Srbija

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30194
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Srbija

Post od trojanac » 04 Mar 2013, 18:32

I bre Bajkeru, za ovo sve treba odvojiti bar 2 dana. Ali svakako su korisne informacije za neko novo mini putovanje.

WS & TT2
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Srbija

Post od BAJKER » 04 Mar 2013, 19:07

Da minimum dva dana da se lepo sloze, vredi videti sve jer je zaista jedinstveno. Eto nemamo more ali zato imamo sta drugo da pokazemo :D
Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19358
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Putevi u Srbiji

Post od Heinz » 02 Maj 2013, 14:26

pedja je napisao: Elem, Ivanjica je super gradic, sa super ljudima.
Ako si u Parku, znam pojedine goste, koji su sada tamo, kao i vecinu zaposlenih. Da li imas neke zelje? :kezo:

"Radi" li vodopad? Ne mislim na restoran, vec da li su pustili vodu, sa obzirom da su sredjivali branu ranije? Super restoran sa sjajnom okolinom i pogledom.
Nismo u Parku, malo smo van grada.
Da ne znas nekoga u Ivanjickim konacima mozda? :-)
Vodopad radi, mogli su malo da ociste oko brane. Ima i mrtvih pataka.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14266
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od pedja » 02 Maj 2013, 14:29

E, konaci su jedna od mojih zelja. Kad se onomad nameracih, iskrsle su neke gluposti... Jel' sve radi? Bazeni, wellness?

TT

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19358
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Putevi u Srbiji

Post od Heinz » 02 Maj 2013, 14:36

Bazen nije napunjen. Wellness mislim da ni nemaju. Deluje mi kao da su ljudi sve napravili samo za svoj cef. Nesto kao Kusta i Mecavnik u malom.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14266
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od pedja » 02 Maj 2013, 14:44

Onomad pricase da ce sve biti. Bazen sam video, ostalo je trebalo biti... svakako cu jednom otici.

Spamujemo temu...
TT

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19358
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Putevi u Srbiji

Post od Heinz » 02 Maj 2013, 20:12

Evo info: bice wellnessa ispod bazena, ali nece skoro izgleda.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14266
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od pedja » 02 Maj 2013, 21:13

Koliko se secam intervjua, to se dugo gradilo, pa se odlagalo otvaranje... Covek (direktor neke televizije) je poceo da renovira staru kucu, pa odlucio da prosiri i napravi turisticki objekat. Mislim da je od pocetka izgradnje proslo vise od pet godina, ako ne i deset... Ocigledno nema dovoljno kesa da grune odjednom.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19358
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Putevi u Srbiji

Post od Heinz » 02 Maj 2013, 21:37

Koliko sam skapirao njemu je turizam sporedna stvar. Dolaze mu prijatelji i sl.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14266
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od pedja » 03 Maj 2013, 21:10

Heinz je napisao:Nismo isli precicom, ne znam ni koja je. Put ka Sjenici nije los, samo krivine smorise.
Obradovici su prodali kucice Logosu, pitao sam ih danas.
Ko voli samo prirodu, sigurno ce biti zadovoljan. Za moj ukus je predaleko od BG, ne u km vec u h voznje.
Max su ovi Konaci sto se mene tice, za ovaj deo Srbije. Nema razloga da ide jos pola sata dalje u nerazvijeniji kraj.
Ako sutra posluzi vreme, idemo do Golije. Da li pravimo gresku u najavi?
Kada se nastavi od Kusica ka Sjenici, postoji skretanje kojim se pored Maskove stize u Katice. U jednom delu nema asfalta, pa treba biti izuzetno pazljiv, ako se ne vozi Niva. A mozda ja nisam isao okuda su mi rekli :D

Za Obradovice sam svasta cuo, od zakupa do prodaje. Ili im se ekstra isplatilo, ili su imali neke svoje probleme, cim su prodali.
Ja bih uvek otisao do Kusica/Katica, jer je to za mene drugi svet. Ivanjica je vec civilizacija :D
Ne, nisam od onih koji obozavaju da sede u nedodjiji, ali malo totalnog odmora nije na odmet. Ne mora se ici na deset dana. Uglavnom, ko voli prirodu, setnji i/ili biciklizam... Hoteli (Logos i Javor) su OK, Obradovici i Angelina su odlicni privatni smestaij (i domaca hrana je dobra, uplatiti pansion, jer ionako nema mnogo izbora :kezo: ), nema da fali nesto. U Katicima imaju i bazencice :)

Za Goliju ne znam. Sigurno je prelepa kada je lepo vreme - pogotovo tokom leta, kada idem po planinama, jer sto je sigurno... Sada, u maju, ako si poneo skije, nikad se ne zna :kezo: Imao sam zelju prvo da odem do Kumanice, koja je 20ak km od Ivanjice, a nekada i do Golije. I svaki put pitam ljude kakav je put, i uvek zaboravim - to mora da je znak :D Neki se sa Golije spuste u NP po dzins i na rucak (cevapi, ko bi rekao), pa odatle do Studenice, odakle ima oko 40km do Ivanjice (Ukupno Ivanjica -NP-Studenica-Ivanjica ima skoro 200km, te nije naivno, pogotovo sa decom). Treba izguglati i dobro se raspitati kakav je put. Jos uvek, nazalost, ne odoh juznije od Parka (osim do lokalne prodavnice :kezo: ), tako da pojma nemam kakav je put.

Evo, zvao sam kolegu, koji je iz tog kraja. Odavno nije isao, ali kaze da ima makadama (negde vrlo krupan kamen), te da postoje dva puta, jedan sa vise, drugi sa manje makadama. Zvao sam i prijatelja koji je davno bio i on kaze da je posle otisao na Sjenicu i vracao se preko Kusica, jer mu nije bio mio povratak istim putem. Ni jedan ni drugi ne znaju da li je nesto radjeno u medjuvremenu, te da li postoji neka kvalitetna alternativa. Sto je najbitnije, niko ne zna u kakvom je stanju put nakon zime. Znam da je Dacic otvarao neki put (mislim ka Studenici), pre par godina, kad sam se i ja zatekao u Ivanjici, kao i Nikolic prosle godine. Ovo sve uzmi sa rezervom i raspitaj se u Ivanjici.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19358
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Putevi u Srbiji

Post od Heinz » 03 Maj 2013, 21:21

Pitacu domacine. Mada su oni sa LC Prado ovde :-)
Ako te zanima, Obradovici su prodali kucice jer sve treba da se renovira pa im se valjda ovako vise isplatilo. Ako laze baba lazem i ja :-) Bazen je sada veliki i ozidan, nije na naduvavanje kao na nekim slikama.
Logos ne bih preporucio nikome ko voli da pije kafu u basti, jer je nemaju. Dok je Javor ozbiljan hotel na prvi pogled. Opet, ni tamo nema nista posebno, kapiram da je Angelina sa velikim dvoristem bolji izbor za ljude sa malom decom.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14266
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od pedja » 03 Maj 2013, 21:37

Svakako im se isplatilo :D
Mislim da je kucice gradila ista firma koja je gradila Ivanjicke konake, ili sam nesto pomesao.

Javor ima igraonicu, malo igraliste, organizuju ture do Uvca... mala skola skijanja zimi, mada su staza i zicara male. Uglavnom, dosta je dece medju gostima, pa uvek ima drustva za klince. Standard sobe su prosek, Superior odlicne za te pare. U jednim i drugim su nova kupatila. Ekonomske bas ne bih preporucio (ako ih ne sredise, bas cu da ih pitam kada se cujemo). Kako god, za ulozeni novac sasvim dobra ponuda.

I kod Vidakovica sam spavao (Angelina) i smestaj je relativno nov, cist, hrana domacinska (uostalom, spremaju je i za sebe), dvoriste nije preveliko (kako ko posmatra), ali ga ima za trcanje dece. Iza je skola, sa sportskim terenima. Jedini problem je bio internet, ali ako je stigla optika u Javor, verovatno je i kod njih.

Ovog leta, ako sve bude kako treba, proskitacu malo, ili u Katice (u koje sam svracao, ali nisam zanocio) ili u Kumanicu. Bude cesto i na onim popustima (znam Heinz, znam :D) Logos, a cini mi se da su skoro bile one vile/kucice na popustu.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19358
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Putevi u Srbiji

Post od Heinz » 03 Maj 2013, 22:00

Kakav Logos, bolje dodjite u konake kod Velickovica :-)

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14266
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od pedja » 03 Maj 2013, 22:33

Koliko te placa? :kezo:

Ima vremena. Bas sam razmisljao ovih dana - planiram da zivim jos dugo :D

Da mu ne treba softver? :mrgreen:

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19358
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Srbija

Post od Heinz » 04 Maj 2013, 14:40

Nikad me niko nije placao, samo trosimo svoje pare :-)

Evo i ovde da napisem da do Golije ima 3 km makadama, posle je asfalt standardan za ove krajeve.

Odgovori