Put u Austriju (Beč)

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Floyd » 10 Jan 2016, 16:26

Meni je auto u Beču bio na ulici 4 dana. Od hotela sam dobio parking kartu za zonu... samo je teško naći mesto preko dana.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Heinz » 10 Jan 2016, 16:27

Slažem se, ima više opcija. Rekoh već gde je bio hotel. Za sledeći put ću da razmislim, dobro je znati sve opcije.

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od half man » 11 Jan 2016, 13:54

Sloba je napisao:Pozdrav iz Beca! Juce sam stigao, magla kroz Srbiju, u Madarskoj i Austriji suncano i 5 stepeni u plusu. Danas je oblacno i hladnije, ali je iznad nule. Kola smo ostavili u garazi pored autoputa, tri evra za dan, a smesteni smo u ulici Marija Hilfer. Strateski jako dobra pozicija jer je dosta toga na par minuta hoda. Prakticno centar grada. Sinoc sam bio u pivnici na svinjskim rebarcima, celu noc sam ustajao da pijem vodu. :-D Trenutno slusam dzezericu u Kafka kafeu i razmisljam koliko su ovde ljudi opusteniji, tolerantniji, nasmejaniji i bez predrasuda. Malo me ubija sopingovanje, ali i zbog toga sam ovde. Prosli put sam bio cisto turisticki i slikao sam dva dana pa sada strajkujem, tek desetak fotki. A, i dslr mi postaje teret u ovakvim sutuacijama... Jece smo svratili u Parndorf, u povratku opet. Ne znam da li je do mene, ali ja tamo za dva sata ne vidim nista interesantno za sebe, a ovde u izlogu na prvi pogled sa ulice vidim. Video sam Ferarijev salon, malo pored Steinway and Sons klaviri. Ludilo.:-D

Sent from my Sony EXPERIA M2 Aqua
Jesi bio u Pivnici 1415 ? :mrgreen:

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Sloba » 11 Jan 2016, 14:25

To vece sam bio u Centimetre na rebarcima, a sutradan u nekoj drugoj, zaboravih ime, na pilecim krilcima. I u jednoj i drugoj sam pio kratkotrajna domaca piva. Klopa i ugodjaj su odlicni, ali meni je posle par dana takvog zdranja previse. Prvo vece sam uzeo L porciju racunajuci da je M za zene, a XL za drvosece, i zeznuo se. Ladno sam mogao M. Sto je mnogo, mnogo je.

Sent from my Sony EXPERIA M2 Aqua

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Cherokee » 11 Jan 2016, 14:49

@halfman

Pivnica je 1516 :P

@Sloba

U Centimetru su porcije zivotinjske, imaju takodje neka ludila od obroka tipa mac (dobro ste procitali, mac) na kojem je nabijeno ko zna koliko mesa.
Inace, u toj ulici (Siebensterngasse), nedaleko od Centimetra ima jos jedna dobra pivnica - 7-Stern - domace pivo, klopa dobra, imaju takodje i rebarca.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Sloba » 11 Jan 2016, 15:05

Tako je, to je ta druga. Minut hoda od Centimetra. Silazi se u podrum gde je glavni deo, a moze se popeti na sprat koji je u nivou ulice.To sa macem u Centimetru je jela neka ekipa matoraca. Bas varvarski izgleda.:-D

Sent from my Sony EXPERIA M2 Aqua

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od half man » 12 Jan 2016, 10:26

Cherokee je napisao:@halfman

Pivnica je 1516 :P

@Sloba

U Centimetru su porcije zivotinjske, imaju takodje neka ludila od obroka tipa mac (dobro ste procitali, mac) na kojem je nabijeno ko zna koliko mesa.
Inace, u toj ulici (Siebensterngasse), nedaleko od Centimetra ima jos jedna dobra pivnica - 7-Stern - domace pivo, klopa dobra, imaju takodje i rebarca.
Pomesao sam cifre posle pojedenih rebaraca i piva :mrgreen:

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Risto » 01 Mar 2016, 22:43

Drugari,

imam ideju da tokom marta odem do Beča, ima baš povoljnih aranžmana, znači išao bi preko agencije autobusom. U Beču bi imao dva noćenja, jedno 48 sati za razgledanje.

Interesuju me preporuke gde i šta obići, da kažem najvažnije i najlepše stvari? Interesuju me arhitektura, istorija i umetnost. Takođe, bilo bi lepo da mi date preporuku i za neko mesto gde imaju dobro pivo i dobru klopu, naravno, da su cene prihvatljive za naš standard.

Parndorf, kada sam već u Beču, kako najlakše otići do tamo? Ima li neki organizovani prevoz iz grada i koliko to košta? Vredi li poseta Schoenbrunu 25 evra koliko traže ovde? Da li je bolje otići sam tamo i platiti ulaznice ili ipak ići sa vodičem?

P.S. Dvoumim se, da li ići u Beč ili Prag, molim one koji su išli da mi daju svoje mišljenje gde pre otići? Imam 26 godina, volim da vidim i znamenitosti grada ali ni noćni život mi nije stran :)

Svaka pomoć je dobro došla :D

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Floyd » 01 Mar 2016, 23:20

1. Schönbrunn - tu će ti trebati će dan ako ideš u zoološki vrt koji je jedan od boljih u Evropi
2. Šetnja starim gradom uz posetu Hofburgu i Nacionalnoj biblioteci.

Super je i Prag...

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od ftj » 01 Mar 2016, 23:26

Jel ides sam ili sta? Ne bih da ti se mesam al ne znam zasto bi se mucio autobusom.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Risto » 01 Mar 2016, 23:30

Idem sa jednim drugarom, za sada, cilj nam je da troškovi ne budu preveliki jer on u suprotnom verovatno ne bi mogao ići. Dok platimo gorivo, vinjete, parking, hotel, cenim da bi nas izašlo dosta više nego preko agencije. Aranžman sa dva noćenja u hotelu od 4* košta 90 evra...

Ako imaš neki povoljan smeštaj sa obezbeđenim parkingom, vrlo rado bi to prihvatio :)

Floyde,
hvala za preporuku.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od ftj » 02 Mar 2016, 00:17

Kog datuma bi isao?

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od grujicd » 02 Mar 2016, 00:40

Ako je jedina ekonomski prihvatljiva opcija da se autobusom, što da ne. Auto ti tamo ne treba u svakom slučaju. Ne treba ti ni plaćena tura po Šenbrunu. Glupo je od ta dva dana odvajaš da bi gledao odaje i unutrašnjost dvorca. A da vidiš spolja i da se prošetaš po parku možeš i besplatno. Ono što ti treba je karta za metro i onda si na konju, par za odlazak do Šenbruna, i od hotela do centra ako nije blizu.

Pošto ideš prvi put u Beč, obavezno je da se prošetaš po centru i da vidiš Štefansplac i katedralu. Tu je obično gomila turista ali to mora da se overi. Ne moraš ni da imaš nikakav poseban plan, oko centralnog dela Beča ide kružni put tzv. ring, dovoljno je da uhvatiš krug po tom ringu i da ga presečeš par puta sa kraja na kraj i videćeš svašta. A to je da ceo dan šetaš. Jedan dan skokneš do Šenbruna, možeš i do Pratera da uhvatiš krug na panoramskom točku, mada je to baš turistički mamac. Jedna od ne toliko poznatih a zanimljivih zgrada je Hundertwaser haus, samo što je malo skrajnuta pa se možda i ne isplati da ideš do nje:

Slika

Ne znam kako rade zimi, ali kad je lepo vreme imaš Dunauinsel, što je kao neko ostrvo na Dunavu prema novom delu Beča. Tu je lepo za šetnju a ima i niz kafića/splavova. Sad dok kucam ovo vidim i neke paralele sa Beogradom :D

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od shandu90 » 02 Mar 2016, 02:15

To je vestacko ostrvo. Ja bi trebao da idem sl vikend, da se vidim sa drustvom. Moram naci neki hostel da imam gde da prespavam samo.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Kabal
Postovi: 2878
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Kabal » 02 Mar 2016, 09:56

Kao sto Grujic kaze, po centru obavezno katedralu i glavni trg, a onda i Prater eventualno.Mozete sesti na cuvenu zaher tortu u neku od cuvenih poslasticarnica Saher, Mozart i sl... Ja bi preporucio i odlazak u dvorac Schonbrunn, bio sam pre mesec dana na ovoj turi prvi put(iako sam u Becu bio 10tak puta) http://www.schoenbrunn.at/en/besucherin ... -tour.html i mislim da vredi uci u unutrasnjost dvorca jer ima sta da se i vidi i cuje (slusalice sa virtualnim vodicem su i na srpskom). Iza dvorca u parku je zoo vrt, placao sam kartu 8e po osobi, dobar je zoo vrt, ima sta da se vidi, ali nije mi na nivou Minhenskog i Berlinskog.
U svakom slucaju lep je Bec i ostavlja utisak, sluzi se srpskim jezikom i svi ce te razumeti :mrgreen:

Odgovori