Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od passenger » 04 Okt 2016, 15:05

I mi u stanu, ali 2x po minimum 30 minuta dnevno šetnja, kakvo god da je vreme. Pre posla ujutru makar kiša padala ili je minus 20. Posle posla još jednom. Vikendom planina ili šetnja bar 2 sata dnevno.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''


Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od HKS » 07 Okt 2016, 13:09

Valja se u izmet da prikrije miris.

Sent from my m2 using Tapatalk

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od passenger » 07 Okt 2016, 19:55

Ma ne smrdi uopšte. Spavao bi na terasi da smrdi. Nabiješ nos u njegovo krzno i pomirišeš i ne oseća se bukvalno ništa.
Al zato mu smrdi iz usta krvnički :prdi:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od sebekkg » 07 Okt 2016, 21:53

passenger je napisao:Menjao sam mu hranu, ali opet mu nešto fali izgleda. I to sam dobro plaćao, i do 30 eura 4kg i nije hteo da jede. Dva puna pakovanja sam bacio jer neće da jede. Sad smo prešli na najjeftiniju, pedigree i za sada je jede. Oni prave za stare pse tako oblikovanu hranu, da ih on lako zubima krca. Ove druge koje sam kupovao su tvrde i nezgodne za njega.

Što se tiče izmeta, voli da se valja u njima. Skorije sam ga čistio pola sata, nisam hteo da ga pustim u auto. Nebitno od koje životinje je izmet, uvalja se u njih. Takođe se valja u posmrtne ostatke životinja. Recimo o leš nekog miša itd. Ni tu ga ne kapiram najbolje. Ali generalno je vrhunski pas. Vrlo vaspitan (odgovorna supruga), vrlo dobar, ne ujeda, ne napada prvi nikada. Mačke mu ližu rep,uvo, ne reaguje. Takođe i za decu. Jednom sam napravio foru, kao uzmem nešto u ruku da ga gađam i tako se uplašio da se prevrnuo i pao i krenuo da beži od straha. Namučio se u Poljskoj 6-7 godina izgleda, tukli ga i maltretirali. Bio je pas jednog beskućnika, pa ga je supruga sa ostalih tridesetak pasa uzela sa sobom. Sve je podelila, samo on ostao.

Iako je star, dobar je lovac. Zaklao je zeca u javnom ZOO parku za 2s. Pobegao zec van kaveza i sreli se u šumi i zaklao ga čas.

I nervira me što se u poslednje vreme smesti kod naših nogu da spava. U sred noći samo skoči na krevet kod nogu i spava. Srce mi stane kad skoči tako.

Planinarimo isključivo sami, tj. supruga, pseto i ja. Imamo svoj neki tempo i svoje vreme za planinarenje. Dogovarali smo se ranije sa nekim prijateljima, ali njima ne odgovara tako rano (recimo mnogo im je rano u 8h, a kada je leto, najbolje je oko pola 6-6 da se krene). Drugima je teško tu gde idemo itd.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Probaj u mesari da nabavis od pileta delove. Imaju malo kostiju i meso preko. Samo da nema sitnih. Ovde nije skupo. Miksuj sa granulama ili bez. Mogu da ti dam i broj veterinarke odavde ili da je pozovem i pitam ali ne znam sve o njegovom problemu.

Sent from my SM-N9005
Slika

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od HKS » 08 Okt 2016, 09:59

passenger je napisao:Ma ne smrdi uopšte. Spavao bi na terasi da smrdi. Nabiješ nos u njegovo krzno i pomirišeš i ne oseća se bukvalno ništa.
Al zato mu smrdi iz usta krvnički :prdi:
Uklanja miris da ga druge zivotinje u lovu ne mogu tako lako nanjusiti ili da misle da je nesto drugo.

Sent from my m2 using Tapatalk

Zarkofinska
Postovi: 321
Pridružio se: 11 Jul 2016, 01:04

Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Zarkofinska » 08 Okt 2016, 10:06

HKS je napisao:
passenger je napisao:Ma ne smrdi uopšte. Spavao bi na terasi da smrdi. Nabiješ nos u njegovo krzno i pomirišeš i ne oseća se bukvalno ništa.
Al zato mu smrdi iz usta krvnički :prdi:
Uklanja miris da ga druge zivotinje u lovu ne mogu tako lako nanjusiti ili da misle da je nesto drugo.
Sent from my m2 using Tapatalk
SlikaSlikaSlikaSlika
Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od passenger » 08 Okt 2016, 12:25

sebekkg je napisao:Probaj u mesari da nabavis od pileta delove. Imaju malo kostiju i meso preko. Samo da nema sitnih. Ovde nije skupo. Miksuj sa granulama ili bez. Mogu da ti dam i broj veterinarke odavde ili da je pozovem i pitam ali ne znam sve o njegovom problemu.
Znam na šta misliš, ali nema tih delova tako jeftino. Piletinu mu kupujemo kad ga ostavljamo na par dana kod nekoga, pa znamo da će to da jede. I pokušavam da ga ne navučem na takvu hranu. Ima da jede njegovu hranu :) Mada ponekad uz ručak šta mi ostane, dam njemu. Recimo pre dva dana supruga spremila desetak pljeskavica :glavomuzid: (ona je vegeterijanka). Ja za dva dana pojeo tipa 5-6 i nisam mogao više, ostatak njemu išlo da se ne baci.

Na koju misliš, Milicu? :mrgreen: Ako se tako zove ona od SUP-a u Svetozara Markovića levo, pa desno uvučena kuća? Ali u svakom slučaju hvala.
Imam već kontakt preko drugara, ide kod te veterinarke kad mi treba nešto.
Pre desetak dana smo mu testirali masno tkivo veličine 3-4 cm i da rasčistimo je l tumor ili je masno tkivo. Sreća pa je masno tkivo.
HKS je napisao:Uklanja miris da ga druge zivotinje u lovu ne mogu tako lako nanjusiti ili da misle da je nesto drugo.
To i te kako ima smisla. Jer to obično radi kad smo u divljini, a neće ovde kad šetamo. Maskirani džukac :) Mislili smo da se ''izolira'' od vrućine.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od mića » 11 Nov 2016, 22:53

Komsijine zivuljke Slika
Slika

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od trojanac » 25 Nov 2016, 07:25

Čuvar...

https://youtu.be/xuyCdgpa5sY
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Velja » 29 Dec 2016, 07:54

http://www.rts.rs/upload/storyBoxFileDa ... 281216.mp4

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od passenger » 15 Jan 2017, 15:37

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od methane.master » 15 Jan 2017, 16:14

2 dana stari :)

Slika

Sent from mTalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Velja » 15 Jan 2017, 16:33

http://www.youtube.com/watch?v=ixXChesmU2I

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od methane.master » 15 Jan 2017, 16:59

:kezo:

Sent from mTalk
Širim haos!

Odgovori