Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od stefanan » 17 Okt 2017, 01:52

Ja uzeo mi5 danas, još ga nisam lepo istestirao jer nemam nano sim ali mislim da cu biti zadovoljan.

Hteo sam neki od ovih modernih sa dve kamere, imaju onaj interesantan efekat sa fokusiranjem nekog predmeta, ali za ove pare nema. Mada kamera bi svakako trebalo da je odlična, planiram da ubacim softver od pixela da probam kako će biti, vidim da su ljudi stavljali.

Prednja kamera bi isto trebalo da je odlična, jer ima onu ultra pixel.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od half man » 17 Okt 2017, 10:07

maxer je napisao:
16 Okt 2017, 20:49
Huawei Mate 10 & Mate 10 Pro

Huawei je danas u Minhenu najavio HUAWEI Mate 10 seriju koja će omogućiti stvaranje novih mobilnih aplikacija zasnovanih na veštačkoj inteligenciji.
Izvor: B92 ponedeljak, 16.10.2017. | 15:45

Slika

HUAWEI Mate 10, HUAWEI Mate 10 Pro i PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate 10 su AI uređaji koji kombinuju inovativni hardver, Kirin 970 čipset i EMUI 8.0 interfejs. HUAWEI Mate 10 serija nastavlja svoju tradiciju superiornih performansi i dužine trajanja baterije, uz integraciju nove Leica Dual Camera tehnologije.

Glavne odlike uključuju:

- Kirin 970, prvi AI procesor na svetu za pametne telefone sa posebnom NPU jedinicom (Neural Network Processing Unit);
- 3D Glass kućište sa minimalnim okvirom, HUAWEI FullView displej i HDR10 Supported tehnologijom za intenzivne, živopisne i jarke boje;
- HUAWEI SuperCharge punjač sa TÜV sertifikatom za bezbednost i baterijom kapaciteta 4000 mAh, uz upravljanje baterijom pomoću veštačke inteligencije;
- Nova dvostruka Leica kamera sa SUMMILUX-H sočivima, otvorom blende od f/1,6 i opcijom za fotografisanje podržano veštačkom inteligencijom, uključujući opcije Real-Time Scene, Object Recognition i Bokeh podržane veštačkom inteligencijom;
- Potpuno novi, pojednostavljani EMUI 8.0 zasnovan na sistemu Android™ 8.0.

HUAWEI Mate 10 i HUAWEI Mate 10 Pro su prvi uređaji koje pokreće novi Kirin 970 procesor i donosi AI poboljšanja za brže i ličnije mobilno iskustvo. Kirin 970 je napravljen korišćenjem naprednog procesa TSMC 10nm i koristi ARM Cortx CPU sa osam jezgara, Mali G72 GPU sa 12 jezgara koji debituje na tržištu, kao i novi NPU specijalno dizajniran za mobilne uređaje. Kirin 970 takođe poseduje novi dvostruki ISP za fotografisanje podržano veštačkom inteligencijom.

Specijalni NPU, u kombinaciji sa inovativnom HiAI mobilnom računarskom arhitektureom kompanije Huawei, omogućava da Kirin 970 poseduje 25 puta bolje performanse i 50 puta bolju energetsku efikasnost za zadatke vezane za veštačku inteligenciju u odnosu na četiri Cortex-A73 jezgra.1 HUAWEI Mate serija je ujedno i najbrži telefon na svetu koji podržava super brzo LTE povezivanje i brzinu preuzimanja sa Interneta. Ovaj uređaj poseduje mogućnost korišćenja dve 4G SIM kartice i dvostruke VoLTE veze.

Kombinujući individualnu i kolektivnu inteligenciju za rad veštačke inteligencije na uređaju, nova HUAWEI Mate serija korisnicima donosi reakcije u realnom vremenu, uključujući opcije Real-Time Scene i Object Recognition podržane veštačkom inteligencijom, kao i Translator ubrzan veštačkom inteligencijom. Kirin 970 je mobilna AI računarska platforma otvorena za treća lica da stvaraju nove i maštovite AI aplikacije, što procesorske sposobnosti kompanije Huawei proširuje duž celog vrednosnog lanca.

U sklopu potpuno novog HUAWEI FullView displeja, HUAWEI Mate 10 serija nudi ekran od 5,9 inča sa 16:9 formatom, minimalnim okvirom i HDR10 tehnologijom za prikazivanje živopisnih boja. HUAWEI Mate Pro poseduje 6 – inčni 18:9 OLED displej, odličan odnos veličine ekrana i kućišta i HDR10 tehnologiju koja poboljšava dinamiku gledanja video snimaka.

Ovi neverovatni uređaji imaju 3D Glass kućište, prelepo i simetrično zaobljeno sa sve četiri strane za bolju ergonomiju pri držanju. Sa zadnje strane uređaja se nalazi svetlija traka koja ističe novu dvostruku Leica kameru.

HUAWEI Mate 10 Pro otporan je na vodu i prašinu u skladu sa IP67 standardom.

Huawei je još jednom ostvario saradnju sa kompanijom Leica na zajedničkoj izradi kamere sa dvostrukim sočivom za HUAWEI Mate 10 i HUAWEI Mate 10 Pro. Oni kombinuju RGB senzore od 12 MP i monohromatske senzore od 20 MP, optičku stabilizaciju slike (OIS), dvostruka sočiva sa najvećim otvorom blende f/1.6, kao i Bokeh efekat i digitalno zumiranje podržano veštačkom inteligencijom. Nove opcije REal-Time Scene i Object recgnition podržani AI tehnologijom, koje služe za automatsko podešavanje kamere u zavisnosti od objekta i okruženja, zajedno sa opcijama Digital Zoom i Motion Detection, takođe podržanim veštačkom inteligencijom, omogućavaju stvaranje jasnijih i čistijih slika.

HUAWEI Mate 10 i HUAWEI Mate 10 Pro sadrže bateriju kapaciteta 4000 mAh velike gustine sa sistemom pametnog upravljanja koji razume ponašanje korisnika i raspoređuje resurse radi što dužeg trajanja baterije. Podržava brzo punjenje na niskoj voltaži 4,5 V / 5A, uz mogućnost da uređaj napuni od 1% do 20% za 10 minuta, i od 1% do 58% za 30 minuta.2 Pored toga, HUAWEI SuperCharge je prva tehnologija punjenja baterije koja je dobila TÜV Fast-Charge sertifikat za bezbednost, čime se garantuje bezbednost celog procesa.

HUAWEI Mate 10 i HUAWEI Mate 10 Pro će biti pušteni u prodaju sa potpuno novim EMUI 8.0 interfejsom zasnovanim na sistemu Android™ 8.0. Među njegovim odlikama su AI Engine za potpuno iskorišćavanje potencijala procesora Kirin 970; program za prevođenje podržan veštačkom inteligencijom koji donosi brže i preciznije interaktivno prevođenje za neometano iskustvo komunikacije; opcija projekcije za povezivanje nove Huawei Mate serije sa većim ekranom; podrška za gledanje preko celog ekrana - povezivanjem sa ekranom PC-ja bilo sa kablom ili bez njega.

Nova dodatna oprema:
- EnVizion 360 kamera može da pravi 5K fotografije i 2K video snimake pod uglom od 360 stepeni, sa različim uglovima gledanja koje korisnici mogu da dele na društvenim mrežama.
- Huawei SuperCharge™ eksterna baterija podržava brzo punjenje na niskoj voltaži 4,5V/5A
- Smart Scale može da prati i analizira podatke o zdravlju, kao što su procenat masti i indeks telesne mase, putem mobilne aplikacije.

Uređaj - Memorija - Cena u Evropi - Počtak prodaje
HUAWEI Mate 10 - 64GB + 4GB - €699 - kraj oktobra 2017
HUAWEI Mate 10 Pro - 128GB+6GB - €799 - sredina novembra 2017
Porsche Design HUAWEI Mate 10 - 256GB + 6GB - €1395 - sredina novembra 2017.
Gledao sam prezentaciju,fantazija... Bice ozbiljan konkurent !

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od cozmo » 17 Okt 2017, 10:18

Nesto mi ove fotke sa P10 cudne... P10 Lite sto ga imam sad fotka drasticno bolje... ili je do podesavanja... ili je nesto omanulo kod fotografisanja.

Evo par snapshotova sa P10 Lite...

https://www.flickr.com/photos/cozmoica/ ... 718279392/

Moze se skine full res...
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od carov2 » 17 Okt 2017, 11:52

https://www.androidcentral.com/porsche- ... ei-mate-10

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 17 Okt 2017, 13:50

Evo, ja sam fasciniran tim revolucionarnim dizajnom...ne znam kako su se samo setili da stave kvadrat sa svojim logo-om, odusevljen sam.

Elem, drugar je uzeo Note 8 i pored toga sto je veliki i ekran super izgleda, telefon nije lep.
Dobra stvar je da ga i ja sa malim sakama koristim najnormalnije jednom rukom, jer je telefon dosta uzak, mozda mi je problem samo gornji deo ekrana.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Floyd » 17 Okt 2017, 13:59

Ček, ček... hoćeš da kažeš žensko-dečijim šakama? :D

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 17 Okt 2017, 14:27

E bas tim zakrzljalim sacicama :kezo:
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Vladapetr » 17 Okt 2017, 22:26

Olupao sam ekran juče, konačno su me izmalerisali ;) Ne nosim stakla ni futrole na telefonu, pažljiv sam sa opremom i nije mi se dešavalo da ispadne ili nešto slično. Pre tri dana mi na nekoj akciji uzmu za 2e oriđiđi Puro kožnu masku plus full staklo, ja neću da stavim, koji će mi. Ti si lud, to treba imati, vidi kako je dobra zaštita... I stari Marfi se oglasi ;) Juče se peglam sa kokoškom iz Telekoma pa me po 3. put stavlja na čekanje, pošto mi se uvo usijalo uključim spikerfon i držim telefon u ruci. Kolega doneo neki paket koji smo dugo čekali, pa da me iznenadi baci mi ga u ruke u fazonu "evo ga, jbm ti paket". Telefon mi naravno ispadne i padne potpuno vodoravno na one kockice na parkingu, pa napravim 4 oštećenja od jednog pada :glavomuzid: tačno je rubom telefona udario na 4 različite kockice pa imam 4 oštećenja na limu okvira, a ekran je toliko ispucao da se skoro ne može čitati. Kao da sam ga sa zgrade bacio :besan:

Zvao sam da vidim gde to da sredim, nije mnogo novca koliko sam mislio da će biti. Samo još da proverim da funkcionalno ne bude (drastična) razlika.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od half man » 18 Okt 2017, 10:03

Koji moob ?

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Vladapetr » 18 Okt 2017, 10:09

Huawei Mate9
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od half man » 18 Okt 2017, 10:46

I,koliko ti traze za popravku ?

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Vladapetr » 18 Okt 2017, 11:07

Okvirno 60e, to je neka vp cena. Treba da uporedim sa još jednim servisom.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od half man » 18 Okt 2017, 11:16

Ajd sa srecom i javljaj jesu li ti resili to kako treba :)

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ddanijell » 18 Okt 2017, 19:37

Ma sredjuj i baci na prodaju, a sebi kupis drugi/noviji model ;)
Ja sam sebi i novi auto kupio kada mi na proslom kamen razbio soferku, pa mozes i ti sebi nov telefon :doubleup:

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29980
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od trojanac » 18 Okt 2017, 20:02

Huawei baš opasno zagrizao sa ovim Mate 10. Ako ovako nastave pitanje je vremena kad će da svrgnu Samsung.

Sent using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Odgovori