Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Mr.Rotor » 26 Sep 2016, 21:06

Era je napisao:
Mr.Rotor je napisao:Jel istina da se neki matori (ozbiljna glava bio po Italiji vremenom) pitao za sve na Zlatiboru? Pogotovo što se tiče gradnje. Niko ništa nije mogao da zida dok njega ne pita i ne plati.

Od kada je on preminuo krenuo je bum sa gradnjom. Pogotovo od strane Crnogoraca.

Tako neku priču sam čuo...
Pitao se on za mnogo veće stvari od gradnje. Bio je Bos u Srbiji. Inače čovek je bio kum Džona Goatija, i ko zna šta sve. Glava Srbije sa Jocom Amsterdamom. Nekada je sa pokojnim Đurom Kavajom planirao i probao ubistvo Tita.
Bio je njegov kafe u tržnom centru Boss (kockarnica u Palisadu i ko zna šta sve), i tu su dolazili poznati po svemu i svačemu. Čovek je bio vlasnik, Čovića, Batića i Velje Ilića. Lično sam ga znao a sa nije nije mogao svako da priča. U Beogradu je bio vlasnik Lotus bara, splavova, hotela, kockarnica i mnogo čega. Na Zlatiboru je vladao totali mir zbog njega. Živeo je u maniru filmskog serijala "Kum"
Ime mu je bilo Boško Radonjić. Umro je pre 2-3 godine, Bog da mu dušu prosti.
E on. Baš sam takvu priču i čuo. Skapirao sam da je bio ozbiljna glava.

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Ralee » 26 Sep 2016, 21:17

@Stjepa Taj je, secanje me ipak dobro sluzi.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od goblin » 26 Sep 2016, 21:24

Bosko je bio veliki gazda, jedan od najvecih, ali nije imao nista protiv gradnje na Zlatiboru pa i za vreme njegovog zivota gradnja cvetala punom parom.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8093
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Ji 4Tze » 26 Sep 2016, 23:02

kakva priča, znao Titovog atentatora. A Tito umro sa 88 godina.
A Tito prevezao Amere u stilu DelBoja i zato smo svi izduvali i sad se mladi ljudi klanjaju kriminalcima.

Eeee pameti :uf: :budilnik:
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Velja » 27 Sep 2016, 11:22

Ralee je napisao:Ili vreme leti ili sam ja pobrkao.

Garant ga strefila srcka kad je krenuo da se spusta niz Zlatibor a provalio da nema dobose nazad, pa jos i na letnjim gumama. :D

:kezo: :kezo: :kezo:

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14174
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od pedja » 23 Nov 2016, 23:06

Na sreću, često sam na Zlatiboru, jer bih se žestoko iznenadio da je drugačije. I taman kada sam mislio da pored silnih zgrada ne mogu napraviti još neko čudo, čudo se desilo :kezo:

Uspeli su da uklone deo šume iza Mone, ali ne samo to, ukloniše omanje brdo. Kamioni samo odnose zemlju, a mašine kopaju li kopaju. Komplet naselje se trese, od 7 do 7, a večeras i duže. Gosti u Moni i okolini poludeše. Niko ne zna ko gradi, ali svi (očekivano) sumnjaju na jednog (onog koji je sada u sve upetljan) :cool!:

Da li je cirkus prava reč? Ko zna...

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od goblin » 23 Nov 2016, 23:17

Bio sam na Zlatiboru pre desetak dana. Poslednji put pre toga sam bio pre jedno 4-5 godina, posto me tamo jednostavno nista ne privlaci iako bas cesto prolazim. Sada sam bio u gostima kod prijatelja i zadrzao sam se 4 dana.

Obisao sam i nisam mogao da verujem sta se tamo nazidalo i koliko se trenutno zida. :o
Iskreno, nemam nista protiv gradnje, cak sam vise u fazonu da treba da se zida sto vise... ali ono je postala dzungla bez ikakvog reda i smisla.

Prosao sam kroz onaj centar, ako gledam objekte pojedinacno, tu stvarno ima dobrih objekata... ali je probem sto je sve odradjeno bez ikakvih urbanistickih planova, vec je svaki investitor rokao neki svoj fazon i sada sve to na gomili izgleda kao crkus.

A sto se tice samog boravka, i dalje mi nije jasno sta ljudi tamo vide za duzi boravak od vikenda. Jednostavno nisam uspeo da nadjem sadrzaj koji bi mi ispunio vise od 3 dana. Isli smo u setnje, obilazili neke konobe, vozili kvadove i bagije, jahali konje, bili u "centru", obisli neka gradilista... i sve to nakon 3 dana nisam znao sta bi radio.
Eventualno je OK sesti u kola pa obilaziti neke obliznje lokalitete koji su relativno blizu pa tako izgubiti jos koji dan, al i dalje za moj pojam bilo kakvog odmora Zlatibor nije nesto sto me ispunjava.

Jedino sto se gore osecam kao da sam dosao u BD ili PG. Znao sam da ima dosta investitora i generalno ljudi koji borave iz CG, ali ono je vec kao da sam dosao u sred Podgorice. Kako smo obilazili gradilista, objekte... tako su se redjali vlasnici i investitori koje znam iz CG a pojma nisam imao da gore investiraju, rade... sednemo u kafane a poznajem pola stolova iako tamo nikada ne svracam... :D

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29960
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od trojanac » 24 Nov 2016, 08:51

Dobro neko reče za Zlatibor, Budva na planini.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8093
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Ji 4Tze » 24 Nov 2016, 09:23

goblin je napisao:
A sto se tice samog boravka, i dalje mi nije jasno sta ljudi tamo vide za duzi boravak od vikenda. Jednostavno nisam uspeo da nadjem sadrzaj koji bi mi ispunio vise od 3 dana. Isli smo u setnje, obilazili neke konobe, vozili kvadove i bagije, jahali konje, bili u "centru", obisli neka gradilista... i sve to nakon 3 dana nisam znao sta bi radio.
Eventualno je OK sesti u kola pa obilaziti neke obliznje lokalitete koji su relativno blizu pa tako izgubiti jos koji dan, al i dalje za moj pojam bilo kakvog odmora Zlatibor nije nesto sto me ispunjava.
Nešto slično kao i CG primorje :)
Ok je za decu da budu duže zbog klime.
Al sa onim gradilištem tamo, to se malo potire.
Ne znam kako je na drugim odmaralištima, i meni treba alternativa jer mi je baš mrsko postalo tamo da idem.
Boringly average, but also perfect for school run mums

markoue
Postovi: 906
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od markoue » 24 Nov 2016, 10:51

Imas Taru, na 40 minuta voznje od Zlatibora.
Сад му није ништа...

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od goblin » 24 Nov 2016, 11:19

Ji 4Tze je napisao:
goblin je napisao:
A sto se tice samog boravka, i dalje mi nije jasno sta ljudi tamo vide za duzi boravak od vikenda. Jednostavno nisam uspeo da nadjem sadrzaj koji bi mi ispunio vise od 3 dana. Isli smo u setnje, obilazili neke konobe, vozili kvadove i bagije, jahali konje, bili u "centru", obisli neka gradilista... i sve to nakon 3 dana nisam znao sta bi radio.
Eventualno je OK sesti u kola pa obilaziti neke obliznje lokalitete koji su relativno blizu pa tako izgubiti jos koji dan, al i dalje za moj pojam bilo kakvog odmora Zlatibor nije nesto sto me ispunjava.
Nešto slično kao i CG primorje :)
Ok je za decu da budu duže zbog klime.
Al sa onim gradilištem tamo, to se malo potire.
Ne znam kako je na drugim odmaralištima, i meni treba alternativa jer mi je baš mrsko postalo tamo da idem.
Jeste slicna situacija sa nekih aspekata, samo sto se u CG zida jos 100x vise i taj urbanisticki haos je na jos gorem nivou u pojedinim delovima.
Medjutim, kad odes dole imas na raspolaganju bas mnogo aktivnosti, dok na Zlatibor kad odem vec posle 3 dana bukvalno ne znam sta da radim sa sobom.

Ali eto moja majka obozava Zlatibor, tako da je sve stvar afiniteta. Nekim ljudima nisu ni potrebni sadrzaji, jednostavno im je dovoljno da setaju po prirodi...

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8093
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Ji 4Tze » 24 Nov 2016, 14:36

markoue je napisao:Imas Taru, na 40 minuta voznje od Zlatibora.
Znam za Taru bio sam 3 puta kao klinac i par puta dok sam imao devojku i to je bilo za taj "uzrast" ok. I za penziju će biti super verovatno.
Mada nije ista klima na Tari...
Boringly average, but also perfect for school run mums

markoue
Postovi: 906
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od markoue » 24 Nov 2016, 15:51

Da, Tara je i predvidjena za te uzraste, ili za malu decu ili za penzose. Nisam bas siguran sta za tebe znaci odmor, da li mir,tisina, netaknuta priroda itd., ili dosta urbano, puno raznih sadrzaja, dosta ljudi.. Kad sam pomenuo Taru, mislio sam kao alternativu u odnosu na Zlatibor, ako ti se ne svidja buka, gradilista, fenseraj itd., a koja je s druge strane veoma blizu Zlatiboru. A da nema nista na Tari da se vidi osim prirode, to stoji.
Сад му није ништа...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14174
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od pedja » 25 Nov 2016, 20:42

Dakle, tu beše brežuljak, sve sa drvećem...
Slika

Kako kažu, prvo da izravnjaju, pa da se ukopavaju.

miroslavm
Postovi: 187
Pridružio se: 23 Avg 2014, 23:18
Lokacija: beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od miroslavm » 27 Nov 2016, 12:30

Ja volim Zlatibor, relativno cesto idem a i zeni prija zdravstveno. Obicno se sa smestajem izmestimo dalje od betona kako bi nas nuzda naterala da hodamo ako nam nesto treba, a i inace setamo do delova koji su vise pusti. Licno najvise mi prija rakija na terasi inace kad krenem ka centru, sto kaze Goblin, srecem ljude koje znam jos od fakulteta.. Izgleda da cu ici za ovu Novu godinu

Odgovori