Računari

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6239
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Računari

Post od Heineken » 31 Okt 2017, 07:59

Hvala Heroj, pomoglo je.. a navikao sam da se zezam sa AMD driverima :D

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od Xepoj87 » 31 Okt 2017, 11:15

E pa super :)

Ja sma i od DDU odustao kada je pocelo da me mrzi da se zajebavam sa namestanjem 3d podesavanja, pa sam poceo samo na update da idem i skontao da sve isto radi.
Meni je barem bez greske updateovao vec sigurno 20ak verzija drivera.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Računari

Post od maxer » 09 Nov 2017, 12:27

Intel i AMD udružili snage za izradu nove tehnologije

Koliko god da naslov ove vesti zvuči neverovatno, istina je, dva velika suparnika, Intel i AMD su udružili snage u donošenju nove tehnologije od koje će benefit imati tržište laptopova.
Izvor: play.co.rs sreda, 8.11.2017. | 21:40

Nova tehnologija će ujediniti snagu moćnih Intel Core procesora i AMD-ove grafike, poput one kod Xbox One X konzole, kroz revolucionarni Embedded Multi-Die Interconnect Bridge(EMIB), malom ali revolucionarnom mostu koji heterogenom silikonu omogućava veoma brzo prenošenje informacija na veoma maloj distanci.

Ova novina ispunjava glavni cilj Intela, a to je izrada ultra tankih laptopova, koji sa druge strane poseduju zavidnu hardversku moć, i korisnicima omogućavaju uživanje u AAA gejmingu i VR sadržaju. Nova tehnologija takođe smanjuje komplikovanost i troškove izrade, tako da u budućnosti možemo očekivati poprilično snažne i lake laptopove sa niskim cenama.

Glavni menadžer AMD Radeon Technologies Group je za ovu saradnju izjavio: “Naša kolaboracija sa Intelom proširuje postojeću bazu AMD Radeon grafičkih kartica i donosi na tržište izmenjeno rešenje grafike sa visokim performansama. Zajedno nudimo gejmerima i kreatorima sadržaja priliku da poseduju tanji i lakši PC sposoban da pruži velike performanse u AAA igrama i programima za kreiranje sadržaja. Ovaj novi semi-custom GPU stavlja performanse i mogućnosti Radeon grafike u ruke entuzijasta koji žele najbolje moguće vizuelno iskustvo.”

Ove dve kompanije će takođe zajedno učestvovati u izradi drajvera, sa ciljem da postanu dostupni za sve nove igre na dan njihovog izlaska.
http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php ... id=1323269

http://www.youtube.com/watch?v=gaHs_guCp2o

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Računari

Post od passenger » 10 Nov 2017, 20:18

4890 1gb ddr5 sapphire

Koliko vredi polovna? Doneo sam drugu da proda nekom, al ne znamo cemu
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od Xepoj87 » 10 Nov 2017, 20:23

30e.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Računari

Post od passenger » 11 Nov 2017, 08:12

Hvala kseroj.
Ja hteo je bacim, mislio sam ne vredi nista :rofl:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od ljubitelj » 12 Nov 2017, 12:54

Na Lenovo laptopu pocetnom dijagnozom locirao sam uzrok kvara da ne moze da se "upali" bilo iz sleep moda bilo iz iskljucenog stanja.
Treba da se zameni elektrolit 33mikroF/25V SMD na motherboardu.
Neka preporuka za laptop servis koji bi to mogao hitno da resi. Znaci servis koji ume da bavi popravku ( i ima alat) a ne samo otvori- zameni motherboard- zatvori sposobnosti.

Odgovarajuci elko nisam pronasao putem online prodaje u Beogradu trenutno na stanju inace bi se sam verovatno upustio u popravku.
U laptopu su mi licence potrebne za rad pa prednost imaju oni koji zamenu mogu odmah da obave i nalaze se u Beogradu ili okolini.
(trenutno laptop radi ali ne smem da ga iskljucim, moze i na pp ako se smatra reklamom)

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Računari

Post od Pulp Fiction » 19 Nov 2017, 17:36

Hteo bih da uzmem nek i3, haswell i3 jer imam tu ploču, zapao mi za oko ovaj.

https://www.kupujemprodajem.com/big-pho ... 6080-1.htm

Što je bre ovako izubijan? Malo me to brine...Ne vidim nijedan razlog da procesor ima oštećenja prilikom skidanja ili stavljanja.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Računari

Post od Delija » 19 Nov 2017, 17:38

Verovatno od stavljanja/skidanja na/sa ploce, kacenja/skidanja kulera i stavljanja/skidanja paste.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Računari

Post od Pulp Fiction » 19 Nov 2017, 17:45

Pa moguće, ali previše kao da ga je lupao nečim...koliko li je puta onda ponavljana ta radnja haha.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Računari

Post od Delija » 19 Nov 2017, 17:48

Veteran :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Kabal
Postovi: 2882
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Računari

Post od Kabal » 07 Dec 2017, 09:01

Slika


Gde se moze ustedeti kod ove konfiguracije, a da ostane munja? :D Mozda i5 procesor i malo slabiju grafiku?
Ili dajte neku preporuku, namena kompa je Office i CAD rad i igrica poneka povremeno, da budem miran na duze staze :)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Računari

Post od trojanac » 07 Dec 2017, 09:30

Pa tako kao št si rekao, može i5 i slabija grafička. Ne znam šta radiš u CAD-u i koliko ti on vuče resursa, ali sa SSD-om i 16GB rama to sve ima da leti. E sad u igrice se ne razumem baš, ne igram ništa, ali kontam da i najbolje mašine nekad nisu dovoljno dobre za nove naslove.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od Xepoj87 » 07 Dec 2017, 10:04

Ta ploca ti ne treba ako neces da klokujes procesor, niti taj procesor sluzi tome za sta ga ti koristis.
Uzmi novu, 8 seriju Intela, 8400 imas za 200e, 6 fizickih jezgara. Uz to uzmes duplo jeftiniju B seriju ploce, a ne klokersku Z, samo ne znam da li je izasla, znam da je bilo planirano u januaru.
Ako hoces da klokujes, onda uzmes Z plocu i 8600k i svejedno ustedis.
U pitanju su b370 i z370 serije.

Realno, svi ti jaci procesori su prejaki za tvoju namenu, ali eto, ako hoces...

Ne znam da li ti je bas zapelo za m.2 ssd, ali u suprotnom mozes uzeti 850 evo i i tu ustedeti 5k. Cak je ovo neki stari m.2 rekao bih, po toj ceni se uzima dobar ssd, tipa kao moj 256GB 850 pro, a dobar m2 je skuplji za oko 100e, tipa 960 pro.

Ne znam koja je cena tog hdda, ali ga zameni WD Gold 1005 serijom (ne znam punu oznaku, ali sadrzi 1005 u sebi) ili isto tako poslednjom black serijom.

Takodje, nemoj da te zakebu, pa daju za sve zajednicku garanciju od 2 godine, nego pogledaj kolimo fabricki ide za svaki deo posebno i zahfevaj da ti ili napisu posebne garancije ili stave na papir razlicito trajanje za svaku komponentu, jer ce dosta njih imati 3 i 5 godina.

A rekao bih da ovo i nije neka povoljna prodavnica.

Pre svega, ustedi na windowsu 130,140e, tako sto ces online kupiti originalnu licencu za saku evra.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.







Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Kabal
Postovi: 2882
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Računari

Post od Kabal » 07 Dec 2017, 10:22

Heroj hvala, takve informacije mi trebaju jer sam ispao iz stosa,odavno ne pratim tu scenu na taj nacin. Malo cu da proucim ovo sto si napisao pa se javljam. Znam da su ovo prejake komponente za ono sto ce meni realno trebati, ali takav sam sa tehnikom, volim da uzmem nesto pri vrhu klase i da ne menjam duzi vremenski period, bar 7-8 god

Tapatalk


Odgovori