Posao i zaposlenje

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Posao i zaposlenje

Post od McGruja » 27 Dec 2016, 13:04

Život je reka

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Posao i zaposlenje

Post od Ivan » 27 Dec 2016, 13:05

Saht :)

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Posao i zaposlenje

Post od Delija » 27 Dec 2016, 13:05

ftj je napisao:Nije bogat onaj koji ima malo nego onaj koji ima mnogo.
Slika
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6747
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Posao i zaposlenje

Post od ljuba » 27 Dec 2016, 13:24

Pa definitivno najbolje je ne raditi nista. Jel koliko god zaradis uvek ce ti faliti neke pare. Kada ne radis bar znas zasto ti fale. Znam mnogo bogate ljude koje se muce da da stave kraj sa krajom :). Sto bi se reklo ko razume shvatice :)

PS: Ovo vazi samo ako radis posao koji ti se ne svidja/muci, za drugu vrstu - posla u kome uzivas to se racuna kao ne raditi :) Sto bi rekle moje kolege: Jadan on danas je morao da ostane kuci :)

Pre 2 god jedna zena dolazi kod nas da radi, a ja onako zbunjen pitam a sta ce ona da radi. A oni meni, pa znas imala je tezak period kuci mora da dodje da radi da malo skrene misli, a nacicemo joj vec sta ce da radi...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23802
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Posao i zaposlenje

Post od dragvorl » 27 Dec 2016, 15:30

Znam neke koji su zavsili fakseve koje su zeleli, a koji su jako ograniceni sa perspektivon kasnijeg zaposlenja, nisu ni razmisljali u tom smeru kada su upisali. Fora, samo sine ti zavrsi...e onda pocinje muka, posla nema, pa radis svasta sto moras a ne volis...kakva je poenta toga? 5 godina "bezbriznog" skolovanja? Nije to samo u Srbiji tako, ali je samo izrazenije zbog nedostatka radnih mesta.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Posao i zaposlenje

Post od Velja » 27 Dec 2016, 16:30

Poistovećujete neke stvari koje nisu ista kategorija... Npr. lagan i omiljen faks, isplativ i težak itd.
Svakih 5 ili 10 godina se popularna/plaćena zanimanja smenjuju, sećam se u kakvoj je nemilosti među mladima bio mašinski ili građevinski fakultet pre 30ak g.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Posao i zaposlenje

Post od ikac2000 » 27 Dec 2016, 19:28

Na mnogim pozicijama u velikim kompanijama nije bitno sta si zavrsio, vec je bitno da imas odredjen nivo diplome i uspeh kao dokaz da mozes da savladas nove stvari.

Ja sam dipl.ing. masinstva, termotehnika, i u struci sam radio manje od godinu dana.

Nakon toga sam otisao u Supply Chain i SAP oblasti, potpuno neplanirano, i veoma sam zadovoljan.

Medju najuspesnijim kolegama u ovim oblastima kod mene su kolege koje su zavrsile kineski, anglistiku, elektroniku...Dosta je ulozeno u njih jer su se dokazali kao odlican potencijal za razvoj u tim oblastima, i nisu vise ni u zemlji mnogi od njih...
Poslednja izmena od ikac2000 u 27 Dec 2016, 19:33, izmenjeno 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Posao i zaposlenje

Post od Delija » 27 Dec 2016, 19:31

I tu se opet vracamo na ono - za kog mog djoku sam se zezao da zavrsim fax iz jedne oblasti, ako cu da radim nesto sasvim drugo i 95% znanja koje sam stekao na faxu mi ne sluzi bas nicemu?

Onda bolje tih 5 godina zivota da iskoristim da naucim nesto sto ce mi doprineti istom tom poslu koji cu posle raditi.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Posao i zaposlenje

Post od ikac2000 » 27 Dec 2016, 19:32

Ja nisam znao da cu da radim nesto drugo, i uzivao sam u faksu :-)

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Posao i zaposlenje

Post od Delija » 27 Dec 2016, 19:37

Pa naravno da si uzivao ako uporedis sada sa SAP-om :kuku:


:D
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23802
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Posao i zaposlenje

Post od dragvorl » 27 Dec 2016, 19:47

ikac2000 je napisao:Na mnogim pozicijama u velikim kompanijama nije bitno sta si zavrsio, vec je bitno da imas odredjen nivo diplome i uspeh kao dokaz da mozes da savladas nove stvari.

Ja sam dipl.ing. masinstva, termotehnika, i u struci sam radio manje od godinu dana.
Nije bitno kada dodjes do tog nivoa kada vec tvoji rezultati iz prakse pokazuju najvise sto je potrebno za dalje. Ali dok ti dodjes do te pozicije da steknes iskustvo trrbas da prodjes kroz filtere. Tu cesto treba odredjena struka da bi dobio ulaznicu. Kod Nemaca u autoindustriji su i menadzeri cesto bili pogonski inzenjeri, masinci, elektro ili slicno, pa su se vremenom probijali. Kad god sam isao na intervjue masinski je uvek imao vecu tezinu nego vecina drugih fakseva, verujem ne bez razloga.
Velja je napisao:Poistovećujete neke stvari koje nisu ista kategorija... Npr. lagan i omiljen faks, isplativ i težak itd.
Svakih 5 ili 10 godina se popularna/plaćena zanimanja smenjuju, sećam se u kakvoj je nemilosti među mladima bio mašinski ili građevinski fakultet pre 30ak g.
Masinski i gradjevina su i dalje teski faksevi u odnosu na vecinu ostalih. Jedino sto je pre masinac upisivalo mnogo vise ljudi, a sad gro ljudi upisuje IT sto je sasvim normalno, a i doslo je drugo doba sto se tehnologije tice. Ali i dalje ko zavrsi masinstvo nece biti u problemu za posao, narocito napolju, cak ni kod nas, ali na zalost zbog slabe ponude posla u struci verovatno ce se raditi i neki kikiriki poslovi.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Posao i zaposlenje

Post od ikac2000 » 27 Dec 2016, 20:09

Ja dok sam studirao isao sam da volontiram po firmama iz struke, samo da steknem malo osecaj i smisao studija.

I dok sam radio na faksu (bez da imam ikog svog na istom ili bilo kakvu vezu), u paraleli sam radio i kod privatnika.

Da sam cekao da zavrsim pa da se snalazim, pitanje sta bi i kako bilo...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23802
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Posao i zaposlenje

Post od dragvorl » 27 Dec 2016, 20:13

Na to mnogo ljudi ne misli, jer su neupuceni i nema ko da ih posavetuje, u narocito neprijateljski orjentisanoj klimi na trzistu rada kao sto je Srbija. Meni nije bilo tesko da radim kao majstor sa diplomom inzenjera, ali me je to dovelo do inzenjerske pozicije kasnije, a kasnije me taj posao doveo do sledeceg...
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3076
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Posao i zaposlenje

Post od havijer » 03 Jan 2017, 19:20

Hajde da pokusam i ovde, nemam sta da izgubim :)
Ako cujete da neko trazi ekonomistu, komercijalistu i slicno za Gornji Milanovac, Cacak, Kragujevac, Kraljevo ili tako neke gradove javite ovde. Moze i praksa, bilo sta.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Posao i zaposlenje

Post od steva_anya » 03 Jan 2017, 22:02

stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Odgovori