Policijski automobili

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Полицајац192
Postovi: 266
Pridružio se: 01 Jan 2016, 17:52
Lokacija: Београд

Re: Policijski automobili

Post od Полицајац192 » 15 Dec 2017, 01:16

Јесте, Орландо.

Никада не треба доводити у питање коришћење светлосне и звучне сигнализације од стране припадника хитних служби.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Policijski automobili

Post od HKS » 15 Dec 2017, 01:18

^ to u Njemackoj, jel?

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


fubaler
Banned
Postovi: 164
Pridružio se: 10 Okt 2017, 20:38

Re: Policijski automobili

Post od fubaler » 15 Dec 2017, 07:06

Полицајац192 je napisao:Јесте, Орландо.

Никада не треба доводити у питање коришћење светлосне и звучне сигнализације од стране припадника хитних служби.
Sto rece HKS u Nemackoj da.
Druze, da si ti samo video po BG koliko istu i zvucnu i svetlosnu signalizaciju zlopotrebljavaju tvoje kolege, ne bi tako pisao.
Nije na zadatku, ali guzva je ili ga mrzi da ceka pa upali cim prodje guzvu ugasi iste i laganica kruzira.
Da ne pricam to bahacenje da ulete prvi na semafor(na sred pesackog, meni bas uradili to a video ih milion puta) i dok bi druge kaznjavali za to oni to non stop rade. Dodji do BG provozaj se malo svasta ces videti.
A oni su ti koji trebaju prvi da postuju zakon a mi drugi zajedno sa njima, i problem je sto mi moramo da ga postujemo(i treba) a oni ne moraju.
Kako bih ja uveo red u toj policiji, kako bih ih kaznjavao jos strozije za nepostovanje zakona. Za godinu dana nijedan pripadnik sto saobracajne, sto opste namene, sto pripadnik BIA i ostalih sluzbi ne bi zloupotrebljavali zakon samo da mi daju da budem ministar policije.
Kako moze u Nemackoj bilo koji policajac da se veze a kod nas 1 u 300 u BG u manjim mestima verujem da se nijedan ni ne vezuje, al odakle onda moralno pravo da taj isti pise istu nekom obicnom gradjaninu? Da ne pominjem da "gospodi" u crnim dzipovima sa zatamnjenim staklima ne smeju ni da pogledaju, a kao li da zaustave i pisu kaznu.
Jel znas kad bi u Nemackoj policajac dao zvucne/svetlosne signale neovlasteno i bespotrebno-nikad, a nasi pa to je normalno.
Saobracajac u sl vozilu u Nemackoj da nije vezan, nema sanse, nasi, pogadjaj.
Ima bezbroj primera bahatosti pripadnika nase policije, al nijedan normalan rezon da se opravda to bahato njihovo ponasanje.
Nazalost sve sto sam napisao je tacno, veruj mi i ja bih voleo da se nasi pripadnici policije vezuju, da ne zloupotrebljavaju sluzbenu sirenu i rotaciju, da postuju sve zakone koji bi trebalo da vaze za sve gradjane Srbije.
A svakako kad su na zadatku tad sve ovo gore ne vazi i ne treba da vazi jer svakako nije bitan ni pojas ni nista kad idu da spasavaju neciji zivot ili imovinu, problem je sto u 99% slucajeva je zloupotreba.

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Policijski automobili

Post od dunx81 » 15 Dec 2017, 10:35

U cg letos upale rotaciju i pustaju povremeno sirenu da im se sklonis desno pa obilaze po punim i krivinama i onda ih vidim par km napred sede u kaficu pored puta,pijuckaju.

t


fubaler
Banned
Postovi: 164
Pridružio se: 10 Okt 2017, 20:38

Re: Policijski automobili

Post od fubaler » 15 Dec 2017, 12:02

Pa ista bagra kao i nasi.
Nema razlike.
Cast izuzecima.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12317
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Policijski automobili

Post od shandu90 » 15 Dec 2017, 12:23

Juce su u spicu u H. Ruvimovoj upalili rotaciju i krenuli da gasiraju, dok nisu skrenuli na B. Evrope. Posle su prestali.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk


Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8761
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Policijski automobili

Post od H4wkeye » 15 Dec 2017, 12:52

fubaler je napisao:
15 Dec 2017, 07:06
Полицајац192 je napisao:Јесте, Орландо.

Никада не треба доводити у питање коришћење светлосне и звучне сигнализације од стране припадника хитних служби.
Sto rece HKS u Nemackoj da.
Druze, da si ti samo video po BG koliko istu i zvucnu i svetlosnu signalizaciju zlopotrebljavaju tvoje kolege, ne bi tako pisao.
Nije na zadatku, ali guzva je ili ga mrzi da ceka pa upali cim prodje guzvu ugasi iste i laganica kruzira.
Da ne pricam to bahacenje da ulete prvi na semafor(na sred pesackog, meni bas uradili to a video ih milion puta) i dok bi druge kaznjavali za to oni to non stop rade. Dodji do BG provozaj se malo svasta ces videti.
A oni su ti koji trebaju prvi da postuju zakon a mi drugi zajedno sa njima, i problem je sto mi moramo da ga postujemo(i treba) a oni ne moraju.
Kako bih ja uveo red u toj policiji, kako bih ih kaznjavao jos strozije za nepostovanje zakona. Za godinu dana nijedan pripadnik sto saobracajne, sto opste namene, sto pripadnik BIA i ostalih sluzbi ne bi zloupotrebljavali zakon samo da mi daju da budem ministar policije.
Kako moze u Nemackoj bilo koji policajac da se veze a kod nas 1 u 300 u BG u manjim mestima verujem da se nijedan ni ne vezuje, al odakle onda moralno pravo da taj isti pise istu nekom obicnom gradjaninu? Da ne pominjem da "gospodi" u crnim dzipovima sa zatamnjenim staklima ne smeju ni da pogledaju, a kao li da zaustave i pisu kaznu.
Jel znas kad bi u Nemackoj policajac dao zvucne/svetlosne signale neovlasteno i bespotrebno-nikad, a nasi pa to je normalno.
Saobracajac u sl vozilu u Nemackoj da nije vezan, nema sanse, nasi, pogadjaj.
Ima bezbroj primera bahatosti pripadnika nase policije, al nijedan normalan rezon da se opravda to bahato njihovo ponasanje.
Nazalost sve sto sam napisao je tacno, veruj mi i ja bih voleo da se nasi pripadnici policije vezuju, da ne zloupotrebljavaju sluzbenu sirenu i rotaciju, da postuju sve zakone koji bi trebalo da vaze za sve gradjane Srbije.
A svakako kad su na zadatku tad sve ovo gore ne vazi i ne treba da vazi jer svakako nije bitan ni pojas ni nista kad idu da spasavaju neciji zivot ili imovinu, problem je sto u 99% slucajeva je zloupotreba.
U PO se saobracajna policija uvek vezuje. Cak su poceli i ovi opste namene da se vezuju u novim Skodama. :kezo: I slazem se da svi treba da budu vezani, ali ima toga i po inostranstvu. U Italiji nisam video nijednog policajca vezanog na primer.

Sto se tice koriscenja rotacije kada to ne sme, i to je problem, ali daleko manji u ostalim gradovima nego u BGu. Mislim da se to u BGu najvise zloupotrebljava, tako da bi nacelnici tamo trebali da se pozabave time.

fubaler
Banned
Postovi: 164
Pridružio se: 10 Okt 2017, 20:38

Re: Policijski automobili

Post od fubaler » 15 Dec 2017, 13:29


H4wkeye je napisao:
fubaler je napisao:
15 Dec 2017, 07:06
Полицајац192 je napisao:Јесте, Орландо.

Никада не треба доводити у питање коришћење светлосне и звучне сигнализације од стране припадника хитних служби.
Sto rece HKS u Nemackoj da.
Druze, da si ti samo video po BG koliko istu i zvucnu i svetlosnu signalizaciju zlopotrebljavaju tvoje kolege, ne bi tako pisao.
Nije na zadatku, ali guzva je ili ga mrzi da ceka pa upali cim prodje guzvu ugasi iste i laganica kruzira.
Da ne pricam to bahacenje da ulete prvi na semafor(na sred pesackog, meni bas uradili to a video ih milion puta) i dok bi druge kaznjavali za to oni to non stop rade. Dodji do BG provozaj se malo svasta ces videti.
A oni su ti koji trebaju prvi da postuju zakon a mi drugi zajedno sa njima, i problem je sto mi moramo da ga postujemo(i treba) a oni ne moraju.
Kako bih ja uveo red u toj policiji, kako bih ih kaznjavao jos strozije za nepostovanje zakona. Za godinu dana nijedan pripadnik sto saobracajne, sto opste namene, sto pripadnik BIA i ostalih sluzbi ne bi zloupotrebljavali zakon samo da mi daju da budem ministar policije.
Kako moze u Nemackoj bilo koji policajac da se veze a kod nas 1 u 300 u BG u manjim mestima verujem da se nijedan ni ne vezuje, al odakle onda moralno pravo da taj isti pise istu nekom obicnom gradjaninu? Da ne pominjem da "gospodi" u crnim dzipovima sa zatamnjenim staklima ne smeju ni da pogledaju, a kao li da zaustave i pisu kaznu.
Jel znas kad bi u Nemackoj policajac dao zvucne/svetlosne signale neovlasteno i bespotrebno-nikad, a nasi pa to je normalno.
Saobracajac u sl vozilu u Nemackoj da nije vezan, nema sanse, nasi, pogadjaj.
Ima bezbroj primera bahatosti pripadnika nase policije, al nijedan normalan rezon da se opravda to bahato njihovo ponasanje.
Nazalost sve sto sam napisao je tacno, veruj mi i ja bih voleo da se nasi pripadnici policije vezuju, da ne zloupotrebljavaju sluzbenu sirenu i rotaciju, da postuju sve zakone koji bi trebalo da vaze za sve gradjane Srbije.
A svakako kad su na zadatku tad sve ovo gore ne vazi i ne treba da vazi jer svakako nije bitan ni pojas ni nista kad idu da spasavaju neciji zivot ili imovinu, problem je sto u 99% slucajeva je zloupotreba.
U PO se saobracajna policija uvek vezuje. Cak su poceli i ovi opste namene da se vezuju u novim Skodama. :kezo: I slazem se da svi treba da budu vezani, ali ima toga i po inostranstvu. U Italiji nisam video nijednog policajca vezanog na primer.

Sto se tice koriscenja rotacije kada to ne sme, i to je problem, ali daleko manji u ostalim gradovima nego u BGu. Mislim da se to u BGu najvise zloupotrebljava, tako da bi nacelnici tamo trebali da se pozabave time.
Ne znam druze kako je u PO, verujem ti, iskljucivo pisem za BG tu zivim.
Ne znam za ITA, pisao sam za Nemacku, ja ni ne mogu da poredim I i N niucemu iako su clanice EU obe i cak osnivaci, ali su totalno razliciti mentaliteti, ja sam blizi mentalitetu Nemaca nego Italijana, oni su nekako kao mi a to mi se ne svidja, a ja volim sa boljim ne sa gorim da se uporedjujem.

Opet i za rotacije, pisao sam kako je u BG ne znam za ostatak Srbije za rotacije.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8761
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Policijski automobili

Post od H4wkeye » 15 Dec 2017, 14:21

O da, u Italiji sam se osecao kao kod kuce, nisu daleko od nas uopste. :D Cak su i gori za neke stvari.

fubaler
Banned
Postovi: 164
Pridružio se: 10 Okt 2017, 20:38

Re: Policijski automobili

Post od fubaler » 15 Dec 2017, 14:40

E pa to ti kazem.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45823
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Policijski automobili

Post od Geza » 15 Dec 2017, 18:00

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45823
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Policijski automobili

Post od Geza » 21 Dec 2017, 20:11

Kolumbija.

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45823
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Policijski automobili

Post od Geza » 01 Feb 2018, 12:38

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45823
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Policijski automobili

Post od Geza » 01 Mar 2018, 22:14

Slika
Slika
Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Полицајац192
Postovi: 266
Pridružio se: 01 Jan 2016, 17:52
Lokacija: Београд

Re: Policijski automobili

Post od Полицајац192 » 02 Mar 2018, 19:42

25 Форд Фокус и 175 Лада Веста аутомобила.

Odgovori