Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6747
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Dobro veče

Post od ljuba » 06 Dec 2017, 08:41

I ja mislim da koza mora da bude ili mnogo dobra ili mnogo specificna da bi bila bolja od platnenih sedista. Mada miris i dodri je uvek na strani boljih koznih, ali udobnost a cesto i prakticnost (ne racunajuci decu- tecnosti i hrana se lakse cisti sa koznih :)) je na strani platnenih... Plus moderni materijali su toliko napredovali, a koza nekako slabo. A o starenju i trosenju da ne pominjem - platnena su cesto i 10x bolja...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Xepoj87 » 06 Dec 2017, 08:51

Ako bih birao, uvek bih birao kozu.
Meni nije problem, niti se nesto preterano vise znojim. Znojim se i u platnenim sedistima, mozda malo vise u koznim.

Platneno sediate ne moze da se cisti bez skupog dubinskog i leglo je bakterija(mada ja nisam nesto svilen, da bi mi to smetalo i da tripujem oko bakterij), neudobnije mi je, jer u kozna skliznes kako treba i nekako se bolje oblikuje, ne znam ni sam kako to da objasnim.

Da, problem je kada auto ostane na suncu i sunce pici u sediste, ali je to problem 2 minuta.
Okrecem auto buljom ka suncu i nemam frke.

Na kraju zavisi i od toga kakva je koza u odredjenom autu, jer ne koriste svi kozu istog kvaliteta.
Seo sam u Alfu 147 sa kozom, mozda i najlepsa klasocna 147 koju sam video, ono je krimi sranje koza, kao neka tanka poluguma, bas nekako bzvz.

Vozio sam 2 Audija A6 u identicnim sedistima, jedna platnena i druga kozna, neuporedivo su bolja kozna.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.



Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Day Walker » 06 Dec 2017, 09:07

Obožavam kožu u automobilu. Ali samo perforiranu :)
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Xepoj87 » 06 Dec 2017, 09:17

To je trip u glavi, u realnosti ti ispod sedis na dovoljno izolacije da nista ne prolazi, tako da nema neke velike razlike u tim rupicama, osim samog materijala.
Mozda malcice prodise, ako skakuces u sedistu :)
Perforirana koza kod premium automobila znaci da je u pitanju vestacka koza, osim kada imas ventilaciju.

Sa perforiranom kozom se gube neke prednoati koze, a mast i ostala sranja se lepe kao na platnena, a teze se cisti.

Licno bih uvek birao kozu sa ventilacijom, pa kozu, pa imitaciju prevrnute koze(alcantara, dinamica i drugi takvi materijali), pa tek onda platno ako moram.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ljubitelj
Postovi: 10582
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ljubitelj » 06 Dec 2017, 09:50

Imam koža-pliš sedišta i vrlo su udobna skoro uvek.
U središnjem delu pliš a po obodu bočno koža.
Zimi se brzo zagreju, za 30tak sekundi više nisu hladna na osećaj. Leti zna da bude problem kada stoji auto na Suncu. Koža bude vrela a ako sam u šorcu ili slično mogu da se opečem. Ako imam pantalone oseti se ali ništa strašno. Treba jedno 2-5 minuta da se rashladi kožni deo.
Tokom vožnje nema problema sa znojenjem ili neke neugodnosti.
Sedišta nemaju ventilaciju.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od pedja » 06 Dec 2017, 12:56

Ortak ima SAABa iz IT. Naravno da nema grejanje, ali ima ventilaciju. Dodatno, u Aeru je odlična koža. Ja nisam ljubitelj kože, ali ova je prilično OK na vrućini. Zimi nisam oprobavao.

TT


Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Dobro veče

Post od passenger » 06 Dec 2017, 13:05

E to nikad nideo. Vent bez grejanja
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Dobro veče

Post od ddanijell » 06 Dec 2017, 13:08

Xepoj87 je napisao:
06 Dec 2017, 08:51
Ako bih birao, uvek bih birao kozu.
Meni nije problem, niti se nesto preterano vise znojim.
Sta fali onda ovci ako se vec ne znojis?
(izvini ali nisam mogao da izdrzim :rofl: )

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Dobro veče

Post od maniaxxx » 06 Dec 2017, 22:22


maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Dobro veče

Post od maniaxxx » 06 Dec 2017, 22:25

grujicd je napisao:
06 Dec 2017, 08:15
Po meni baš koža na garnituri u kući ima više smisla nego u kolima - nema tih temperaturnih ekstrema, temperatura ne izlazi van opsega 22-30C tokom cele godine. A i mnogo se više aka i prlja, jede se, prosipa se, rade se razne druge stvari koje se ne rade u kolima :mrgreen:

Ja gledam TV i u avtu :mrgreen:

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Day Walker » 06 Dec 2017, 23:35

Xepoj87 je napisao:
06 Dec 2017, 09:17
To je trip u glavi, u realnosti ti ispod sedis na dovoljno izolacije da nista ne prolazi, tako da nema neke velike razlike u tim rupicama, osim samog materijala.
Mozda malcice prodise, ako skakuces u sedistu :)
Perforirana koza kod premium automobila znaci da je u pitanju vestacka koza, osim kada imas ventilaciju.

Sa perforiranom kozom se gube neke prednoati koze, a mast i ostala sranja se lepe kao na platnena, a teze se cisti.

Licno bih uvek birao kozu sa ventilacijom, pa kozu, pa imitaciju prevrnute koze(alcantara, dinamica i drugi takvi materijali), pa tek onda platno ako moram.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
Sve je to u redu, ali ne slazem se :kezo:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7065
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Dobro veče

Post od DukeNS » 07 Dec 2017, 00:12

Protiv kože sam. Što u kući, što u automobilu. Mrzim kada se uparim sedeći na njoj...

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od Delija » 08 Dec 2017, 15:14

Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Dobro veče

Post od Geza » 09 Dec 2017, 13:27

"PROKOP" od sutra GLAVNA STANICA za domaće vozove
http://mondo.rs/a1063469/Info/Drustvo/S ... ozove.html

Stanica "Prokop" od sutra postaje glavna železnička stanica za domaće polaske. Tako će putnici koji vozom putuju ka Užicu, Subotici, Šidu, Nišu..., umesto sa Glavne železničke stanice, polaziti sa "Prokopa".

Od nedelje, 10. decembra, na snagu stupa novi red vožnje "Železnica Srbije". To znači da će sa Glavne železničke stanice ubuduće ići samo međunarodni vozovi ka Beču, Solunu, Baru, Budimpešti..., dok će od domaćih biti samo tri dolaska i polaska ka Novom Sadu.

Za sav ostali domaći saobraćaj, glavna železnička stanica postaje beogradski železnički čvor "Prokop".

Ovo nije novost, ali je svakako najveća promena otkako je odlučeno da počne postepeno preusmeravanje vozova, piše list Politika.

Prvi vozovi u unutrašnjem saobraćaju u "Beograd centar" prebačeni su početkom 2016. godine, kada je ministarka Zorana Mihajlović i najavila da će veći deo ovog posla biti završen u toku ove godine.

Stanicu "Beograd centar", koja će ubuduće biti jedna od četiri glavne železničke stanice u Beogradu, trenutno, osim vozova u unutrašnjem međugradskom saobraćaju, koriste i kompozicije BG voza.

Kako Politika piše, ova stanica trebalo bi da bude dodatno opterećena na proleće, jer je u planu da se tada uvede linija gradske železnice do Resnika.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Dobro veče

Post od McGruja » 10 Dec 2017, 10:38

I dalje ne znam gde je prokop :)

Odgovori