Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Mobilne telekomunikacije

Post od Laki021 » 08 Nov 2017, 00:50

Tako je Vlado, konacno si ubo nesto. Itekako je bitno obratiti paznju i na principe ljudi sa kojima saradjujes / od kojih kupujes nesto. Ako ne cenis druge, nemas prava ni da ocekujes drugaciji tretman od drugih.

Zamisli ti drzis radnju a neko pored se nadje pametan pa pocne da prodaje slicne proizvode ko ti ali ispod proizvodne cene. Naravno da to ne treba dozvoliti uopste. Zato si valjda odmah i skontao problem.

Sto se Xaomija tice, slicno ko i sa drugim no name proizvodjacima, sto ne platis na mostu, platis na cupriji.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od stefanan » 08 Nov 2017, 00:56

Daj neku konkretnu zamerku, ako imaš. To uopšteno, govno su jel ih ne gotivim ništa ne znači.

Ja evo iako koristim xiaomi mogu par
mana da navedem, al hoću tvoje da čujem

Sent from my MI 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Vladapetr » 08 Nov 2017, 01:23

Ne može da ti da nijednu validnu manu, jer ih nikada nije ni u ruke uzeo. Gade mu se. Laki kapitalista pljuje po jednom od najbitnijih principa kapitalizma - princip slobodnog tržišta i slobodnog formiranja cena. Moram još da poradim na kapiranju, jer ovo je stvarno zbunjujuće :rofl:

Da nema tih "jeftinih" brendova, cenu krštenog telefona bi određivali Samsung i Apple i bila bi odavno četvorocifrena. Zaista da čovek zažali zašto nije tako.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 08 Nov 2017, 01:27

Konkretna zamerka je da se kaze "jer" ih ne gotivim :D

Pa u sustini, zamerk je na nacin poslovanja, posluju bez profita, prodaju proizvod ispod proizvodne cene, to ne moze biti konkurentno.

Zamislo da imas ludu babu, koja ceo dan samo pravi krofne, sa kojima ti ne znas sta ces, pa prodajes koliko su kostale ili cak i ispod toga, jer hoces samo da ih prosledis.
Time si direktno ugrozio sve komsije koji od toga zive, a sve zato sto tebe bole uvo, jer ne zivis od toga.

Ja nemam nista protiv tih brandova, osim alo je istina da rade na granici neisplativosti.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Mobilne telekomunikacije

Post od Laki021 » 08 Nov 2017, 01:33

Ozbiljni telefoni vec kostaju cetvorocifreno. Da nije tog Applea i Samsunga i da ne postoje ljudi koji cene kvalitet i spremni su da plate za njega dalje bi bili na Simbianu i ekranima rezolucije digitrona.
Inace monopol cesto moze da znaci i nize cene i visi kvalitet, pitanje je samo kako se koristi.

A ti umesto sto tupis tastaturu bolje progooglaj malo o anti dumping merama u sl. Kako se u to tvoje shvatanje trzista uklapa npr svez primer Bombardiea ili cak i nesto sto je bilo bitno na lokalnom nivou cene celika...

Stefane
Nisam koristio Xiaomi te ne mogu da govorim o njima konkretno. No vec njihova poslovna politika preplavljanja trzista jeftinim a ne kvalitetnim proizvodima je vise nego dovoljan signal da im ne treba dati ni priliku.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Vladapetr » 08 Nov 2017, 01:35

Ni Samsung ne živi od telefona jer je postojao pre pojave mobilne telefonije. Isto važi za Apple.

Svi novi mogu jedino cenom da se probiju na tržište, tek onda mogu da pokušaju sa skupljim "premium" modelima. Prvi je tom stazom krenuo Huawei, onda Meizu... Na isti način je i Samsung svojevremeno krenuo sa svojom Galaxy serijom, nakon stotina modela koji su se prodavali za semenke u vreme dok je Nokia kupila kajmak.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od stefanan » 08 Nov 2017, 01:36

SwiftKey babe mi :D

Al brate sta mene zabole za to za šta oni rade i kojom logikom se vode, šta treba sad da brinem i za Samsung jer ih ovi ugrožavaju time što prave za manje pare. Ne brinu ni ovi iz Samsunga za mene tako da boli me djoka. Sto se mene tice nek jebe kinez jako. Pre cu da imam empatiju prema ljudima jer im xiaomi omogućava da kupe klon iphone x-a, nego prema upravnom odboru apple-a jer im neko smanjuje profit sa 300 dolara po telefonu na 200.

Sent from my MI 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Laki021 » 08 Nov 2017, 01:41

Postojali su, ali su bili samo malecki delic ovoga sto su sada.

Dovoljno je i optimalno da postoji samo par igraca na trzistu telefona. To je bolje i za proizvidjace i korisnike.
Apple, Samsung, Google, LG, HTC, Huawei. Apsolutno nema potrebe nijedan vise da postoji, samo prave stetu svima.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Vladapetr » 08 Nov 2017, 01:43

Laki021 je napisao:
08 Nov 2017, 01:33
Ozbiljni telefoni vec kostaju cetvorocifreno. Da nije tog Applea i Samsunga i da ne postoje ljudi koji cene kvalitet i spremni su da plate za njega dalje bi bili na Simbianu i ekranima rezolucije digitrona.
Inace monopol cesto moze da znaci i nize cene i visi kvalitet, pitanje je samo kako se koristi.

A ti umesto sto tupis tastaturu bolje progooglaj malo o anti dumping merama u sl. Kako se u to tvoje shvatanje trzista uklapa npr svez primer Bombardiea ili cak i nesto sto je bilo bitno na lokalnom nivou cene celika...

Stefane
Nisam koristio Xiaomi te ne mogu da govorim o njima konkretno. No vec njihova poslovna politika preplavljanja trzista jeftinim a ne kvalitetnim proizvodima je vise nego dovoljan signal da im ne treba dati ni priliku.
Napisao sam "odavno" bi koštali četvorocifreno. I ne, ne košta toliko ozbiljan model nego po jedan najnoviji model ova dva proizvođača.

Ovo za monopol ću da stavim u potpis, veću odvalu nisam odavno čuo :rofl: Van ikakve logike, pa ako imam veći kvalitet i bolju cenu od konkurencije - zašto bi me interesovalo da dobijem monopol, svi konkurenti će svakako da propadnu.

Porediš cenu sirovina (čelik je uvek čelik, ko god da ga napravi) sa cenama gotovih, funkcionalnih proizvoda?
A finale "nisam koristio, ali znam da nisu kvalitetni" je tako ti.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Mobilne telekomunikacije

Post od Laki021 » 08 Nov 2017, 01:45

Stavi u potpis, odmah uz nacin racunanja kamate, jer si i tad bio tako silovit. I ovde ces sa ispadnes glup ako objasnim na primeru kada monopol moze biti od koristi i kompaniji i kupcima.

Poslednja izmena od Laki021 u 08 Nov 2017, 01:45, izmenjeno 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Vladapetr » 08 Nov 2017, 01:46

Samo pucaj, kokice po difoltu spremim čim ti kreneš sa makroekonomijom :rofl:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Mobilne telekomunikacije

Post od Laki021 » 08 Nov 2017, 01:48

Celik je celik (iako to nema nikakve veze u prici, al ajde), al avioni nisu avioni... oni su prilicno funkcionalni proizvodi.

Cisto da vidis kako ignorises stvari i slepo teras po svome standardno saterujuci se u cosak.
Poslednja izmena od Laki021 u 08 Nov 2017, 01:48, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 08 Nov 2017, 01:49

@Stefan
Ok je da tebe ne zanima, ali si trazio da ti obrazlozi ovaj post, u kome bas samo o tome prica.
stefanan je napisao:
Laki021 je napisao:To je bas ono sto Evropi treba... jos jedna dumperska kineska kompanija ciji poslovni model treba zabraniti.
Ajde molim te obrazloži

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Sent from the 7th edge of the 3rd World.


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Vladapetr » 08 Nov 2017, 01:52

Dakle, ostaću uskraćen za objašnjenje kako monopol često znači bolji kvalitet i niže cene? E bem ti život :kezo:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od stefanan » 08 Nov 2017, 01:57

Posle je napisao za plaćanje na ćupriji i kvalitet, taj deo me je više zanimao.
Jer je kvalitet u rangu konkurencije. Tj verovatno i bolji ako se gledaju proizvodi iste cene.

Jedino npr u ovom trenutku nemaju ništa što bi moglo da se meri po karakteristikama sa S8 i note 8, ali kapiram da ce izbaciti nešto uskoro.
Čak i ako je sam kvalitet izrade u toj klasi nešto lošiji (mada ne znam kako bi to moglo da se izmeri), I cena je niža. A i valjda se kupuju i telefoni nižeg ranga, ne mora samo najbolje u ponudi da se poredi.

Sent from my MI 5 using Tapatalk


Odgovori