TV - Audio - Video - bela tehnika

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6749
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ljuba » 14 Sep 2017, 08:23

Kod nas ne moze kablovski internet bez analognog TV-a ali moze optika :), i to je samo zato sto imamo kablovskog monopolistu. Inace bas sam prosle nedelje poludeo posle ko zna kojeg povecanja cene paketa TV-Internet-telefon koji mi je dosao na 75Eur-a mesecno, i posle 15 godina sam ih otkazao i uzeo (*)ADSL paket 50MB isto TV, telefon za prvih 6 meseci 25 Eur pa posle 45Eur. Ima jos jeftinijih varjanti, ali ovo je t-mobile-ova. Crnjak je sto ako se posle godinu dana vratim kod prvih dobijam em jedno 250eur u kesu kao podsticaj, plus manja pretplata. Sve je napravljeno samo da menjas provajdere. Evo upravo mi istice prva godina sa novim snabdevacom struje. Samo sto sam presao kod njih (NUON - kao nasa glavna elektrodistribucija) dobio sam 250 Eur bonusa plus jedno 20% popusta u odnosu na prethodnog (a sve znaju koliko trosim :)), ako ostanem bar godinu dana kod njih. Isto i za mobilni, i tako u krug....

PS: Inace i ovde je moralo da se uzme telefonska linija (koja je bila ultra skupa) do pre jedno 15 godina ako se zeli ADSL i onda je drzava predala na javnu upotrebu telefonske linije - koje su ranije bile vlasnistvo telekoma (KPNa). To nikada nije uradjeno sa kablom. Neka paralela bi mogla da se povuce kao kod struje - mi imamo firmu koja radi distribuciju (Liander) i proizvodnju (ENECO, NUON, .....) i dobijas dva razlicita racuna, ili jedan objedinjen - zavisi kako zelis. To je dobra paralela sa kablom. Jer oni koji su ga postavljali imali su neki trosak i njihovo je vlasnistvo...
Poslednja izmena od ljuba u 14 Sep 2017, 08:28, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od nikaragva » 14 Sep 2017, 08:25

^^^
Ali ti placanjem prikljucka placas troskove polaganja kabla. Ja sam prikljucak za fiksni telefon davno platio suvim zlatom i time sam namirio te troskove.


Jebo mamu u nasu prciju nikad nece doci normalan Internet. Ajde dobro, ADSL je normalan koliko toliko, nakon dial up-a i raznih WiFiova koji vise ne rade nego sto rade.
Evo vam cenovnik naseg kablovskog operatera :)
Oni jos u tekstu uporedjuju svoj net sa dialup :kezo:

http://www.iinet.rs/

Samo kliknite na kablovski internet gore. Upload nije nigde naveden, ali mislim da nije brzi od 1/2M.

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3812
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Kornjaca Rade » 15 Sep 2017, 14:08

Kornjaca Rade je napisao:Sto se tice optike, kod mene na NBGD su nas jos pre skoro godinu dana pitali jel se slazemo da nam uvedu optiku, mi se slozili, i od tad nista.
Poranili jutros

Slika
Slika

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od nikaragva » 15 Sep 2017, 15:37

Maltretirao sam ih pitanjima zadnjih 48h, mozda su se probudili sad :kezo:

Informisi kako ide i sta ste dobili :)

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3812
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Kornjaca Rade » 15 Sep 2017, 16:26

Ovi radnici ne znaju nista, oni i nisu iz telekoma nego neka privatna firma. U telekomu nece da kazu ni koje pakete nude i po kojoj ceni. Videcu ako nahvatam po hodnicima neko ovlasceno lice :) . Nece to izgleda jos da pustaju, sad samo kablove razvlace.

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Ikac » 15 Sep 2017, 18:05

Ovo bi trebalo da je cenovnik...

Slika

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6749
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ljuba » 19 Sep 2017, 10:05

Koliko su bezobrazne telekom firme u NL da ne poverujes. Prosle nedelje sam otkazao kabl posto mi je 70 (i nesto) eur mesecno skupo i prelazim na 45 (prvih 6 meseci 25), i sada me zove stari provajder i kaze dobro prvo koliko placas kod novih? Ja im kazem, a on dobro mi ti onda dajemo ponudu da prvih 6 meseci placas 17 eur a onda 45 a da ti sve ostane isto, ionako imas 14 dana da se predomislis kod novih. Jos nisam odlucio da li da ostanem kod starih, plus mi je internet kod starih 150MB a kod novih 50MB (vADSL)...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Xepoj87 » 19 Sep 2017, 10:21

Jel ti to razmisljas da li da platis 17+45e 150mbps ili 25+45e 50mbps?

Ova optika deluje fenomenalno, nap9kon cemo da dobijemo normalan upload, mada nema razloga da ne bude batem 150/50, gde se opet vidi ciganija nasih firmi.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od nikaragva » 19 Sep 2017, 10:44

Ja cu odmah uzeti 1000/100

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Ikac » 19 Sep 2017, 12:28

Jel ima neko iskustva sa ovim Ubee Home Gateway što sad daje SBB? Sutra bi trebalo da potpišem novi ugovor, pa vidim da se uz trio gold sad dobija taj Ubee i sad ne znam da li da tražim da zamenim ovaj Cisco EPC3925 koji sad imam. Vidim da ovaj Ubee ima 5GHz Wifi, Cisco ima samo 2.4GHz.

Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19272
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Heinz » 19 Sep 2017, 12:35

Ima neka fora sa starom i novom verzijom. Pogledaj SBB temu na benchmark forumu.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Xepoj87 » 19 Sep 2017, 12:51

Ikac je napisao:
19 Sep 2017, 12:28
Jel ima neko iskustva sa ovim Ubee Home Gateway što sad daje SBB? Sutra bi trebalo da potpišem novi ugovor, pa vidim da se uz trio gold sad dobija taj Ubee i sad ne znam da li da tražim da zamenim ovaj Cisco EPC3925 koji sad imam. Vidim da ovaj Ubee ima 5GHz Wifi, Cisco ima samo 2.4GHz.

Slika
Ako ti radi taj tvoj, nemoj menjati.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Ikac » 19 Sep 2017, 13:08

Pa radi ok generalno, ali Wifi zeza ponekad zato što je etar prezagađen, da tako kažem. Instalirao sam na telefonu Wifi Analyzer i bukvalno na svakom kanalu imam po 2-3 mreže. Jedino zbog toga bih ga zamenio, jer sa 5 GHz ne bi trebalo da bude tih problema, a i ovaj Cisco hoće ponekad da zuji tj. bolje reći cijuče i onda jedino restart pomaže, ali to se dešava bukvalno jednom u mesec, dva, tako da nije toliki problem.

ljubitelj
Postovi: 10590
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ljubitelj » 19 Sep 2017, 20:13

Menjaj u tom slucaju, bezi sa 2.4 jer to postaje skoro neupotrebljivo. Naravno ako imas uredjaje na 5 osetices veoma jasnu razliku.

Ja sam nedavno instalirao sistem 4 AP na 5GHz (Mikrotik wAP ac uz CAPsMAN) i mnogo je bolje u radu, znatno manje smetnji i stabilniji signal a brzina u proseku je oko 400 Mb na vecini telefona/ laptopova.
Najveca razlika se primetila u radu Apple uredjaja.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Xepoj87 » 19 Sep 2017, 20:22

Ikac je napisao:Pa radi ok generalno, ali Wifi zeza ponekad zato što je etar prezagađen, da tako kažem. Instalirao sam na telefonu Wifi Analyzer i bukvalno na svakom kanalu imam po 2-3 mreže. Jedino zbog toga bih ga zamenio, jer sa 5 GHz ne bi trebalo da bude tih problema, a i ovaj Cisco hoće ponekad da zuji tj. bolje reći cijuče i onda jedino restart pomaže, ali to se dešava bukvalno jednom u mesec, dva, tako da nije toliki problem.
Pa onda probaj da zamenis, slicno je i kod mene, ali mi je ortak iz SBBa rekao da izbegavam Ubee, ako mi Cisco generalno radi, pa mi je 5 dana cackao nesto, da bi mi namestio da mi ne gasi wifi. Par puta sam mu trazio zamenu, on mi svaki put rekao da ne jedem govna, da je Ubee bas los :)

Sada za kancelariju uzimam poslovni net, da bih dobio neke bolje modeme, a ne ta kineska sranjca.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori