Banke - odabir, utisci...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od bane valjevo » 23 Maj 2017, 13:14

pedja je napisao:Da li neko koristi Telenor Starter tekući, sa MC debitnom karticom.
Račun je besplatan i kartica se plaća 500 RSd jednokratno. To je OK.

Da li istom može da se plaća online? Da li postoje neke nadoknade, suludi kursevi i sl?

Ako funkcioniše kao Intesina kartica, uzeo bih je, jer preko aplikacije može da se blokira plaćanje, tj može se aktivirati samo kada nešto treba da se plati, što mi je OK. Takođe, osim tih 500 dianra, nema drugih troškova?!

Znam da je Intesina besplatna i ima drugih pogodnosti, jer mogu lako prebaciti novac na istu, ali smo se posvađali nešto... :kezo:
Ukoliko me ne prođe inat, moram tražiti drugu banku :mrgreen:

Edit: Erste ima poklon karticu - Bez održavanja. Delija, koristiš li nešto slično, ti si valjda u Erste?
Ja koristio ranije. Sad sam na Progresiv-u.

Vezano za tvoja pitanja oko Startera. Račun je besplatan (nema mesečnog održavanja). Plaća se jednokratno izdavanje debitne Master kartice 500 dinara (7-10 radnih dana nakon otvaranja tekućeg računa kartica stiže na naznačenu adresu koju kažeš prodavcu, ne mora biti adresa iz lične karte), a račun ide u minus za datih 500 dinara.

Karticom može da se plaća Online nevezano za paket na kojem si. Transakcija košta 30 dinara. Kursevi prilikom plaćanja nisu suludi već su u skladu sa Master kursom (znači, totalno korektni). Kurs TB prilikom korišćenja menjačnice je odličan. Poruka o odlivu sa TR košta 5 dinara (može da se isključi kroz aplikaciju, bilo WEB bilo MOB). Obe aplikacije su odlične, mada je Web malo bolja iz razloga što Mob aplikacija nekada zna da uspori (za sada bez bagova barem meni). Veliki plus je taj što sa korisničkim imenom i lozinkom možeš nebrojeno puta da instaliraš aplikaciju na uređaj (bez banka Intesa fora da ti svaki put treba QR kod i direktan odlazak u filijalu). Podizanje novca sa Bankomata TB je besplatno, sa Bankomata drugih banaka 100 dinara.

Internet plaćanje možeš da pališ i gasiš prema volji, podešavaš limite (limit za plaćanje na POS terminalnima, bankomattima, Internet plaćanje itd). Sve ide kroz aplikaciju.

Pišem kao šlogiran jer sam u žurbi, ali idi skoni tarifnik TB, aktuelan je ovaj od 01.03.2017.

Ako nešto još neki odgovor reci...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od trojanac » 23 Maj 2017, 17:13

Da, Telenor stvarno ima dobru aplikaciju i brdo mogućnosti. Ali još se uigravaju. Brat je skoro uzeo keš kredit, završio komplet proceduru, potpisao dokumentaciju i samo čekao da mu legnu sredstva. Sutradan putuje u USA, kad stiže sms da mu kredit nije odobren. WTF!? Naknadno su utvrdili da u momentu potpisivanja nije stalno zaposlen, već na određeno. Pritom, dobija ugovor za stalno kroz par dana, ali kao isplatiće mu kaad taj novi ugovor postane važeći. On konsultuje NBS i pošalje im mail, nakon čega su ga naravno zvali odmah i u roku od sat, dva mu je uplaćen kredit.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od pedja » 23 Maj 2017, 17:53

Hvala Bane!
Razmišljam...

TT

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Geza » 24 Maj 2017, 18:48

Dobrodošli u mts banku!
http://mondo.rs/a1010889/Mob-IT/Vesti/m ... -2017.html

Budućnost je već tu – uz mts Banku i „Račun Plus“ koji je namenjen fizičkim licima uvek dobijate još više.

Slika

U vašem mts svetu je još jedan član porodice – banka. Pouzdana i sigurna, mts Banka odgovara na sve potrebe savremenog bankarskog poslovanja i s ponosom vam predstavlja svoj najnoviji proizvodnamenjen fizičkim licima „Račun Plus“, koji menja vaš pogled na budućnost.

Otvorite „Račun Plus“ u mts poslovnici i uživajte u paketu usluga:

https://online.mtsbanka.rs/webapp/Appli ... rm=display

- Tekući račun bez naplate održavanja – sredstva kojima raspolažete možete da koristite u više valuta (RSD, EUR, USD i CHF); omogućena vam je kupovina i prodaja deviza po povoljnim kursevima i bez provizije; priliv sredstava na račun iz inostranstva je bez naplate naknade; „Račun Plus“ možete da otvorite putem kurirske službe.

- Svi bankomati u zemlji bez provizije – uz „Račun Plus“ dobijate i MasterCard debitnu karticu sa PayPass tehnologijom uz koju možete da plaćate račune bez unosa PIN-a do iznosa od 1.500 dinara; pored plaćanja u našoj zemlji, MasterCard karticu možete da koristite za plaćanje u inostranstvu, kao i za internet plaćanja.

- eBanking i mBanking potpuno besplatno – možete da otvorite „Račun Plus“ putem usluga eBanking i mBanking; da izvršite plaćanje prema inostranstvu bez odlaska u banku; imate mogućnost besplatnog SMS obaveštenja o prilivima na račun, kao i upravljanja limitima potrošnje, mogućnost blokade i aktivaciju potrošnje.

- Sefovi: diskretno i bezbedno čuvajte vrednosti i dokumenta u tehnološki najnaprednijim sefovima.

- Štednja: otvorite dinarski ili devizni štedni ulog i izaberite rok oročenja prema svojim potrebama, na 3, 6, 12 ili 24 meseca.

Ovo su samo neke od usluga koje vam mts Banka omogućava, a uskoro vas očekuju i novi atraktivni kreditni proizvodi.

Budite i vi deo još veće mts porodice, olakšajte vašu svakodnevicu i uživajte uz usluge mts Banke!

Za više informacija o „Računu Plus“ kao i ostalim uslugama mts Banke posetite sajt mtsbanka.rs ili pozovite Kontakt centar na broj 0800 103 103.

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... 8l9fbtJFPs
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od pedja » 24 Maj 2017, 19:26

Ovo su najavljivali neko vreme, po preuzimanju Dunav banke.
Jedno vreme su imali ubedljivo najveću kamatu na dinarsku štednju, a i sada je 4,5%, u odnosu na recimo Kombank, Intesu ili Telenor banku, sa ~3,5%.

Sada će krenuti agresivnije, čak su i sajt promenili :D

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od stefanan » 24 Maj 2017, 23:51

500 din otvaranje računa, ja hteo večeras ali nisam stigao

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od pedja » 25 Jun 2017, 16:55

Intesa je uvela nadoknadu za Visa Internet karticu.
Ukoliko podnesete zahtev za istu, plaća se 800,00 dinara.

Ranije je bilo besplatno, imali račun u Intesi ili ne.

Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1335
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od stefankmn » 25 Jun 2017, 16:58

Nikakvog obaveštenja za korisnike, znaci ona internet kartica sada ima mesecno odrzavanje?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Ogi » 25 Jun 2017, 17:10

Ne smeju retroaktivno da primenjuju. Ali svakako koliko razumem to je samo naknada za izdavanje, sumnjam da seje placa odrzavanje.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od dragvorl » 25 Jun 2017, 17:20

Ja je vec imam, ne znam hoce li naplatiti kad istekne kartica.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od pedja » 25 Jun 2017, 17:34

Ne, ukoliko je već imate, sve je u redu, po straom -besplatno.
Ukoliko podnesete novi zahtev - plaća se izdavanje.

Meni su je ugasili, tj nisu je produžili, jer nisam ima transakcije poslednja tri meseca, pred reizdavanje. Koristio sam je neposredno pred istek, ali tada je bilo prekasno.
To postoji kao pravilo, o kojem nisam imao pojma. Bilo bi lepo da su me obavestili o tome, te pitali da li mi treba kartica, kad već imaju mail i telefon.

Zatim su mi reli da mogu dobiti drugu, ali da potpišem da se odriem prve, a oni mio je već ugasili.
Nakon toga, moraju da mi ugase namenski račun, pa otvore novi...

Na kraju - mora da se plati.

Pored svega toga, lepo sam ih pitao da mi navedu gde piše to za reizdavanje i dali su mi gomilu nekih navoda, a nigde tačno navedeno. Kontaktirao sam Centar za zaštitu korisnika finansijskih usluga NBS i predložili su mi da im prosledim prepisku sa bankom, a oni će preuzeti dalje. Mrzi me da ulazim u to. Jedino što se može desiti je da banka popije kaznu, a ja ću opet morati da dam 800 kinti, plus da dajem izjave i tako dalje...
---

Nevezano za to - ukoliko vam banka izgubi menice, nema načina da iste proglasite nevažećim, osim putem suda ili dobre olje banke. Banka može pokrenuti vanparnični postupak, vi date izjavu, banka da izjavu i plati sve troškove i sud će to završiti - ali banka NEMA NIKAKVU OBAVEZU da to i uradi. Moguće je da reaguje NBS, da banka plati penale državi, ali da i dalje ne prijavi sudu. Onda ostaje da sami pokrenete proceduru na sudu, vi date izjavu, banka da izjavu da su izgubili menice, platite sve troškove, sud proglasi menice nevažećim (ili kako se to kaže), objavi se gde treba da se objavi i tako to. Nakon toga, ulazite u parnični postupak, gde tužite banku za nadoknadu štete. To ume da potraje godinama, a neko drugi je izgubio vašu MENICU :glavomuzid: :kezo: :loool: :glavomuzid: Cirkus.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od nuk » 25 Jun 2017, 18:25

Koja banka pored telenor ima keš in bankomate?

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od snork » 25 Jun 2017, 18:33

Ima Unicredit. Takođe na tim bankomatima mogu da se plaćaju računi koji imaju bar kod (nisam probao).
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od klisko » 25 Jun 2017, 20:21

Ima raiffeisen, ali ne svuda. Može € i RSD, in ili out.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Risto » 25 Jun 2017, 22:17

To je sada trend u industriji, svi prelaze na te bankomate ali neće ih imati svuda. Erste će u novom objektu, gde im je sedište, takođe imati takav bankomat.

Odgovori