Letovanje - Španija

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Letovanje - Španija

Post od ljuba » 05 Maj 2017, 12:43

Kod ovih https://www.goldcar.es/nl/filialen/fili ... uchthaven/ Mada gledam sliku i info, kazu smart for four, a u infou 2 vrata. To ne postoji - bar da ja znam...

Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2411
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Letovanje - Španija

Post od Sinisa G. » 05 Maj 2017, 12:45

Oko sezdeset i kusur sam ja placao po danu za c4, tako da mi ovih 39e za 10 dana nesto nerealno zvuci.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Letovanje - Španija

Post od nidza » 05 Maj 2017, 13:09

To je verovatno dnevni najam. Jeste jeftino, ali ne toliko, tj. ja sam mislio da ti i govoriš o dnevnom najmu.

Kabal
Postovi: 2878
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Letovanje - Španija

Post od Kabal » 05 Maj 2017, 14:33

ljuba je napisao:Kod ovih https://www.goldcar.es/nl/filialen/fili ... uchthaven/ Mada gledam sliku i info, kazu smart for four, a u infou 2 vrata. To ne postoji - bar da ja znam...
Ozbiljan rentacar sistem je u pitanju, iznajmio sam preko njih proslo leto na Majorci novog Juke sa 400km na satu, za 10 dana je bilo oko 320e i to smo direkt na aerodromu uzeli kad smo sleteli, imaju brdo kola u ponudi.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Letovanje - Španija

Post od ljuba » 05 Maj 2017, 15:39

Preko drugih sajtova kod njih je jos jeftinije - izbacio sam najskuplju tarifu - nije mogla da stane nqa sliku :) Period od 9-18 juna
Prikačeni fajlovi
rent.png

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Letovanje - Španija

Post od aviator » 05 Maj 2017, 16:34

Ako nema sitnih slova u ugovoru, onda je vrlo povoljno.
Na grčkim ostrvima, u sezoni, nikad nisam našao za manje od 25€/dan.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Letovanje - Španija

Post od nidza » 05 Maj 2017, 16:40

Ja bih to rezervisao pa neka se češu, možda je greška, ali ko ih J, odeš sa ugovorom i moraju kola da ti daju.

Cifra je nadrealna, kao da su dnevnu rentu podelili na sve te dane. Kako im se isplati takav auto da rentiraju i 300 dana godišnje za 1200€? Ne mogu da ga isplate za deceniju rentiranja, bez održavanja i ikakvih troškova, potpuna besmislica.

Za te pare se ne bi isplatilo da imaš svoj auto.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Letovanje - Španija

Post od Darko » 05 Maj 2017, 23:07

Uzmi alfu ;)

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Letovanje - Španija

Post od Floyd » 29 Sep 2017, 15:37

Nidzo sta kazes na ovo?
Путовали смо преко 100 000 километара аутом по Европи.Били смо и у Шпанији два пута.Знали смо да има лопова и пазили.Али ово што се сада дешава тамо је прешло све границе.И ми смо могли да будемо опрезнији и паметнији,али то не мења ствар.Полиција жмури на једно и по око,да не кажем још нешто горе.Савети које могу да дам: Никако не стајте на прву безинску станицу Repsol после узимања картице на наплатној рампи,зато што је гориво у Шпанији јефтиније него у Француској.Ако икако можете не стајте нигде,до крајње дестинације.Када станете за гориво прозори морају да буду затворени и врата закључана без обзира што је 40 степени.То што је на станици 1000 људи и видео камере за њих није никакав проблем.Знају да им нико не може ништа.Носите што више новца на картици а остало разделите.Не закључавајте се у колима јер ће наћи начин да вас натерају да изађете.Или да вас зауставе на сред аутопута.На класична одмаралишта заборавите.У Шпанији до 400 евра и није крађа.Избегавају силу и контакт,када не морају,зато што су затворске казне много веће чак и ако вам украду један евро.Али ако вас одраде без силе за 100000 евра,заборавите на паре.Нико вам неће помоћи.Многи зато што не смеју.Ако имате картицу обавезно са њом плаћајте гориво,зато што екипе стоје код самих апарата и гледају чиме плаћате и одакле вадите паре.Још увек чекам да ми се јаве из полицијске станице или суда као што су обећали,да ли су их пронашли.Унапред им се извињавам ако се то деси,али чисто сумњам.На копији извештаја који смо добили пише у форми на енглеском,ако их не идентификујемо у року од 72 сата истрага се обуставља,осим ако ја не захтевам то од истражног судије.Тако некако.Будалаштина.Све се десило на 3 метра од једне камере и 5 метара од друге.Снимили су њих,њихов ауто,регистарски број.Рекли су нам,будите срећни што смо вам пронашли торбу са пасошима.Иначе торба је пронађена за 20 минута 24 километара даље на неком обичном путу од стране полицијске патроле?! Уреди за помоћ жртвама су у Ђирони,Барселони,Тарагони и Љеиди.Покрили су комплетан улаз у Шпанију код Жонкеире.Ето.Ако ће овај текст некоме да буде од помоћи,драго ми је.Ретко пишем по форумима,али сам на овом сајту,више пута,прочитао неке занимљива ствари,па сам осетио обавезу.Поздрав.

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8563
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Letovanje - Španija

Post od Milos » 29 Sep 2017, 15:57

Nidza im samo pokazao bord kompjuter i potrosnju i oni se sami sklonili.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Letovanje - Španija

Post od Floyd » 29 Sep 2017, 16:11

Nisam ni mislio da bi na njega krenuli nego onako pitam.

Ko sme da napadne vozača belog auta sa velikim crnim felnama, još sa tablicama iz istočne Evrope. Niko neće da rizikuje da bude upucan u koleno :)

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Letovanje - Španija

Post od blaugrana » 29 Sep 2017, 16:55

Poznaniku su pre par godina u Barceloni maznuli torbicu sa parama i karticama. Izbusili mu gumu na semaforu i pratili ga skuterom

Sent from my SM-J500FN


Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Letovanje - Španija

Post od Floyd » 29 Sep 2017, 17:18

Ja sam hteo da idem ovo leto a onda žena gledala neku reportažu na TV, počela da paniči pa sam odustao.

Danas čujem od druga iz SRB da je njegov kolega bio žrtva razbojnika a posle izguglam ovo.

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Letovanje - Španija

Post od speedy stikis » 29 Sep 2017, 17:37

Ja sam video a i znao sam da su cigani ali ovoliki cigani to stvarno nisam znao!
Takodje znam da gomila rumuna/bugara ide da dzepari jer kada ih uhvate gotovo ih krivicno ne gone nesto tipa 24h u pritvoru i posle nazad na posao :zbunjen:

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Letovanje - Španija

Post od nidza » 29 Sep 2017, 21:45

Opušteno ljudi. Kad se mnogo putuje već možeš da predvidiš rizik, naravno ne sve, ali poprilično. Vratili smo se pre par sati, sve je u najboljem redu.

U Trstu su nas sinoć tipovala dva dripca, međutim snimio sam ih odmah i zapravo je bilo zanimljivo koliko moja gospođa ništa od svega toga nije primetila. Imala je kurs iz teorije, bez prakse, srećom. Pretpostavljam da su hteli da razbiju staklo deknu šta stignu i zapale, ali odustali su kad sam ih pozdravio.

Biće cirkus dole u nedelju. Pratite vesti.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Edit. Za Barsu sam očekivao da je gore, međutim, odlično smo se proveli. Sumnjivi likovi su se držali dalje od nas očigledno.

Imaju lakše mete od nas uvek u vidokrugu.



Odgovori