Misterije svemira

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45819
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Misterije svemira

Post od Geza » 01 Jan 2017, 11:29

https://www.youtube.com/watch?v=nuzDvYdC_Ak
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45819
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Misterije svemira

Post od Geza » 22 Jan 2017, 23:25

https://vimeo.com/108650530
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Misterije svemira

Post od maxer » 23 Jan 2017, 17:29

Gezo,
Mnogo lepa priča i lep film ... šteta što će zauvek ostati samo Naučna fantastika.



Tek sada sam čuo za ovo: Hessdalen Lights

Hessdalen is a village and a 15-kilometre (9.3 mi) long valley in the municipality of Holtålen in Sør-Trøndelag county, Norway. It is located approximately 120 kilometres (75 mi) south of the city of Trondheim, approximately 35 kilometres (22 mi) north of Røros mining town, and about 12 kilometres (7.5 mi) southwest of Ålen/Renbygda. About 150 people live in the valley. The Hessdalen area is known for the occasional occurrences of a sometimes ominous luminous phenomena called the Hessdalen lights. The phenomenon is monitored by the Hessdalen AMS.

Odgledati obavezno. U pitanju je za sada neobjašnjiv fenomen (po svedočenju meštana najviše liči na NLO ili UFO, ko kako voli da ga zove), koji proučavaju već decenijama Norveški i Italijanski naučnici, i za sada nisu mogli ništa da ukapiraju ... osim da prkosi svim fizičkim pojavama/zakonima za koje moderna nauka zna.

https://www.youtube.com/watch?v=EKlwlYiXuic

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Misterije svemira

Post od superboss » 23 Jan 2017, 21:01

Mislim jbt takav fenomen, a svi snimaju fiksnim telefonima. Pa gde su gigapikselni senzori, nije mi jasno :kuku:
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Misterije svemira

Post od maxer » 23 Jan 2017, 21:05

Ne shvatam o čemu pričaš, jesi ti gledao ili si samo skočio na dva-tri mesta u filmu?

P.S.
Evo na brzinu sam ispreskako po filmu ... gde si ti uopšte video te mobilne (tj. fiksne, kako ti reče?) telefone kojima snimaju???

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Misterije svemira

Post od superboss » 23 Jan 2017, 21:22

:ccc:

Ali si bre bukvalista. Fenomen kakav je, a film je pun fotografija i video snimaka male rezolucije, to sam hteo da kažem.


Doduše, jeste snimljen relativno davno, ali nemoguće(ili nije nemoguće) da je interesovanje opalo do danas, pa da nema niko da se setio da donese neku modernu opremu za snimanje i isprati fenomen kako treba....
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Misterije svemira

Post od maxer » 23 Jan 2017, 21:44

Ovo je youtube snimak ... šta dalje da pričamo (ni ti, ni ja ne znamo kakav je stvarni kvalitet snimka).

Evo ti bolje verzije ali je bez prevoda (tj. samo na Norverškom):
https://www.youtube.com/watch?v=T0P-XSBnejA

A odakle ti takva logika, da o nečemu sudiš po tehničkom kvalitetu klipa sa youtube-a ... prvi put čujem nešto takvo :uf:

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45819
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Misterije svemira

Post od Geza » 24 Jan 2017, 12:38

Pogled na malu plavu planetu iz orbite Saturna.

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Misterije svemira

Post od samo polako » 24 Jan 2017, 14:50

Off topic
Koliko vidim to je beli Golf!
Nema tu ništa plavo.
:)
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Misterije svemira

Post od Velja » 24 Jan 2017, 14:54

+1

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6749
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Misterije svemira

Post od ljuba » 24 Jan 2017, 16:01

Off topic
Slicnu pricu sam imao i ja kada je moj deda pre 3o i nesto godina dao belu skodu na farbanje. I oni je vrate serpa plavo. Kada smo ih pitali pa kako bre ljudi, a oni pa to je nebo belo :)

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Misterije svemira

Post od snork » 24 Jan 2017, 18:34

maxer je napisao: Tek sada sam čuo za ovo: Hessdalen Lights

Hessdalen is a village and a 15-kilometre (9.3 mi) long valley in the municipality of Holtålen in Sør-Trøndelag county, Norway. It is located approximately 120 kilometres (75 mi) south of the city of Trondheim, approximately 35 kilometres (22 mi) north of Røros mining town, and about 12 kilometres (7.5 mi) southwest of Ålen/Renbygda. About 150 people live in the valley. The Hessdalen area is known for the occasional occurrences of a sometimes ominous luminous phenomena called the Hessdalen lights. The phenomenon is monitored by the Hessdalen AMS.
Pregledao sam film "na preskok" i ono što je čudno je da su svetla raznih boja - žuta, crvena... kao da nešto sagoreva. Da su fluorescentno zelena, to bi moglo da prođe kao klasična polarna svetlost. Mada ne znam da li je Trondheim dovoljno severno za ovaj fenomen, ali npr. u Tromsø-u je polarna svetlost vidljiva svake zime.

Takođe je zanimljivo da se fenomen dešava blizu zapadne - atlantske strane Norveške. Da je severoistočno, postojala bi velika šansa da Rusi nešto eksperimentišu. :D
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Misterije svemira

Post od maxer » 24 Jan 2017, 19:06

Moraš da odgledaš ceo film ... ovako si samo došao do pogrešnih ideja.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Misterije svemira

Post od snork » 24 Jan 2017, 19:09

Ok, odgledaću ceo kad stignem. :)
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Misterije svemira

Post od snork » 29 Jan 2017, 09:59

Odgledao sam ceo film i slažem se da je reč o vrlo fascinantnom fenomenu. Dešavaju se slične pojave na nebu i u drugim delovima sveta, ali ne tako često, iznad iste oblasti i tokom par decenija. Precizno isecanje i pomeranja komada zemlje teških oko dve tone, kao i reakcija na osvetljavanje laserom u vidu duplo bržeg bljeskanja ukazuju na inteligenciju neke vrste, naravno ako su dokazi lokalnog stanovništva autentični. S druge strane, naučnici radije govore o "prirodnom fenomenu", tj. o usijanoj plazmi (jonizovanom gasu) koju npr. magnetno polje drži na okupu, i tako formira neki oblik. Inače se jonizovani gas (npr. meteorski tragovi, polarna svetlost, itd) vidi na radaru, jer se u električnom smislu ponaša kao i metal. Drago mi je da su pomenuli Teslu, koji je predvideo postojanje ovakve kosmičke energije, koju bi čovek mogao da iskoristi.

Jedino što mi deluje neozbiljno je da su analizirali EM zračenje samo u radio i vidljivom spektru. Dakle, nisu utvrdili da li postoji X, gama, ili drugo jonizujuće zračenje talasnog tipa, kao ni alfa, beta, ili druga čestična jonizujuća zračenja. Niko se nije setio da ponese Gajgerov brojač, kojim bi to odmah otkrili! Npr. u Rusiji je to osnovni instrument za ovakva ispitivanja, :) a posebno pre nego što pipaju mesta na zemlji koja su bila pod uticajem potencijalnog NLO-a.
Ђенерал Јанковић

Odgovori