Letovanja - iskustva, preporuke...

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14211
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje 2012

Post od pedja » 26 Maj 2012, 11:08

Da li je neko bio na ostrvu Evia?
Kolima? (iz Glyfe ide trajekt, to znam)

Vidim da imaju dosta dore smestaje i cene, pa me zanima koja je caka.
Znam da su bili neki pozari i da nema nekog provoda, ali kako je pored toga?

Code? Ti si obisao svaki kamicak po Grckoj?

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje 2012

Post od codemaker » 26 Maj 2012, 15:11

Naravno da sam obišao i Eviu. Možeš na Eviu a da ne izađeš iz kola, u mestu Khalkis možeš preko mosta pa onda raspali... To je dosta blizu Atine. Uostalom, pogledaj na Google Earth i videćeš tačno kako izgleda. Čak imaš dva mosta preko kojih možeš na Eviu.

Ako budeš išao tamo, pokušaj da svratiš na severnom delu Evie u meso Loutra Aidipsou - banja sa toplom vodom. Malo je skupo mesto ali sjajne mogućnosti brčkanja i obilaska i večernjih izlazaka za ljude u srednjim godinama ili porodične večernje izlaske


Inače, poprilično sam obilazio Grčku od severa Paralije Katerini do krajnjeg juga Sunio (Posejdonov hram je tamo)
Na zapadnoj strani sam obišao sve što se može obići (od Igumentze, Preveze, Lefkade... pa onda manja mesta.
Sredinom kopna rado vozim od Lamije desno pa preko Amfise do Itee, pa desno prema Nafpaktosu i mostu za Patru, pa onda autoputem (u večitoj izgradnji) do Korinta na Peloponezu.
Peloponez sam obišao maltene svaki zaliv i malo veće mesto, obalom ili središnjim delom.
Tako da, ima malo mesta gde nisam bio.
Nažalost, nisam nikakav izvor informacija u vezi smeštaja klasičnog turiste, jer mi je Bog dao mogućnost da putujem kad liznem prst na koju ću stranu, pa većinom noćim i bivakujem u hotelima gde me veče zatekne. Ali, znam mnogo o putevima Grčke van autoputeva, pravcima itd.
Plaže uopšte ne pamtim jer me slabo zanimaju kao takve, već samo kad se zaželim kupanja, stanem gde mi se učini lepo.

Nikada još nisam klasično letovao u nekom smeštaju preko agencije.
Pogotovo što u nekim mestima imam prijatelje koje posećujem i oni mene u BG pa i tu nema problema oko smeštaja u bilo koje doba godine (Paralija, Atina, Korint, Sparta...)

Uza sve nedaće sa kojima se Grčka suočava, nije prošla godina, evo već 16 godina, a da nisam deo leta i barem još 3 nedelje u toku godine, proveo u Grčkoj. Rekao bih da je HR primorje atraktivnije od GR, ali Grčka se voli. Odem ja u HR i lepo mi je tamo ali... To ja poredim recimo kad sam se vkao student u Ljubljani vodao sa devojkama. Rado sam blenuo u atraktivnu plavušu, grlio je i uživao u njenim čarima i minićima ali sam stvarno voleo jednu običnu devojku sa naočarima, i tršavom kosom, koja je pomalo šuškala kad zabrza govoreći... ali kako se ljubila i kako je umela da se smeje i kako je imala mnogo više u duši nego u sisama.... :) To je za mene razlika HR - GR
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14211
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje 2012

Post od pedja » 26 Maj 2012, 15:26

codemaker je napisao:Ako budeš išao tamo, pokušaj da svratiš na severnom delu Evie u meso Loutra Aidipsou - banja sa toplom vodom.
To sam i imao na umu. Agencije kod nas nude samo Pefki, a koliko shvatam, to je malo seoce na severu, a ostrvo je ogromno...
Znam za most, nego je blize trajektom (pogotovo do banje). I nisam postavio pitanje kao upit za smestaj, vec o samom ostrvu, kako se cini priroda, plaze...a ti si neko ko je sve to obisao i vide - dakle iz prve ruke. A smestaja ima vec po netu, koliko ti volja, i deluju sasvim OK, i po ceni i po kvalitetu.

Hvala :pivo:

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje 2012

Post od codemaker » 26 Maj 2012, 15:38

Što se tiče utisaka i obilazaka, ja sam možda malo nestandardni putnik.
Prvo što se uputim gde mi padne na pamet (nakon što konsultujem kartu i Google Earth) pa rikošetiram ko vinska mušica...
Drugo, ja mnogo volim prirodu i uopšte volim da budem van grada. Tako da je za mene pravi raj, polako voziti obalom mora i kad ugledam neko zgodno mesto, tu i stanem.
Svuda je lepo ako čovek ima vremena i želje da vidi i ne jurca ko zna kuda.
Tako je i na Eviji, imaš onaj središnji put kroz celo ostrvo, na jugu imaš prijatne puteve uz samu obalu.
Ako zabasaš, imaš i mnogo loše puteve koji prolaze kroz neka sela gde je Bog izgleda rekao laku noć, čini mi se da su meštani posle godinama prepričavali kako je tu jednom prošao neki auto (a to bio samo Code). Dolazilo je tu posle i do svađe u neverici, neki stariji meštani su posle pričali kako auto još i nije izmišljen i da onaj pijani Jorgos laže da je video auto... Stvarno zanimljivi detalji.
Naišao sam na mnogo malih zaliva do kojih se i ne može kolima, već samo samoubilačkim smandrljavanjem kroz neko jebeno žbunje na kojima rastu žileti, ali je zadovoljstvo nemerljivo kad se nađeš na plaži dužine 20m a pesak i prozirna topla voda. Doduše, nakon uživancije sledi povratak kroz žilete ali "merak nema cenu"

Sve u svemu, meni se Evia izuzetno dopada ali valjda nisam mnogo relevantan, meni se svuda u Grčkoj dopada...

Ima jedan momak, osnivač sajta Sitonija na dlanu, koji je tako perfektno opisao Sitoniju sa sve imenama plaža, puteva, smeštaja, kafana - ma u detalje se zna gde i koliko babasere naplaćuju... Divim se čoveku, ali ja to ne umem. Sve što meni ostane posle obilazaka je milione fotografija i videa i uspomene koje me greju za hladnih zimskih dana.
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14211
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje 2012

Post od pedja » 26 Maj 2012, 15:40

Onaj ko je radio Sitonijunadlanu je totalni kralj :klanjamse:

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje 2012

Post od codemaker » 26 Maj 2012, 16:14

To mi je drugar sa jednog drugog foruma, gde su nas nakon 6 godina članstva, isterali obojicu jer nismo trpeli primitivce i bezobrazluke.
Onda se on bacio baš na održavanje tog sajta i stvarno ima izuzetno analitički prikaz destinacije. Oni tamo bi mu trebali orden da daju.
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14211
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje 2012

Post od pedja » 26 Maj 2012, 16:36

Mislim da znam i odakle su vas izbacili :mrgreen:

Ona devojka sa Tasosa bar ima neku zaradu od onoga sto radi, ali je ovaj Sitonija objasnio...

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje 2012

Post od codemaker » 26 Maj 2012, 17:22

Neka rade šta hoće, ali Sitonijanadlanu je pokazao kako se pravi review neke destinacije.
Od Tasosa napraviše cirkus, mada ne kažem da je tamo loše.
Šteta je što se tamo navuklo primitivaca, ali dobro, svakom prema zaslugama.

Inače, što se tiče 2012, izgleda da interesovanje ne jenjava.
Imam dobrog prijatelja u Paraliji, koji ima hotel Viktorija, kaže da za sada ne vidi probleme što se tiče ove sezone. Doduše Paralija je uvek i bila da kažem a da ne vređam nikoga, "low cost" destinacija. Mada, za mlade ljude je ok
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Letovanje 2012

Post od jaksa » 29 Maj 2012, 22:57

koji od ova dva hotela odabrati, koštaju slično:

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review ... egion.html

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review ... egion.html

Oba su polupansion, na Halkidikiju smo bili pre 5-6 godina, idemo sopstvenim prevozom pa obilazak Sitonije nije problem. Apartmani nisu opcija.

Korisnikov avatar
mix024
Postovi: 686
Pridružio se: 25 Apr 2012, 22:12
Garaža: VW Caddy 2.0 TDI 150 KS
Lokacija: Subotica

Re: Letovanje 2012

Post od mix024 » 30 Maj 2012, 07:57

Evo ja idem u Athens Pallace Village za nekih 10 dana, pa mogu da javim utiske direktno odatle, ako ti nije kasno. I pored toga sto pise na onom linku, ja sam cuo da je sasvim OK, jedino da hotelska plaza bas nije neka, mada ima dosta hladovine u toku prepodneva sto je dobro prvih dana zbog sunca.

Plaza naravno nije problem ako se ide kolima, posto u okolini ima lepih plaza koliko hoces.

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Letovanje 2012

Post od jaksa » 30 Maj 2012, 10:08

Napiši utiske svakako, a konkretno za Athena palas sam upravo saznao da nema mesta u terminu kada mi planiramo da idemo.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19302
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Letovanje 2012

Post od Heinz » 30 Maj 2012, 10:17

Athena Pallas se obično rasproda dok su popusti u toku. Dosta porodica znam koje godinama tamo letuju. Da li si probao direktno preko DerToura da rezervišeš?
Za Blue Dolphin sam se nešto raspitivao za junske termine, i naravno da je i on rasprodat.

Korisnikov avatar
mix024
Postovi: 686
Pridružio se: 25 Apr 2012, 22:12
Garaža: VW Caddy 2.0 TDI 150 KS
Lokacija: Subotica

Re: Letovanje 2012

Post od mix024 » 30 Maj 2012, 10:40

I ja sam direktno preko DerToura i to još odmah posle Nove godine rezervisao.

Tamo sam od 10-og, pa ako vas zanima napisaću utiske.

Prvi put idem ovako rano na letovanje, ali nadam se još jednom odlasku u Grčku u toku Avgusta.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Letovanje 2012

Post od Texonja » 30 Maj 2012, 12:18

Ako moze jedna informacija... Uvek sam kada putujem bukirao hotele preko booking.com i par puta preko HRS-a, a vidim da DerTour ima bolje cene i po 25-30% za neke hotele u istom periodu.
Da li se kod njih bukira isto kao na booking.com , odaberes sta hoces i platis kreditnom karticom? Ili ima dodatna konfirmacija sa njihove strane?

Zbunilo me je sto za istu stvar ima 2-3 cene, prva neka sa popustom i za nju pise da mora da se saceka 2-3 dana da se vidi da li mogu da ti izboksuju tu cenu, pa ako moze smatra se da zelis i automatski ce ti bukirati i javiti. Ispod ide druga cena (uglavnom visa za oko 10-15 eur po danu) i kod nje ne pise to oko cekanja 2-3 dana. Da li se ta druga cena onda smatra onom po kojoj mozes odmah da bukiras i da je to - to?

Pride postoji i neki broj telefona u Srbiji na koji mozes da nazoves. Treba li njih zvati zbog neceg?
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14211
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje 2012

Post od pedja » 13 Jun 2012, 19:12

Ako je neko hteo na Maldive, a prevoz mu bio problem:

SWISS leti povratno, iz BGa, sa prtljagom i taksama, za 500€

Nadjite smestaj i paljba :mrgreen:

Odgovori