Put u Austriju (Beč)

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od grujicd » 02 Mar 2016, 10:07

E da, ovo sam zaboravio. Kakav crni Pandorf. Ideš na 2-3 dana u divan grad, nećeš imati ni vremena da obiđeš sve i onda još da odvojiš dan za šoping. Idi u Inđiju, sa autoputa kad se gleda Pandorf izgleda isto tako :rofl:

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Risto » 02 Mar 2016, 10:07

Drugari, hvala na savetima :) znam dobro i nemacki tako da komunikacija nece biti problem...
Kako najlakse da stignem iz Beca u Parndorf?

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od grujicd » 02 Mar 2016, 10:19

Kad se borim sa ženom oko šopinga uvek izračunam koliko nas košta dan puta tu gde smo. Ako nas košta kao porodicu 100-200e da li treba potrošiti takav dan da šopingom uštediš 50e u odnosu na slično što bi kupio ovde? Drugo je ako juriš nešto čega ovde nema. Ovako je lažna ušteda.

Ajde da idete kolima pa da samo svratite u odlasku i povratku, ili da ta vaša tura svraća tamo. Ovako moraš još da plaćaš i prevoz tamo-nazad.

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Dusan » 02 Mar 2016, 10:20

Imas bus na svakih sat vremena sa Karlsplatza, preko puta opere. Placas u povratku oko 15e ja mislim.
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Xepoj87 » 02 Mar 2016, 11:35

Isplati se Pandrorf svakako, osim ako kupujes samo carape, oa cak i tada :)

Hugo Boss carape po ceni Nike carapa u Indjiji, 18e Boss majica, koja je kao nova posle 3 godine, a u Indjiji HB majice nemas ispod 50e. Takodje sam uzeo patike za 220e, a originalna cena 400e, krod nas su bile preko 500 u XYZ.
Devojka uzela Burberry cipele za 100e, slicne u xyz outletu u Indjiji 32k.
Jos na to sve povratis.porez i izadje jos jeftinije.
Lacoste takodje smesne cene, TH isto.
Koga ne zanimaju ti malo skuplji brandovi i ne planirra da kupi vise od jedne, dve srvari, ne isplati se trositi vreme.



Slazem se za katedralu i trg, ma trgu kod Zara prodavnice, jedi kobaje na ulicnom kiosku, super su, drzi nas lik, ako hroces da probas neke redje srvari, udji u prodavnicu/kafic Julius Meinl, imaju recimo 5 vrsta coca cole zero, neke dobre cokolade i svasta nesto, samo znaj da su skuplji, ja sam prvi put u Becu izasao 150e laksi iz tog marketa.

Slazem se za dvorrac Schonbrunn i zoovrt, kao i hotel Seher i poznati Seher kolac.
Ako hoces neku zensku personu da obradujes poklonom, kada orodjes katedralu i prodjes kocijase i taxi stanicu, imas prodavnicu sa vrhunskim rucno pravljenim sapunima i jos nekim stvarima, veruj mi, ko god da je, odusevrice se, mi smo godinu dama samo te sapune koristili.

Sto se klope dodatno tice, mozes obicri burger king i subway, posto ih nema kod nas, a kod neke galerije u nekom dvorcu, bukvalno u sklopu sa tim, samo sa spoljasnje strane, sa ulice, imas restoran klasicne auatrijske hrane u kom morras da jedes rebarca.
Sälm Brau se zove, potrazi na netu tacnu adresu.
Ako volis luna parkove, ima solidan u Becu, neka ti neko drugi.kaze kako se zove, ne secam se, ali ima fine voznje, od kojih nemoj da ides na onaj veliki tocak, a idi na zatvoreni roller coaster i neki pimpek koji te dize nesro fazon 100m u vis i vrti gore :)

Sent from my Sony
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Heinz » 02 Mar 2016, 13:59

Sa tim outletima se nikad ne zna, može da se desi da nema ništa u tvom broju npr.

Ne bih ja išao iz Beča u Parndorf. Bolje se zabodite na sat vremena u Peek & Cloppenburg robnu kuću, sva dobra roba na jednom mestu (možda bude nešto i na popustu).

Korisnikov avatar
srbin
Postovi: 82
Pridružio se: 15 Okt 2013, 14:40

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od srbin » 02 Mar 2016, 21:11

Ne bih ja išao iz Beča u Parndorf.
Blizo ( relativno blizo - 10-15 min ) - (ulica) mariahilferstrasse
http://www.austria.info/uk/things-to-do ... ng-streets
https://www.wien.info/en/shopping-winin ... e-old-city

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Xepoj87 » 03 Mar 2016, 07:20

To je kao da si rekao nemoj u Usce, idi u Ziru :)
Osim sto je u ovom slucaju "Zira" duplo skuplja :)

Sent from my Sony
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Sloba » 03 Mar 2016, 08:27

Dva puta sam bio u Parndorfu, jednom u novembru pre pet-sest godina, drugi put u januaru ove godine i bas nista nisam kupio. Nije da nema sta da se kupi, ali su prodavnice ipak druge kategorije u smislu ponude i same postavke. Gde god sam usao, bilo je pedeset ljudi na malom prostoru, od kojih je vecina sumanuto razbucavala stvari iz rafova i sa stendera. Sve vreme sam se pomerao da se neko provuce dok mi nije pukao film. Sve sto smo tamo videli, najvise za decu, sutradan smo videli u prodavnicama u sirem centru Beca, ali u vise boja i velicina, pri tome se nismo gurali i bili petnaesti u redu na kasi. Ni cene nisu bile nista vise jer je, u ovom poslednjem slucaju, trajalo januarsko snizenje. Zena je prvi put nasla dobre i povoljne cizme, ali smo na kasi primetili da je na jednoj koza zagrebana, a bile su jedine u toj velicini. Sigurno se moze ubosti svasta dobro, u protivnom masa ne bi isla, ali nije to za mene. Previse mi je stresno.:-)

Sent from my Sony EXPERIA M2 Aqua

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Xepoj87 » 03 Mar 2016, 08:54

Dobro, ocigledno si isao za vreme nekih specijalnih popusta, ja sam bio 3 puta i svaki put laganezi, poluprazno i skoro na svakoj kasi sam bio prvi, drugi.
Opet, ne vredi ici ako hoces da kupis jednu stvar, ja sam potrosio 300, a devojka 800 poslednji put kada smo isli, a te stvari bi ovde bile oko 3 puta skuplje, u Becu minimum dva puta.
Da sam imao para, lagano bih tamo ostavio soma, dva svaki put :)

Sent from my Sony
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Heinz » 03 Mar 2016, 10:09

Ma to samo da im je usput, a nije.

TT

Korisnikov avatar
Polke
Postovi: 160
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:09
Garaža: Accord CL7 & Focus C519
Lokacija: Novi Sad

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Polke » 03 Mar 2016, 13:10

Jel spominjao neko SCS? Koga mrzi da ide u Parndorf, vrlo slicne cene, jace marke se kupuju u van graaf, kleider bauer i P&C.

A takodje ima i drugih mesta za shopping, ja volim da odem i do Megazoo u 22.om, a tu u okviru placa ima ikea i jos velikih hala koje prodaju samo cipele, mozde da se nadje dobre obuce.

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od half man » 26 Apr 2016, 11:38

U cetvrtak idem za Bec,gde da kupim madjarsku vinjetu najpovoljnije ?

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23288
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Day Walker » 26 Apr 2016, 11:41

Na MOL pumpi kod nas. Imas pred granicu.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od grujicd » 26 Apr 2016, 12:02

Ne znam da li je povoljnije, ali je lakše da kupiš online. Mađarska vinjeta se ionako ne lepi nigde, samo izštampaš potvrdu za svaki slučaj.

Odgovori