Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od Paja » 30 Okt 2014, 22:38

Zavidim.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od NexT » 28 Mar 2015, 21:31

U ovoj temi je valjda bilo price o Budimpesti.

Aszu restoran - minijaturne porcije, relativno skup. Na fazon Madere. Odlicna vina i dobra klopa. Usluga vrhunska, kao i ambijent.

Sir Lancelot - Odlican. Dobra klopa, vece porcije, nije skup. Enterijer odlican, kao srednjovekovni fazon, celo vece se konobari macuju, svi su u nosnjama iz tog vremena itd.

Peppers (Merriot hotel) - klasican hotelski restoran. Onako. Nit smrdi nit mirise, nista pametno. Malo skuplji zbog lokacije, inace cist prosek.

Hard Rock - :doubleup:

Mini bar (Mini Cooper) - tematski bar o Miniju. Vrhunski enterijer, ekstremno paze na detalje, bukvalno do perfekcije, odlicni kokteli, sve rade po PS-u.


Premier outlet - nemojte da se cimate 20km van Budimpeste, nema svrhe.

Sent Andrea - nemojte da se cimate 20km van Budimpeste. Na fazon Karlovaca. Ok je mestasce, al nema sta da se radi tamo duze od sat vremena, a sat i po treba da se ode i vrati.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od Darko » 11 Apr 2015, 10:14

Po drugi put sam bio u portorozu na odmoru par dana. Po mojoj meri idealna destinacija za odmor. Nama najblize more (6.5 sati kolima od ns). Ta zona je mala ali ima sve, od mora, plaza, prirode, spomenika, istorije, gradova, varosica, pored italija, istra.. itd.. I sto je najbitnije sve je lepo skockano. tiho, kulturno, prava evropa. Lokacija pruza puno mogucnosti u vidu obilazaka. Totalno drugacija varijanta od one grcke gde odes u neko mesto i tamo se zabijes 10 dana i ne vredi da ides u neko drugo mesto jer nema razlike.
Sad sam vodio drustvo koje je bilo u fazonu nismo ni znali da slovenija ima more. Kad su videli ostali su bez reci, mislili su da je svako more kao pefkohori/hanioti :)

https://www.youtube.com/watch?v=FzrnfqDkblI

maniaxxx
Postovi: 6355
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od maniaxxx » 11 Apr 2015, 10:24

Kad si bio u Portorožu?

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od methane.master » 11 Apr 2015, 10:41

Uhhh da mogu, sutra bih se preselio na taj potez od Trsta do Rovinja. Drago mi je da ti se dopalo. :thumbup:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od Darko » 11 Apr 2015, 12:45

@maniax, bio od ponedeljka do cetvrtka u portorozu, a pre toga 3 dana u ljubljani.

Iskoristio sam vreme za vise izleta, isao u klagenfurt u austriji (83km od ljubljane), na bledsko i bohinjsko jezero, postojnu.. i iz portoroza obisao koper, trst i veneciju.

@methane slazem se, i meni je to idealno mesto za zivot (potez portoroz-koper-trst). Opusteno je, bez guzve, klima je savrsena, zime su blage, a i leta blaza nego u srbiji. Tamo se fizicki i psihicki preporodim. Jedva cekam da iskoristim ponovo jedan vikend da skonknem tamo.

Portoroz - ns je oko 620km.

Smestaj sam placao 120e noc u ljubljani (6 krevetni stan) i 60e u portorozu (petokrevetni stan)

maniaxxx
Postovi: 6355
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od maniaxxx » 11 Apr 2015, 19:29

Super izlete si izbrao, da sam znao da si tu preporučio bih ti još koju stvar, ali dobro, moraš nešto i za drugi put da ostaviš :D

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od Rakhil » 11 Apr 2015, 19:37

Pazi kad se zena i ja danas dogovaramo da picimo u Portoroz, cimacu te na pp za informacije.

Manijace, da se uskladimo sa vremenom da popijemo kafu u SLO, moze? Mi cemo za koji mesec, recimo sredina maja.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od Darko » 11 Apr 2015, 19:53

@maniax i ovo je bili previse. Navozali smo se svaki dan. Ali kao sto kazes, ima tu jos svasta da se vidi, pa cemo sledeci put. Dolazim ove godine sigurno ponovo. Hocu da vidim ergelu lipica, maribor i goricu/novu goricu.. itd

@rakhil, vazi, reci cu ti u kojim smestajima sam odseo i koje su cene i ostali info. U maju mozda uspete malo i da se pokvasite, video sam na jednoj tabli poslednji datum prosle godine 9.9.2014, temperatura vazduha 25c, temperatura vode 22c.

maniaxxx
Postovi: 6355
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od maniaxxx » 11 Apr 2015, 19:56

Rakhil je napisao:Pazi kad se zena i ja danas dogovaramo da picimo u Portoroz, cimacu te na pp za informacije.

Manijace, da se uskladimo sa vremenom da popijemo kafu u SLO, moze? Mi cemo za koji mesec, recimo sredina maja.
u početku maja sam u Berlinu ( tamo do 4.5 ), onda sam u SLO i uzeču si vreme za kavicu svakako. A za informacije sam na razpolaganju...

Darko je napisao:@maniax i ovo je bili previse. Navozali smo se svaki dan. Ali kao sto kazes, ima tu jos svasta da se vidi, pa cemo sledeci put. Dolazim ove godine sigurno ponovo. Hocu da vidim ergelu lipica, , maribor i goricu/novu goricu.. itd

@rakhil, vazi, reci cu ti u kojim smestajima sam odseo i koje su cene i ostali info.

Ako i kad dolaziš javi pa da ti dam još koji predlog, a ako ideš za MB stani i u Celju na kavi i da još ponešto vidiš i u mom gradu :mrgreen:

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29966
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od trojanac » 12 Apr 2015, 09:12

Rakhil, ja ću na Krk, samo je pitanje da li druga polovina maja ili jun, pa kad budeš imao precizniji termin probaćemo da se uklopimo pa bi se i ja malo provozao do gore na kafu.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Zmaj_pa
Postovi: 116
Pridružio se: 29 Jun 2013, 21:05
Garaža: Jaguar Xf 3.0dS
Lokacija: Klagenfurt,Austrija
Kontakt:

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od Zmaj_pa » 26 Avg 2015, 20:48

Pozdrav!!!

Prosli vikend je bila planirana voznja do Grossglocknera radi begstva iz svakodnevnice....Ustao rano spremio se za put ali vremenska prognoza i web kamere su me iz momenta odgovorile od tog putovanja....I ako je Avgust mesec taj dan na Glockneru je bilo jedva 3 stepena a i ocekivala se kisa i susnezica pa sam ipak resio da taj put ostavim za neko lepse vreme.Posto sam vec rano ustao a nedelja je resio sam da ipak negde odem.U razmisljanju gde da odem setih se razgovora sa jednim kolegom koji je danima prepricavao utiske sa posete Kanjona reke Radovne ili ti Njemacki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Vintgar.
Odluka je pala i tamo sam se nasao za manje od 40 minuta voznje od kuce.Nalazi se nedaleko od Bleda tacnije 4 km.....Nisam se ni malo pokajao,stvarno prelepo mesto koje vredi posetiti....Sama staza je duga nesto manje od 2 km u jednom pravcu ima 2 ili 3 lako savladiva uspona i na obilazak se moze krenuti sa decom....cak i kucnim ljubimcima....Nakon toga sam se odvezao do Bohinjskog jezera na kafu u kolace
Slike slede........

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od dragan » 27 Avg 2015, 00:00

bravo...

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od methane.master » 27 Avg 2015, 00:05

Bravo Zmaju. :doubleup:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Zmaj_pa
Postovi: 116
Pridružio se: 29 Jun 2013, 21:05
Garaža: Jaguar Xf 3.0dS
Lokacija: Klagenfurt,Austrija
Kontakt:

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od Zmaj_pa » 09 Sep 2016, 21:12

Poz Ljudi.......

Prosli vikend sam odjezdio do Grossglockner-a.Najvislji vrh u Austriji....Sta reci....Ja sam oduslevljen pa reko sa vama da podelim par slika.Kome se pruzi prilika obavezno da obidje ima sta i da se vidi i da se dozivi.Sam ulaz na Alpenstrasse je 35 eura ali vredi svaki cent....Ubo sam odlican dan temperatura je bila izmedju 10 i 14 stepeni ali i pored toga nos i obrazi su izgoreli kao da sam ceo dan bio na grckom suncu bez zastite :D :D :D

Otisao sa drustvom da se provozam na pola dana....ostali smo cela dva dana i na pocetku drugog dana uspeli da savladamo Glecer Pasterze!Za sam uspon na sami vrh Grossglockner-a trebace jos malo pripreme.... :) :) :)

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Slika
Slika
Slika
Slika

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Odgovori