Domaće auto emisije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3176
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Domaće auto emisije

Post od Dare4x4 » 27 Apr 2024, 17:07

@Saša
Slažem se.
Ja dosta majstorišem oko poljoprivrednih mašina koje su neuporedivo jednostavnije nego ovaj Audi, pa ipak se često neka banalna stvar pretvori u par sati posla jer samo jedan šraf neće da se odvije ili se polomi...
Ali kada nešto središ da radi kako treba, taj osećaj je neprocenljiv. To sigurno i sam znaš ;) Osim toga, ja uvek vratim sve na svoje mesto maksimalno pedantno, bez viška delova itd što sa majstorima često nije slučaj. Eno na Tucsonu mi fale bar 2 šrafa od šuspleha, a samo ovlašćeni ih je skidao. Moraću ovih dana da naručim u gvožđari prohromske i zamenim ih sve jer mene ono nervira.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13108
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Domaće auto emisije

Post od Saša » 27 Apr 2024, 17:08

@carov2

Ha, ha, ovaj je stvarno najbolji, gde ga iskopa.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23815
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Domaće auto emisije

Post od dragvorl » 28 Apr 2024, 12:24

Ako cemo vec najjaceg majstora.

SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45933
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Domaće auto emisije

Post od Geza » 28 Apr 2024, 13:35

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3272
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Domaće auto emisije

Post od srdjanyo » 28 Apr 2024, 13:46

Saša je napisao:Borko je meni lično zanimljiviji zbog izbora automobila koje radi odnosno sve su benzinci većih kubikaža i snaga, egzotičniji su i puno zanimljiviji automobili od ovih maltene konfekcijskih dizalaša. Kvalitet snimanja i “produkcija” su takođe bolji kod Borka, tim pre što puno videa kreće od uvoza pa do radionice Slika
Borko u svojim video klipovima isključivo demontira stare i montira nove delove i tera Pendu da radi ditejling.
Samo u jednom video klipu je popravio (skarabudžio), improvizovao nešto.
A iskreno, dojadio mi je sa menjanjem ulja, filtera i dihtunga menjača.
Ne kažem da je monter, ali ciljano radi klipove.
Dok majstor Ismar iz Sarajeva jednom rukom i teškom mukom zarađuje svoj hleb, a drugom rukom snima klipove. Da sam ja na njegovom mestu, meni neko da ostavi Audija A6 V6 sa mrtvim motorom, meni ne bi bilo do života. On još snima video za YT.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3176
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Domaće auto emisije

Post od Dare4x4 » 28 Apr 2024, 14:19

To i ja kažem.
Odgledao sam ceo klip sa Audijem i divim mu se što je uopšte uspeo da ga sklopi. Već gledajući klip sam se unervozio od svega što tu ima da se radi, a zamisli tek u realnom vremenu koliko je tu rada bilo. Pri tom, čovek očigledno zna čemu služi svaki od bezbroj konektora i cevčica.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13108
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Domaće auto emisije

Post od Saša » 28 Apr 2024, 16:30

Jeste teško ali ako to gledaš sa druge strane, on je za tih 3-4 dana koliko je auto bio kod njega uzeo verovatno prosečnu platu u BiH, ako ne i dve.

Kapiram da sve sam radi, da je odličan majstor, da mu je radionica taman tolika da utera taj Audi i da nema uslove koje ima Borko, ali ipak mora malo da poradi na tehnici snimanja, zabole me glava koliko brzo vuče kadrove i koliko je nemirna slika. Kod Borka je to mnogo bolje. Plus, dizeleši me zaista slabo interesuju.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4187
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Domaće auto emisije

Post od carov2 » 28 Apr 2024, 17:37

O Borku većina majstora ima visoko mišljenje, čak ga pojedini zovu "Miki Maus majstor".


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19316
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Domaće auto emisije

Post od Heinz » 28 Apr 2024, 20:00

Alfa ova GTA, sve fabrika. Osim spolja, iznutra, motora, menjača i izduva.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8063
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Domaće auto emisije

Post od OMP » 28 Apr 2024, 20:38

Imao je on jednu sto je bila pala sa prikolice po povratku iz CH pa utotaljena, posle je sve sa nje prepakovao u obicnu karoseriju i naravno to vise nije to jer ta prica gubi smisao posto je skoljka menjana i nije gta, bilo malo pljuvanja na arcs forumu jer je on ubedjivao ljude da je to sve nebitno. Mozda je to i ovaj auto ko zna, mislim da je ta sto je slupana bila crna a posle ne znam koje boje spakovana nova skoljka. Felne je ukenjao u ovoj plastifikaciji, mada i on kaze da mu se ne svidja ali po meni trebala je klasicna silver boja ili gun metal.
Ostale modifikacijae sta znam, auspuh i detalji oko motora su mi ok, enterijer mi nije nesto wow posto on voli svuda da gura alcantaru ali mi se ova crvena na tapacirima i sedistima nesto ne svidja.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19316
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Domaće auto emisije

Post od Heinz » 28 Apr 2024, 20:49

Neka radi šta hoće, samo da onda ne koristi izraze tipa "volim samo fabrika da bude" a ono medutim.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


ftj
Postovi: 13071
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Domaće auto emisije

Post od ftj » 28 Apr 2024, 20:55

Pa podseca na fabriku sta bi ti :)

ovaj enterijer se po štepu vidi da nije to neki kvalitet, mogu samo pretpostaviti da ni kvalitet materijala nije na najvisem nivou. Supersprint izduv je mozda nekad nov imao tu cenu, sumnjam da je bas tolko platio. Cak i za nov jedino ako je titanijumski ta cena moze da ima smisla.

Korisnikov avatar
djomla
Postovi: 448
Pridružio se: 17 Mar 2017, 07:17

Re: Domaće auto emisije

Post od djomla » 29 Apr 2024, 00:26

pedja je napisao:
sebekkg je napisao:Djomla je jednostavno nevaspitan...
@djomla , šta ti imaš da kažeš?



TapaT
Nijesm gledao dotičnog sa kojim delim ime, za razliku od njega ja sam fino vaspitano dete Slika


Sent from my 3310 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2335
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Domaće auto emisije

Post od Skipper » 29 Apr 2024, 07:10

Heinz je napisao:Alfa ova GTA, sve fabrika. Osim spolja, iznutra, motora, menjača i izduva.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Pa ostala je fabrička piksla i čep za ulje, malo li je.

Sent from my motorola edge 30 ultra using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10618
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Domaće auto emisije

Post od ljubitelj » 29 Apr 2024, 07:18

srdjanyo je napisao:
28 Apr 2024, 13:46

Ne kažem da je monter, ali ciljano radi klipove.
Saglasan.
Ja kažem da je odličan monter, i to je to.
Imao sam komunikaciju sa njim i on ne zna kako funkcionišu neki važni sklopovi (delovi) vozila, a kamoli da popravlja. Iz načina kako se postavlja pri analizi razloga problema vidi se da nema osnovna teorijska znanja, verovatno je zanemarivao školovanje. I nažalost, kod njega nema varijante da obnovi ili nauči kako je nešto konsturisano od strane same fabrike.

Prosto kada je nešto neispravno, ako pogodi da jeste neispravno to što gleda, samo zameni novim.
A uopšte nije stvar za zamenu, vrlo lako ogroman broj majstora svakodnevno popravlja.
I ne pravi klipove i reklame oko nečega što je sastavni deo posla.

Ako ne ubode na osećaj onda ostavi tako neispravno i vrati auto sa početnim problemom/kvarom što je već nekoliko puta uradio pa nije slučajnost da se omaklo kao previd.


Pedantan je, ne preskače radne operacije, koristi pravilno alat i pre svega moment ključ i za to skidam kapu. Ali njegova glavna "ideja" je estetika ....odmašćvanje kućišta filtera ulja npr. beskorisno ali popuni vreme klipa.

Odlično je da postoji i ovakav kanal, taman za klijentelu kojoj prija da plati više a onda i da može da se "pohvali" time koliko mnogo su platili.

Odgovori