Bosna Izleti

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Bosna Izleti

Post od Sh@rance » 27 Jun 2012, 00:10

Pre neki dan sam imao turneju po Bosni bio sam sluzbeno tako da bas i nisam imao mnogo vremena za neka bolja i kvalitetna obilazenja, ali utisci su i vise nego pozitivni. Imao bih par preporuka ko ide u tom pravcu obavezno ako moze da poseti. Ja sam odusevljen. Relacija mi je bila Tuzla-Pale-Sarajevo(bascarsija)-Ilidza(Vrelo Bosne)-Visegrad-Tara-Ovcar Banja.
U Tuzli u gradu nisam bio, Grad kao grad sam video samo iz autobusa direktno sam otisao u njihovu Termoelektranu, iz bezbedonisnih razloga su nam i autobus ubacili u krug elektrane, ali se i dalje tamo osecaju tragove rata. Prvo su nas gledali kao sa marsa da smo pali docekali su nas bas onako ljudski ali iz price izmedju nas i njih je bilo i kad ste vi nas granatirali i kad ste vi nas granatirali, u pocetku je bas bilo ne prijatno ali su se posle nekog vremena malo i smirili. Izgledalo mi je kao da smo mi prvi Srbi posle rata koji smo dosli kod njih. Ipak je to bilo sluzbeno lepo su nas docekali ali neznam sta bi bilo da smo boravili u gradu.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Pravo iz Tuzle smo otisli na Pale Hotel Damis sasvim solidan hotel sa dobrom klopom vecera sa nocenjem i doruckom 21 euro. Moze se reci da je za preporuku
Slika
Na Palama sam bio uvece imaju setaliste nalik Knez Mihailovoj samo dosta manje naravno ima dosta kafica i utisak mi je bio pozitivan. Mada cuo sam dosta ruznih prica o Palama da je leglo kriminala ali je meni tamo atmosfera delovala sasvim Ok.
Sutradan Ilidza Vrelo Bosne prvi put sam bio tamo i ja sam prosto odusevljen. Prelepo izletiste steta sto nisam nosio aparat nego sam slikao telefonom tu sam se zadrzao nekih sat vremena ali je mesto za SVAKU PREPORUKU ko bude mogao da ode tamo verujte da ce biti odusevljen.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Inace odusevila me je jedna Bosnjakinja koja je prodavala cevape uzeo sam 5 cevapa u lepinji 2.5KM meni u dzepu pomesani i euri i marke umesto da joj dam 3KM ja joj dam 3 eura nisam video, pocne zena joj sine dao si mi puno para pa vraca one eure reko kad si vec postena nemoj vracati daj sokove za ostatak ionako nisam video sta sam dao.
Cveta im tamo i biznis ima fotograf koji direktno sa aparata stampa sliku :D Stvarno prelepo za izlet i za svaku preporuku.

Eh to Sarajevo uvek prelepo Obilazak grada ali iz autobusa i odlazak na Bascarsiju i ne zaobilazne cevape kod Zelje i Mrkve :D Tamo je situacija totalno drugacija u odnosu na Tuzlu. Ljudi su opusteni zive svoj zivot Bascarsija prelepa naravno za svaku preporuku i Obavezno da se svrati ko ide u tom pravcu, posle cevapa kod Zelje morao sam na silu da kupim Bakarnu dzezvu jer me je jedan bosnjak jurio po celoj bascarsiji da mi proda dzezva od 0,7l trazio 60km medjutim u toj jurnjavi i spustanju cene dade je za 29km nije mi trebala 5 para ali kad je vec bio uporan bilo mi zao da je ne kupim ionako sam je poklonio kao suvenir, a meni sam uzeo manju za dve soljice. Posle sam seo u Narghlana kafe i naravno uz kaficu malo smo i nargilu potpalili :D Jednu sam nargilu morao i sebi da kupim jer sam je oduvek zeleo :D
Mesto je za svaku preporuku atmosfera je odlicana i prijatna i valjalo bi je obici.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Iz Sarajeva sam krenuo za Visegrad, mesto Mokro restoran Tocak to smo svratili na klopu tj rucak. Restoran je tako katastrofalan sa odvratnom hranom. Klasicno ne ljubazno osoblje i bezobrazno pokusaj da nas podkrade. Mesto i retoran je za svakakvo izbegavanje.
Na red dolazi Visegrad :) Andricev grad i na Drini cuprija. Po meni savrseno mesto za vikend odmor. Mogu vam reci da sam spavao kao jagnje toliko je grad tih posle 10 uvece kao da je policijski cas da se cuje samo cvrkut ptica i zubor drine. Odlicno mesto za pravi miran porodicni vikend. Najbitnije je da primaju sve valute i dinare i eure i km. Bio sam u hotelu Visegrad i mogu da kazem da je za svaku preporuku i klopa im je izvrsna hotel se nalazi na samoj obali drine do mosta. Prijatan rucak pored Drine :) .
Ovo je bio pogled iz mog apartmana
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Ovo je sa druge strane drine slikano sa jednog splava
Slika
Slika
Slika
Drina je tako prelepa i cista sto se vidi sa slika ali to je iskljucivo tako zahvaljujuci Hidroelektrani Visegrad jer sa druge strane brane je prava ekoloska katastrofa. Plasticnih flasa ima mali milion to je neverovatno nemozete da zamislite frizideri zamrzivaci ma sta sve nisam video tuga i ocaj. Brana od hidroelektrane dodje kao filter i oni dalje pustaju samo cistu vodu bez otpada. Kukaju ljudi nemaju resenje imaju ekipu koja nonstop cisti ali ne vredi kad djubre stize stalno to je blagi uzas za videti.
HE Vsegrad
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Iz Visegrada pravac Tara. O Tari ne treba previse govoriti svima nama dobro poznata lokacija ali hotel Omorika je mesto za svaku preporuku. Ko je gurman kao ja klopa ce ga oduseviti :klanjamse:
Inace bio sam kad su bile i mlade snage Partizana na pripremama :D
Slika
Slika
Slika

I na kraju Ovcar Banja mala jedna hidroelektranica sto mi mi rekli Potocara :D
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Ilidza(Vrelo Bosne)-Sarajevo(Bascarsija)-Visegrad su ostavili na mene najlepsi utisak i ko bude hteo ili isao u tom pravcu a ima volju to je moja preporuka.
Steta sto nisam imao aparat nego sam sve delimicno slikao sa mobilnim i to mi je vise bila prazna baterija nego puna.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Bosna Izleti

Post od Ji 4Tze » 27 Jul 2012, 11:19

A zar nije tamo precrtan fotoaparat :D

Lepe slike, meni je ostala ona crta sa Višegradskog mosta, gde je bio nivo vode neke tamo davne godine, ono metar iznad staze.
Kao i tona flaša i plastike na hidrocentrali na Perućcu
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Bosna Izleti

Post od Paja » 27 Jul 2012, 11:29

Ja sam bio u Tuzli pre 7-8 godina i osećao sam se potpuno sigurno. Normalno sam se šetao ulicama i pričao s ljudima.

Korisnikov avatar
mljacko
Postovi: 277
Pridružio se: 24 Jan 2012, 08:09
Garaža: Fiat Punto s 55, K2 rolericu i Scout biciklicu
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Bosna Izleti

Post od mljacko » 27 Jul 2012, 11:54

Super putopis :)
Sledeci put vidi da vodis i nas :loool:
http://www.facebook.com/rokovnici" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Bosna Izleti

Post od Misha » 27 Jul 2012, 12:51

Sh@rance svaka cast za putopis ! :doubleup: Samo tako nastavi. :)
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Bosna Izleti

Post od jaksa » 15 Nov 2012, 10:22

Za izlet automobilom u BiH treba zeleni karton?

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Bosna Izleti

Post od Stjepa » 15 Nov 2012, 10:26

Nazalost da.
I to posto su postali "ugrozena vrsta" koja trazi zeleni karton na granici ti carinik maltene prvo zatrazi to parce hartije pa tek onda dokumenta.

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Bosna Izleti

Post od jaksa » 15 Nov 2012, 10:27

A osiguranje na dan-dva ne postoji ili ako postoji ne isplati se?

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Bosna Izleti

Post od Stjepa » 15 Nov 2012, 10:49

Ranije je postojala ta opcija, ali se ja nisam nesto preterano interesovao za to pa ne znam detalje.
Znam samo da je prica bila - isplativiji je bio zeleni karton ako za godinu dana u BiH udjes vise od dva puta sa tim dnevnim osiguranjem.
Ima ovde jos ljudi koji kad kad predju do komsija, pa ce mozda oni znati da odgovore.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Bosna Izleti

Post od Saša » 15 Nov 2012, 10:53

Baš sam popizdeo pre neki dan povodom toga, za posetu Bijeljini u trajanju od nekih 3-4 sata morao sam pljunuti čitavih 2.000 din... Kao da sam ih bacio. Skoro rezervoar gasa... :glavomuzid: :x

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Bosna Izleti

Post od Heinz » 15 Nov 2012, 10:56

Ranije je postojalo a nije se isplatilo, sada ne znam.
Trebaće ti zeleni za Grčku opet :)

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Bosna Izleti

Post od Saša » 15 Nov 2012, 11:10

Da, samo što će ovaj isteći kada i registracija Punta, a to je 15. marta (ne važi godinu dana već do isteka registracije), pa ću ponovo da bacam pare... Zato sam i popizdeo... :glavomuzid: :twisted:

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Bosna Izleti

Post od somi-car » 15 Nov 2012, 11:16

Ja sam cesto u Bosni i iskreno, od 10 prolaska 2 puta su mi trazili zeleni karton.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Bosna Izleti

Post od Saša » 15 Nov 2012, 11:23

Ja sam jednom (tj. kolega sa kojim sam se vozio) prošao i bez tog kartona. Krenuli u neku svadbu u Bosanski Šamac sa jedno 5-6 automobila u koloni i negde na autoputu pre Kuzmina se ovaj seti da ga nije poneo (ili ga nije ni imao, više se i ne sećam). Pustili smo lepo da nas svi ostali prođu pa poslednji za njima na granicu. Gde sad da se vraćamo ili tražimo karton, žurimo, kasnimo, svi da nas čekaju... :zbunjen: Idemo pa APP (ako prođe - prođe :mrgreen: ). Panduri i carinici (njihovi, naše baš briga) su već čuli od ovih prvih u koloni da svi idemo na svadbu pa nisu dalje trkeljisali već su nam samo ovlaš pogledali pasoše i mahnuli da prođemo... :rofl: Inače, išli smo starim putem jer mladoženja nije imao pasoš pa nismo mogli kroz Hrvatsku... :mrgreen: :rofl:
Poslednja izmena od Saša u 15 Nov 2012, 11:25, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14188
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Bosna Izleti

Post od pedja » 15 Nov 2012, 11:24

Jel' do Trebinja bolje ici preko Zabljaka/Niksica ili Mokre Gore/Visegrada?

Da li se nesto menja od uslova puta, tj zima/leto?

Odgovori