Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28020
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 20 Sep 2017, 18:39

:bravo: :bravo: :bravo: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :klanjamse: :klanjamse: :klanjamse: :ovacije: :ovacije: :ovacije: :pivo: :pivo: :pivo: :sesir: :sesir: :sesir: :navijamo: :navijamo: :navijamo: :opustanje: :opustanje: :opustanje: :sreckovic: :sreckovic: :sreckovic: :presrecan: :presrecan: :presrecan: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :doubleup: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Laki021 » 20 Sep 2017, 18:40

Realno slike pokazuju lepe predele i pejzaze. Aj da su slikali jos sa nekim telefonom pa i da uporedimo sa necim, ovako...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28020
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 20 Sep 2017, 18:42

Priznaj da pricas o slici sa Bmw-om :kezo:
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Laki021 » 20 Sep 2017, 18:43

O kojoj drugoj?

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Floyd » 20 Sep 2017, 23:05

Probao sam danas malo Note 8 kod kolege. Ok je... lep, dobro leži u ruci, brz. Lično ne vidim neku veliku razliku u odnosu na S8+ (isti materijali, neprimetno veći, S8 je malo i lepši) osim olovke. Dupla kamera je tu samo zbog optičkog zuma 2x što je meni lično nepotrebno. Više deluje kao unapređen S8 nego kao novi flegšip model. Ranije je Note serija bila osetno ispred S.

ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ljubitelj » 20 Sep 2017, 23:59

ddanijell je napisao:
20 Sep 2017, 12:12
@ljubitelj
Tablica koju si dao nema veze sa onim sto smo pricali . Lepo pise 1 sat NAKON PRAZNJENJA . LiIon koju ispraznim sa 1C na 2.5v i tad iskljucim praznjenje nakon 1h se napon na njoj ustabili na oko 3.4v i to ti lepo pokazuje tablica i tablica je tacna ali treba videti sta pise.


vezano za samsung, ljudi koriste drugu hemiju i zato im bat idu do 4.35v (ovo je sa tvojih linkova koje si poslao)To sto tvoj telefon koristi stariji tip baterije ne znaci da svi koriste isto to.
Tablica je tacna i upravo se odnosi na ono sto smo pricali, napon prazne baterije ispod kojeg je baterija neupotrebljiva.
Napon SOC se ispravno meri kada se iskljuci praznjenje, treba videti sta pise i primenjivati pravila.
To stoi ti meris 2.5V dok je opterecena se tako ne radi, nije relevantan podatak za stanje napunjenosti baterije.

Nisam ja davao podatke o Samsungu, moji telefoni kao i razni drugi telefoni (i uredjaji) koriste Li Ion podtip baterije uz navedeni safe napon za nju. (3.5-4.2V),
Mozda nije ni trebalo da mesas Samsung sa drugiacijim naponon kada to vec nije ta baterija o kojoj je pricano.
Ne vidim nakon svega ni sta si zapravo zeleo da demantujes iz mog pocetnog posta sa opisom iskustva punjenja mog telefona.

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ddanijell » 21 Sep 2017, 00:20

ljubitelj je napisao:
20 Sep 2017, 23:59

Tablica je tacna i upravo se odnosi na ono sto smo pricali, napon prazne baterije ispod kojeg je baterija neupotrebljiva.
Napon SOC se ispravno meri kada se iskljuci praznjenje, treba videti sta pise i primenjivati pravila.
To stoi ti meris 2.5V dok je opterecena se tako ne radi, nije relevantan podatak za stanje napunjenosti baterije.
Nismo pricali i naponu prazne baterije nego do kog napona se moze baterija prazniti. Ja znam dobro sta smo pricali i o cemu.
Pricano je do kog napona se BATERIJA MOZE PRAZNITI , a ne koliko volti ima kada je ispraznjena i ostavljena 1h (po onoj tablici).
Primetio sam na forumu da ovo cesto radis i sa drugim sagovornicima, sto uopste nije ok.
Znaci i ja i Vladapetr smo te demantovali ali ti i dalje nastavljas i toliko se uplices u sve ovo da vise ne znam ni dal vredi odgovarati dalje.

ljubitelj je napisao:
20 Sep 2017, 23:59
Nisam ja davao podatke o Samsungu, moji telefoni kao i razni drugi telefoni (i uredjaji) koriste Li Ion podtip baterije uz navedeni safe napon za nju. (3.5-4.2V),
Mozda nije ni trebalo da mesas Samsung sa drugiacijim naponon kada to vec nije ta baterija o kojoj je pricano.
Ne vidim nakon svega ni sta si zapravo zeleo da demantujes iz mog pocetnog posta sa opisom iskustva punjenja mog telefona.
1.Demantovali smo te da srednji napon baterije ne moze da bude 4.1v vec po definiciji proizvodjaca i svih dostupnih podataka je izmedju 3.6 i 3.7v
2.Demantovali smo te da maximalni napon LiIOn nije 4.15v vec 4.2v , a kod novije generacije LiIon ide i do 4.35v (objasnjeno na kojim i nema veze sa samsungom).
3.Demantovali smo te da donji napon nikako nije 3.6 ili 3.7v ( vise ne ne secam sta si pisao jer si pisao i menjao vise puta napisano) vec 2.5v (na kome iskljucuje i zastita integrisana u recimo 18650 elemetima koji imaju)

Ovim zavrsavam i pozdravljam te i necu dalje nista pisati jer smo te dokumentovanim izvorima demantovali za sve 3 tacke iznad i objasnili zasto je to tako, dao ti i reference.
Ako to tebi nije jasno ja ti tu ne mogu dalje pomoci. Mozes posle ovoga pisati do prekosutra sto se mene tice ako imas publiku.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Laki021 » 21 Sep 2017, 12:29

B92: Google "kupio" HTC za 1.1 milijardu dolara http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php ... id=1305962

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od half man » 21 Sep 2017, 13:39

Naravno naslov nije tacan jer nije kupljen kompletan Htc...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29960
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od trojanac » 21 Sep 2017, 19:26

Totalno bezveze naslov, vidi se iz prve rečenice. Ali se meni svakako dopada to njihovo partnerstvo jer gotivim HTC i računam da će sa ovim biti još bolji.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od nuk » 21 Sep 2017, 21:39

Sa ovim će da ne umre dok google ne odluči da ih preuzme kompletno zbog patenata i tiho ugasi brend. Već viđeno...

ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ljubitelj » 22 Sep 2017, 11:57

ddanijell je napisao:
21 Sep 2017, 00:20

ljubitelj je napisao:
20 Sep 2017, 23:59
Ne vidim nakon svega ni sta si zapravo zeleo da demantujes iz mog pocetnog posta sa opisom iskustva punjenja mog telefona.
1.Demantovali smo te da srednji napon baterije ne moze da bude 4.1v vec po definiciji proizvodjaca i svih dostupnih podataka je izmedju 3.6 i 3.7v
2.Demantovali smo te da maximalni napon LiIOn nije 4.15v vec 4.2v , a kod novije generacije LiIon ide i do 4.35v (objasnjeno na kojim i nema veze sa samsungom).
3.Demantovali smo te da donji napon nikako nije 3.6 ili 3.7v ( vise ne ne secam sta si pisao jer si pisao i menjao vise puta napisano) vec 2.5v (na kome iskljucuje i zastita integrisana u recimo 18650 elemetima koji imaju)

Ovim zavrsavam i pozdravljam te
1.Pricali smo o tvom racunu energije koja se iskoristi iz baterije, ne vidim argument cime si demantovao sumnju da uz 3.6V dobijas realna slika. Nije sporan napon od 3.7V koji se daje od proizvodjaca kao nominalni.

2.Nisi nicim demantovao da je maksimalni napon punjenja MOG telefona drugaciji od 4.15V, odnosno 4.12V kod drugog telefona. Pitao si koji model je u pitanju i naveo sam ti TACNU oznaku modela na koji se odnosi podatak.
Za opsti slucaj sam korigovao, na 4.2V. (imas u tabeli istih tih 4.2V kao doyovljeni maksimum punjenja)
Nije pominjana sa moje strane nikakva drugacija baterija kako ti zoves novija generacija i koju si ti povezao sa tvojim Samsungom iskustvom.

3. Na 3.5V kao sto pise u tabeli je kapacitet 0mAh. Nema vise energije da se dalje trosi i koristi. Zastita telefona ga iskljucuje. Gasi se telefon i tada se stanje baterije prikazuje sa 0%. To je donji napon kada nema daljeg koriscenja telefona. Ja ne znam telefon koji nastavlja da radi nasve do 2.5V (koje si ti izmerio).

U linku koji sam dao su navedene i tacne oznake modela i proizvodjaca koje su testirane, da ne bi prebacivao pricu kao sto pokusavas na neke razlicite baterije sa drugacijim karakteristikama.

I ja te pozdravljam uz konstataciju da testovi pokazuju radni opseg 3.5V do 4.2V za (jos jednom) tip Li Ion baterije o kojoj se prica i da je priblizno isto kod razlicitih proizvodjaca.

Trazio si neki link gde to pise, prilozio sam. Evo ti daj neki link sa 2.5V da potvrdi ono sto si ti dobio merenjem.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Vladapetr » 22 Sep 2017, 12:01

Koliko energije i uludo potrošenih slova, samo da bi "objasnio" kako je sasvim normalno to što tvoje smeće od powerbanka ne puni do kraja tvoju kung-fu bateriju. Pa nema dalje.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Laki021 » 22 Sep 2017, 12:02

🤣Slika

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ddanijell » 22 Sep 2017, 12:20

:loool: :plusone:

Odgovori