Filmovi, serije, dokumentarci - preporuka za gledanje

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Filmovi, serije, dokumentarci - preporuka za gledanje

Post od stefanan » 20 Sep 2021, 21:03

Meni je girl with the dragon tattoo jedan od retkih gde je US verzija bolja od evropske

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45833
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Filmovi, serije, dokumentarci - preporuka za gledanje

Post od Geza » 22 Sep 2021, 20:35

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Filmovi, serije, dokumentarci - preporuka za gledanje

Post od Vladapetr » 13 Okt 2021, 12:32

Odgledao Squid Game. Šta znam, nije loša ali za moj ukus previše patetike i nekih preteranih emocija. Može biti da je razlog što se radnja odvija u Koreji, njihove ekspresije su malo drugačije od onoga na šta smo ovde navikli.

The Forest (La Foret) na Netflixu - super serija. Neobična priča, plus što baš drži pažnju.

Better Call Saul - interesantna ali čudna. Super kao objašnjenje šta se dešavalo pre Breaking Bad-a, ali mi je Saul i dalje nejasan lik sa teško objašnjivim postupcima i mentalnim sklopom :mrgreen:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
krle96
Postovi: 150
Pridružio se: 11 Feb 2021, 08:44
Garaža: Peugeot 308

Re: Filmovi, serije, dokumentarci - preporuka za gledanje

Post od krle96 » 13 Okt 2021, 12:48

Vladapetr je napisao:
13 Okt 2021, 12:32
Odgledao Squid Game. Šta znam, nije loša ali za moj ukus previše patetike i nekih preteranih emocija. Može biti da je razlog što se radnja odvija u Koreji, njihove ekspresije su malo drugačije od onoga na šta smo ovde navikli.

The Forest (La Foret) na Netflixu - super serija. Neobična priča, plus što baš drži pažnju.

Better Call Saul - interesantna ali čudna. Super kao objašnjenje šta se dešavalo pre Breaking Bad-a, ali mi je Saul i dalje nejasan lik sa teško objašnjivim postupcima i mentalnim sklopom :mrgreen:
Za Squid game se slažem, emocije su više zbog korejskog fazona, ali generalno komercijalna serija. Razgovori sa VIP ličnostima teški transfer blama, kraj serije totalno očekivan i bespotreban jer je sve moglo da se stavi u jednu sezonu. Priča jeste zanimljiva i glumci jesu dobro odglumili, ali ne vidim toliku maštovitost o kojoj pričaju toliko, sve je to više manje već viđeno. I da, dosta nekog praznog hoda u scenama, poslednjih par epizoda razočarale.

Better Call Saul - pa jedino ima smisla gledati je posle Breaking Bad-a, a ako vam se BB sviđa, mislim da će vam se BCS svideti još više.
U pravu si da je čudan lik, ali savršeno je odglumio nesnađenog muljatora koji je iz nekog razloga jako samouveren, a njegova mudrost ne potiče iz mnoštva knjiga koje je pročitao nego iz tog nekog lopovskog namazanog gena. On ti je bio onaj đak u školi koji je krao kontrolni i prepisivao i prolazio odlično a da ništa nije naučio sem snalaženja. Odatle se javio i taj lažni osećaj svemoćnosti, koji je zapravo dobar za ljude, gura ih napred, dok suprotno od toga -nesigurnost, vuče ka nazad.
Da ne dužim još, ali scenario je takođe jako simpatičan često smena smešnih i tužnih zapleta i likovi iz Breaking Bad-a koje ste voleli. :)

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Filmovi, serije, dokumentarci - preporuka za gledanje

Post od Vladapetr » 13 Okt 2021, 13:00

Jasan mi je Saulov lik kao takav, nego su mi neki njegovi postupci i reakcije potpuno nelogični. Jbg, ne mogu sad da pišem konkretne zamerke, da ne spoilujem onome ko nije gledao
Svakako, interesantna serija i vredi baciti pogled. Čekam 6. sezonu, koja bi trebala biti finalna.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ftj
Postovi: 13045
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Filmovi, serije, dokumentarci - preporuka za gledanje

Post od ftj » 13 Okt 2021, 20:46

Tolko dugo je proslo od poslednje sezone da sam i zaboravio na tu seriiju.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3265
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Filmovi, serije, dokumentarci - preporuka za gledanje

Post od Puzo81 » 13 Okt 2021, 23:20

Fauda (sve tri sezone)

I nezaboravni (svi delovi)

@

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Filmovi, serije, dokumentarci - preporuka za gledanje

Post od Xepoj87 » 14 Okt 2021, 00:45

Slazem se za Squid Game, i ako generalno gledam dosta azijskih filmova i serija, pa sam i navikao na to njihovo blago preterivanje(na indijsko ne, indijske ne gledam, samo druge azijske :D). Dobra je i to je to, definitivno prehajpovano. Slazem se i da je poslednja cetvrtina losija.

Odgledao Jungle Cruise, fin filmic za opustanje, ima dosta nevinog humora. Sve u svemu, preporuka za opustanje.



Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8375
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Filmovi, serije, dokumentarci - preporuka za gledanje

Post od grujicd » 15 Okt 2021, 20:19

Odgledao Tomu, film i da se smeješ i da plačeš, ovo drugo dosta više. Prvih 5 minuta filma najbolje izmontiranih 5 minuta u domaćoj kinematografiji. Bjela se baš pokazao sa režijom, drži te film sve vreme, ne pušta.

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1059
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Filmovi, serije, dokumentarci - preporuka za gledanje

Post od meidling » 15 Okt 2021, 22:02

Gledao sam Tomu pre nekih mesec dana kad je bila premijera u Beču.Da bas je tako kao sto kazes.Ipak sam oprostio Mariću što nije savladao leskovačko "č".Sam film traje otprilike nekih 2 sata i 20 minuta.
Čini mi se da im se potkrala greška na samom kraju filma.Scena na kraju gde se Toma i Ramo vide posle xx godina.U jednom trenutku se vidi da Ramo drzi ne zapaljenu cigaretu dok se u prethodnoj sceni videlo da cigareta gori.E sad nisam 100 posto ipak je to bioskop i nemoze se film premotati nazad

Gesendet von meinem SM-N975F mit Tapatalk



Kabal
Postovi: 2889
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Filmovi, serije, dokumentarci - preporuka za gledanje

Post od Kabal » 19 Okt 2021, 23:36

https://www.imdb.com/title/tt8739752/

Odlican nemacki film

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Filmovi, serije, dokumentarci - preporuka za gledanje

Post od Grujic » 20 Okt 2021, 10:58

Ima li na torentima sa titlom i to? Obećava, volim takve.


Btw, odgledao Squid, leglo mi baš lepo :)

Meni te emocije nisu toliko upadljive jer sam tokom vanrednog stanja cepao korejske filmove, pa se navikao te mi ovo normalno :D

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8375
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Filmovi, serije, dokumentarci - preporuka za gledanje

Post od grujicd » 01 Nov 2021, 19:36

Serija Ted Lasso, humor je nezahvalan za preporučivanje jer što je smešno meni nije i tebi... Ali ovde sam se smejao kao što ne pamtim. Odgledati bar 2-3 epizode, posle prve nije bio taj utisak.

I obavezno koristiti prevode koje je radila Ninaeva (titlovi.com), u par navrata sam se smejao odlično lokalizovanim prevodima.

Korisnikov avatar
DasAuto
Postovi: 1675
Pridružio se: 16 Sep 2015, 15:05
Lokacija: swe

Re: Filmovi, serije, dokumentarci - preporuka za gledanje

Post od DasAuto » 11 Nov 2021, 21:55


Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Filmovi, serije, dokumentarci - preporuka za gledanje

Post od superboss » 12 Nov 2021, 20:39

Ogledah ovog "Čunga lunga" superheroja


Ubedljivo najgori od svih marvelovih filmova.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Odgovori