Zanimljivi oglasi

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
ftj
Postovi: 13042
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od ftj » 24 Dec 2017, 06:33

za pocetak grand cherokee je terensko vozilo, doduse vazi za solidnu rupu bez dna ako se za offroad i koristi, pritom ako ima blokadu zadnjeg difa znaci da ima i srednjeg.

a tek poredjenje wranglera i gle-a tek nije na mestu, gle jednostavno nije terenac za razliku od wranglera iako mozda i moze proci tu i tamo.

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Velja » 24 Dec 2017, 09:16

:kokice:

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Xepoj87 » 24 Dec 2017, 09:23

Za pocetak, kako je to Grand Cherokee terensko vozilo? Proizvodjac ga zove Luxury SUV, ali pretpostavljam da ti znas neke detalje koji ga cine "terenskim" vozilom, pa da ces podeliti.
Nigde nisam ni uporedio terenske sposobnosti Wranglera, nisam retardiran, samo sam uporedio ground clearance, da se stekne utisak koliko su ova 2 visoka. Wrangler ima zakljucavanje prednjeg i zadnjeg, kao i samo zadnjeg, mehanicke, sve na dugme.
G klasa ima zakljucavanje sva 3(prednji, srednji i zadnji) u bilo kojoj kombinaciji.

Ovo je u Grand Cherokee-ju doplata za off road:
The Quadra-Drive® II 4x4 system with rear Electronic Limited Slip Differential delivers superior all-weather traction and legendary Jeep® vehicle off-road+ capability. Choose the Auto mode in the standard Selec-Terrain® traction control system for everyday driving or quickly dial in Snow, Sand, Auto, Mud or Rock for specific driving conditions.

Dakle, nema uopste zakljucavanje diferencijala, dok ML ima zakljucavanje srednjeg, sto se desava kada se vozilo ubaci u Off-Road+ mod, koji se dobija uz doplatu.
Moguce je i da se ja ne razumem dovoljno, pa gresim, ali svakako bih hteo da me ispravite, jer necu da lazem da sam se informisao i da znam mnogo o tome.

I dalje nisam video pomocu kojih cinjenica ste obojica dosli do zakljucka da je Grand Cherokee vrhunsko terensko vozilo?
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ftj
Postovi: 13042
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od ftj » 24 Dec 2017, 09:47

Pa jeep je, koriste ga ljudi za offroad voznje i to u solidnom broju, ML mislim da niko ne koristi u tu svrhu osim za testiranje. Ne kazem da je vrhunsko, al da jeste napravljeno kao fensi terensko vozilo poput rendz rovera. Sigurno da su najnoviju generaciju malo utanjili i napravili da bude vise za put al prve dve su poznate kao izdrzljive.

To da pozadi ima lsd je smesno tj. ne moze da se poredi sa zakljucavanjem, al verujem da moze bar srednji tj. evo i pise, bar za drugu generaciju da moze - https://en.wikipedia.org/wiki/Jeep_Gran ... 80%932004)

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Zanimljivi oglasi

Post od passenger » 24 Dec 2017, 10:12

Kakvo terensko vozilo, kad ga JEEP kotira kao luksuzno vozilo. Nakrcan je opremom, a off road nije loš, ali njima ne zadovoljava potrebe. Njen suprug radi na 1600 m u Malbun Liechtenstein. Po snegu ne koristi njega, već Toyotu Hilux.

Razočarao sam se u kvalitet materijala i izolacije.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

ftj
Postovi: 13042
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od ftj » 24 Dec 2017, 10:16

Pa tek mu je to nebuloza jer hilux nema ni centralnu blokadu diferencijala osim ako nije naknadno naruceno.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Ji 4Tze » 24 Dec 2017, 10:29

Trailhawk jeste prilično sposoban.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Zanimljivi oglasi

Post od kragujevac » 24 Dec 2017, 10:31

Po mojoj slobodnoj proceni oko 100% svih Grand Cherokee vozila u Nemackoj su iskljucivo fensi SUV-ovi koji nikada ne vide nista osim asfalta (i to dosta kvalitetnog). Za ovih par godina ovde nije mi se nikada desilo da vidim iole uprljani GC. Svi su ispolirani i sijaju se kao pasje ....
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

ftj
Postovi: 13042
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od ftj » 24 Dec 2017, 10:33

Isto kao i G klase.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Zanimljivi oglasi

Post od passenger » 24 Dec 2017, 10:35

Ima blokadu diffa
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

ftj
Postovi: 13042
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od ftj » 24 Dec 2017, 10:36

Pa super ako je narucio to, po defaultu ne ide.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Zanimljivi oglasi

Post od ikac2000 » 24 Dec 2017, 10:37

Sta mislite (mada se supruzi ne svidjaju, kaze da lice na japanske aute iz 80ih):

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... um=android

I found this offer at mobile.de:

Honda Civic 1.8 i-VTEC Sport - SEHR GEPFLEGT
First Registration: 10/2014
Mileage: 10,250 km
Fuel: Petrol, E10-enabled
Power: 104 kW (141 PS)

Price: €13,650

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... um=android

I found this offer at mobile.de:

Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC Elegance Sitzheizung Ka
First Registration: 11/2015
Mileage: 11,513 km
Fuel: Petrol
Power: 104 kW (141 PS)

Price: €14,990

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Zanimljivi oglasi

Post od HKS » 24 Dec 2017, 10:37

Wrangler u Rubicon opremi ima 3 blokade, kao i G klasa.
Taj klirens sto si naveo, 28.5cm za GLE, to mora biti do branika, nema sanse da je do diferencijala.

Послато са m2 уз помоћ Тапатока



Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Xepoj87 » 24 Dec 2017, 10:40


ftj je napisao:Pa jeep je, koriste ga ljudi za offroad voznje i to u solidnom broju, ML mislim da niko ne koristi u tu svrhu osim za testiranje. Ne kazem da je vrhunsko, al da jeste napravljeno kao fensi terensko vozilo poput rendz rovera. Sigurno da su najnoviju generaciju malo utanjili i napravili da bude vise za put al prve dve su poznate kao izdrzljive.

To da pozadi ima lsd je smesno tj. ne moze da se poredi sa zakljucavanjem, al verujem da moze bar srednji tj. evo i pise, bar za drugu generaciju da moze - https://en.wikipedia.org/wiki/Jeep_Gran ... 80%932004)
Nemoj porediti GC od pre 20 godina i ovaj sada.
ML te generacije je poznat kao jako dobar terenac i mnogi ga koriste bas za to.
Drugi ML je takodje imao zakljucavanje centralnog i zadnjeg difa, a ovaj sada samo centralnog.

Kakve veze ima sto je Jeep, svasta...
Pa Mercedes takodje ima jednog od najboljih terenaca ikada, kao i Jeep, pa to ne znaci da je sve Mercedesovo dobro za teren.
Tek ne verujem da poredis terenske sposobnosti Grand Cherokeeja sa Range Roverom...to je ovde valjda pravilo da ako je suv sranje i jeftin, mora da kida na offroadu, a ako je dobar na asfaltu i fensi, ne sme van ulice.
Range Rover je izmislio terenca za sve te suvove, van ovih bas terenaca.

Ja nisam tvrdio da je GLE nesto spec za teren, vec cisto da kazes da moze da se pentra do prvog jaceg blata, ali mislim da je Grand Cherokee jos losiji.
To sto se Amerikanci pale na marketing i tripuju da voze dobrog terenca, nema veze sa cinjenicama.

Opet, cekam da vidim kako i na osnovu cega je GC dobar terenac.
To da je dobar zato sto ga ljudi voze van asfalta, iskreno ne verujem ni da si napisao kao argument :)


@HKS
Nema, idi i pogledaj na sajtu.

Ne znam do cega je, ali se i GC i GLE podizu pomocu vazdusnog da bi dobili te cifre.


Evo ti za Rubicon:


Sent from the 7th edge of the 3rd World.



Slika
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ftj
Postovi: 13042
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od ftj » 24 Dec 2017, 10:45

Nisam ja rekao da je dobar ili vrhunski vec samo da jeste terenac tj. moze se tako svrstati, kao i rendz rover, dok recimo x5 ne moze. Koriste ga ljudi u dzip klubovima koji idu na te dzip ture i sta ti ja znam tako da nije da nije neki argument, al isto tako mi rece lik da je ulozio ko zna koliko para ne bi li ga odrzao u takvom zivotu(jedan lik je vozio drugu, drugi trecu generaciju).

Na ovoj slici sto si stavio, ako zakljucas prednji i zadnji podrazumeva se da je i srednji zakljucan, malo bi bilo kretenski da su zakljucani prednji i zadnji a srednji ne.

Odgovori