Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Gazu » 04 Jun 2023, 13:08

devit0 je napisao:
04 Jun 2023, 09:48
E mudra ti ova zadnja recenica, ili ce ostati tako ili ce da poskupe, treceg(realnog) ni nema osim da smanje ali to nije realno u danasnje vreme niucemu jer sve poskupljuje u kojoj god oblasti.
Znaci ostace isto ako ne poskupi.Slika
Al ja nisam govorio samo o ceni.😄 Cena će ili ostati ista, a s istim (lošijim) kvalitetom, a ako se kvalitet poboljša, "poboljšaće" se i cena. Ali da, kontam, zvuči kao neka parola iz Alan Forda.😀

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3259
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od srdjanyo » 04 Jun 2023, 14:55

Nekad se u ovoj temi pisalo zašto je LG G4 bolji od Sony Xperia Z1, a sad se piše zašto Space X kompanija obilazi našu zemlju na svom putu oko planete...
Ja sam još na nivou "vau ovaj telefon ima 4 kamere, a ekran 6.1 inča".
:kezo:

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 836
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Rolla » 07 Jun 2023, 23:19

Situacija od pre par dana i kako telekom vara korisnike.
Desio se prelazak u februaru 2023 iz telekoma u yettel.
U martu trazeni svi racuni koji nisu placeni da se izmire obaveze.
Izmedju ostalog bio je jedan racun iz februara 2021e, nekako je slucajno propusten da se plati.
Svi racuni placeni 29og marta.
Pre par dana stize sms od telekoma da postoje dva dugovanja, jedno 26 i jedno 87 dinara.
Nakon provere ispostavlja se da su zaracunali zateznu kamatu za kasnjenje placanja racuna iz 2021 i kasnjenje za poslednji racun jer je placen nakon 20og u mesecu.
Naravno prave se ludi na konstataciju da je racun iz 2021 zastareo dug i da nije bilo obavezno placanje a kamatu uredno zaracunavaju.

Da li je neko imao ovakvih situacija, da li sada nakon placanja ima smisla traziti da se stornira ovaj racun iz 2021e, sto ponistava jednu zateznu kamatu?
Takodje nikada ranije na racunu nije bila iskazana zatezna kamata za kasnjenje placanja, cak i kada se ne prebaci u drugi mesec placanje.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45833
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Geza » 07 Jun 2023, 23:55

Nevezano za slučaj iznad. MTS-ovi računi se sada plaćaju do 15-og u mesecu.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12323
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od shandu90 » 07 Jun 2023, 23:56

Mislim da su meni uracunali kamatu za nekoliko dana kasnjenja.
Nisam znao da je i lelekom presao na 15. u mesecu, mislio sam da samo vip tupi po tom pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

devit0
Postovi: 82
Pridružio se: 04 Apr 2021, 22:52

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od devit0 » 08 Jun 2023, 00:16

Jeste od ovog meseca, sto i pise na racunima. Ja sam to juce saznao kad sam skinuo racun iz aplikacije i zacudio se da boldovanim slovima sad pise da se placaju do 15og u mesecu.
Poslednja izmena od devit0 u 08 Jun 2023, 00:16, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19279
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Heinz » 08 Jun 2023, 00:16

U VIP je moglo da se bira, sad ne znam kako je. Meni je 20.

ljubitelj
Postovi: 10594
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ljubitelj » 08 Jun 2023, 05:55

u A 1 je meni poslednji dan u mesecu 30 ili 31.

Telekom meni uredno (par puta se desilo po koji dan kašnjenje plaćanja) zaračunava kamatu za fiksni, nijednom nisu zakazali oko toga. Ali u sledećem obračunskom periodu iskazano.

Ako je plaćen taj račun iz 2021. onda nije zastarela ni kamata jer se smatra da je prihvaćen, da nije uopšte plaćen onda ne bi bilo ni kamate.

Ali, suludo je samo po sebi naknadno tražiti zateznu kamatu jer je mogla biti obračunata uz taj zakasneli račun pri plaćanju, valjda postoji presek stanja na bilo koji dan u tom njihovom biling softveru.

Telekom je oduvek bio "specifičan" po odnosu sa korisnicima.
Isto radi i EPS.
Skoro jedan račun bio plaćen nekih 0,87 dinara manje od potrebnog iznosa (verovatno isto neka kamata) za taj mesec i oni su ladno ukinuli 5% popusta na plaćanje u roku (od cele sume obračunava se tih 5%).

Dakle ja njima dugovao 1 dinar a oni meni obračunali dodatno par stotina dinara više, zbog "duga".

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8818
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Gaginh0 » 09 Jun 2023, 20:33

BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12323
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od shandu90 » 14 Jun 2023, 22:41

Instalirao sam ios 16.5 pre neki dan i danas mi je kamera brljavila. Uopste nije hteo da udje, dosta kasnije je proradila i onda opet predvece blokirala kamera. Jel imao neko slicne zezancije s kameru?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Igor
Postovi: 495
Pridružio se: 26 Jun 2012, 10:33
Garaža: Skoda Octavia MK3 TDI, BMW 320D E90 LCI
Lokacija: Apatin

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Igor » 14 Jun 2023, 23:24

Ni jednog trenutka.. Niti mi se neko zalio u okolini.

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od hyundai_i30 » 17 Jun 2023, 08:44

Vec sam pominjao ranije kada sam u detalje pisao o Globaltelu pre oko mesec dana - kome treba jeftini Roaming za Grcku i Tursku, akcija do kraja avgusta je 1GB neta na 7 dana za Grcku i Tursku za 200 kinte u ovoj mrezi i to bukvalno nema nigde drugde:

https://www.globaltel.rs/roaming-internet

Ovo vam saljem sa Globaltelovog 4G, tako da potvrdujem da sljaka za Grcku, za Tursku neka potvrdi neko drugi... 3GB je 550 RSD, 5GB je 900 RSD, pa probajte da nadjete jeftinije Slika.

Kupio sam karticu na trafici za 200 kinte, uz nju se dobija inicijalnih 50 RSD kredita. Dopunio online preko njihovog sajta jos 500 kinte i sad sam osiguran sto se Roaminga tice. Na telefonu imam A1 postpaid i Globaltel prepaid. Cak mogu i da promenim ovaj Globaltel broj u bilo kom momentu, ako je broj za koji zelim da menjam slobodan u njihovoj bazi, ali mi je ovaj broj nebitan - cisto zavrsava Roaming dok smo u Grckoj, a u zemlji cu ga koristiti kao backup jer je dovoljno da se uplati 200 kinte na 3 meseca kako bi broj ostao aktivan.

U Grckoj se samo poveze na Vodaphone mrezu i to je to. Iako sam dosta koristio Roaming i na postapaid broju godinama unazad kada sam putovao, uvek je nekako lepse kada se baskarite na prepaid broju jer ne mogu da vam izmisle par hiljada minusa kao sto to vole da rade A1, Yettel i MTS ljudima u Roaming zonama kada se vrate pa ih saceka neprijatno iznenadjenje. Godinama su zaradjivali milione na ovakve proste fore i odprapljivali ljude sa silnim potrosenim GB u inostranstvu (koji je pritom bio medju najskupljima u Evropi), pa dokazi ti posle da nisi trosio to sto su ti oni naplatili.

U svakom slucaju, preporuka za ovu akciju Globaltela kome odgovara.

P.S. Inace redovna cena Roaming paketa za Grcku je 300 RSD za 1GB na 7 dana i nema ni jeftinije od toga kod drugih, ali kod njih samih ima eto i za 200 RSD dok traje ova akcija Slika

Sent from my M2101K6G using Tapatalk






ftj
Postovi: 13045
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ftj » 17 Jun 2023, 10:41

Pise da moze sve online i preko esima a nigde ne vidim opciju naruci. Valjda ne misle da instaliram tu njihovu aplikaciju da bih to mogao da uradim.

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od hyundai_i30 » 17 Jun 2023, 11:04

Bice trcanja do trafika ovih dana i kupovine Globaltel SIM-ova za ovaj dzabaleska Roaming, vidim ja Slika.

Zezam se, ne znam za eSIM kako ide u Globaltelu, ako ne skapiras ovo:

https://www.globaltel.rs/esim/

Onda ih zovi da ti pojasne, ne bi me cudilo da nisu lepo objasnili na sajtu... Realno, mora bar malo i da se potrudi covek kad je vec smesno jeftino zar ne? I ne bi bilo fora da sve super radi jer ce neko sigurno imati probleme, ali valja makar probati.

Pisao sam svoje iskustvo dok sam bio u Globaltelu, zasto sam ih napustio i sta su po meni glavne mane tamo, ali kao alternativa na domacem terenu i ovako za Roaming za sada samo reci hvale jer GB po Grckoj samo lete + Hotspot pa se i drugi fino grebu za sada dok ima zaliha Slika

Sent from my M2101K6G using Tapatalk





Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12323
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od shandu90 » 18 Jun 2023, 15:44

Igor je napisao:Ni jednog trenutka.. Niti mi se neko zalio u okolini.
Nasao na nekom sajtu da spominju problem sa kamerom. Probao restart ali sad definitivno ne pomaze ni to. Ostaje mi da sacekam novu zakrpu, i to sad bas pred letovanje da me zezne Slika

Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori