Kojim putem putovati?

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Kojim putem putovati?

Post od McGruja » 23 Nov 2014, 13:21

Ima, ako je sa zenom tu

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3259
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kojim putem putovati?

Post od srdjanyo » 23 Nov 2014, 13:25

:D A joj!

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kojim putem putovati?

Post od Ogi » 23 Nov 2014, 14:08

A kako do Ivanjice i dalje prema Javoru ? Vidim da moze Ibarskom do Cacka, kakav je dalje asfalt ? Ima li smisla ici autoputem pa preko Kragujevca ?

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19269
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kojim putem putovati?

Post od Heinz » 23 Nov 2014, 14:58

Preko Čačka, Guče. Ima deo gde je bolje preko sela Grab, manje krivina. Inače Javor je u sred ničega.
A do Ivanjice može i preko Požege, Arilja, Prilika samo je duže.

TT

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Kojim putem putovati?

Post od Paja » 23 Nov 2014, 19:30

Heinz je napisao:Preko Čačka, Guče. Ima deo gde je bolje preko sela Grab, manje krivina. Inače Javor je u sred ničega.
Ne znam kakav je sada put preko Graba. Poslednji put sam bio kad je proširen gornji deo - iznad sela, ali je deo od sela ka Guči bio jako uzan, mada je uvek važio za bolju opciju.

Ogi ako ideš ocvim putem, u Čačku skreneš levo sa megistrale ka Guči, popneš se na Jelicu i na vrhu skreneš levo, umesto da produžiš pravo ka Guči. Kojim god putem da kreneš stižeš u Guču.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45825
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kojim putem putovati?

Post od Geza » 23 Nov 2014, 19:48

trojanac je napisao:Oko 2 sata autoputem.

https://www.google.rs/maps/dir/%D0%91%D ... 6667?hl=sr
Meni je trebalo 2 sata od kuće do Kanjiže putem kroz sela.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Kojim putem putovati?

Post od member » 24 Nov 2014, 18:44

Jel isao neko autom u Ukrajinu? Posto u blizini konkretnog grada nema aerodrom, onda cu morati autom. Na navigacijama mi preporucuju da idem preko Madjarske i tom trasom imam oko 1000km , ali je blize preko Rumunije tj.preko Temisvara i Kluza i ta trasa ima oko 800km. Za Madjarsku znam da su im dobri putevi, ali o Rumuniji nemam pojma, relacija Temisvar-Kluz-Ukrajina?

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Kojim putem putovati?

Post od Rakhil » 24 Nov 2014, 18:46

Uf, zajebi Rumuniju ako ti je cilj da stignes brzo

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Kojim putem putovati?

Post od Saša » 24 Nov 2014, 19:00

Preko preče, okolo bliže... :D

Znaće najbolje Džoni, on je stalno na toj relaciji... :)

TT

Korisnikov avatar
aleksa
Postovi: 3484
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Re: Kojim putem putovati?

Post od aleksa » 24 Nov 2014, 19:10

Drugar ide cesto u Lvov, i uvek ide preko Madjarske... putevi u Ukrajini su kaze ocaj zivi, a kontrola na granici rigorozna zbog trenutnih desavanja, benzin je valjda dosta jeftiniji tamo, tako da madjarski carinici zapisuju koliko imas goriva u kolima...

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Kojim putem putovati?

Post od member » 24 Nov 2014, 19:14

Hvala mnogo, znače mi te informacije, a nek se jave i oni koji su putovali (preko Madjarske ili Rumunije) ,imam jos 15ak dana da se pripremim :)

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Kojim putem putovati?

Post od McGruja » 24 Nov 2014, 19:15

Dzoni ce ti detaljno sve reci

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Kojim putem putovati?

Post od Day Walker » 24 Nov 2014, 19:18

aleksa je napisao: benzin je valjda dosta jeftiniji tamo, tako da madjarski carinici zapisuju koliko imas goriva u kolima...
:srbin: :pop:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
aleksa
Postovi: 3484
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Re: Kojim putem putovati?

Post od aleksa » 24 Nov 2014, 19:23

Da, da... al ne kontam sta mogu da ti rade!? :zbunjen:

A na ukrajinsku stranu kad udjes, parkiras kola kao u neki kavez i nema mrdanja i tu budes dok ide provera pasosa itd... naravno duge cevi na sve strane. :)

I bez ikakvog preterivanja, u tom delu oko Lvova ne smes rec Ruskog jezika da kazes, ili nesto (pohvalno) u vezi Rusije, neverovatna mrznja...

Dzoni_m
Postovi: 1714
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Kojim putem putovati?

Post od Dzoni_m » 24 Nov 2014, 19:45

member je napisao:Jel isao neko autom u Ukrajinu? Posto u blizini konkretnog grada nema aerodrom, onda cu morati autom. Na navigacijama mi preporucuju da idem preko Madjarske i tom trasom imam oko 1000km , ali je blize preko Rumunije tj.preko Temisvara i Kluza i ta trasa ima oko 800km. Za Madjarsku znam da su im dobri putevi, ali o Rumuniji nemam pojma, relacija Temisvar-Kluz-Ukrajina?
Hmm mislim da ti ovde ne mogu previse pomoci. Ja nikada nisam isao preko Rumunije i Ukrajne. Iako mi je tako najblize, nisam hteo ni da pokusam zbog puteva u Ukrajni. Dakle koliko god mozes manje da vozis kroz Ukrajnu.

Rumunija, je onako.......kako koji pravac. Moras da nadjes nekog ko je bas tim putem isao.

Nisam bas najbolje razumeo gde tacno u Ukrajni ides. Ako hoces preko Madjarske tu nemas problem. Sve ti je auto-put do granice gde prestaje 30 km pred istu i tu je obicna (dobra) magistrala, predpostavljam da ne ides na neke sporedne granicne prelaze. Jedino je malo zbun na obilaznici oko Budimpeste, i tu u polako zbog kamera. Sve ostalo, laganica. Da, u Madjarskoj na pumpama hoce da prime EUR ali je kurs toliko nepovoljan da bi pre rekao da hoce da ti skinu kozu sa ledja. Dakle ili pre negde zameni (na nasoj granici) ili placaj karticom (licno to radim). Ne zaboravi vinjetu da kupis jer je kontrola video kamerama. Nista se ne lepi samo platis i po broju tablica znaju da li si platio ili nisi. Nema sanse da te ne kazne ako ne platis, pogotovu sto ces ti voziti jako dugo po auto-putu. Ne moras da stajes mozes da kupis vinjetu i elektronski (prihvataju sve platne kartice) na ovom linku: https://en-ematrica.autopalya.hu/ registruj se i kupi. Minimalno 10 dana traje vinjeta i kupujes D1 tip. Vinjetu mozes da kupis i na nasoj strani granicnog prelaza na Horgosu. Imas uz put i Shell i BP pumpe, i par lepih odmaralista, ali ne ostavljaj vredne stvari i dokumenta u autu bez nadzora.

Ako ti jos nesto treba....vici...
Day Walker je napisao:
aleksa je napisao: benzin je valjda dosta jeftiniji tamo, tako da madjarski carinici zapisuju koliko imas goriva u kolima...
:srbin: :pop:
Ovo rade i Poljaci kada ulazim u Poljsku iz BY i Litvanci takodje. Nije to nista cudno. Svi iz pogranicne zone svercuju gorivo. Ja mislim da su svi VW passati MK3 karavani u Belorusiji i pogranicnom delu Poljske. Taj model ima rezervoar oko ~80 lit i veoma jednostavno ga mogu prosiriti za jos 10-tak 20-tak litara bukvalno bez problema.

Odgovori