Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Mr.Rotor » 26 Apr 2017, 13:11

Laki021 je napisao:Nabacio sam danas S8+.

Malo pomesana osecanja. Nervira me sad sto su neke stvari na iPhon bolje.

S jedne strane sve sto me uzadno nervira na iP ovde radi kako treba. Za pocetak back dugme. Aplikacije komuniciraju kako treba medjusobno, mogu da otvorim youtube iz tapatalka i sl, chrome nije bagovit...

Sa druge strane fale mi neke fancy stvari sa iP, lepe ikonice, lepe animacije... iP je brzi i tecniji pa da ga ebes. Radi S8 brzo, al kad zapne ko da mi ne noz u srce zabio. Konkretan primer gde se vidi ogromna razlika u fluidnosti je search tab u app draweru. Kod iP se samo povuce nadole prstom, pojavljuje se search polje i tastatura je istog trenutka na ekranu, istog trenutka kako kucate ponudjene aplikacije se pojavljuju. Na s8 prvo treba pritisnuti prstom unutar search polja, tada on malo razislja, pa jos malo razmislja da li da prikaze tastaturu. Kada je konacno prikaze i krenete sa kucanjem, treba malo vremena da pocne da nudi odgovore, a onda jos kad odluci da ih isprebacuje najednom kliknem na pogresnu...

Svidja mi se i krupnija tastatur na iP, sada ovde gresim kad kucam.


Osim toga telefon je definitnivno vrhunski. Jako fancy telefon, iP deluje malo kao tenk naspram njega. S8+ iako ima mnogo veci ekran daleko bolje lezi u ruci jer je uzi i tanji, pride ne bolje zaobljen pozadi. Sa druge strane nema onog cool osecaja hladnog metala kao kad se iP jet black uzme u ruku.

Skener otiska je definitivno, bez dileme na retardiranom mestu, daleko manje prakticno od standardnog. Problem sam dobrim delom resio time sto sada postoji smart lock opcija da mi se ne zakljucava u kuci i u kancelariji.

Sada i samsung imitira osecaj pravog dugmeta kada se pritisns home dugme, ali deluje tragicno naspram fantasticne implementacije na iP.

Telefon ima izduzeniji ekran od bilo kog dk sada, ono sto mi najvise smeta je kako sada slike izgledaju. U prosloj generaciji su usrali odnos kamere, sada su jos uzduzili ekran, krajnji rezultat, slike popunjavaju samo pola ekrana, budale.

I dalje mi se ne svidja sto su dugmici sada onscreen, najvise mi smeta prilikom kucanja jer ne vidim jasno gde je kraj tastature, te nekad stisnem te dugmice umesto space tastera.

Ekran ne naravno fantastican. Po defaultu dolazi sa adaptive modom ukljucenim, ebe kevu ocima, prebacio sam na amoled photo i sad ne super.

Moj je dosao sa uzasnim izborom wallpapera, toliko su uzasni da sam odmah trazio na netu nove. Interesantno je da sam otkrio da postoji jos stock wallpapera koji iz nekog razloga ocigleno nisu na svima telefonima. Uglavnom medju njim ima i odlicnih, te sam i taj problem resio.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Razmišljao sam da probam S8+ i drago mi je da si me odvratio od te ideje ovim upisom... :thumbup:

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 26 Apr 2017, 13:55

Ja ne znam za s8, ali meni ne razmislja nista kada kliknes na search, isti momenat izlece tastatura i kada nesto ukicas, isti momenat izlaze rezultati.


Sent from the 7th edge of the 3rd World.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od TheWickerMan » 26 Apr 2017, 14:34

Huavej, Šjaomi, kakav bre Vajvej :kezo:

Sent from my HUAWEI G7-L01 using Tapatalk

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od HKS » 26 Apr 2017, 14:38

Ma to je za Amere da mogu lakse izgovoriti. Dosta je to slicno nasem izgovoru.

Sent from my m2 using Tapatalk

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5033
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od cozmo » 26 Apr 2017, 15:13

vitezkoja je napisao:Stigao pre nekoliko dana. Moj lični utisak je da telefon radi brže, bateriju još nisam uspeo da ispratim.
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Meni jos nije stigao update na istu seriju telefona. Da li da cimam VIP da mi puste... cudi me da ne puste svima odjednom, posto vidim da vec dosta ljudi na VIP ima.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od swemir » 26 Apr 2017, 18:13

Steta sto s8 nema i fizicko dugme. Bas to mrzim na tabletu a sad i samsung izbacio dugme

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od aviator » 26 Apr 2017, 18:19

Ne pratim pomno ovu hiperprodukciju mobilnih, ali od kad sam kupio prvi tel. sa skenerom otiska prsta, potpuno sam zaboravio na "fizičko dugme".
Prst na skener i tel. se probudi.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od grujicd » 26 Apr 2017, 18:26

Da se ja pitam, a ne pitam se, i preostala dva dugmeta bi stavio da budu fizička. Ekrani su se maksimalno proširili i približili tim senzorskim dugmićima i desi se da greškom pritisnem Back "donjim" delom prsta dok sam hteo da dohvatim nešto na ekranu. Nema potrebe da kažem šta mislim sto je i Home dugme nestalo.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od kragujevac » 26 Apr 2017, 18:34

Ja sam odavno batalio redovno menjanje mobilnih telefona. Do pre dva meseca sam još nosio Sony Xperia Z1, pa sam se apgrejdovao na Xperia Z2 iz zezancije. Bio neki na oglas u komšiluku a ja bio dokon pa ga pokupim za 130€, posle zviznem svoj Z1 na ebay oglase i prodam ga nekom italijanu za 110€. Ekran i ne zaključavam, atoliko ga malo koristim da mi se redovno desi da mi stane u stanu kad podjemo negde. I mugu da vam kažem da ne osećam da mi išta fali.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Floyd » 26 Apr 2017, 19:14

Xepoj87 je napisao:Ja ne znam za s8, ali meni ne razmislja nista kada kliknes na search, isti momenat izlece tastatura i kada nesto ukicas, isti momenat izlaze rezultati.


Sent from the 7th edge of the 3rd World.
:plusone:

Isto je i na S7e i na S8+.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od TheWickerMan » 26 Apr 2017, 19:21

Isto i na Hujavejiju G7, bukvalno nema zadrške. Al zato mu za TapaTalk nekad treba i 3-4 sekunde, nemam pojma što.

Sent from my HUAWEI G7-L01 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Laki021 » 26 Apr 2017, 19:26

Evo nema lazi nema prevare, sve crno na belo. Ili meni nesto bicikla ili imamo drugaciju definiciju trenutnog :)

http://www.youtube.com/watch?v=9achObB6aIA

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Floyd » 26 Apr 2017, 19:41

Sad ja trebam da snimim kako leti i kako mi na iPad Safari pukne bez ikakvog obaveštenja. Samo nestane sa ekrana.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Laki021 » 26 Apr 2017, 19:45

Treba, aj snimi.

Mozda nemas dovoljno aplikacija?

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od swemir » 26 Apr 2017, 19:49

Laki preletač

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Odgovori