Srbija

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Srbija

Post od Stjepa » 10 Sep 2012, 00:31

Tvoja 3. stavka :loool:
Ala sam ga ubo... :mrgreen:
I sa te strane ispade da smo zajedno sa Baxom komsije. :kezo: I njemu i meni babe zive na Beloj Zemlji.

Sto se tice:
pedja je napisao:Divim se ljudima koji zimi, jos po vetru, vise na onim cudima, i to dobrovoljno, plativsi za to
To ti je teska droga. Nije potrebno vise od jednog konzumiranja da se navuces. A kada se navuces... "Ko se boji mraza jos tri za gros, tri za gros? Mraza se ne bojim ja tralalalala!" [valjda tako bi pesmica]


I ako te ne mrzi napisi cene Zlatana, Feniksa i Laste od Bg do Ue/Zl. Tu je nastao takav karambol... Cas je Gaga bila jeftinija, cas Zlatan, cas Feniks ubedljivo... A onda u jednom trenutku studentska bude kao 70% cene goriva za auto na toj relaciju. Dobro sada sam preterao, ali bile su bas otisle u vis.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14248
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 10 Sep 2012, 08:34

Evo cena sa pocetka sezone:
http://zlatibor.tv/novosti/cene-karti-b ... ibor/1637/

Ipak, i one su se menjale.
Gaga je 1630.
Ipak, treba uzeti i druge stvari u obzir.
Overa povratne na Zlatiboru je 30din za Lastu, a 100 za Gagu. Prtljag je 10 din razlike (bio je i vise, ali je Gaga spustila cenu). U Uzicu, overa povratne je 120din (100 usluga+20rezervacija) :glavomuzid:
Juce, na salteru, veliki natpis: POVRATNA ZA NS 1000 din. (verovatno Feniks Giz)


Prosle godine su bili jedinstveni sa cenama, bar ovi lokalni. Lasta je najjeftinija i najbolja. Moze im se, jer voze samo u sezoni i imaju jedan polazak dnevno. Ove godine svako formira cenu za sebe i stalno se menja.
----

I mislim da je krajnje vreme za jedan skup forumasa na Zlatiboru. Tolike babe i vikendice... :kezo:

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Srbija

Post od Sh@rance » 13 Sep 2012, 00:58

Jel bio neko ove godine u Soko Banji?

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od NexT » 13 Sep 2012, 01:25

Prethodna dva dana sam obilazio dvorce, ergele i vinarije po Vojvodini...

Tuga, cemer i jad. Naravno, sve ono drzavno... Privatne vinarije su :doubleup: :doubleup: :doubleup:

Bice neke fotke sutra, kad ih prebacim.

Put je :glavomuzid: I magistrala i auto-put. Svaki put se od Su do NS pitam da li ima iko normalan u ovoj zemlji zaduzen za puteve...

Cale bio na Staroj planini... Recimo samo da idem da proverim trap ovih dana, posle voznje "preporucenim pravcem, koji se redovno odrzava" :uf: :uf: :uf:

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14248
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 08 Okt 2012, 20:29

Slika
Jos jedan u nizu sjajnih putokaza u Srbiji :doubleup:
Ili je svuda (na nivou Srbije) isti strucnjak zaduzen za prevod na strane jezike, ili imamo veeeeliki problem sa skolstvom, pogotovo u sferi ucenja stranih jezika :kezo:


Inace, provedoh tri super dana u Banji, pa sam skoknuo i do Goca.
Mir i tisina...

I na kraju, Banjska verzija kebapa :D :
Slika
Morao sam da probam. Od raznih varijanti, izabrah onu najvecu, u tanjiru.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10487
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Srbija

Post od TheWickerMan » 10 Okt 2012, 20:13

^^^ :o :trljamoci: Gde je ovo? KLoji restoran? Bruka izgleda :doubleup:

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14248
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 10 Okt 2012, 20:34

U pitanju je Fast food Alibaba :D :tanjir:
U Sumadiji, odmah posle kruznog toka, na cosku zgrade, sa donje strane, kako ja volim da kazem (Preko puta Kralja i one Bele ladje, ili kako se zove).


I neke slicice, koje mi se odavno vuku u telefonu:
SlikaSlika
Pogledajte taj prevod na engleski + pravopis + greske u kucanju...
Da ne spominjem da su promasili i ime hotela u zaglavlju :kezo:

Desi se svakom da omasi, ali ovo...pogotovo u pristojnom hotelu na dobroj lokaciji. Kada na to dodamo se ispod potpisao direktor hotela, sve sa zvanjem (visoko zvanje u turizmu) :glavomuzid:

Elem, da vidimo ko ce naci vise gresaka :mrgreen:

E, da, u cenovniku im je pisalo da je WiFi for fee - za na(do)knadu, iako je trebalo stajati da je FOR FREE, bar tako pise u srpskoj verziji. Ili jednostavno strancima naplacuju :rofl:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od NexT » 10 Okt 2012, 20:47

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Rabish bin :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Znaci stolice unutra su chairs, a napolju su chaires. Kul...

Kakva je usluga na srpskom?

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14248
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 10 Okt 2012, 21:31

Sada ponovo sve iscitah i opet se smejem naglas...
Tada sam vristao od smeha, a kako je soba u prizemlju, tipujem da se recepcioner pitao sto se ludak smeje sam u sobi :kezo:

Kada kazem da je soba u prizemlju, da spomenem da je i restoran u prizemlju, ali moram da citiram: "Restaurant is located in basement" :doubleup:

Secam se da sam tada skoro pao u nesvest na:
Post
Apoteka
Autoelektrician
Automehanician
:loool:
Apoteka je po principu: govori srpski da te citav svet razume. A ostalo je takodje za neku vrlo posebnu nagradu.

Pozivni za USA je +12, ako niste znali, a rabish bin i navigator for tv su mi bez premca na invetaru.

Usluga je OK. Rade prijatni ljudi, na usluzi su i tako to.
Medjutim, hotel ima drugih problema, pre svega manjak radne snage, kvalitet hrane i slicno. Ja koji delimicno poznajem kategorizaciju, sa vrata sam video par (obaveznih) stavki zbog kojih ne mogu imati zvezdice koje imaju, a i neke nedostatke zbog kojih bi neke druge (mislim na one koji nisu turisticka) inspekcije mogle imati zestoke primedbe. Plus, odrzavanje nije bas najsrecnije. Higijena je OK, ali kako nesto crkne, tako ostane, ako se nesto otkaci ili otpadne, ostane prislonjeno uz zid, ili ga samo sklone... Ili je to bilo samo za vreme mog boravka. Nadam se da su se popravili, tj ispravili navedeno.

Zakljucak: preskupo, u odnosu cena/kvalitet, ali prihvatljivo ako se uzme bliza okolina, tj direktna konkurencija.


p.s. Ostao sam duzan Next-u pricu o hotelima i mojim zapazanjima o istim. Skroz sam smetnuo sa uma, a verovatno i on... bice... :mrgreen:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od NexT » 11 Okt 2012, 00:58

Takvih propusta ima i u Bg...

Ja sam doziveo da mi izgube coveka u hotelu sa 5*.

Klijent je bio 3 dana u hotelu, i ja dolazim po njega u 5 ujutru, treba da ide na aerodrom, trazim ga na recepciji, da provere da li je budan i devojka mi mrtva ladna kaze da oni nemaju takvog gosta. Meni prvo pade na pamet da se odjavio i pije kafu negde, al ona mi rece da ga uopste nikada nisu imali u sistemu (pritom lik dolazi vec godinu dana, jednom mesecno minimum). Pogledala je ona i pisane dokumente, i i dalje tvrdi da ga nema. Covek silazi par minuta kasnije, i ona ne zna sta da mu naplati, posto ga oni nemaju u evidenciji :o

Zavrsilo se tako sto je firma iz Beograda zvala hotel i ostalo je da se njim isporuci racun kad se zaposleni dogovore sta se zapravo desilo :uf:

Ovo je jedan od bezazlenijih propusta, a desavao ih se mnogo...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14248
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 11 Okt 2012, 08:35

To nije bezazlen propust. Napravili su vise prekrsaja.

Sta sam ja sve video za zivota po hotelima. Ali svi smo ljudi, gresimo. Ono sa slika je meni strasno,u odnosu na situaciju (da je neki motel/rupa negde gde stranca nije videlo, pa da prodje. Mada...) . Neverovatno je da to niko ne primeti, ne pregleda pre stampe i raznosenja po sobama. Jos gore je ako silni skolovani kadrovi provere i nista ne primete. Sve i da si pomocnom kv radniku dao da ti ono iskuca, sedi 2min i proveri, nemoj da ti se smeju gosti. Posle ce se smejati i Srbiji kao turistickoj destinaciji, gde zive dobri, gostoprimljivi, ali i nepismeni i nestrucni ljudi.

Tptlk

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13410
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Srbija

Post od McGruja » 19 Okt 2012, 17:48

Idem sutra na dva dana u "Sunčanu reku", kod Loznice http://www.rekadrina.rs/
Imam nekoliko preporuka, pa ću da vidim kako je tamo

E sad, kako do Loznice, da li klasičnim putem, iz Bg autoputem do Rume, pa Šabac Loznica, ili imate neki bolji predlog?

Cilj je da put bude što ugodniji i u boljem stanju

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14248
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 19 Okt 2012, 17:59

Do Loznice kako hoces, do Suncane reke obavezno obilaznicom oko Koviljace. Mada, uvek mozes skoknuti do Banje. Imas srece pa ce biti lepo vreme.

Tptlk

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13410
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Srbija

Post od McGruja » 19 Okt 2012, 18:33

Sreca ili dobro planiranje? :D

Obilaznica je posle Loznice?

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14248
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 19 Okt 2012, 19:32

Dobro, ispravljam:

Odlicno si isplanirao put po lepom vremenu :doubleup: :D

Obilaznica ide oko Loznice i Banje. Jednostavno je, kod OMV pumpe ne skrenes levo u grad, vec nastavis pravo (ka granicnom prelazu) i samo peglas. Videces Banju sa leve strane, i u jednom trenutku ce se putevi spojiti (onaj iz Banje i obilaznica). Od te raskrsnice je losiji put, ali nije SR toliko daleko, preziveces.

Lepo je u toj Suncanoj reci. Bio sam par puta na picu i prolazio sam pored vise puta. Za vikend i nekako, za vise nije, osim ako nemas nameru da se bacis u razgledanje kraja. Tu onda idu Trsic, Gucevo (sa vrha je super pogled...scene iz Marsa na Drinu naviru i tako to :kezo: ), banjanje u Koviljaci, ima dobra kafana kada se krene ka M.Zvorniku. Jos jedna preporuka, ukoliko iz SR krenes u Banju, izbeci direktni put od pominjane raskrsnice, vec opet obilaznicom, a onda sa nje desno izmedju nekih kuca, ukoliko primetis iskljucenje :mrgreen: (visestruko bolji put).

Odgovori