Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Grčka

Post od Paja » 24 Maj 2015, 11:19

U tom periodu sigurno ima slobodnih smeštaja.

Korisnikov avatar
ivica122
Postovi: 1526
Pridružio se: 26 Sep 2014, 21:30
Garaža: Honda Accord CL7
Lokacija: Pirot, Србија

Re: Grčka

Post od ivica122 » 24 Maj 2015, 12:29

Haha, kakav debilan clanak. U stilu Blica i slicnih novina...

Kaze: "Kod 30. kilometra posle bugarske granice zaustavila me je policija. Prvo su mi rekli da sam prekoračio brzinu i da nisam vezao pojas. Platio sam kaznu 175 evra."

Ne kapiram, na sta se zali ovaj lik? Na to sto nije mogao da potplati saobracajca sa desetak eura ili na to sto je dobio kaznu svojom krivicom? Ako je isao preko Gradine, na 30km od granice je policijski punkt gde stoji ogranicenje 50km/h i tako se vozi par stotina metara. Odmah nakon tog punkta ide dupla traka sve do Sofije i ja sam tu juce vozio 140-150km/h. A mog prijatelja su tu zaustavili za prekoracenje brzine (i sam kaze da je vozio skoro 80km/h) i nije platio kaznu vec se "dogovorio" sa policijom, kao sto se to, uostalom, radi i kod nas.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od blaugrana » 24 Maj 2015, 12:36

TDI je napisao:Malo cu da skrenem sa teme. Da li je neko isao na ,,bum,, na Lefkadu ili tako neku slicnu destinaciju? Ja se nesto kurazim da probam ove godine, ali se i dalje ipak zentam. Jedan moj drugar kaze:,,Nemam ja vremena da se mlatim da trazim smestaj, nego odem na bum, uvek nadjem i jeftinije prodjem,,. Isao bi krajem avgusta i pocetkom septembra. U nekom mestu tipa Leptokarija znam da moze da se nadje vrlo lako. Ali zanima me da li je neko isao konkretno na Lefkadu u tom terminu i nasao smestaj?
Ako imas dovoljno love kod sebe, zasto da ne ;)
Na Lefkadi znaju da kidaju sa cenama smestaja, mada generalno pocetak septembra vec polako jenjava.

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od TDI » 24 Maj 2015, 14:11

Posto je bilo neizvesno da li cu moci na more ili ne...nisam mogao ranije da odem da trazim termine preko agencije. Sada su se vec neke stvari iskristalisale i situacija je izvesnija. Isao sam da trazim, popunjeno sve. Verovao ili ne. Svi termini u drugoj polovini Avgusta i ceo Septembar.

Agios Nikitas bi najvise voleo. U Ligiji sam vec bio. Samo sam tamo bio smesten. A kupao sam se na drugoj strani ostrva naravno. A Agios Nikitas bi najvise voleo da bi kola drndao sto manje. Mada odmor na Lefkadi vredi sto palis kola za plazu svaki dan.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od blaugrana » 24 Maj 2015, 15:23

Kakva crna agencija za trazenje smestaja :glavomuzid:
Lepo kontaktiras zanimljive smestaje i vidis da li imaju slobodnih kapaciteta u periodu kada ti odgovara

Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Nikolaa » 24 Maj 2015, 16:07

zasto u startu iskljucujes agencije? moze da se desi da se preko agencije nadje cena i smestaj kakav NIKAD neces dobiti privatno. Treba uvek pogledati i agencije sta nude.


isao je pre 2 godine jedan moj drugar na bum tamo, ali u sred sezone, i opet nije imao problema da nadje smestaj...

u sustini uvek ces naci nesto, samo moze da bude problem ako si izbirljiv, ja sam pre koju godinu proveo 5 sati trazeci smestaj na tasosu, tako da tamo vise ne idem na bum u julu :D
Poslednja izmena od Nikolaa u 24 Maj 2015, 16:09, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od TDI » 24 Maj 2015, 16:09

I to sto kazes... :kuku:
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
ivke74
Postovi: 318
Pridružio se: 21 Dec 2013, 13:07
Garaža: Punto emotion tng abs & Passat 1.9TDI & Toyota Yaris cross
Lokacija: Kosjeric

Re: Grčka

Post od ivke74 » 24 Maj 2015, 16:38

Ma uvek preko agencija ima last minut neko odustane i povoljno mozes da nadjes smestaj.Ja posto mogu da planiram odmor obicno uzimam smestaj u februaru na sajmu turizma jer za kes dobije se i do 40% popusta.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od blaugrana » 24 Maj 2015, 21:47

Nikolaa je napisao:zasto u startu iskljucujes agencije? moze da se desi da se preko agencije nadje cena i smestaj kakav NIKAD neces dobiti privatno. Treba uvek pogledati i agencije sta nude.


isao je pre 2 godine jedan moj drugar na bum tamo, ali u sred sezone, i opet nije imao problema da nadje smestaj...

u sustini uvek ces naci nesto, samo moze da bude problem ako si izbirljiv, ja sam pre koju godinu proveo 5 sati trazeci smestaj na tasosu, tako da tamo vise ne idem na bum u julu :D
Jel vidis da je covek bio po agencijama i da je sve popunjeno ;)

Te last minute ponude su kao leteci start.
Ako se ne poklope sve zvezde, cao zdra'o

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od ftj » 24 Maj 2015, 23:52

btw. leteci start je bio namesten, niko tu stvarno nije isao na more :)

Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Nikolaa » 24 Maj 2015, 23:57

ma ne nego pricam generalno, jer si odmah izbacio agencije iz price kao da su najvece zlo ovog sveta :D

ja dok ne odlucim definitivno sta cu pratim i po agencijama sta ima svaki dan, 5min vremena :)



aj da ubacim link gde cu spavati ovog leta, za nas je cena bila 350 eur po sobi.

http://www.booking.com/hotel/gr/dassia- ... tal;ucfs=1&" onclick="window.open(this.href);return false;


pre neki dan mi grk rezervisao 50% ukupne sume. imali smo problem sa karticom drugara pa smo ipak moju koristili, grk koji je komunicirao sa nama preko mejla je bio katastrofa. sve u caps locku, gramatika nula itd, jedva smo se sporazumeli :D

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9067
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Grčka

Post od Darko » 25 Maj 2015, 11:38

Prosle godine je u zeleznicama bila akcija za prevoz automobila vozom do soluna.. Mislim da se placalo samo u jednom smeru a nazad je bilo gratis. 47 evra bg-solun-bg za 1 automobil.

Da li neko zna da li ce biti ove godine to?

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3812
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Grčka

Post od Kornjaca Rade » 25 Maj 2015, 12:22

Juce se u SATu pricalo bas o tome, bila neka gdja iz zeleznica kod Alvirka u studiju :).

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45823
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Grčka

Post od Geza » 25 Maj 2015, 12:32

http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/РТС+1/1927127/САТ.html
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od TDI » 25 Maj 2015, 13:45

Praticu ja naravno i dalje po agencijama ako nesto iskrsne. Da idem u Leptokariju ili tako neku destinaciju koja je ,,Srbija u malom,, , opste ne bi pomisljao na agencije. Mnogi idu tamo. A svi koje ja znam da su tamo isli uvek su smestaj nalazili na divljaka i niko nije dolazio u situaciju da nije nasao.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Odgovori