Računari

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29865
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Računari

Post od trojanac » 18 Okt 2017, 09:00

Propustio sam taj detalj. Nešto sam bolestan pa ne funkcionišem normalno.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4123
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Računari

Post od carov2 » 20 Okt 2017, 19:01

Prekjuce mi se zali sestra, pokvario joj se laptop, nece da se upali...i posalje mi snimak kako ne moze da podigne sistem...
Sada sam ustao i pogledam svoj laptop ( malopre je radjen major update ) i potpuno ista prica...
Prisilno sam ga ugasio i sada trenutno prikazuje ovo...na 51% je...
Je l ima jos neko ovakav problem, sta predlazete da uradim?SlikaSlika

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Računari

Post od Laki021 » 20 Okt 2017, 19:08

Evo tresem se kad vidim ovo....

Upravo sam zavrsio maraton od 6 sati vracanja racunara u zivot.
Ne znam samo da li ga je pokarambasio Windows update ili neka druga podesavanja koja sam radio (pa kad sam uradio reset, on pri gasenju update, pa jos neka podesavanja). Na kraju ni da mrdne, BCD missing... I dalje sam u neveri sta se sve dogadjalo i kako sam ga povratio u zivot (jedna opcija nije kompatibilna sa drugom, druga sa trecom, treca sa petom, pa idemo korak napred nazad dva dok nekako nije proradilo).

Bar sam svasta naucio o bootmanageru, diskpartu, i sl... nanu im naninu!!!

Sad se bojim da mi opet ne uradi update i ne pokarambasi sve.



A ovo tvoje, ako je tako blokiran, ugasi ga. Ako nece da se bootuje, uradi boot select (nadji koji FX je kod tebe na laptopu, kod mene je F12, moze biti F8 i sl), pa udji u recovery, odradi recovery na poslednji stabilan trenutak.

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Računari

Post od maxer » 20 Okt 2017, 19:10

To mi se je dešavalo bar 10-tak puta na poslu (imam više od 70-tak računara). Puštao sam ih i celu noć da rade, nadajući se da će se izvući iz te mrtve petlje u koju su upali ali jok. Reset računara jednostavno rešava problem: ponovno butovanje pravilno nastavi prekinuti-zaglavljeni proces i to je to. Ni jedan od pomenutih 10-tak slučajeva, nije prouzrokovao nikakvu štetu u OS-u.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4123
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Računari

Post od carov2 » 20 Okt 2017, 19:11

Sad trenutno je na 79%, znaci da se ne nadam da ce da proradi?
Slika

Edit
Evo Maxer mi malo vraca nadu...


Sent from my SM-G935F using Tapatalk



Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Računari

Post od maxer » 20 Okt 2017, 19:16

A, pa tvoj radi to uspešno ... samo je spor. Pusti ti njega da to završi.
Pravi problem imaš kada zakuca na nekom procentu i ništa se ne "mrda" ni posle cele noći (onda ide reset o kome govorim).

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4123
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Računari

Post od carov2 » 20 Okt 2017, 19:24

Hvala Bogu...
Evo ga...sve je ok...
Bas sam se cimnuo...ne bi bio prvi put da sam izvlacio podatke preko ubuntu-a i eksternog harda, ali je to na svu srecu resenje koje sam sada izbegao.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Računari

Post od maxer » 20 Okt 2017, 19:33

Verovatno je radio update .NET paketa a to zna da poootraje na laptopovima.

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3809
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Računari

Post od Kornjaca Rade » 20 Okt 2017, 19:48

Ti apdejti na win 10 su cirkus, meni je isto pre jedno 20ak dana bio zaglavio tako na nekom procentu i ni da makne, resetuj pa bsd pa nista, samo crn ekran a meni hitno bilo da nesto zavrsim za posao. Izgubih ceo dan dok sam ga oporavio i odma pogasio ta gowna od update-a na svim kompovima. Pre neki dan me cale zove isto i kod njega na laptopu i isto mu hitno trebao, a naravno da nikakve bekapove nema pa se onda hebavaj ponovo ceo dan, jos preko skajpa :ccc:

Ps. Taj recovery mi je tek haos napravio.

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Računari

Post od superboss » 20 Okt 2017, 22:26

Zato ja uvek ili imam dual boot ili neki live distro linuxa za nedaj Bože.

Nije da imam nešto ekstra bitno na laptopu ali opet, ako mogu da sačuvam neke stvari zašto da ne.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8337
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od grujicd » 20 Okt 2017, 23:32

Win 10 je težak fajl sa forsiranim apdejtima, koji još i uključuju drajvere. Ajde što se apdejtuje OS, ali drajvere generalno ne čačkaš ako nemaš problem. Na jedvite jade sam nabudžio stariji laptop da radi na Win 10, bila je jedna jedina verzija drajvera za ATI grafičku koja nije pravila probleme. I isključim da se ne apdejtuju drajveri, to kao može, i funkcionisalo je tako mesec-dva dok Win nije rešio da ih ipak pregazi. I onda muka dok ne vratiš. Posle drugog takvog incidenta vratio sam se ne osmicu.

Nemam desetku ni na jednoj mašini, a vezan sam poslom za Win. Ne znam šta ću kad prestane podrška za Win 7 i 8.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od Xepoj87 » 21 Okt 2017, 00:33

Ne updateuju se sami driveri na Win 10.
Pored toga, ja nisam do sada imao problem, osim sto na mojoj piratskoj verziji nece da stavi creators update, a nikako da odem i izvadim internnet karticu, sve kao cekam da prijavim platu, ali oduzi se...moracu sada da iscimam drugara da mi kupi neku od onih dzabalesko licenci.
Posto ste spominjali to, odem i kupim bilo koju Win 10 licencu ili da obratim na nesto paznju, da ne kupim neku osakacenu?


Sent from the 7th edge of the 3rd World.

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od klisko » 21 Okt 2017, 05:40

Je li vam se dešavalo ono, završi se radni dan, jedva čekate da dođete kući, kliknete na shut down, kad laptop ispiše da treba da sačekate da se završi update i onda džedžite u kancelariji još 20 minuta (podrazumeva se da laptop ide sa vama kući). Taman stignete pred svoju ulicu, čekate na semaforu, kad primetite da je ler gas viši, rade ventilatori, znači regeneracija DPF-a je u toku, ajde vozi se još dva-tri kruga da se završi. :(
Kod Windowsa smo dobili creators update od par sati (kako kome), šta možemo da očekujemo od „creators update“ za automobile? Dođem na pumpu i ne smem da ugasim automobil da ne bi krenuo update koji će da me ostavi na toj pumpi preko noći, a na kraju će šlep služba da me vadi odatle...

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Računari

Post od maxer » 21 Okt 2017, 08:22

:kezo:
Nemam službeni laptop a vozim se na plin i benzin: time sam sve rekao :mrgreen:


Херој,
Nikada nisam kupovao Windows izvan lanca ovlašćenih distributera (tj. iskustva su mi vezana samo za kupovinu softvera u službene svrhe), pa ja lično ne bih znao šta u vezi toga da ti preporučim.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od Xepoj87 » 21 Okt 2017, 08:27

Neko je ovde spominjao one licence po netu, mislim da je bas grujic, cekacu u nadi da ce neko da odgovori, nije mi hica.
A i ko ce opet instalirati 400Gb igara, valja cekati da se malo stanji, ubio me ovaj Divinity :)

Sent from the 7th edge of the 3rd World.


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori