Mađarska - šoping, obilazak, aquaparkovi...

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od nikaragva » 19 Okt 2015, 05:34

A preko Đale?

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od half man » 17 Feb 2016, 11:37

Drugari jel do Segedina potrebna vinjeta ?

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od AcaKayak » 17 Feb 2016, 11:41

Ne :)

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od half man » 17 Feb 2016, 11:44


Igor
Postovi: 495
Pridružio se: 26 Jun 2012, 10:33
Garaža: Skoda Octavia MK3 TDI, BMW 320D E90 LCI
Lokacija: Apatin

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od Igor » 17 Feb 2016, 11:45

Autoputem jeste.. Ostalim putevima nije..

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21124
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od nidza » 17 Feb 2016, 17:39

Proverite ponovo. Poslednji put kad smo išli, gledao sam na mađarskom sajtu, i za sve puteve koji vode do Segedina treba vinjeta.

Tapatalk

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8410
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od grujicd » 17 Feb 2016, 18:13

Ovo im je zvanična strana sa mapama:

http://toll-charge.hu/articles/article/road-network

Ovo je izdvojeno za oblast Segedina:

http://toll-charge.hu/files/img/article ... ye_ENG.jpg

Po ovome, ako ideš na Horgoš i produžavaš pravo autoputem obavezna je vinjeta. Sa druge strane ako ideš na Bačke vinograde ili Đalu ne treba vinjeta. Ostaje pitanje šta je sa prelazom Horgoš 2? Nisam nikad išao tuda a sa Google maps deluje da od njega ide dalje klasičan regionalni put koji se ne plaća. Ostaje pitanje da li možeš da pređeš "veliki" Horgoš i skreneš odmah na taj stari put. Sa google maps mi deluje da postoji vezni put, ali da je to vozikanje po samoj graničnoj zoni i da to možda ne može da se koristi u stvarnosti.

@nidza - možda ste gledali onu mapu koja je na samom dnu strane, i na kojoj je obeleženo i da se plaća put od Morahaloma do Segedina. Tu sam se i ja prvo upecao, ali posle vidim da je to samo preko 3.5 tone. Za putnička vozila se plaća samo autoput.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10591
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od Sloba » 18 Feb 2016, 08:30

Prekjuce sam uzeo zupanijsku vinjetu za ovu godinu koja, sto je debilno, vazi do kraja januara sledece godine, kada god se uzela. Svaki put dok cekam u povratku popricam sa nekim nasim, od kojih 90% jako cesto prelaze granicu, neki i svakodnevno, i svi imaju zupanijsku vinjetu, nebitno na kom iskljucenju izlaze sa autoputa. Ko prelazi preko Horgosa 2, njemu ne treba jer je Horgos 2 prakticno stari i nekad jedini prelaz na tom delu granice koji udara direktno na stari segedinski put, onaj na koji se mnogi ukljucuju sa autoputa pre prve benzinske pumpe. Za one koji koriste autoput, makar i tih pola kilometra, nema razloga da rizikuju zbog 2.000 dinara godisnje. Prvi bih isao na Horgos 2, ali tu ne rade obradu papira za povrat poreza, a racunica mi kaze da je bolje jednom godisnje dati 15 evra i uzimati povrat 6-7 puta po 40-50 evra... Ko ide turisticki, moze i drugacije, ili sa desetodnevnom vinjetom za autoput ili bez icega po lokalnim puevima.

Sent from my Sony EXPERIA M2 Aqua

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od half man » 18 Feb 2016, 10:27

Sloba je napisao:Prekjuce sam uzeo zupanijsku vinjetu za ovu godinu koja, sto je debilno, vazi do kraja januara sledece godine, kada god se uzela. Svaki put dok cekam u povratku popricam sa nekim nasim, od kojih 90% jako cesto prelaze granicu, neki i svakodnevno, i svi imaju zupanijsku vinjetu, nebitno na kom iskljucenju izlaze sa autoputa. Ko prelazi preko Horgosa 2, njemu ne treba jer je Horgos 2 prakticno stari i nekad jedini prelaz na tom delu granice koji udara direktno na stari segedinski put, onaj na koji se mnogi ukljucuju sa autoputa pre prve benzinske pumpe. Za one koji koriste autoput, makar i tih pola kilometra, nema razloga da rizikuju zbog 2.000 dinara godisnje. Prvi bih isao na Horgos 2, ali tu ne rade obradu papira za povrat poreza, a racunica mi kaze da je bolje jednom godisnje dati 15 evra i uzimati povrat 6-7 puta po 40-50 evra... Ko ide turisticki, moze i drugacije, ili sa desetodnevnom vinjetom za autoput ili bez icega po lokalnim puevima.

Sent from my Sony EXPERIA M2 Aqua
Gde se kupuje ta zupanijska i kako se tacno zove ?

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8410
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od grujicd » 18 Feb 2016, 10:56

Gde se kupuje ta zupanijska i kako se tacno zove ?
Možeš online da kupiš:

https://ematrica.nemzetiutdij.hu/

To se ionako ne lepi nigde, samo stoji u sistemu uz tvoj broj tablice. Do sad sam kupovao onu za celu Mađarsku, ali vidim da može i po županijama.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10591
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od Sloba » 18 Feb 2016, 10:58

half man je napisao:
Sloba je napisao:Prekjuce sam uzeo zupanijsku vinjetu za ovu godinu koja, sto je debilno, vazi do kraja januara sledece godine, kada god se uzela. Svaki put dok cekam u povratku popricam sa nekim nasim, od kojih 90% jako cesto prelaze granicu, neki i svakodnevno, i svi imaju zupanijsku vinjetu, nebitno na kom iskljucenju izlaze sa autoputa. Ko prelazi preko Horgosa 2, njemu ne treba jer je Horgos 2 prakticno stari i nekad jedini prelaz na tom delu granice koji udara direktno na stari segedinski put, onaj na koji se mnogi ukljucuju sa autoputa pre prve benzinske pumpe. Za one koji koriste autoput, makar i tih pola kilometra, nema razloga da rizikuju zbog 2.000 dinara godisnje. Prvi bih isao na Horgos 2, ali tu ne rade obradu papira za povrat poreza, a racunica mi kaze da je bolje jednom godisnje dati 15 evra i uzimati povrat 6-7 puta po 40-50 evra... Ko ide turisticki, moze i drugacije, ili sa desetodnevnom vinjetom za autoput ili bez icega po lokalnim puevima.

Sent from my Sony EXPERIA M2 Aqua
Gde se kupuje ta zupanijska i kako se tacno zove ?
Na Mol pumpama ih imas, cak i u Novom Sadu. Ja sam uzeo na Molu, 1 km pre granice. Samo trazis za Segedin godisnju, dobices sta treba. Unosi se registrarski broj kola tako da vazi samo za ta kola.

Sent from my Sony EXPERIA M2 Aqua

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od half man » 18 Feb 2016, 11:01

I onda mogu autoputem do Segedina ? Zahvaljujem.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10591
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od Sloba » 18 Feb 2016, 17:56

Off obrisan. U naslovu pise sta je tema.

Igor
Postovi: 495
Pridružio se: 26 Jun 2012, 10:33
Garaža: Skoda Octavia MK3 TDI, BMW 320D E90 LCI
Lokacija: Apatin

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od Igor » 18 Feb 2016, 18:03

Da, onda mozes autoputem do Segedina.. Ja sam isto uzeo zupanijsku, odem preko bar 10 puta.. A brze i prakticnije mi je tuda..

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6785
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od ljuba » 16 Sep 2016, 12:51

Upravo sam kupio online putarinu za Madjarsku. Da li treba da se nosi samo onaj papir na kojoj je kao stiker? Inace nisu lose odradili proceduru, mada sam uvek u stresu kada je Madjarska administracija u pitanju...

Odgovori