Bosna Izleti

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Bosna Izleti

Post od blaugrana » 21 Avg 2013, 20:58

Ima li ko predlog za smestaj u Sarajevu?
Da nije nesta preterano skupo, a da je iole pristojno.

:pivo:

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Bosna Izleti

Post od jocas » 17 Sep 2013, 14:33

Sutra idem u Banju Vrućicu, kod Doboja.
Pre dve godine sam išao preko Hrvatske, sad planiram da idem preko Bijeljine i Brčkog do Doboja.
Ima li neko iskustva sa ovim putem, osim što se u Bosni standardno treba čuvati radara i policije?
Kakva je situacija sa gorivom, ranije je bilo dosta jeftinije (Euro MBM95), koje pumpe izbegavati? U Bijeljini su otvorene neke NIS-ove, a čitao sam da ima i OMV.

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Bosna Izleti

Post od somi-car » 17 Sep 2013, 14:49

Imas NIS pumpu, negde izmedju Kuzmina i Bijeljine (bice sa tvoje desne strane kada budes isao).

Samo pici Bijeljina-Brcko-Loncari-Obudovac-Šamac, od Šamca vec znas kako do Doboja predpostavljam...

Nije los put, par jačih krivina od Obudovca do Šamca.

Što se tiče pumpi, sigurno znas da ih najviše ima u okolini Bijeljine i da je manje vise tamo najjeftiniji benzin. Sta god da vozis, bice ti dovoljno tamo da se natankas.

Bas napisi utiske kada se vratis. Do Doboja odem 10x godišnje ali do banje nisam isao...

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Bosna Izleti

Post od jocas » 17 Sep 2013, 14:56

Bio u banji pre dve godine, veliki hotel Kardial i par manjih starih hotela oko njega. Osim toga baš ništa, osim naravno velike crkve, i neke male pijace.
Tad sam svraćao i u Teslić, onako, simpatičan gradić .
Ja idem na neki skup koji uvek lepo organizuju, vode nas do nekog manastira, zadnjeg dana vrte vola na ražnju :D Uglavnom, odlična hrana i još bolje vino :D
Staviću slike kad se vratim, mislim da sam stavljao nešto na starom forumu, nisam siguran.

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Bosna Izleti

Post od jocas » 22 Sep 2013, 15:42

somi-car je napisao:Imas NIS pumpu, negde izmedju Kuzmina i Bijeljine (bice sa tvoje desne strane kada budes isao).

Tu sam sipao BMB98 2.39 maraka (1.23 eur, oko 140 din), imaju i BMB 95 je 2.29 (1.17, oko 135 din).
somi-car je napisao: Samo pici Bijeljina-Brcko-Loncari-Obudovac-Šamac, od Šamca vec znas kako do Doboja predpostavljam...

Nije los put, par jačih krivina od Obudovca do Šamca.
Bas napisi utiske kada se vratis. Do Doboja odem 10x godišnje ali do banje nisam isao...
Išao sam tim putem, navigacija (garmin i Navigon) su me šetali kroz Brčko. Mislim da ovo nije dobra alternativa, mnogo se duže putuje, na 5-6 mesta je bio radar a uglavnom se vozi kroz sela, sa ograničenjima oko 60, u zoni seoskih škola 30. Dosta opterećeni putevi, traktori, kamioni, i dosta ludaka koji pretiču na punoj liniji.
Jedino je prednost što nisam ulazio u Hrvatsku, i što sam svratio u Stanišiće.
U povratku sam išao na Hrvatsku i mnogo brže prošao. Auto put odličan, putarina 3 eur, ograničenje 130, a na granicama po dvoje-troje kola.
U Brodu pre granice, na bivšem OMV-u na kružnom toku, sipao neki 100 benzin, mislim da je bio oko 2.5 marke, lepo sam ga gazio do Niša.

Banja Vrućica - mala, simpatična banja, veliki hotel Kardial odličan, dobar bazen i spa centar.
Ostali hoteli, ja sam bio u Posavini, prilično stari, treba im renoviranje, ali se dosta trude - čisto, uredno, hrana odlična.
Domaćini su nas vodili u manastir Liplje, iz 13. veka http://www.turizamrs.org/pocetna.php?me ... 2&page=139
Par slika za kraj.
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Nađoh još par slika iz manastira iz 2011. godine.
Slika

Slika

Slika

Slika
Prikačeni fajlovi
DSC_2802_resize.JPG
DSC_2798_resize.JPG
DSC_2796_resize.JPG

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Bosna Izleti

Post od Darko » 29 Sep 2013, 11:05

Moze li neko u par kratkih crta, reci sta ima da se vidi u Banja Luci, i gde klopati?

Hvala

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Bosna Izleti

Post od HKS » 29 Sep 2013, 22:50

@Darko

Na Play Store-u nadji aplikaciju ''BL Genie''


Edit: evo nadjoh ja
https://play.google.com/store/apps/deta ... ie.android

Korisnikov avatar
GJSenna
Postovi: 512
Pridružio se: 18 Nov 2013, 19:20
Garaža: Volvo S60 II, Audi A3 1.8T, bicikl...
Lokacija: Sweden

Re: Bosna Izleti

Post od GJSenna » 24 Maj 2016, 09:28

Voleo bih da posetim Mostar ovog leta. :D Nista specijalno samo da prosetam kroz grad i popijem neko pivo.
Slika

Odgovori