Vežbanje, dijete, teretana...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Scuderia » 26 Okt 2016, 09:55

Sigurno ometa san i stavlja organizam u stanje budnosti onda kada nije potrebno.

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Velja » 26 Okt 2016, 10:01

Ja spavam k'o anđelak posle fizičke aktivnosti :)

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Delija » 26 Okt 2016, 10:07

Posle odredjenih "fizickih aktivnosti" spavam i ja kao andjelak Slika



:kezo:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Ji 4Tze » 26 Okt 2016, 12:36

Tako je, zato što ti se luči oksitocin i od toga ti se spava. A pre toga, pošto je pao mrak, telo kreće da luči melatonin i sprema se na spavanje.
E zato je loše da mu vežbanjem poturiš dozu hormona koji podstiču na aktivaciju i dalji rad organizma kad mu je vreme odmora.
Možda samo pola sata, sat ranije da odradi te vežbe a pola sata, sat pred spavanje, neka ne-telesna, mirna aktivnost (šetnja, čitanje).
Istezanje je ok, čučnjevi i trbušnjaci, sklekovi baš i ne pred spavanje.

Lagana šetnja napolju je najbolja za dobar san.
Jutarnje zagrevanje i razgibavanje, za bolje intelektualne rezultate pre podne i preko dana.
Moji idu u neku školicu sporta 18-19h i do 21h su u krevetu.

A valjda se i pod opštom praksom podrazumeva neko osnovno znanje oko rada organizma??
Deca imaju prilagodljive organizme, neće sad ništa da mu fali, samo se iscrpljuje bez veze što može da utiče na duže staze, kako, nemam pojma.
Da će da bude lood na ćaću to je već sigurno :mrgreen:
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od blaugrana » 26 Okt 2016, 14:11

Gobline, pusti dete da bude dete.
Kakvi sklekovi, trbusnjaci i ostalo.
Ne znam sta ti je cilj da postignes sa njim?

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Velja » 26 Okt 2016, 14:16

Da...Nek' pliva što više, pa za 2-3 godine nešto ozbiljnije :)

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od goblin » 26 Okt 2016, 19:00

Ji 4Tze je napisao: Moji idu u neku školicu sporta 18-19h i do 21h su u krevetu.
Kazu da je do neke 9 godine i najbolje da dete ide uprave na te sportske skolice gde im se razvija kompletno telo, kordinacije... bez naglaska na odredjeni sport, i gde dobar instruktor moze da oceni za koji bi sport dete imalo predispozicije.
I ja sam malog hteo da forsiram upravo to ali se nije primio.

Al samo ih treba "gurati" u sport, od toga im nista lose nece biti, naprotiv, benefiti su ogromni...
blaugrana je napisao:Gobline, pusti dete da bude dete.
Kakvi sklekovi, trbusnjaci i ostalo.
Ne znam sta ti je cilj da postignes sa njim?
Zasto dete ne bi bilo dete ako se bavi sportom, pa cak i pojacanim intenzitetom.
Iskreno, ni na njemu ne primecujem ni trunku odbojnosti prema aktivnostima koje ima, vec bas naprotiv.
Treba voditi racuna i ne opterecivati ih na pogresan nacin da se ne bi povredjivali ili nepravilno razvijali, ili upravo ovo sto ja sada imam dilemu da li ima negativnih efekata vezbanje u vecernjim casovima... ali same aktivnosti ukljucujuci sklekove i trbusnjake, samo im mogu doneti pozitivne efekte.

Sto se tice ciljeva, cilj je da se kod deteta u sto ranijoj fazi stvori navika za vezbanjem. Kako kada im stvaramo naviku da ujutru operu zube, da se uvece okupaju, da spreme svoju sobu... tako trebaju da imaju naviku da svakodnevno moraju odraditi neku fizicku aktivnost - trening.
A visi cilj kroz stvaranje takve navike jeste zdravlje, pravilno ravijanje, estetika, zdravo okruzenje, manje vremena za gluposti i sve sto ide uz sport...
Sto se tice samih sportskih ciljeva ako si na to mislio, e tu nemam ni najmanje moguce ambicije. Bicu zadovoljan jednostavno cinjenicom da se redovno bavi sportom i da se u odredjenoj fazi zivota takmici u sportu kojim se bavi, a razultati su totalno nebitni.

E sada, neki roditelji smatraju da je sasvim dovoljno aktivnosti ako dete ima 3 puta nedeljno fizicko u skoli (gde pojma nema ni sta rade) i sto ga ponekad puste da se rastrci u parku.
Ne bi bio problem da mi zivimo na selu pa deca bukvalno svakoga dana po nekoliko sati jure za loptom i dolaze kuci svakodnevno premorena od igre, koja je ustvari najbolja moguca aktivnost. Ali nazalost u gradovima vise ne mozemo da im pruzimo takav luksuz.
Mi sada imamo casove fizickog u skoli svakodnevno (5 puta nedeljno, ali ucitelj to radi vise nego ozbiljno), treninge 4-5 puta nedeljno (kombinacija tenisa i kondicionih treninga) i sto ja sa njim svakodnevno kuci odradim taj komplet osnovnih vezbica kod kuce (sto cemo mozda korigovati vreme vezbanja). I trudim se da dete vodi sto aktivniji zivot, koliko je to moguce u gradskom okruzenju, ali stalno se smisljaju neke aktivnosti sa njegovim drustvom.
Mislim da taj stepen aktivnosti nema nikakve negativne strane, niti da dete sputava da bude dete. A pozitivne strane se itekako vide po vise osnova, a da vidis kako je i njemu vec sa 7 godina drago kada i sam na sebi primeti neka poboljsanja i napredak, pa je pocela da mu se budi ta vrsta motivacije i zadovoljstva...

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Mr.Rotor » 02 Nov 2016, 21:02

Danas noge. :)

Slika

Slika

milosg
Postovi: 1483
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od milosg » 02 Nov 2016, 22:52

Ne preskačeš leg day :mrgreen: :thumbup:

Evo i nekog mog rezultata za otprilike 6 ili nešto više (ne znam sad tačno) meseci redovnog treniranja:
Slika

Ništa specijalno i sporo ide, ali ću se potruditi da skinem što više sala do leta.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od member » 18 Nov 2016, 15:42

Dobro ti ovo guraš! Svaka čast!
Samo napred!
Gde je Comi, da li napreduje ili mu je dopizdilo pa je sve batalio?
Ja sretoh čoveka u prolazu, ali ga nisam mogao prepoznati :)

Korisnikov avatar
Comi
Postovi: 1182
Pridružio se: 11 Nov 2014, 09:49
Lokacija: Novi Sad

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Comi » 18 Nov 2016, 16:41

Tu sam, tu sam.

Teretanu sam ipak batalio u nedostatku vremena.
Nastavio sam jako zdravu ishranu, radim zgibove, sklekove i trbusnjake kod kuce, a propadanja kad stignem na keju.
Za propadanja bas nemam polozaj kod kuce.
Izgledam jos bolje, smrsao sam 1.5kg za poslednjih mesec dana i osecam se sjajno.

Takodje, kad uhvatim vremena, trcim oko 70-90 minuta, a nedeljom to ode i prilicno preko.
Spremam se za maraton u Pragu u maju mesecu.

Tek u maju cu ozbiljno zagristi za neki protein+kreatin i masu i onda je to - to...samo odrzavanje.
Zgibova sada vec mogu preko 20, propadanja isto...sklekova 50 najmanje, trbusnjake radim toliko da se vec smorim dok ne pocne da pece (a tek tada pocinje njihov trening) itd itd.

Prezadovoljan sam pre svega zbog NAVIKA koje sam pokupio i koje, nadam se, necu nikada menjati.
Dobra sisa zlata vredi.

zokano.zm
Postovi: 33
Pridružio se: 25 Jul 2015, 23:39

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od zokano.zm » 18 Jan 2017, 12:03

Bump

Sony Z2

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Ji 4Tze » 18 Jan 2017, 12:31

Comi je napisao: Za propadanja bas nemam polozaj kod kuce.
nemoguće, pa to je osnovna vežba, mora da imaš negde da osloniš noge i ruke
Slika

ako ne ovako u dvorištu :kezo: onda između dve "klupe"

Slika

Meni je kuhinja ovako | | između je prevelik razmak za klasična propadanja pa radim kao na klupi, stavim jedno dostupno dete u krilo (biram težine, 11, 18 ili 26 kg
:mrgreen: )

možeš i da kupiš ono što ide na zid, za propadanja i trbušnjake

http://www.iron.rs/proizvodi/zidni-setovi-za-propadanje
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Xepoj87 » 18 Jan 2017, 20:35

2 stolice se stave sa strane i to je to.
Ne mora celo telo da se dize.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Delija » 18 Jan 2017, 22:01

@Ji 4Tze
Ta dva propadanja na slikama koje si postavio su totalno razlicite vezbe - jedino zajednicko im je triceps, s tim sto je ova druga primarno vezba za triceps, a prva za grudi (i donekle prednji deo ramena), ali pogadja dobrim delom i triceps. U principu i ova prva moze da se radi tako da gadja vise triceps, ali onda je poenta da se ne spustas do dole, vec samo do polozaja kada su nadlaktice paralelne sa podom.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Odgovori