Deutschland

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Deutschland

Post od Cherokee » 19 Jul 2014, 22:57

Pretpostavljam da ima ovde ljudi koji su bili u Nemackoj, pa bih voleo da cujem iskustva...

Planiram u solo reziji da zapucam turisticki u Nemacku. Razmatram koje gradove vredi posetiti, neka inicijalna ideja je sledeca: Berlin, Minhen, Stutgart, Frankfurt i mozda Hamburg? Jel bio neko u ovim gradovima, i jel ima jos neki grad da je interesantan?

Smestaj hosteli, a putovanje od grada do grada busom - iznenadio sam se da je bus u Nemackoj poprilicno povoljan, mogu se karte u jednom pravcu naci za oko 15-ak evra, dok vozom je ok putovati ako se ubodu akcije (malo teze)...

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Deutschland

Post od Paja » 19 Jul 2014, 23:03

Drezden?

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Deutschland

Post od Rakhil » 20 Jul 2014, 00:20

Ja sam bio u Stutgartu i Hanoveru nekoliko puta. Hanover je ok, ali ne ubija bas od zanimljivosti, sem muzeja aviona i ako zabodes neki dobar sajam.
Stutgart je obavezan: Porse muzej, Mercedes muzej, imas i hotel sa klasicnim kolima, centar grada prsti od dobrih mesta za obici itd. Na nekih 60 km od Stutgarta je muzej Unimoga gde za male pare mozes da ih vozis po preprekama.

Nemacka je vrh za obici, gadjaj Bavariju generalno jer ima svasta da se vidi. Samo ne znam vredi li da ides u toliko gradova odjednom, treba ti bar 3-4 dana da lepo obidjes veca mesta.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21042
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Deutschland

Post od nidza » 20 Jul 2014, 00:56

Drezden definitivno ispred svih navedenih, možda i Regensburg ako već obilaziš Minhen, na oko 1h vožnje je. Jedini grad koji je ostao netaknut za vreme drugog svetskog rata, možda i najlepši grad u Nemačkoj. Rostok nije loš ako voliš more, pogotovo sad. Obavezno obići Wernemunde. Na obali može da se klopa riba na svakom ćošku.

Ne mora sve odjedanput, ovo su neke moje preporuke gde sam bio. U Drezdenu sam proveo nekoliko meseci kada se sve sabere, neverovatan grad.

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Deutschland

Post od Cherokee » 20 Jul 2014, 01:00

Naravno da ne mora sve odjedanput, samo razmisljam naglas :D
Zgodnije bi kud i kamo bilo da se obidje jedna uza oblast nego da se trci navrat-nanos kroz citavu Nemacku (nije to Srbija po velicini).

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21042
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Deutschland

Post od nidza » 20 Jul 2014, 01:14

Za 8 9 sati si u Regensburgu. Hoteli su džabe u tom kraju, ciljaj okolna sela. Možeš strašan hotel da nađeš za 30 tak eura sa doručkom.

Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Deutschland

Post od Risto » 28 Jul 2014, 21:50

Nemačka, hm, mogu reći da sam obišao dosta gradova i da ti možda mogu biti od pomoći...

Ja u Nemačkoj najviše boravim u okolini Franfurta i taj deo poznajem najbolje, Frankfurt je zanimljiv grad sa dosta zanimljivih događaja ali ne bi svakom preporucio da tamo ode u na par dana. Za ekonomiste je zanimljivo obići berzu, videti sedišta ozbiljnih banaka i eventualno iskombinovati odlazak na ogroman aerodrom (mnogima je i to zanimljivo). Ja tamo volim da obilazim auto-salone ali to je neka druga priča :D

Muenchen, ja taj grad volim sve više :) Tamo sam zadnji put bio na recimo 30 sati i baš mi je bilo žao što nisam ostao duže. Ono što moraš da vidiš su: Marien Platz, Olympia Park, poseta BMW muzeju, Allianz Arena, Olympia Park, HB pivnica itd. Bio sam i u dobrom a povoljnom hostelu, ako bude trebalo, možda mogu iskopati ime hostela. Hostel je kod železničke stanice, 10 minuta od centra, tako da je za preporuku. Obavezno obiđi i dvorac Neuschwanstein, prelep dvorac sa prirodom koja ostavlja bez daha.

Stuttgart :D
Ovamo idem kako bi otišao u Mercedes Benz muzej :) Muzej vredi videti, čak su i žene iz moje grupe (sa kojom sam išao na stručnu ekskurziju) bile oduševljene. U sklopu muzeja je i veliki salon Mercedesa gde imate i ozbiljan AMG program. Tu, preko puta, je istadion Štuttgarta (Daimler Arena) tako da i to možeš da vidiš. Porsche Museum ne bi smeo da propustiš mada, posle onog Mercedesovog, to ti neće biti tako zanimljivo ;) Preko puta je i salon Porschea pa nemoj zaboraviti da vidiš par Carrera GT na jednom mestu i slične egzote... Možeš obići i sam grad iako, po meni, i nije nešto preterano zanimljiv.
AKo budeš u tom kraju obiđi i Heidelberg, zanimljiv grad sa bogatom istorijom, imaš šta da vidiš. Tu je stari grad koji je stvarno fenomenalno sređen i očuvan, preporuka :)

Još jedna preporuke, Dortmund :)
Preporuka za ovaj grad ide posebno ako si ljubitelj fudbala, ja bi iskombinovao odlazak na Westfalen i posetu utakmici sa posetom gradu. Ja sam bio već jednom tamo, planiram možda na jesen da odem ponovo na utakmicu Dortmunda (iako navijam za Inter :D ), priča je totalno drugačija od onog na šta čovek navikne kod nas. Grad je isto ok, po tom kraju ima par zanimljivih mesta a sve je blizu...

Berlin, šta reći, ne bi nabrajao šta se sve može videti tamo... To je prava metropola sa svim čarima koje takvi gradove nose sa sobom. Vredi obići grad, kada samo spomenem Brandenburšku kapiju, Reichstag, Bundeskanzleramt, Berlinska katedrala, Rotes Rathaus itd.

Ima toga još, ako nešto treba, samo pitaj :)

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Deutschland

Post od Cherokee » 28 Jul 2014, 23:17

U Minhenu sam bio prosle godine jedno popodne, pa sam obisao koliko sam mogao za to vreme. Izvanredan grad, te sam se zato odlucio ponovo da idem tamo, ali ovaj put na malo duze. Sto se tice hostela, mozda si bio u Jaeger (u ulicicama kod zeleznicke stanice), ili si mozda bio u AO hostelu.

Uglavnom, mislim da ce tura da bude sledeca:
Berlin-Stuttgart-Minhen

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Deutschland

Post od Cherokee » 15 Avg 2014, 20:54

Bio i vratio se, pa da podnesem izvestaj.

Ipak je ruta na kraju bila Berlin-Drezden-Minhen, u Stutgart je bilo malo komplikovanije doci iz Berlina a i nisam mogao naci smestaj za neku prihvatljiviju cenu, tako da ga ostavljam za neki drugi put.
Berlin je po meni stvarno interesantan grad. Pored silnih znamenitosti kao sto su Brandenburska kapija, Aleksandarplac sa TV tornjom, Checkpoint Charlie, Olimpijski stadion, ostaci Berlinskog zida itd, interesantno je doziveti razliku izmedju zapadnog i istocnog Berlina, totalno drugaciji izgled zgrada i arhitektura.
Drezden je fin grad, ali moje misljenje je da je dovoljno otici tamo na jednodnevni izlet. Ima znamenitosti ali su uglavnom sve skoncentrisane u starom delu grada i u relativnoj blizini.
Minhen takodje zanimljiv, bio u BMW muzeju, Allianz areni, Olimpijskom komplexu (koji mi se ujedno i najmanje svideo posto su tu zgurali luna park ali dobro), obisao znamenitosti u sirem gradskom jezgru i tako...
Kao meni dodatnu interesantnu stvar mogu izneti i putovanje austrijskim Railjetom (highspeed voz) od Minhena do Budimpeste. Od Minhena do Beca voz stize za 4 sata, a takodje je zanimljivo gledati kad voz putuje znatno vecom brzinom od automobila na obliznjem autoputu (brzina isla do 230 kmh)...

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Deutschland

Post od Geza » 15 Avg 2014, 21:07

Očekujem jedno 758 fotki. :)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Deutschland

Post od methane.master » 15 Avg 2014, 21:21

Da znaš da bi mogao. :thumbup:
Širim haos!

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Deutschland

Post od stefanan » 22 Apr 2015, 14:43

Jel iznajmljivao neko kola u Stuttgartu ? Idem 1.maja na par dana pa mi palo na pamet da iznajmnim 430d ili nesto slicno :mrgreen:

I sta posetiti obavezno ?
MB muzej se podrazumeva, Porsche isto

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Deutschland

Post od methane.master » 22 Apr 2015, 15:00

Nešto nisam siguran koliko je 430 čest na ret-a-caru. Uostalom, evo ti Nidža, on stalno vozi po Nemačkama. :)

Sent using Tapatalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21042
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Deutschland

Post od nidza » 22 Apr 2015, 15:10

Poklopi se ponekad klasa preko jer sam Avis Preffered, ali generalno firma plaća neki B ili C segment.

Ima ozbiljno besnih kola, ljudi sve to iznajmljuju. Mislim da je za BMW Sixt najbolji, ali pogledaj online i bookuj unapred auto.

Tapatalk

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8563
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Deutschland

Post od Milos » 22 Apr 2015, 15:16

U Minhenu obavezno i poseta Zooloskom vrtu,odlican je :)
I ima onaj muzej tehnike sad mi stao mozak kako se zove.
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Odgovori