Crna Gora kolima

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Crna Gora kolima

Post od goblin » 23 Avg 2016, 16:36

ftj je napisao:Ne nego na delwer.
Ne nego bas Delawere u USA. Imaju specifican poreski sistem i olaksice koji odgovara i njima i klijentima.
Pored olaksica cak su dosta zatvoreni po pitanju bilo kakvih provera od strane drugih drzava.

Npr. ako u maticnoj drzavi odgovaras ili si pod istragom za bilo kakve finansijske malverzacije, Delawere nece pruziti nikakve informacije i saradnju istraznim organima maticne drzave svog klijenta.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Crna Gora kolima

Post od dragvorl » 23 Avg 2016, 18:16

Mislim da je na kraju Delaware.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Crna Gora kolima

Post od Velja » 23 Avg 2016, 18:27

...kod Sutomora :)

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Crna Gora kolima

Post od dunx81 » 26 Avg 2016, 06:57

Kakva je sad situacija,jel ima još uvek nekih zastoja,radova,čekanja? (preko ns,ša,va,pz pa dalje standardno preko jabuke)

t

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Crna Gora kolima

Post od Gaginh0 » 26 Avg 2016, 10:29

Od NS do PZ nemas nikog, pogotovo sub-ned. PZ-PP katastrasno. Posle PP prema Jabuci opet nista.

Radi se onaj most na ukljucivanju na Ibarsku, ali solidno brzo se krece kolona. Ne secam se gde, ali ima jos dva semafora usput zbog radova, ali se ceka najvise 5-6min.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Crna Gora kolima

Post od dunx81 » 26 Avg 2016, 10:47

Hvala Gagi.

t

milanns
Postovi: 379
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Crna Gora kolima

Post od milanns » 27 Avg 2016, 15:24

Ne znam da li ti je još uvek aktuelno, ja sam pre 2 nedelje išao za HN, prošle nedelje se vratio. Kod Požege se "nadole" minimalno čeka ali ja sam u povratku (i odlazak i povratak je bila nedelja) čekao u koloni oko pola sata sigurno. Put je loš, tačnije užasan, od Valjeva do Kosjerića i loš PP-granica. Ja sam imao nedeljom malo veću gućvu u oba smera i na deonici Valjevo-Požega. Generalno taj put ili srediti ili zabraniti, pa da lepo mi svi sa severa idemo natenane okolo jer ono je drama. Sad ima i 2-3 neka nesretna semafora, plus standardno nedostajanje puta, zakrpe, katastrofa...U Crnoj Gori ekstra. Ima policije više nego ranije, posebno obrati pažnju u mestu Odžak, ograničenje 40.

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Crna Gora kolima

Post od dunx81 » 27 Avg 2016, 18:26

Stigao sve ok,nema nekih zastoja,na semaforima se malo čeka,na jabuci par minuta. Jedina stvar na koju sam prso je što nema vode. Pored noćnih uveli i dnevne restrikcije. Katastrofa.

t

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Crna Gora kolima

Post od nikaragva » 27 Avg 2016, 18:55

Znači u cg ništa novo :D

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Crna Gora kolima

Post od goblin » 27 Avg 2016, 19:38

Dje su restrikcije vode?

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Crna Gora kolima

Post od dragvorl » 27 Avg 2016, 19:50

Eh sad, na letovanju da nemas vode i odmah se bunis, pa stvarno... :rofl:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Crna Gora kolima

Post od dunx81 » 27 Avg 2016, 19:52

Da,još s bebom.
@goblin, u Orahovcu.

t

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Crna Gora kolima

Post od goblin » 27 Avg 2016, 22:42

Meni je to suludo. Pa jesi li se raspitao pre nego sto si krenuo ako si vec znao da kubure sa tim?

Dok su u BD bile restrikcije vode, gosti koji su birali adekvatne objekte nikada nisu osetili taj problem.
Evo u mom objektu sam postavio cisterne od 40 kubika i hidrofor, sto je uglavnom bilo dovoljno kad dodje voda da se dovoljno napuni i izdrzi.
E kad je postalo jos gore, secam se da sam placao 100e DNEVNO da mi svakodnevno dolazi cisterna i dopunjava. Na kraju sam busio i svoj bunar ali je problem u medjuvremenu resen sa regionalnim vodovodom i vise nema restrikcija.
Ali poenta je da gosti nikada nisu osetili nikakav problem.

Tako da mi je neverovatno da se neko u 2016g bavi turizmom i svestan je tog problema i goste drzi bez vode a resenja postoje.

ljubitelj
Postovi: 10587
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od ljubitelj » 28 Avg 2016, 00:14

Pa ne znam sto se cudis kada i sam opisujes komplikacije koje si imao za jednu tako jednostavnu funkciju vodovoda, da odvrnes slavinu i potece cista tekuca voda za pice potpuno bakterioloski i po ostalim osobinama ispravna.

Ja kada sam boravio u Tivtu, dakle turisticki kraj i turisticka svrha boravka, isto su bile restrikcije vode svakoga dana. Nije moglo da se sastavi 24 sata normalnog snabdevanja.

Vlasnik objekta se trudio da obezbedi vodu, i uspevao je da za svakog gosta dostavi kantu sa 20 litara vode dnevno dozvoljene kolicine. I onda tako iz kante se snabdevas. Koliko je to higijenski ispravna voda moze samo da se nagadja.
A sa tom vodom su se prali sudovi, pripremala se hrana....jer druge i nema.
I struja je nestajala, sada da li restrikcija ili kvarovi vise se ne secam.

Sa druge strane u Valdanosu su cesme bile neispravne pa je voda iz vodovoda stalno 24 sata nekontrolisano curila i nije mogla da se zatvori. Cisto rasipanje.

I jedno i drugo mesto su CG turisticki orijentisani.

Kako ti pises, stanje iavne infrastrukture se popravilo sto je za pohvalu ali pitanje struje, vode, parkinga, javnog prevoza mora da bude besprekorno reseno tako da zadovolji potrebe svakog gosta da bi se nesto moglo smatrati turistima privlacnom destinacijom.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Crna Gora kolima

Post od Heinz » 28 Avg 2016, 00:22

milanns je napisao:Put je loš, tačnije užasan, od Valjeva do Kosjerića i loš PP-granica. Ja sam imao nedeljom malo veću gućvu u oba smera i na deonici Valjevo-Požega. Generalno taj put ili srediti ili zabraniti, pa da lepo mi svi sa severa idemo natenane okolo jer ono je drama. Sad ima i 2-3 neka nesretna semafora, plus standardno nedostajanje puta, zakrpe, katastrofa...
Ne znam gde vi inače vozite ali put Valjevo - Požega preko Kosjerića je sasvim OK. Ima par km lošijeg asfalta, jedno suženje u tom delu, i posle Kosjerića su ta dva semafora koja se ne čekaju dugo. Put nije pista, ali za razliku od Ibarske je no-stress varijanta.

Ako su krivine to što vam smeta onda dobro :)

Odgovori