Mađarska - šoping, obilazak, aquaparkovi...

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od dragvorl » 19 Feb 2017, 20:37

Ne bi tebalo da se naplacuje, kazem za inace...

Slika
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9055
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od Darko » 19 Feb 2017, 21:48

Po ovoj mapi tompa ne ulaz u zupanijsku vinjetu za congrad.

Nemanja87bgd
Postovi: 6
Pridružio se: 28 Apr 2012, 19:21
Garaža: Fiat Marea 1.9JTD 2002
Lokacija: Serbia

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od Nemanja87bgd » 20 Feb 2017, 12:00

Da ali ću ja odatle preko Kelebije ući u tu županiju jer idem u Segedin.

Sad sam zvao AMSS i kažu da za regionalne puteve ne treba nikakva vinjeta već samo za autoput. Poslušaću ih pa se nadam da neće biti problema.

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3074
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od havijer » 20 Feb 2017, 16:26

Darko je napisao:Hvala igore Slika


Da li je neko posetio aquaworld u budimpesti i kakve su impresije?
Sa drugog foruma:

Prosle nedelje sam boravio u Budimpesti i posetio ovaj Aquaworld pa da iznesem svoja zapazanja. Smestaj sam rezervisao u gradu, dvosoban stan, parking mesto u garazi u sklopu cene sto je verovatno jedini apartman a da nije ''na pola puta do Beca''. Na ovoj akciji koju neko spomenu u Aquaworld-u a koja je podrazumevala samo radne dane cena bi bila dupla u odnosu na ovaj apartman koji sam platio 118 EUR.<br /><br />Na osnovu iskustva od ranije iz slicnih objekata odlucio sam se za vecernju varijantu od 17:30 sto je meni sasvim dovoljno a cena ulaznice je bila oko 10 EUR. Po dolasku sve je obecavalo vrhunski ugodjaj. Kabine za presvlacenje, ormarici za stvari, dosta nekih sitnica koje znace i bas popravljaju utisak kao npr. uredjaji za cedjenje kupacih kostima... Kada sam bos stao na pod u kabini za presvlacenje grejalo je bas ljudski, gotovo da je bilo neprijatno stajati u mestu duze od toplote. I to je sto se mene tice bilo sve od pozitivnih utisaka kada je ovo mesto u pitanju. Verovatno se mnogi koji su ovde boravili nece sloziti samnom ali ja sam mozda navikao na austrijske terme u koje idem godinama a u poredjenju sa njima ovaj Aquaworld je cista improvizacija i amaterizam. Ceo objekat je koncipiran kao Aquapark i cini mi se da su sadrzaji vise prilagodjeni porodicama sa decom i mladjim osobama sto naravno nije minus. Pri samom ulasku u deo gde su bazeni osetila se razlika u temperaturi u odnosu na svlacionice ali mi to i nije toliko zasmetalo u prvi mah jer sam bio suv. Od bazena koji su meni bili zanimljivi onaj spoljni i isti takav unutrasnji, par djakuzija i to je to. U bazenima se u odredjenom periodu pale oni masazeri ali iz njih se lepo oseca hladna voda dok topla dotice na drugim mestima pa se tako odrzava temperatura. Ali iz samih mlaznica se lepo oseca hladna voda. Po izlasku iz bazena se tek oseti gde se nalazite. Ako ne obujete papuce noge ce vam se smrznuti jer se pod ne greje kao u svlacionicama a hladnocu u samom objektu ne znam ni kako bih opisao. Radi se o velikoj hali sa kupolom koja je leti otkrivena i sam prostor je takav da ga je nemoguce zagrejati. Kad izadjete iz bazena ni peskir ni mantil ne pomazu, smrzavanje je zagarantovano a na pojedinim mestima duva kao na Lescu. Ovo stvarno nije ni karikiranje ni preterivanje, doci u ovo doba godine a ne zaraditi upalu pluca je prava sreca. Tobogani koji su valjda najbitniji deo objekta su opet prica za sebe. Meni je potpuno neprihvatljivo za objekat te kategorije i reputacije da se covek penje na te tobogane stepenicama koje su hladne i na kojima duva kao na zadusnicama. Valjda nisu mislili da se penje u papucama pa onda papuce u ruke pa niz tobogan? I kada se na to sve uzme u obzir cinjenica da je vecina ovih sadrzaja podredjena deci nije mi jasno kako ovde dovesti dete a da se ne razboli. Leti je verovatno druga prica ali leti ne bih ni dosao u ovakav objekat niti mi je to neko zadovoljstvo. Ja volim da se zimi na snegu kupam u termalnoj vodi a kada udjem unutra i izadjem iz bazena budem u toplom. Ovo je neki drugi koncept, ne radi se o bazenima sa termalnom vodom vec se ona greje ali i pored toga meni je neshvatljivo da iz mlaznica izlazi hladna voda. Rezime bi, sto se mene tice, bio da se radi o objektu koji samo na prvi pogled odise luksuzom a ne obezbedjuje osnovne uslove o kojima ni u objektu najnize kategorije ne bi smelo biti kompromisa. U tom delu sa saunama nisam bio ali ne sumnjam da je dobro sredjen i mislim da tu nekih vecih primedbi ne bi bilo. Ali posto nisam bio ne mogu ni da komentarisem.<br /><br />Iako nije bas vezano za temu, da napisem da sam isao i u banju Szechenyi. To je tek cirkus. Banja je sagradjena jos 1903. godine sto za neke stvari nije opravdanje. Higijena na jako niskom nivou sto je za mene najbitnije. U kupatilima skinuti tusevi i voda curi iz samih cevi :=omg a od smrada iz WC-a da se ugusis. Otvoreni bazeni nemaju toplu vezu sa unutrasnjim delom nego na minusu hodate po dvoristu od zatvorenih bazena do otvorenog. Vrhunac je da su neke svlacionice odvojene od unutrasnjih bazena pa morate kad se skinete proci 50 m kroz dvoriste goli da biste usli u zatvorene bazene. Ovo mozete izbeci ako znate sa koje strane uci u samu banju pa izaberete ulaz koji vodi u svlacionice koje su u delu gde i zatvoreni bazeni. Higijena na samim bazenima je zadovoljavajuca mada tu mozete videti plafon koji je otpao i slicne bisere. I pored svega ovo mesto je puno stranaca pre svih Spanaca, Engleza i Italijana, utisci na forumima su maksimalno pozitivni pa se pitam gde su ti ljudi i u svom zivotu bili i sta su videli kada pozitivno mogu da ocene mesto na kome su toaleti i tusevi gori nego u Padinjaku i gde go i mokar moras da se setas po dvoristu ako hoces da dodjes do bazena ili garderobe.<br /><br />Iskreno, nikad Budimpestu nisam voleo niti sam od ovog boravka tamo ocekivao ista posebno. Destinacija je izabrana kao jeftina i lako i brzo dostupna i to je bio jedini razlog. Ali vise nikada takve kompromise necu praviti jer sam mogao da odem jos nepunih 200 km dalje u austrijsku pokrajinu Burgenland u npr. St. Martins terme koje su perverzija za ovo u Budimpesti i prodjem vrhunski.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od grujicd » 20 Feb 2017, 16:39

Nama nije bilo hladno u Aquaworld-u, naprotiv, ali smo bili 1. maja, kad je i napolju bilo 15-20C.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od Gaginh0 » 14 Mar 2017, 23:43

Planiram da idem za dve nedelje u Morahalom, jel moze neko od vas ko je bio da mi malo docara da ne moram da citam ceo sajt.
- Sta ima od sadrzaja po ovakvom vremenu, koliko natkrivenih bazena? Ima neki bazeni sa toplom vodom napolju?
- Da li uopste vredi ici tamo, jel ima nekih aktivnosti sem bazena?
- Da li postoje mesta u sklopu bazena sa hranom i picem?
- Kakve su cene?
- Na koji prelaz ici i da li kupovati vinjetu ako se ide auto-putem?
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9055
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od Darko » 14 Mar 2017, 23:46

Iscimaj se jos 50km pa poseti i banju Mako. :)

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od grujicd » 15 Mar 2017, 00:04

Sta ima od sadrzaja po ovakvom vremenu, koliko natkrivenih bazena? Ima neki bazeni sa toplom vodom napolju?
Imaš ceo zatvoreni kompleks, 6-7 bazena, topliji, hladniji, sa lekovitom vodom, jedan veliki za plivanje, 3-4 saune. Napolju isto ima par bazena sa termalnom vodom do kojih moraš da pretrčiš neki metar.
Da li uopste vredi ici tamo, jel ima nekih aktivnosti sem bazena?
Bazeni i saune. Kuliranje. Možda dva tobogana, ali blaga, za malu decu. Ako ćeš tobogane, onda idi u Segedin.
Da li postoje mesta u sklopu bazena sa hranom i picem?
Ima, ali nisam kupovao, čuo sam da nije skupo.
Na koji prelaz ici i da li kupovati vinjetu ako se ide auto-putem?
Bački Vinogradi bez ikakve sumnje, banja je na 10-tak km od prelaza. Za to ti ne treba vinjeta. Radi do 7 uveče, ako zakasniš moraš na Horgoš i da kupuješ vinjetu zbog par km autoputa, ili rizikuješ, ili na Kelebiju.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od Gaginh0 » 15 Mar 2017, 09:20

Hvala Grujicu :pivo:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od grujicd » 15 Mar 2017, 10:00

Nego oni koji su bili i u Maku kažu da je bolje od Morahaloma. Suštinski je slično, u smislu da je za kuliranje, bez nekog sadržaja poput tobogana, samo je lepše sređeno. Ni za tamo ti ne treba vinjeta ako ideš na Đalu, ali se duže putuje. Ako ideš na dnevni izlet i to prvi put da vidiš kako izgleda, mislim da ti je i Morahalom sasvim ok.

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od Misha » 15 Mar 2017, 10:23

grujicd je napisao:Ako ideš na dnevni izlet i to prvi put da vidiš kako izgleda, mislim da ti je i Morahalom sasvim ok.
+1 :thumbup:
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9055
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od Darko » 17 Mar 2017, 00:33

Ako je u slo los vazduh gde je visa nadmorska visina i posuljmenost teritorije 65%, sta da kazemo mi u ovoj rupi od vojvodine ispod nivoa mora i gde je 6,5% suma :glavomuzid:

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9055
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od Darko » 17 Mar 2017, 07:55

Prethodni post treba u temu "novi sad slovenija" :)

Korisnikov avatar
mrNitroSleeper
Postovi: 249
Pridružio se: 28 Maj 2014, 12:34
Lokacija: Neusatz

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od mrNitroSleeper » 29 Mar 2017, 12:44

Da li za ovu rutu treba bilo kakva vinjeta?
https://www.viamichelin.com/web/Routes? ... rivalDate=
Slika

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9055
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od Darko » 20 Apr 2017, 00:00

Da li je neko bio na margitinom ostrvu u budimpesti?

Ima dva spa hotela. Deluju fino na boravak od 1-2 dana, plus je to ostrvo izgleda kao oaza u gradu. Deluje malo na slici ali ima 5km da se obidje okolo.



Slika

Odgovori