Prag

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14175
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Prag

Post od pedja » 03 Maj 2013, 11:13

Our accommodation GPS coordinates: 50.06890920282995 (Latitude), 14.479776620864868 (Longitude).

ili 50°4'2"N 14°28'17"E

Ako je u pitanju Exe Iris Congress Hotel Prag
----

Nemaju svi hoteli na booking.com (ili ja nisam video), vec oni koji ih ostave u Important info i sl.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Prag

Post od Ogi » 03 Maj 2013, 11:39

Ma nasao sam to ali mi sajt ne izgleda reprezentativan. Mislio sam nesto tipa google earth, u stvari samo nesto sto tacnije.
Mada zapisao sam adresu svakako ali za ne daj Boze, otkud znam...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14175
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Prag

Post od pedja » 03 Maj 2013, 12:01

Taj hotel je na samom stadionu, zar ne? To ne bi bio problem za naci.
Ona druga koordinata (50°4'2"N 14°28'17"E) je koordinata stadiona.

Negde videh da ne garantuju parking kada se igra neka utakmica.
Slavija igra u nedelju, oko 18h, cisto da znas ako si tamo u to vreme :mrgreen:

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Prag

Post od Ogi » 03 Maj 2013, 12:03

pedja je napisao:Negde videh da ne garantuju parking kada se igra neka utakmica.
Slavija igra u nedelju, oko 18h, cisto da znas ako si tamo u to vreme
I ja sam to video ali kasno. :twisted: U to vreme sam tamo, moram da vidim sta cu. Mada to je brate totalno idiotski, ne verujem ja u to, ja sam bre gost hotela, sta me boli uvo za fudbal... a to je hotelski parking...

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Prag

Post od Ogi » 03 Maj 2013, 17:20

Gde se bese kupuju vinjete, na srpskoj strani, madjarskoj ili nicijoj zemlji ? Kazu da odmah treba kupiti za sve 3 zemlje i da se obavezno plati karticom jer u suprotnom braca Madjari ukradu 11 evra.

Korisnikov avatar
fq400
Postovi: 1458
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:59
Garaža: Lancer

Re: Prag

Post od fq400 » 03 Maj 2013, 18:15

Ja sam kupovao mađarsku vinjetu odmah posle mađarske granice na kioscima, za 7 dana bi trebalo da je oko 3000 HUF, odnosno ~11 EUR. Ona mesečna je valjda oko 17 EUR. Plaćao sam evrima u kešu (ovu od 7 dana sam kupovao).

Za Slovačku sam kupovao čim se pređe 'granica' Mađarska - Slovačka, isto neki kiosk pored autoputa. Menjali su cene pa ne znam koliko je sad, ali pitaju te da li hoćeš samo slovačku vinjetu ili hoćeš vinjetu za Slovačku i Češku. Bilo je 10 EUR za 10 dana za Slovačku pre godinu dana, a češka vinjeta je oko 12 EUR za 10 dana.

http://www.motorway.hu/Toll-tariffs/Pricing-2013/

http://www.dalnicni-znamky.com/en/vigne ... vakia.html

http://www.dalnicni-znamky.com/en/vigne ... ublic.html

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Prag

Post od Ogi » 03 Maj 2013, 18:52

Hvala, nista, aj' odo ja lagano, gasim komp, spremam decu da ih isporucim babi i dedi :D, malo cu da odspavam pa mozda napisem nesto odande a ako ne onda sledi izvestaj sa slikama po povratku... :driving:

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Prag

Post od BAJKER » 03 Maj 2013, 21:13

Sretan put matori! Neka sila bude s tobom :)
Slika

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Prag

Post od methane.master » 03 Maj 2013, 22:27

Bon voyage!
Širim haos!

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14175
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Prag

Post od pedja » 03 Maj 2013, 22:30

Hezký výlet! :mrgreen:

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Prag

Post od Ogi » 04 Maj 2013, 06:50

Pozdrav sa SHELL pumpe sa madjarskog autoputa! :presrecan:

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13408
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Prag

Post od McGruja » 04 Maj 2013, 06:59

Sipao si mu melem za ventile? :)

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Prag

Post od mr.Big » 04 Maj 2013, 07:02

Samo napred, Ogi!

Ne dozvoli da te obeshrabre evropski raspali drumovi i brlja koju sipaš u Hjundaja...

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Prag

Post od Ogi » 04 Maj 2013, 22:52

Pozdrav svima,

Krenuo sam jutros u 3h a stigao u 13h popodne. Put je laganica, nisam ga osetio. Do hotela ima oko 905km. Sve je, hvala Bogu, proteklo kako treba. Sada samo sto se ne onesvestim, sinoc sam spavao 2 sata, vozio pola dana i odmah smo izasli u obilazak grada i dosli smo oko 21h.

Hotel je fenomenalan ! :trljamoci: Za ove pare, prosto neverovatno, 4 zvezdice. 15 minuta tramvajem do centra.

Odmah da razbijemo predrasude, put Brno - Prag (a takav put zapravo pocinje dosta km pre samog Brna) je, kada vam ja tako kazem onda vam je sve jasno - DOBAR ! Toliko sam strepeo, cak se desilo nesto neverovatno, od nekih ljudi sa foruma sam dobio informaciju kako je katastrofalan taj deo, i ne samo od njih nego sam citao to i na drugim mestima na internetu medjutim ispostavilo se sasvim suprotno, put je stavise veoma dobar ! Obicno sam ja taj koji dozivljava katastrofalno neke puteve koji se vama cine normalnim. Put jedino sto je jako bucan odnosno prelazi se preko tih spojeva ploca od kojih je napravljen medjutim spojevi nisu ni ispucali, nista, prosto guma to oseca ali je put zapravo prilicno ravan ! Cak nije ni ceo takav, na nekim delovima se jedva cuje, na nekima je renoviran, manjim delom doduse, desna traka je istina gora u smislu da se mnogo vise cuje na nekim deonicama ali nisam imao problema jer sam na tom delu vozio samo levom trakom, kao sto su mi ljudi i rekli da uradim. Prosto, mnogo, mnogo, MNOGO gore je ici nasim autoputem prema Grckoj a da ne govorim o makedonskom nego ici ovim putem.

Inace, putevi su generalno dobri u sve tri drzave. U Madjarskoj je, cini se, najbolji medjutim sada me ni tamo nije odusevio preterano. Ujednacen je, nema milion zakrpa a i kada ih ima one su jako lepo uradjene, kulturno, zalepljene onako bitumenom sa strane ili sta god ono bilo, ravne su. Deo oko Budimpeste uopste nije sjajan. U Slovackoj je dobar put kao i u Ceskoj. U Srbiji nista novo, leva traka do Horgosa je solidna, postoji jedno katastrofalno parce posle NS-a gde se prelazi u suprotnu traku i vozi se dvosmerno, pa ono je sramotno. Generalno moze da prodje ali desna traka je ocaj. Vozio sam najvecim delom 140 po cajgeru sto je oko 134 po GPS-u, manjim delom 150 po cajgeru a vise jako, jako retko. Inace, vozaci su citavim putem veoma disciplinovani, voze desnom trakom, 90% prema ogranicenju i manje, svi koji su me obisli su 90% bili Mercedesi, Audi, BMW, VW, mnogo, mnogo jaca kola. Generalno, ja sam sa svojim tempom bio medju brzima. Odjednom su pred Pragom poceli dosta brzo da voze ovi sa dobrim kolima, tipa ja vozim 150 a oni me preticu sa najmanje 180.

Sipao sam 2 puta gorivo i to SHELL V-POWER Nitro+ 95. Jednom u Madjarskoj i jednom u Ceskoj. U Madjarskoj sam sipao 24,33l po ceni od 1,56e/l a u Ceskoj 28l po ceni od 1,62e/l. Dakle, strasno. :) Ima jos i neki Fuel Save ali taj nisam sipao.

Inace, na granici sa Madjarskom su mi ukrali 11 evra jer su mi vinjete naplatili 41 evro koje inace kostaju 30 kada se plate karticom ali kao sto su mi mnogi i sugerisali da ce se desiti - "ne moze karticom, samo kes" .

Inace, Prag je zaista divan mada sam ovde samo pola dana pa imam jos puno toga da vidim. Lepote Praga cu dokumentovati slikama kada se vratim i govoricu o tome kada se slegnu utisci, sada bih se fokusirao na neke stvari koje su me jako razocarale vec u startu:

a) neljubaznost prodavaca po kioscima i menjacnicama

b) najciganskiji rad sto se tice menjanja valute koji sam u zivotu video, bukvalno ti daju svi drugacije kurseve, zele da prevare. Ne postoji nikakva regulativa zakonska po tom pitanju, ocigledno. Konkretno, na recepciji su mi rekli da je kurs oko 25. Prva menjacnica, lik kaze dacu ti kurs 15 ali ako ti dam VIP kurs dobices 23 a 25 dajemo za vece iznose. Druga mi da kurs 24. Treca mi da 20,5. Cetvrta mi tek da 25. Tu naravno zamenim. Zamislite taj bezobrazluk da mi dripac ponudi 15 !??

c) Sednem u kafic, narucim saher tortu i DVE CASE VODE. Donosi mi konobarica 2 flasice od 0,33. Mislim se ok, nema veze, mozda je kod njih to praksa, mozda hoce da mi uzme jos koji dinar, platicu verovatno 1 evro po flasici i ajde nema veze. Inace, parce torte kosta 80 kruna. Stize racun - jedna voda kosta 89 kruna iliti 3,56 evra odnosno 400 dinara po flasici, znaci za 2 flasice su mi uzeli 800 dinara. Ok, vidim kucala mi racun, sve "posteno" , platim ali gorim od besa kakav sam majmun ispao i sto su me izmuzli. Kakve sitne duse.

d) U citavom uzem centru grada ne mogu da se kupe karte za javni prevoz, u Beogradu to moze u svakoj supi. Nema na trafikama, nigde. Jedina varijanta je u metro stanici gde uzgred budi receno uputstvo za koriscenje masine je potpuno nejasno i nije sve prevedeno na engleski a usput ne mogu ni da se ubacuju papirne novcanice vec samo coins te ako nemas 3 kilograma metala u dzepu nema nista od karte. Jedva smo uspeli da kupimo kartu.

Tako da, to su neke stvari koje jedna ozbiljna turisticka drzava i grad sebi ne smeju da dozvole. Da samo zele da oderu, da prevare. Vidi se da nije to ta kultura, iako su za nas po mnogo cemu zapad, po ponasanju prema turistima su seljaci nevidjeni. Ne verujem da ovo na primer moze da se dogodi u Nemackoj, Parizu, Londonu. Treba biti dzek i dostojanstven a ne ovako se kvarno ponasati.

Toliko za sada i hvala ako ste ovo procitali.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21081
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Prag

Post od nidza » 05 Maj 2013, 07:51

Možda im voda i nije baš za piće? :-)

Što se puta u blizini Brna tiče, sećam se da je Škoda ripala ko jarac. Taj put nije neko oličenje lošeg puta, nego je za sve poprilično iznenađenje s obzirom da je neobično za autoput da je takav. Ne bih voleo svaki dan da idem tuda.

Tapatalk HD

Odgovori