Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30009
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od trojanac » 27 Nov 2017, 15:03

Dobro, sad iskulirajte malo. Nemam nikakav problem da izdam upozorenja ili pritisnem "crveno dugme" kad preterate, a bogami jeste preterali, samo nisam pratio temu. inače vikendom batalim forum, ima i drugih stvari kojima želim da se posvetim.

Heroj, ako ti je Vlada stao na žulj ti ga stavi na ignore ili prijavi post mod timu ako je direktna provokacija, vređanje i slično. Isto važi i za ostale.

Sad će jakša da napiše da ne radi prijava posta, ali postoje i drugi načini ako je bitno nešto prijaviti.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 27 Nov 2017, 15:08

Apsolutno necu nikoga da stavljam na ignore, niti je to resenje.
Nije on meni stao na zulj, nego obrnuto.
Nisam ja njega krenuo da prozivam, nego on mene, kada sam rekao da baterija na Mate 9 krace trake nego na S8+, a ta 2 posta i dalje stoji u temi.
Kao sto sam i rekao, koliko god on meni bio antipatican, ja njemu odgovaram kao i drugim clanovima.

Lepo sam rekao, svako nicim izazvano napusavanje cu da stavim tamo, u nadi da ce se na tome poraditi. Niti trazim da se neko banuje, niti ista, samo da se malo iskontrolise.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.



Poslednja izmena od Xepoj87 u 27 Nov 2017, 15:08, izmenjeno 1 put ukupno.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Vladapetr » 27 Nov 2017, 15:10

Što se mene tiče, do daljeg nemate problem. Ostrašćene ljubitelje brendova sam stavio na ignore te njihove postove neću komentarisati. Mada ne krijem da mi je žao što neću učestvovati u tim razumnim i argumentovanim raspravama :)
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od maxer » 27 Nov 2017, 18:42

passenger je napisao:
27 Nov 2017, 14:46
Ma kakvi nije u tom fazonu. Hteo sam plavi, ali na kraju uzeo crni :)
Čekaj, pa ko je birao: ti ili ona ... žensko a neće roze, svašta?! :kezo:

Gde bre crni ... najružniji je :delete: :mrgreen:
Meni je najlepši onaj "zlatni pesak" ... možda ga i dobijem od firme, ako bude realizovan kroz bonus paket :)

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od passenger » 27 Nov 2017, 18:57

e sad si me istripovao :mrgreen:

hteo sam da storniram, ali su već poslali. Videću kako je za vraćanje, pa da uzmem gold sand. Lepši je dosta, sad gledam slike :glavomuzid: ............. ako me ne bude mrzelo :)
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od maxer » 27 Nov 2017, 19:10

Ne znam da li si video onaj video koji sam linkovao (kada sam ti prvi put predložio A5)?
https://www.youtube.com/watch?v=MQ1E_E4Fbps
Ovom tipu se "zlatni pesak" ne sviđa, kaže previše jaka zlatna ... možda to ipak treba videti uživo.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od passenger » 27 Nov 2017, 19:17

Ma nisam gledao, samo sam video naslov. Nisam imao vremena ovih dana, zato sam samo naručio. Videćiu za slanje nazad. Nije problem 7 chf koliko košta, nego cimanje do pošto i slanje nazad. Zavisi od raspolozenja.
Hvala na preporuci, u svakom slučaju :thumbup:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 550
Pridružio se: 29 Apr 2012, 16:50
Lokacija: Stara Pazova

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Milan » 30 Nov 2017, 11:39

Da se nadovežem na temu o punjenu mate 9 bez naravno želje za raspravom, samo egzaktni podaci iz prakse, pošto mi se sinoć ispraznio oko 00h, pa reko taman da proverim, stavim na punjač, upalim štopericu. Punio sam ga upaljenog. Dok sam ga punio, barem 10ak minuta sam bio u coc-u i cr-u.

Napunio se do 91% za 1.02h. Do 100% za 1.37h.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5036
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od cozmo » 30 Nov 2017, 12:00

Dobio sam Galaxy Note 8 na poslu zbog foto/video produkcije (dobar snimak, puno RAM-a i prostora za neke terenske egzibicije kad nam zatreba).

Telefon je odličan svakako, mada mislim da je solidno preskup, ali to je Samsung.

Imam dva problema sa njim - senzor otiska prsta je baš spor - recimo brže mi otključa na prepoznavanje lica nego preko otiska prsta (imam Huawei P10 Lite na kome senzor otiska prsta radi u milisekundi kako god držao prst te mi je čudno da je na ovom vrhunskom uređaju kljakav). Em je postavljen visoko pored kamere, em ako iole se malo pomeri prst neće uopšte. Kad oće, nešto čeka pa onda otključa. I drugi problem je što na 5Ghz Wifi ne može da izvuče brzinu koja jeste. Zakucan je na 50mbit iako je brzina 110 mbit (P10 Lite i Meizu nisu imali taj problem, juče sam testirao, ide bez problema 106-107mbit). Za to ostavljam da je možda Ubee ruter u nekom neskladu sa Note8 ali ne bi smelo. Mislim nije ni 50mbit sporo ali 4G mi u gradu izvlači veću brzinu (imam neograničen net na poslu).

Sam telefon radi odlično, brz je, nema lagovanja, udoban je (iako je ogroman ekran), malo jeste sklisko ono staklo pozadi, ali ićiće u neku futrolu svakako. Kamera je odlična, testirao sam je i stvarno je među najboljima, ako ne i najbolja kod telefona. Takođe je i dosta brza baš. Brzo punjenje radi odlično, čitao sam da se greje, ali nisam primetio da je to nešto preterano. Ekran je odličan, samo treba da se priviknem na EDGE tehnologiju (malo mi smeta odsjaj po ivicama), touch radi odlično, olovka takođe. Svakako nije WOW, ali baš dobar uređaj.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Markoni » 30 Nov 2017, 12:03

Ja planiram da ga uzmem posle nove godine. Il' on il' nijedan. Samo sam cuo da kod nas postoje jedino crni i zlatni. Ja bih verovatno sivi.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Heinz » 30 Nov 2017, 12:55

Cozmo, da li si merio brzinu na nekom drugom wifi ruteru?

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5036
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od cozmo » 30 Nov 2017, 13:06

Na poslu imam milion nakačenih pa neće moći. U Pazovi u kući imam Telekom, u ZR mi je isto Ubee. Videću kod nekog kad stignem da probam. Možda moj Ubee nešto zeza, jer se sećam da mi je na TP-LINK dongleu radio zakucan na 50mbit na 2.4Ghz dok je na laptopu radio 70mbit i više, kao i na D-Link dongleu, al recimo TP LINK nisam mogao da nateram na brže od 50 (iako jeftiniji D Link može). A 5 Ghz je osetljiviji od 2.4, ko zna... ali i na 2.4 mi ide 50. Možda je ruter.

Svakako, jedan od najboljih telefona, evo maltretiram ga i uopšte ne moraš da misliš na broj aktivnih taskova... sve ide trenutno maltene.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 30 Nov 2017, 14:56

Markoni je napisao:Ja planiram da ga uzmem posle nove godine. Il' on il' nijedan. Samo sam cuo da kod nas postoje jedino crni i zlatni. Ja bih verovatno sivi.
Meni je bas ruzan, koristio sam ga pre jedno mesec dana, drug ga kupio, S8+ mi je bio dosta bolji, a i duze traje baterija. Ako ne koristis olovku, ne vidim neku veliku prednost kod Note 8, bas se nekako nisu potrudili u odnosu na prosle.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Markoni » 30 Nov 2017, 15:06

Koristim olovku. Nemam alternativu, takav je kakav je. :) Otprilike mi je isti djavo da li baterija uz dosta koriscenja izdrzi dan, ili dan i po. Tako da ce zavrsiti posao siguran sam.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 30 Nov 2017, 15:26

Jebiga :) Note 4 mi je ostao najlepsi Samsungov telefon do danas.
Ja verujem da ti ni prelazak na s7(ako se dobro secam) nije nesto puno doneo.
Ako se dobro secam, ti bas silujes fon, tebi koji izdrzi ceo dan, dide u muzej?

Sent from the 7th edge of the 3rd World.


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori