TV - Audio - Video - bela tehnika

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Heinz » 08 Sep 2017, 23:47

Ako smart tv iz Eon aplikacije bira kanale to je iptv?
Na koliko smart tva će raditi Eon?

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ftj » 08 Sep 2017, 23:59

5.

Smor sa eonom je sto ako npr. gledas iz browsera i ako clearujes cache videce ga kao novi uredjaj a imas pravo na 2 ili 3 brisanja uredjaja mesecno.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Delija » 09 Sep 2017, 00:09

Za pocetak, malo upoznavanja sta je to uopste IPTV. Cak je i Wiki sasvim ok.
https://en.wikipedia.org/wiki/IPTV
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Delija » 09 Sep 2017, 00:53

ftj je napisao:
08 Sep 2017, 23:59
5.

Smor sa eonom je sto ako npr. gledas iz browsera i ako clearujes cache videce ga kao novi uredjaj a imas pravo na 2 ili 3 brisanja uredjaja mesecno.
Vidim da se ljudi zale za to, ali to je bug. To moraju da srede - mora da moze sa istog kompa da se koristi i iz razlicitih browser-a, a da ne detektuje svaki kao novi "uredjaj".
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Uninuni
Postovi: 892
Pridružio se: 21 Jan 2013, 19:30
Garaža: Fiat Bravo 1.9 2007, Mazda Cx 5 2,2 2017
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Uninuni » 09 Sep 2017, 07:26

Ja ga sinoc instalirao na tabletu. Djeluje ok za tih 3 min koriscenja :-). Slika se mnogo brze izostri. Vidicemo da li ce tekme iz okolnih zemalja biti dostupne kad krene LS :-) (mozda su zaboravili na to :-) )

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk



ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ftj » 09 Sep 2017, 07:39

Delija je napisao:
09 Sep 2017, 00:53
ftj je napisao:
08 Sep 2017, 23:59
5.

Smor sa eonom je sto ako npr. gledas iz browsera i ako clearujes cache videce ga kao novi uredjaj a imas pravo na 2 ili 3 brisanja uredjaja mesecno.
Vidim da se ljudi zale za to, ali to je bug. To moraju da srede - mora da moze sa istog kompa da se koristi i iz razlicitih browser-a, a da ne detektuje svaki kao novi "uredjaj".
pa nije bag, jednostavno su tako setovali jer nema drugog nacina da se uredjaj pamti osim po ulogovanoj sesiji, po ip adresi ne moze jer je dinamicka a i uglavnom je vise uredjaja s jedne ip adrese. Jedino se moze resiti tako sto bi dopustili da mozes da brises uredjaje kolko god hoces puta al to sa druge strane njima ne bi odgovaralo jer bi bilo puno zloupotrebe.

ne znam kako je bilo na d3go?

inace workaround za sportklub kanale bi bio da se iznajmi virtuelni server na sbb-u i digne vpn(ne znam koje su cene za ovako nesto al sumnjam da je povoljno). Moze i kuci da se digne al ne bi radio dobar poso jer je upload mali.

ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ljubitelj » 09 Sep 2017, 09:48

Saša je napisao:
08 Sep 2017, 22:55
Zašto bi to radili kad sa kablovskom imaju sopstvenu infrastrukturu i time mogu ponuditi usluge koje drugi sa mogu samo da sanjaju (a to upravo i nude/rade). Ugasiće svoju mrežu i iznajmljivati telefonske linije od Telekoma? Nema logike
TT
Zato sto ceo svet prelazi, zato sto je satelitsko emitovanje takodje preslo (u traniziciji jos) na IP, zato sto jedino tako mogu da ostanu kompatibilni sa aktuelnim standardima..

Naravno da ostaje sopstvena infrastruktura, i mreza, i odakle ti uopste logika o telefonskim linijama i Telekomu??
Layer protokola nije povezan sa layerom fizickog kabla, svejedno je da li je UTP, coax, fiber, wireless, satelit.

Vec se koristi IP kroz SBB mrezu, Internet je IP, telefonija je IP a sada ce i TV postati IP.

Kao sto su video nadzori, mobilni telefoni, alarmi, koneferencijski sistemi, interfoni vec presli na IP /internet protokol/. Paketski prenos je de facto danas tu za skoro sve.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Saša » 09 Sep 2017, 10:08

Nije moja materija, znam da je IPTV kod nas vezan (ili je bar bio do sada) za telefonske linije kod Telekoma. I znam da je sranje i da je SBB kablovska daleko bolja i povoljnija (kakav god standard da podržavaju), daleko veće brzine Neta daju za iste ili manje pare, bolji izbor TV kanala itd.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7018
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od DukeNS » 09 Sep 2017, 17:31

kragujevac je napisao:
08 Sep 2017, 20:32
http://mp3fiber.com/
Po defautu je namešten na 256kbps, pomeriš ga na 320 i gotovo.
tlazar je napisao:
08 Sep 2017, 20:38
ja korisitim https://www.ytbmp3.com/.


Hvala!

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Delija » 10 Sep 2017, 13:52

Saša je napisao:
09 Sep 2017, 10:08
Nije moja materija, znam da je IPTV kod nas vezan (ili je bar bio do sada) za telefonske linije kod Telekoma. I znam da je sranje i da je SBB kablovska daleko bolja i povoljnija (kakav god standard da podržavaju), daleko veće brzine Neta daju za iste ili manje pare, bolji izbor TV kanala itd.
Zato sam i stavio link da procitas sta je u stvari IPTV - imas pogresnu sliku.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Stjepa » 11 Sep 2017, 17:00

'el ima ko iskustva sa kupovinom hepa filtera za zepter usisivače?

Ima li to da se nađe negde u prodaji po zemlji ili da pišem zvaničan mail (ovo tek postaje smešno kada se uzme u obzir da se radi o usisivaču starom preko 10 godina - već vidim zvaničan odgovor "kupite novi model" :) )?

Prvom pretragom na google nisam našao ništa konkretno. Svega par oglasa starih po nekoliko godina na domenima naše države i država okruženja.

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od aviator » 12 Sep 2017, 08:22

Za Zepter, samo preko njih tj. njihovih predstavnika.

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3564
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od jaksa » 12 Sep 2017, 12:23

Zepter prodaje rezervne delove za sve što u servisu što u onoj prodavnici u bloku 30, prekoputa palate Srbija, Bulevar Mihaila Pupina 117

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od nikaragva » 12 Sep 2017, 12:50

Ikac je napisao:
08 Sep 2017, 23:10
Ma može SBB da iskoristi svoju infrastrukturu za iptv (internet protocol tv ili prosto rečeno televizija preko interneta), ne moraju ništa od Telekoma da uzimaju. To nas i čeka kada se omasovi optička mreža tj. kad svi budu imali FTTH (optički kabl do stana/kuće), ali trenutno mislim da nema logike to da urade. U budućnosti da, i to u najboljem slučaju za 3-4 godine, a verovatno će i više vremena trebati.

Takođe Telekom planira da do 2020. pređe komplet na optiku. Po mom mišljenju to je previše optimistično, ali videćemo.

Edit Ovo se odnosi na ono što je Saša napisao...
Telekom nije u stanju meni da isporuci trenutno 20/2 i IPTV, a da ne secka slika. Otkako sam zamenio STB uredjaj, oni me zvali da to uradim, kao bolji je, vise opcija, ..., dobio sam uredjaj koji je uzasno spor, meniji su spori i prokleta slika secka uvek kada gledam utakmicu na ovom EP u kosarci. Sad to je jedino sto ikad i gledam, mozda secka uvek :kezo:

Mozda ce optika resiti probleme, mada cisto sumnjam. Meni je sve savrseno radilo u paketu sa starim stb i 10/1 netom.

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3806
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Kornjaca Rade » 12 Sep 2017, 12:55

Moguce da ti linija ne podrzava 20Mb + ~4Mb za iptv, mada ne bi trebalo ni da ti daju 20 net da je tako. Jel si proverio parametre rutera sta kazu?

Odgovori