Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od pedja » 16 Apr 2017, 16:11

Ne treba mi.
Instaliram nekoliko aplikacija, koje svakodnevno koristim. Ne igram se nešto posebno (uglavnom neke sitne igre, logičke i sl), ne slušam muziku, ne skladištim fotografije, filmove ne gledam. Do sada sam funkcionisao sa 4GB, doduše nisam ništa mogao da isntaliram prethodnih 6 meseci :kezo: , verujem da će sa 16 ili 32 biti sasvim OK.

A pošto je test, možda se ipak vratim na dva telefona, a onda ću lako, po potrebi.
Mana jednog uređaja je u tome što gubitkom istog ostajem bez obe kartice , tj.telefona uopšte. Ja sam večito zaboravljao jedan, ali sam uvek imao drugi :mrgreen:
Na drugom telefonu već duže vreme ne koristim internet, čak ni poruke, samo pozive, tako da mi DS active odgovara, ali...uvek ima neko ALI. Ko zna šta nosi dan, a šta noć :D

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3068
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od havijer » 16 Apr 2017, 16:38

Heinz je napisao:To je P9 lite za 2017?
To je honor 8 lite

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od HKS » 16 Apr 2017, 17:28

Ako nekome treba ultra povoljni android

http://s.aliexpress.com/MbQNvERB

Sent from my m2 using Tapatalk

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od bane valjevo » 16 Apr 2017, 17:40

Pedja, koliko ti je sigurna informacija da je Honor 8 Activ dual sim?
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3068
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od havijer » 16 Apr 2017, 17:50

I ja imam suprotnu informaciju.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od pedja » 16 Apr 2017, 17:51

Nije 100%, ali me više i ne dotiče toliko.

Rekoše mi da jeste u Huawei prodavnici i to svi oni redom, u različitim momentima. Kad god prođem i vidim novog radnika, ja svratim i pitam. Jedna je čak zvala kolegu servisera, koji ga ima, da i on potvrdi. :D

Korisnikov avatar
Neo
Postovi: 1725
Pridružio se: 16 Mar 2013, 22:11
Garaža: Toyota Rav4
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Neo » 17 Apr 2017, 02:16

Ne znam gde bih drugde ovo postavio, ako neko ima ipod nano touch 6th gen (mali kvadratni, iskljucivo taj) koji zeli kojim slucajem da proda neka se javi :)

ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ljubitelj » 17 Apr 2017, 08:39

klisko je napisao:Ako sam dobro razumeo problem, SBB se štiti od toga da postane spam server. Ne dozvoljava da šaljete mail ako mu ne pristupate sa adrese koja pripada SBB-u. To radi veliki broj provajdera i ne bi trebalo da zavisi od aplikacije koju koristite.
SBB blokira mail ponovo, ne dozvoljava da saljete mail preko njih namenjen serveru nekog drugog mail provajdera npr ne moze da se posalje mail tipa xxx@orion.rs sa pristupom iz SBB mreze. Prijem radi i dalje. Ovo ima jedno 3 nedelje kako mi je prijavljen kao ponovni problem korisnika.

To retko rade provajderi, vec je jednom SBB to radio pa ukinuo tu blokadu a sada je opet izgleda u fazi da ometa korisnike. Nazalost u SBB su odlucili da kao sekirom "resavaju".
Naravno, problem ne zavisi od aplikacije.
Srecom mobilini provajderi dozvoljavaju da koristite bilo koju legitimnu mail adresu.

Korisnikov avatar
Gruja1595
Postovi: 919
Pridružio se: 26 Maj 2015, 07:22
Garaža: BMW F30 320eD
Lokacija: Kragujevac
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Gruja1595 » 17 Apr 2017, 09:09

SBB mail funkcioniše normalno, i slanje i primanje istih. Koristim Blue mail android app.. ne šaljem mailove iz sbb mreže.
Bio je neki problem sa mail serverom pre nekih 20tak dana, zvali su me i obavestili ako nije problem da obrišem i ponovo napravim mail i sve će biti ponovo okej ( ko ima važne mailove neka ne radi ovo ).. uglavnom funkcioniše sve kako treba.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
https://www.bademantili.rs - prodaja bade mantila

nenad.fil
Postovi: 1378
Pridružio se: 21 Maj 2012, 19:16
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od nenad.fil » 17 Apr 2017, 16:27

noodles je napisao:Jel' zna neko kako galaxy s5 "naterati" da svlači zvanične OTA update-ove?
O čemu se radi... galaxy s5 je kupljen regularno ovde kod nas u VIP poslovnici, sim free. Pre dve godine je došao sa 4.4.2, vrlo brzo stigao update na 5, posle toga nekoliko manjih pečeva, sve preko OTA. Kada je trebalo da se pojavi 6.0.1, mene mrzelo da čekam zvanični OTA, i flešnem preko odin-a BTU verziju, a zatim odradim i factory reset. Posle toga, telefon nije prijavljivao nijedan update, iako ih je bilo. Stalno bi prijavljivao da je "latest firmware", bilo preko OTA ili preko kabla (Kies, Smart Switch). Pre mesec dana, odradim mu opet update preko odin-a, ovaj put sa Telekomovim fw-om, ali me mrzelo da radim factory reset. Koliko vidim, i dalje tera po svom i stalno prijavljuje da je poslednji firmware (iako je izašao još jedan update).

Koliko sam našao po netu, ima neke veze sa CSC-om, ali ja sad ne znam šta da mu uradim, tj. koji fw da mu vratim da bi regularno dobijao OTA apdejte.
Aplikacija Phone Info kaže da je "Firmware CSC Code" XEH (Mađarska) a isto to i za "Active CSC code", ali koliko kapiram, telefon ima multi-csc, tj. takvi su svi za naše tržište... Telefon nije rutovam a u njemu mi je mts kartica.

Ako je neko imao sličan slučaj neka javne. ;)
Moras da vratis csc TOP to ti je za VIP da bi dobijao OTA update. Samo pri menjanju tj. flashovanju novog csc-a prebrisace ti ceo telefon

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od maxer » 19 Apr 2017, 23:04

https://www.youtube.com/watch?v=nNlTNE1y9DM

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od grujicd » 20 Apr 2017, 07:26

Ko se još žalio da mu mailovi dolaze sa kašnjenjem? Meni je pocelo da se dešava da čak i aplikacija za alarm kasni. Kao da je telefon u nekom "deep sleep" modu. Pri čemu je App power saving isključen!
E pa provalio sam da postoji još jedno mesto za podešavanje i tu je bila uključena svaka aplikacija i svaki servis!

Na Battery usage ekranu, kad se klikne "More" meni, postoji "Optimize battery usage":

Slika

Tu je sve bilo uključeno, i gmail, i power alarm, i RunKeeper koji me je isto zezao u zadnje vreme:

Slika

Videćemi da li će imati efekta. A da je štedeo jeste, ali džaba ako "prespava" i ono što treba.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Darko » 20 Apr 2017, 10:12

ftj je napisao:Stigo mi ugreen punjac sa alije, odusevljen sam kako su ga upakovali i kako generalno deluje kvalitetno. Nije jeftin za aliexpress(tipa 10e izadje) al mislim da vredi.

Slika

Koja je razlika u odnosu na obican punjac i da li ima da se kupi u srb?

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od methane.master » 20 Apr 2017, 10:21

Brže punjenje ako uređaj podržava Qualcomm Quick Charge, ako ne, radi kao običan.

Prednost ovog konkretno punjača i ranije pominjanih Orico je da su za slične pare mnogo bolje urađeni od uobičajenih kineza.

Sent from mTalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Gaginh0 » 20 Apr 2017, 16:27

Cale kupio uz paket Lenovo C2 i stalno mu stizu sms poruke "sa kanala". Kako to da iskljucm?

Slika
Slika

Skontao sam da stalni salje kad se prodje pores Idee, Nisa, Merkatora...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Odgovori