Zdravlje

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zdravlje

Post od Vladapetr » 30 Sep 2016, 01:14

Hahaha, pa ti citiraš onog degenerika Slađanu Velkov :rofl: :glavomuzid:
Pogledaj linkove koje sam ostavio, treći je npr neposredan dokument Instituta za javno zdravlje Finske.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Zarkofinska
Postovi: 321
Pridružio se: 11 Jul 2016, 01:04

Re: Zdravlje

Post od Zarkofinska » 30 Sep 2016, 01:26

Ne znam gde si ti pronasao u tom pitanju koje sam postavio. Ali posto se pravis pametan i da sve znas deder da ti pojasinim, nisi u obavezi da detetu das MMR i malopre sam napisao koliko je procenat nuspojava koji ti ovde predoce, nista ja nisam pogresno razumeo nego sam bio kod pedijatra zbog deteta, tako je ovde. Ne znam koga sam ti iskopirao gore ali je to prvo sto sam nasao, ako ti treba zvanican stav Finskog zdravstva mozes pronaci ovde na ovom sajtu http://www.rokote.fi izvoli nadam se da ces se snaci. I u buduce mozes meni da pises samo ako imas nesto pametno da kazes.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zdravlje

Post od Vladapetr » 30 Sep 2016, 01:34

I na tom sajtu vidim da je MMR obavezan:

http://www.rokote.fi/lasten-rokoteopas/ ... usohjelma/

MPR je MMR ;)

Ovo je skrivena kamera :rofl:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Zarkofinska
Postovi: 321
Pridružio se: 11 Jul 2016, 01:04

Zdravlje

Post od Zarkofinska » 30 Sep 2016, 01:40

Ja uopste ne znam zasto ti odgovaram. Ako pozaljivo procitas pise na tom sajtu NEMAS OBAVEZU DA VAKCINISE DETE NEGO AKO ZELIS. Ovo sam napisao velikim slovima posto ocigledno ne razumes ili se pravis da ne razumes. Da pojasnim jos jednom u Finskoj nemas obavezu da das detetu vakcinu ako ne zelis, pre nego sto dobije vakcinu daju ti papir gde pise da je moguce da ima kontra indikacije, a ti sam odlucis da li ces da ga vakcinises ili ne. Jedina obavezna vakcinacija je u vojsci i u slucaju epidemije. Prosto i jednostavno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zdravlje

Post od Vladapetr » 30 Sep 2016, 01:47

Ok, onda su sve ove dokumente i planove imunizacije okačili da se ljudi imaju čime zanimati :mrgreen:
Zarkofinska je napisao:Kako objasnjavate, to da u finskoj MMR vakcina nije obavezna i da kada odete da pitate za nju kazu da 12% postoji sansa za kontraindikacije. Jel su to neke razlicite vakcine ili su samo doktori i tehnicko osoblje drukcije informisani.??
Daj da vidimo taj zvaničan podatak da je mogućnost kontraindikacija (i kojih) od MMR-a 12%? Pošto si od ovoga krenuo, sa pitanjem da li su to različite vakcine jer @123456 kaže da su bezbedne i neophodne a tvoj pedijatar navodno kaže drugačije.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Zarkofinska
Postovi: 321
Pridružio se: 11 Jul 2016, 01:04

Re: Zdravlje

Post od Zarkofinska » 30 Sep 2016, 01:56

Ti ocigledno nemas pametnija posla nego da se u sve mesas i pritom pametujes i kada nisi u pravu. Prvo pitanje nije bilo tebi namenjeno nego nekom drugom koji kada procita pitanje moci ce da ti potvrdi da u Finskoj nije obavezna vakcinacija, i verovatno ako bude hteo, moci ce da potvrdi i ovo sto sam napisao za MMR vakcinu. Ti ako imas dete vakcinisi ga kako zelis i sa cime hoces ja svom detetu ne dam MMR kada mi ovako nesto kazu ljudi koji su ovde zaduzeni za to. Niti su nacelnici niti neke face, najobicniji pedijatri. A kao sto malopre napisah gore kada budes imao nesto pametno da kazes slobodno napisi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zdravlje

Post od Vladapetr » 30 Sep 2016, 02:03

Obratio si se u množini, "kako objašnjavaTE", ako te interesuje mišljenje samo određenog člana pošalji mu privatnu poruku. Taj isti član je napisao da je dobro upućen u vakcinacije i priču oko njih, te da će svojoj deci dati sve propisane vakcine (dakle i MMR). Ali evo twista kao kod Hičkoka, sad po tebi čekamo da taj član potvrdi saznanja tvog pedijatra a koja opet nigde nisu zvanično objavljena, da je kod MMR vakcine mogućnost ozbiljnih kontraindikacija 12% :rofl:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Zarkofinska
Postovi: 321
Pridružio se: 11 Jul 2016, 01:04

Re: Zdravlje

Post od Zarkofinska » 30 Sep 2016, 02:09

Cim sam citirao njega @12345 znaci da sam se njemu i obratio, " kako obvasnjavaTE" je persiranje u ovom slucaju ( trebao bi to kao profesor da znas ) a obratio sam mu se javno posto bih zeleo da i ostali vide nejgov odgovor. Ali nazalost ti si ovo oterao u skroz drugom pravcu, pokusavajuci da ti obajsnim neke stvari.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zdravlje

Post od Vladapetr » 30 Sep 2016, 02:38

Haha pa ti i persiraš na forumu, kakvi maniri jbt :kezo:
Ajd, živ nisam dok ti ne odgovori kakva su njegova saznanja o navodnoj tvrdnji tvog pedijatra o 12% mogućnosti kontraindikacija kod MMR-a, za koju inače na svetu ne postoji drugi izvor osim tebe :D
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zdravlje

Post od Grujic » 30 Sep 2016, 06:16

Ne mesajte rec kontraindikacija i komplikacija. Sem toga, u 12% komplikacija ulaze i crvenili na mestu uboda, prolazna temperatura itd

Sent from my HTC One using Tapatalk

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Zdravlje

Post od snork » 30 Sep 2016, 07:19

:plusone:

A toga ima vrlo često kod vakcinisanja svih vrsta. Kad se samo setim vakcine protiv tuberkuloze u OŠ, kod većine je bila prilično burna lokalna reakcija.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Zdravlje

Post od McGruja » 30 Sep 2016, 07:29

Kada ljudi imaju svest i obrazovanje, "obaveza" vakcinisanja nije potrebna


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
masaivan
Postovi: 1210
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:32
Garaža: Citröen C4 1.6 BlueHDi 120

Re: Zdravlje

Post od masaivan » 30 Sep 2016, 07:43

@darko nemam problema sa Pressingom ne uspavljuje, mada trenutno pijem Aerius on je kao malo bolji i skuplji.
Kako reagujes na ujed pčele, osice.
Meni bude muka i mesto uboda bude baš naduveno nekoliko dana.

TT

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19259
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zdravlje

Post od Heinz » 30 Sep 2016, 09:36

Darko je napisao:@heinz, raspitacu se svakako oko tih vakcina, ako nema negativnih posledica, verujem da se isplati probati. Ja nemam gusenja ali tesko je raditi kad ti u ovom periodu veci deo dana curi nos, suze, malaksalost..itd
Ne možeš ti da probaš, oni te leče. Verovatno prvo terapija, pa posle možda vakcina.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9060
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Zdravlje

Post od Darko » 30 Sep 2016, 09:44

@masaivan, ne pamtim kad je bocnula pcela ali ne secam se da sam imao ranije imao posebne reakcije na to..

Odgovori