na moju veliku zalost donosi bas ovo sta nam se trenutno desava, napetost i sumnju u sve i svakoga. Da razjasnim ukratko mislim na Prljavog Harija :) a ne na Hitlera, koji je imao potpuno drugu filozofiju i teznje...

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od snork » 14 Maj 2017, 01:34

Pa tema članka je bila da li cilj opravdava sredstva ili ne. Zaključili su da je to izgovor koji loši ljudi koriste kako bi radili grozne stvari, :) što sam ja potvrdio Hitlerovim primerom. Citat rajh-ministra avijacije :) Hermana Geringa o ubeđivanju ljudi da je rat neophodan, pod izgovorom da im neko ugrožava slobodu je takođe zanimljiv, jer je to ono što Amerika radi poslednjih 70 godina.

Na šta si ti mislio? Kad je reč o Prljavom Hariju, svojevremeno sam bio fan tih pet filmova, mada ih nisam gledao 10+ godina, pa sam zaboravio detalje. Podržavam Harijeve grube metode, jer je reč o borbi protiv okorelih kriminalaca. Da li misliš da on takvim radom počinje da liči na one protiv kojih se bori? Na šta misliš kada kažeš da tako funkcioniše cela Amerika?
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od ljuba » 14 Maj 2017, 08:34

Kucao sam dugacak odgovor kada mi je browser pukao :) Ukratko nisam mislio na pojedinca nego na drustvo u celini, i nacin na koji ona resava probleme. Sve je manje vremena i razumevanja da se problemi resavaju, nego se sve cesce pribegava brzim i "efikasnim" nacinom resenja - cesto surovom silom, koji cesto problem napravi jos vecim. I pri tom sam mislio na probleme/situacije od vaspitanja dece, do kontrole granica, diplomatije itd. Kao sto rekoh da je problem ogranicen na samo jednog (ogranicen broj) coveka lakao bi ga resili, ali na nivou drustva vrlo tesko...

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od ljuba » 19 Maj 2017, 11:23


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od nidza » 19 Maj 2017, 21:36


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od ljuba » 24 Maj 2017, 09:21

Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts. - Winston Churchill
Slika

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od ljuba » 27 Maj 2017, 14:58


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od ljuba » 31 Maj 2017, 08:13

Zaista fascinantno, zarada firme po jednom zaposlenom:
Slika


Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od Mr.Rotor » 01 Jun 2017, 13:20

Glup naslov teksta i bezbezno osvrtanje na tweet Ivanke Tramp, ali odličan tekst...

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.p ... id=1266987

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od shandu90 » 01 Jun 2017, 14:46

Mnogo mrace sa familijom Tramp. Ne znaju sta ce vise od sebe pa udri po Trampovima.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od jaksa » 01 Jun 2017, 15:22

Protiv Trampa se vodi do sad nikad vidjena kampanja, videćemo gde će to odvesti.
Meni se sve čini da će čiča da ih prevesla.

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od Velja » 01 Jun 2017, 15:27

Sve je to fol, rasteretni ventil za raju - isto k'o i ovde...

Odgovori