Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Stjepa » 31 Okt 2017, 11:30

member je napisao:
31 Okt 2017, 10:01
Neka kafana za uveče, bilo šta, popizdeću :)
Hoćeš. :D

Nisam nikad boravio na Divčibarama. Prolazio sam X puta i par puta popuo kafu. Na osnovu onog što sam video, a i čuo od drugih gore vreme stane kad si na odmoru. Tako da se prebaci u zen mod i raspitaj se za duge šetnje šumama i livadama.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od blaugrana » 31 Okt 2017, 11:53

Bas tako :)
Bio prosle zime, odmor odmor. 5 dana plafon

Sent from my SM-J500FN


Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9035
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Darko » 31 Okt 2017, 14:57

Klopa u hebi. Ima na sajtu cene obroka. Najbolje nazvati pa se najaviti za hranu.

Smestaj u hebi ili ako treba povoljnije onda vila marina. Tamo sam boravio sa vaucerima. Solidan smestaj na dobroj lokaciji.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od grujicd » 31 Okt 2017, 15:33

Veći problem je naći celu kuću za 3 porodice sa decom. Pojedinačni apartmani da, ali su vikendice uglavnom manje. Možda biste mogli da se spakujete u ovu vikendicu, gde ja ponekad odem sa društvom na vikend:

http://www.gdenaplaninu.com/sr/srbija/d ... -o184.html

Slike tu su nešto starije, u prizemlju je sad ugana garnitura gde može da spava dvoje-troje i LCD TV. Šta je super kod te vikendice? Na spratu su 3 spavaće sobe, u jednoj bračni krevet, u drugoj 2 ležaja, u trećoj 3, i još dole ta garnitura, može baš dosta ljudi da stane. Ispred je natkrivena terasa sa velikim stolom, kad je lepo vreme na toj terasi je fantastično. Unutra je solidno velika dnevna soba spojena sa trpezarijom pa može puno ljudi da boravi. Mane:

- kupatilo je skučeno i samo jedno u prizemlju
- drvene stepenice za gore nisu baš za najmanju decu
- dalje je od centra. Kolima 5 minuta, ali peške 15 minuta prečicama, ili pola sata putem okolo. Inače ovo je nama veliki plus ne mana, jer možemo da cepamo muziku celu noć ako hoćemo, nikom ne smetamo.
- mora da se loži kad je hladno

Divčibare su za kuliranje, druženje, šetnje po prirodi i da se krka pečenje sa ražnja u par kafana u centru. Ne znam samo da li se vrte jagnjići i prasići kad je van sezone i lošije vreme.

Ovakva vikendica je pun pogodak ako ideš sa bliskim prijateljima i da se družite non stop. Ako hoćeš malo intime onda je bolje uzeti pojedinačne apartmane.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3660
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od member » 08 Maj 2018, 11:10

Soko banja, jel bio neko?
Jel može preporuka šta obići, gde jesti?
Generalno, na šta potrošiti 3-4 dana tamo?

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od jocas » 08 Maj 2018, 11:24

Treba obići izletište Lepterija, vodopad Ripaljka.

Slika
Pre ručka šetnja do Sokograda, do ikone u steni...
Slika
http://www.sokobanja.com/aktivni-odmor/sokograd

Za ručak je odličan restoran Pećina, odlična jagnjetina ili teletina, stalno je gužva a nema rezervacije.

https://www.facebook.com/Restoran-PECIN ... 912651548/
http://sokobanjac.com/restoran-marko-polo/
https://www.tripadvisor.rs/Restaurant_R ... erbia.html

Svratiti i na Bovansko jezero na putu do banje, nije sređeno ali je lepo.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Heinz » 08 Maj 2018, 13:24

Gde se smestiti tamo? Apartmani su isključeni osim ako ne izgledaju kao u boljem hotelu, a ne izgledaju tako :)

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od pedja » 08 Maj 2018, 13:45

Ripaljka ume da presuši, ali je super kada ima vode. Stari hamam u centru ima jeftine masaže i super kupke/kade (muško i žensko kupatilo). Najčešće u terminu nema više od jednog para. Miloševa kada je premala za odrasle.

Nataly SPA je dobar smeštaj.
SokoTerme imaju bazene, unutrašnje i otvoreni, povezani su, a neki su pretopli i treba poštovati preporuke. Imaju i smeštaj.

Sokograd obavezno.





TT


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Heinz » 08 Maj 2018, 13:56

Video sam za ova dva SPA smeštaja, a i cene su odgovarajuće. Za te novce ima u SLO daleko bolje. Samo da nađem pare za put :)

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3660
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od member » 08 Maj 2018, 14:13

Hvala na savetima i preporukama.
Baš u taj Nataly sam platio rezervaciju. Za neki apartman na krovu, sa baštom. Malo mi deluje jaka cena,ali šta je tu je.
Generalno, kad se po Srbiji traži smeštaj koji ima bazen i neki manji spa centar, onda se zapravo vidi da je izbor vrlo tanak. A cene momačke.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od pedja » 08 Maj 2018, 17:47

Ja sam prošli put išao preko Rtnja, tj od Balaševića, pa pored Rtnja. Leto bilo, priroda, a u Balaševiću gibanica i bazen, pa udri. Ekstra, osim što su se likovi čuknuli na nekom mostiću. Nije baš za automobile sa ispravnim trapom :D

U povratku, ka autoputu obavezno isključenje desno, posle jezera, u mestu Subotinac. Oštro je skretanje, pa kroz njive, asfaltom. Pređe se na drugu stranu AP, pa se pegla do Ražnja, dosta se skrati put, bar se zaobiđe Aleksinac.

Kažu da im je OK akva park, tokom leta. U Sokotermama treba osetiti bazene, kažu i da su lekoviti, kao i voda u pomenutom hamamu.

TT


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od pedja » 04 Jun 2018, 20:55

Iskoči majstor sa terminom za sređivanje tuš kabine - subota. Sa obzirom na posao, krš i silikon, odlučismo da se gubimo iz kuće na dan-dva, a on neka opravi šta treba.

U subotu oko podneva, nakon sat-dva konsultovanja Gmapsa i okvirnog traženja smeštaja, zaputismo se na skraćivanje liste destinacija za obići po Srbiji.

Malo nas je vreme kolebalo, pa je spisak mogućih destinacija određen ukrštanjem par prognoza. Ispostavilo se da smo vrhunski uboli.

Subota:
Smederevska tvrđava - interesantno, ne sasvim bezbedno, vredi obići i videti. Karta za Mali grad, kako li se zove, 100 dinara. Imaju i aplikaciju, ali smo mi to rekreativno ovaj put, do neke sledeće prilike.

Krupajsko vrelo - ionako nam je bilo usput ka Velikom Buku. Verovatno je dosta bolji prizor kada je baš lep i sunčan dan. Ovako, a i inače, nije baš za lomiti se. Kada srede put, a rade na tome, možda je OK. Imaju ribnjak, verovatno je riba u restoranu odlična. Preskočih. Ogi, nemoj ni pomišljati da se zaputiš tamo. Idemo dalje, da vidm radi li Resavska Banja (tako nazvaše neko seosko domaćinstvo, kada ga otvoriše, pre neku godinu). Izgleda da ne radi trenutno, ali izgleda odlično, veliki prostor, lepe građevine, bazeni... KOga zanima, imaju sajt, sa vrlo zanimljivim tekstovima (ne, nisu stvarno zanimljivi). Znam da sam mogao i nazvati, ali sam hteo videti kako izgleda. Ko je ranije bio, kaže da je dobro, ali je takvih malo.

Lisine, Veliki Buk, Veliko Vrelo. Odlična priroda. Nema signala mobilne mreže. MTS i nekako, Telenor na specifičnim tačkama, ponekad :D Izvor Lisine, restoran, dobra hrana, smeštaj odličan spolja, unutra kažu podjednako dobar (online deluje dobro, cena 1800 po osobi, sa doručkom), ali su bajkeri sve okupirali. Nema signala, fiksnog, neta, ludilo. Samo zvuci iz šume, žubor rečice/ vodopada i to je to. Lepo sređeno imanje, okolina fantazija. Šta da se radi, lepo ručasmo (posle lepinje i kajmaka, nisam ni morao kobaju, ali iskusno naručih pola porcije, pa sam posle dotukao višak pastrmke kod devojke) i krenusmo malo niže na konak. Ubodoh lep smeštaj, nova soba, još nije dovršena (nije sve namontirano), ali za prenoćište dosta dobro. Nisam tražio zamerke, to bar nije teško naći. Par malih, točenih piva i pravac pod tuš, tras u krevet. 1500 dinara po osobi, sa doručkom. Točeno malo 120.

Nedelja:
Doručak (spremiše mi kačamak) i pravac Resavska pećina. Propustismo vodiča u 10, ali je i u 11 bilo OK. Već u dvanaest je bilo stotinjak ljudi. Kaže moja devojka - državna neka služba, prepoznaju se na km. I eto, na parkingu dva busa gradske uprave Pančevo. Elem, od ove godine naplaćuju i parking, manje-više na dobrovoljnoj bazi, jer ne mogu naš uhvatiti ko je kako došao, čak ej jedan lik došao i pešaka, ko zna odakle :D Parking 100 dinara, ulaz u pećinu 300 dinara. U pećini je konstantnih 7 stepeni, što su mnogi shvatili neozbiljno, a neki su se i vratili nazad. Ja sam bio na nekoj ekskurziji, pa ponesoh šta da obučem, a može se iznajmiti jakna - opet 100 dinara. I da, imaju Betmen suvenire, sa oznakom pećine.

Iz pećine, nakon privikaanja na temperaturnu razliku i vlažnost, Suzuki nas odbaci do još jedne "školske" destinacije - Manastir Manasija. Eh, ta Resavska škola.
Dosta lepo sređen manastir. Ko hoće da se pentra po zidinama - obezbeđeno dosta dobro, 600dinara ili 5€. Kao što sa ekskurzija upamtih, ispod je lepa reka, sa jednom sređenim delom za sedenje. Osim mostića, postoji deo gde se reka pregaziti može. Umalo da probam Zukijem :D

Iz manastira u Despotovac po sladoled i pare, pa da nastavimo dalje. Fiskalni računi i naplata karticama su vrlo upitni u ovim krajevima.

Sledeća destinacija: Ravanica.
Isto kao što se iz škole sećam, samo bez napadnih prodavaca svakakvih navlakuša za decu. Opet mir, tišina i jak vetar, koji nas je nagnao da krenemo dalje.

To dalje je značilo - 12km do Sisevca. U mestu je veliki ribnjak i nešto što nazivaju Terme. Otvoreni bazeni, sa termalnom vodom, restoran, sa specijalitetom - pastrmka, nikada ne biste rekli, i jezero za sportski ribolov. Uređeno je, između šumovitih brda, sasvim OK. Bilo je prilično ljudi, sa obzirom da je promenljivo oblačno bilo. Uglavnom su to ĆU i PN table, plus A i D. Ima i neka česma, na kojoj se toči voda u balone, kanistere, gde god. Pastrmka u restoranu je sasvim dobra, porcija (jedna veća riba) sa prilogom je 650dinara, hleb besplatan, nas dvoje smo lepo jeli da 1600 ili 1700 dinara.

Nekih 300 metara dalje - smeštaj. Unutrašnji i spoljašnji bazen, sa termalnom vodom, šta god to bilo. Uglavnom, smeštaj je noviji, može da se bućne. E sad, sa profesionalne strane, mogao bih knjigu toplo/hladno da napišem po pitanu kvaliteta objekta i usluge, ali je u globalu zadovoljavajuće, sa obzirom da sam krenuo da pustim mozak na ispašu. 5400 za dvoje, sa doručkom i taksama. Bazen negraničeno. Naravno, pivo za laku noć.

Doručak je bio interesantna svaštara, ima smisla.



Ponedeljak:
Svilajnac via Jagodina.
Muzej voštanih figura - 200 dinara je OK cena za par minuta komedije i horora. Ne bih komentarisao. Najzanimljivije mi je bilo ono što nije primarno, pa je i okačeno daleko da bi se lepo pročitalo, a to su rodoslovi dinastija. Figure su, paaaa, da...

Svilajnac - Prirodnjački centar - Ko voli, super je. verovatno je deci Dino deo zanimljiv. bilo neke dece, raznih uzrasta, na eksurzijama, ali smo ih super izbegli, obilazeći suprotno od njih. Da li vredi 500 dinara po osobi (plus simboličnih 20 za parking)? Sa obzirom na trud i samo zdanje - da.

Za kraj, da pojedemo nešto i svratimo u Brestovik po voće i povrće. Na Danijelov predlog, išli smo u Bivak. Opredelio se za solidan paprikaš (ima ga dosta, ali ribe slabo), somovina je bila dobra. Verovatno ću ići opet, na kečigu ili smuđa, imaju porcijaše. Okasnismo za voće i povrće, pa smo pazarili samo ostatke.

Uglavnom, iako se navozah po brdima, autoput ukupno 0km, našetali smo se pošteno, rezime je: MOZAK mi se baš odmorio. Odavno nisam bio ovako zadovoljan mentalnim odmorom i prirodom. Vreme nas je baš poslužilo, sve smo nešto bežali oko oblaka, poprskalo nas par kapi i to je to.

Što se vožnje tiče - 260km čist benzin (malo da se odmori od plina) - pumpa kaže nešto skoro 8,5l, bord 7,5. Jesam ga povremeno pošteno mlatio po brdima, ali nisam baš preterivao. U povratku, od Ćuprije, vozio sam na plin, ali ne sipah kad stigoh. Bor je bio na 6,5, ravnica. Ispuškirah ga samo.

P.S. Ako je neko planirao da ide u VB, ovih dana, neka preskoči. Podigli su kompletno šetalište, menjaju kocku, mnogo je prašine i radova na hotelima. Kažu da šetalište završavaju za 20ak dana, sumnjam, ali ide Karneval, pa Love Fest. Vila Otava Lux je za preporuku, ako lokacija nije primarna i nemate probleem sa tuš "kabinama" kao ja :D

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Geza » 04 Jun 2018, 21:07

Treba da pišeš za svoj blog, šteta da i drugi ne pročitaju tvoje priče sa putovanja.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od pedja » 04 Jun 2018, 21:36

Bila bi šteta da imam vremena i volje kao nekada. Ovo nabacah na brzinu, bez dobre razrade i korekture. Ovo je moglo biti bar nekoliko puta opširnije, kao što sam nekadaba drugim forumina pisao. Nemam ni nekih fotki, a valjalo bi. Više volim da uživam nego da fotkam, a što fotkam (uglavnom) uključuje i druge ljude, a ne bih da ih kačim po netu. Inače slabo fotkam.

Iako sam na putu češće od velike većine ljudi, nemam trip pokazivanja toga, pogotovo ne tagovanja po lokacijama. Mislim da mi je čak i cover na FB star bar godinu dana.

Srećan sam jer još uvek mogu gotovo neplanski da se spakujem i zapalim nekuda. Ova dva-tri dana su mi baš značila, mnogo lepih utisaka nosim. Nesvojstveno sebi, svesno sam neke stvari gurnuo pod tepih.

Da dodam:
Imaju mini avantura park kod Resavske pećine. Ulaz na bazen (Terme Sisevac) se naplaćuje, a za pecanje na jezeru treba dozvola. U Sisevcu MTS i VIP nemaju domet, Telenor piči i net bez problema.


TT


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Geza » 04 Jun 2018, 21:38

Daj lepšoj polovini fotoaparat. :) A ti postani influenser. :mrgreen:
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori