Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Grčka

Post od ddanijell » 11 Jul 2017, 19:17

ah sorry, mislio sam na paradiso kod neosa :) , i jos se obradovao da cemo se videti ovde :)

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Ogi » 11 Jul 2017, 19:19

Predstavi auto. :)

U fazonu, sve je bilo rasprodato maltene jos pre nego sto se pojavio, nema vise za ovu godinu :o

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Grčka

Post od stefanan » 11 Jul 2017, 19:23

samo polako je napisao:Možda je razlog neljubaznosti kriza kod njih a i pojava Bugara i Rumuna koji imaju i spremni su da plate više para od nas a zna se da mi rezervišemo celu godinu unapred. :)
Heinz je napisao:
samo polako je napisao:Gledao sam Alvirkovu patrolu. Rekonstruišu onaj talasasti deo autoputa koji je zaista bio problematičan. Na tom delu sam prošle godine imao priliku da vidim kako kamion sa prikolićom gubi kontrolu i sleće sa puta. neprilagođena brzina i neravan put, začas se izgubi kontrola. Kaže Alvirko sledeće godine rade drugu traku.
Taj deo je i dalje problematičan (vrlo) u smeru ka SRB.

Ne mora baš 60 da se vozi, ali 80 je preporučeno sa moje strane.
Pisali su ljudi ovde da su prošle godine sa nižim automobilima na tom delu opasno kačili podom, Alfe ako se dobro sećam.
Ako vozis normalno nije problem, mislim tipa 80-90, za više nije taj deo. Ja sam samo jednom zakačio, taman se uključio i krenuo da ubrzavam, poleteo i shvatio kakva je situacija, pa sam lagano onda

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Grčka

Post od ddanijell » 11 Jul 2017, 19:33

Ogi je napisao:Predstavi auto. :)

U fazonu, sve je bilo rasprodato maltene jos pre nego sto se pojavio, nema vise za ovu godinu :o
Predstavicu, jedva sam iskukao da mi prodaju ovaj model (cekao da neko odustane od rezervacije),a koliko sam shvatio imali su samo 2 uvezena sa 190ks 4motion i 7step dsg, jedan beli i jedan kapucino bez (moj), a taj beli vidim na Lagomandri pre neki dan i parkiram do njega BG table, ali nisam uspeo da vidim vlasnika/cu dok sam bio na plazi. Imam i sliku, bilo mi zanimljivo kakva slucajnost , ali ocito volimo iste automobile i iste plaze :)

kod
Postovi: 321
Pridružio se: 16 Jan 2012, 19:19
Lokacija: Pancevo

Re: Grčka

Post od kod » 12 Jul 2017, 09:17

Trenutno sam prvi put na Sitoniji i prijatno sam prijatno iznenadjen. Smesteni smo u Porto Koufo, hotel Asterias. Svesmo preko bookinga rezervisali za dan i krenuli. Za decu je odlican, ima bastu dole koja jetravnata, bar sa fantasticnkm cenama itd. Ocena na bookingu je 8.4.

Plaze sulepe, boja mora prelepa i bilo gde da sam isao nigde se nisam susreo sa placanjem lezaljki i neprijatnim situacijama. Svaki dan smo po poznatim plazama Sykia, Toroni, Kalamitsi..... Mozda je to na kraju poluostrva pa komercijalizacija o kojon pricate kasni ili imam drugaciji tretman jer pricam grcki ? Ne znam da vam kazem... Najbitnije je da smo mk zadovoljni !

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Grčka

Post od stefanan » 12 Jul 2017, 09:24

Pogadjas plaže tj lokale gde se ne plaća :D bas na kalamitsi, onaj poslednji kafić je meni bio najbolji, tamo je pre nedelju dana do 17 časova bilo 5e za dve ležaljke

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19334
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 12 Jul 2017, 09:36

Ne sviđa mi se plaža u Kalamitsiju, tj more.

Ali zato smo se kod Zorbe sjajno najeli.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Grčka

Post od stefanan » 12 Jul 2017, 09:47

Meni je bilo lepo tu na kraju zbog onog ostrva, fino za ronjenje. A i taj kafić na kraju je kul, fina muzika, konobari ok, daju vodu uz kafu u kofici sa ledom, jeste kofa prljava ali makar se ne ugreje voda :D
Kod Zorbe je ekstra hrana,probati obavezno tikvice pohovane

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Grčka

Post od ddanijell » 12 Jul 2017, 09:48

Porto koufo pre 30minuta, prelepo!! Slika

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Grčka

Post od Superb III » 12 Jul 2017, 09:49

kod je napisao:Trenutno sam prvi put na Sitoniji i prijatno sam prijatno iznenadjen. Smesteni smo u Porto Koufo, hotel Asterias. Svesmo preko bookinga rezervisali za dan i krenuli. Za decu je odlican, ima bastu dole koja jetravnata, bar sa fantasticnkm cenama itd. Ocena na bookingu je 8.4.

Plaze sulepe, boja mora prelepa i bilo gde da sam isao nigde se nisam susreo sa placanjem lezaljki i neprijatnim situacijama. Svaki dan smo po poznatim plazama Sykia, Toroni, Kalamitsi..... Mozda je to na kraju poluostrva pa komercijalizacija o kojon pricate kasni ili imam drugaciji tretman jer pricam grcki ? Ne znam da vam kazem... Najbitnije je da smo mk zadovoljni !

Tebi je lepo jer nisi bio tamo ranije. Do pre 3-4 i vise godine je bilo opusteeeenije. Malo auta,manje ljudi, malo iz "nasih prostora" tu mislim i na srbe i na makedonce koji su uglavnom isli na prvi krak ili druge destinacije. Secam se kako je bilo 2010-11 pa mozda i 12g na orange. Raj u bukvalnom smislu,malo ljudi,mladi ljudi, toples devojke, opustenooo... Jebo te sada vidim i siptare sa zenama koji dodju "tradicinalno" obucene... bio sam pre dve nedelje i video sam mnooogo auta sa turskim registracija.(sta li samo tamo rade kada Turska ima toliko more). Isti slucaj je i sa Sarti, imam osecaj da su grci postali malo nervozni, guzva u saobracaj neubicajena za Sitoniju,tako da svi ste u pravo kada pisete da nije to to. A za neko sto se cudi kako moze da mu smetaju srbi,pa smetaju. Mene smetaju i makedonci. I to ne kazem da mi smeta makedonski ili srpski jezik, vec smeta kultura tj nekultura koja nose sa sobom i ponasaju se kao da su sami i da ih niko drugi ne zanima. Moje iskustvo mi kaze da obicno mogu (ponekad i uspevaju) da ti upropaste odmor bas "nasi ljudi" sa njihovo ponasanje.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9737
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Grčka

Post od Markoni » 12 Jul 2017, 09:56

Bio u Porto Koufo pre 6-7 godina, onaj hotel smesten na samoj plazi. Bio u septembru, i bio je vise nego dobar odmor. Doruckujes bukvalno na plazi jer je od hotela mozda 15 metara.
Voda cista, odlicna. Dobar je kao baza za obilazak poluostrva.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3674
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Grčka

Post od member » 12 Jul 2017, 12:56

Markoni, jel ti beše na Kipru jedne godine? Možeš li par rečenica o odmoru tamo?
Išao bih negde ,verovatno u oktobru,ali isključivo avionom.

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Grčka

Post od samo polako » 12 Jul 2017, 13:01

Ah taj Kipar! :)
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9737
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Grčka

Post od Markoni » 12 Jul 2017, 13:45

Jesam. Isao sam u oktobru. Vreme je po meni bilo idealno. 28-29 dnevna temperatura.
Ne znam kakva ti je rezija, ja sam bio kod drugara tako da nisam nista placao sto se smestaja tice. Karta (WizzAir) me je izasla nesto smesno, tipa na tamo 20 EUR, nazad 40 EUR.
On ima stan u Limasolu. Tu generalno nije nesto za kupanje, ali u ovim okolnostima meni je bilo super jer je zgrada na 30m od plaze. Isli smo par puta u Ayia Napa-u, tamo je bas lepa plaza ali je bilo malo guzve. Sve u svemu meni je bilo super. :)

pedjaks
Postovi: 82
Pridružio se: 27 Avg 2013, 21:07

Re: Grčka

Post od pedjaks » 12 Jul 2017, 13:52

Da li neko zna kolika je guzva trenutno u Nei Pori-ju i kolike su cene smestaja (4 lezaja) ?



Послато са HTC D820u уз помоћ Тапатока

Odgovori