Milano

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Milano

Post od Floyd » 23 Feb 2017, 09:10

Kod tunela jeste gužva ali meni navigaciji predloži da iazađem sa autoputa, vozim preko nekih sela pa se uključim ponovo odmah kod semafora ispred tunela :)

Pa Cirih je dalje od Milana a bliži Budimpešti nego Lucern :)

Jel ima u Mađarskoj i dalje drumskih razbojnika?

HR je letos bila puna fake adac tehničara koji su isto to a na nekim pumpama i Romi prose (mada me ne bi čudilo i da kradu).

I to samo ZG-BG. Na putu ZG-RI je sasvim druga priča.
Poslednja izmena od Floyd u 23 Feb 2017, 09:14, izmenjeno 2 puta ukupno.

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Milano

Post od Scuderia » 23 Feb 2017, 09:12

Heinz je napisao:Dosadno, nema normalnih mesta za odmor, skupa putarina, zimi magla u Slavoniji.
Da, ovo jeste tako.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Milano

Post od grujicd » 23 Feb 2017, 09:15

Nije problem Cro autoput, već ogromne gužve koje znaju da se naprave oko naplatnih rampi, npr. kod Milana ili za tunele. Drugar je jednom od Verone do Ženeve putovao 12 sati, a Viamichelin kaže da je to put od 5 sati. Doduše bio je kraj uskršnjeg vikenda.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Milano

Post od nidza » 23 Feb 2017, 09:26

Idite na šaltere gde može da se plati karticama.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Milano

Post od Heinz » 23 Feb 2017, 09:39

Pa kad ti proguta karticu... :)

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Milano

Post od grujicd » 23 Feb 2017, 09:57

Mene je Italija naučila koliko su vinjete bolje rešenje od naplatnih rampi. Ajde gužve i čekanje, to ne mora uvek da te zadesi. Ali sam jednom bio smešten pored auto puta i morao da vozim po 10km da bi se uključio tamo gde je rampa. Cela putna mreža izgrađena paralelno sa autoputem da bi se stiglo do te tačke.
Sa druge strane, možda nije slučajno što vinjete nisu zastupljene u državama gde je izražen lopovski, zajebi-sistem mentalitet.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Milano

Post od Floyd » 23 Feb 2017, 10:18

Vinjete su zakon. Jedina da kažem prednost naplatnih rampi je što posle čekanja na rampi, kasnije nema zastoja do sledeće :)

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Milano

Post od Heinz » 23 Feb 2017, 10:23

Mrzim SLO vinjetu. Da ima putarine ne bi sigurno bila 15€.
Putarina u IT je zakon jer možeš da pređeš 1000 km u cugu i pun gas ako treba. Što recimo sa SLO sistemom ne može bez usporavanja.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Milano

Post od passenger » 23 Feb 2017, 11:35

pre dve godine neki majmuni sa bmw-om su ispresecali put drugarima, hteli ih opljačkaju. Mađarski autoput.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Milano

Post od Risto » 12 Maj 2017, 22:42

Bio sam u Milanu, pre dve nedelje, pa da napišem par rečenica za one koje planiraju da putuju u ovaj grad. Grad je lep, dovoljno je jedno 3-4 dana da se obiđe gotovo sve važnije u gradu. Ono što po meni morate obići su sledeće lokacije:

- Duomo, famozna katedrala, to sigurno nećete propustiti, vredi ući i u muzej i katedralu (3 evra ulaz), savet je da odete rano ujutru (u 10) kada otvaraju katedralu kako ne bi čekali u redu i kako bi izbegli gužvu,
- Sforza, mini tvrđava u blizini centra,
- park iza Sforza tvrđave, jako lepo uređen park, vredi videti,
- trijumfalna kapija iza parka,
- Meazza stadion, jako lep stadion, izgleda impresivno, totalno drugačije od ovih svih novih stadiona, vredi videti,
- Tre tori, divan deo grada, moderan kvart za (za sada) dva nebodera, predivnim parkom, zanimljivom modernom arhitekturom,
- Naviglio, odličan deo grada za večericu, imaju tzv. aperitivo gde za 10-15 evra dobijete koktel po želji uz večeru po principu švedskog stola,
- Galerija Emanuel, prvi tržni centar na svetu, u samom centru je, siguran sam da će te ga obići.
- La Scala, famozna opera, spolja nije nešto, treba ući u sam objekat (ja nisam :( ).

Grad ima odličan metro, preporuka da koristite metro jer vam je to najlakši vid transporta (i najbrži). Nije daleko ni Monza, ja nisam otišao (biće neki drugi put), vredi otići i do Coma i Lugana. Cene po gradu su ozbiljne, pizza je 10-15 evra, pivo bar 5 evra, sladoled po lokalima 6-11 evra. Ja sam išao i na utakmicu, Inter - Napoli, najjeftinije karte su bile 40 evra, ja sam interista pa sam svakako išao na tekmu.

Ako imate pitanja, pišite :)

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Milano

Post od maniaxxx » 12 Maj 2017, 22:52

Heinz je napisao:Mrzim SLO vinjetu. Da ima putarine ne bi sigurno bila 15€.
Putarina u IT je zakon jer možeš da pređeš 1000 km u cugu i pun gas ako treba. Što recimo sa SLO sistemom ne može bez usporavanja.
U SLO ne možeš da pređeš ni 10 km bez usporavanja :mrgreen: , a šta se vinjete tiče, meni je OK, posebno kad pogledaš koliko košta putarina u HR.

Inače ako ozbiljno pišem, pun gas do daske u IT ti ne bi preporučio zbog tutor sistema, a ako ne šalju kazne u SRB onda ne brini i za SLO, slobodno pun gas....

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Milano

Post od Heinz » 12 Maj 2017, 23:10

Nije bilo u tom kontekstu, pogrešno sam se izrazio.
Što se tiče cene, ako se posmatra cela SLO onda nije skupa vinjeta, ali za nekoga ko od granice ide samo do Čateža, ili čak do Ljubljane, nije jeftino nikako.
Mi smo 2x kupovali vinjetu kad smo 2010. bili u IT, tada je bila ona od 7 dana ako se dobro sećam.

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Milano

Post od maniaxxx » 12 Maj 2017, 23:17

Da za 7 dana je, da je barem za 10 dana bilo bi bolje ( za tranzit, mi ionako kupujemo godišnju ). I da slažem se sa tobom, da je preskupa, ali u večini primera ipak imaš alternativu bez vinjete ( posebno do Čateža se ti nikako ne isplati da je kupuješ ). A HR putarina je isto preskupa, ako idem na more i nazad i jednom u Srbiju i nazad ( max relacije ) dam za putarine ovako od oka 90 evra.

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Milano

Post od Dusan » 12 Maj 2017, 23:35

Pre mesec dana sam bio u Milanu, 3 dana u prolazu. Grad kao grad je super, vredi posetiti, jedina mana je sto je stvarno skup, posebno u poredjenju drugim gradovima u IT. Ono sto savetujem je obavezno uvece treba otici na neki aperitivo (recimo kafici kod trijumfalne kapije). To je nesto kao svedski sto, sto bi mi rekli :D koji se postavlja oko 18 do 22 recimo, hrana je prilicno dobra i raznovrsna, a placa se samo jedno pice (koktel, ja mislim) oko 10e. Takodje picerija iza duomoa, Gino Sorbillo, malo je zavucena i guzva je ogromna, ali vredi probati, prave ''prave'' pice, napolitanski stil, tanko testo i vecina bez mesa. Cena pice i koka kole je 15e i to je manje vise svuda cena.

Inace stereotip o tome kako je u Italiji losa usluga uopste nije stereotip. :kezo: Nikad nisam doziveo da su konobari toliko neljubazni i bezobrazni i pored toga sto su dobro kompenzovani van racuna i to u jedom od najpoznatijih klubova. U restoranima se ceka neverovatno dugo i pre i posle porudzbine. Nisam bio iznenadjen losom uslugom, vec merom koliko je u stvari losa usluga.

Hilton smo rezervisali mesec dana u napred, trazili su kreditnu karticu kao garanciju, ali nista nisu skinuli. Kada smo dosli u hotel, na check in-u su pitali da li mogu da zadrze karticu kao garanciju (ne fizicki) sto sam ja naravno prihvatio, nisu nagovestili zasto. Uredno smo platili kada smo izlazili. Do danas, (mesec i 10 dana) od kada smo napustili hotel i dalje mi je rezervisano vise od 300e na kartici. Kada sam to video posle 2 nedelje recimo, poslao sam mail hotelu, na koji oni naravno nisu odgovarali. 7 dana posle toga sam pozvao telefonom, gde mi je receno da ce resiti problem. To se naravno nije desilo. Posle toga sam poslao mail nekoj centrali hiltona za evropu gde sam konacno dobio odgovor da ce resiti to, to je bilo pre 2 nedelje, i nista se i dalje ne desava, tako da cu sada morati preko svoje banke da se zalim kada budem imao vremena. Neverovatan nivo neodgovornosti i ignorisanja mailova.

Grad i zemlja su super, ali obavezno se treba naoruzati strpljenjem. :D Takodje, cuo sam price o saobracaju da je totalno haotican, sto je istina, ali i tu sam bio iznenadjen, jer sam za 3 dana 3 puta video prolazak kroz cisto crveno svetlo.

Putarina je po meni prilicno skupa, mi smo potrosili oko 150e na putarine (AT-Firenca-okolina-Milano-AT)
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9055
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Milano

Post od Darko » 12 Maj 2017, 23:57

Dusane isti slucaj sam ja imao u hotelu u Milanu. Rezervisao preko bookinga, dosao, boravio, platio i otisao i posle mi je jos dugo bio rezervisan iznos smestaja na racunu. Dok nisam to resio sa bankom. Ne znam koja im je fora sa tom rezervacijom novca. Debilno.

Ono sto jos deru je preskupa boravisna taksa.

Ali sve je nebitno koliko sam se dobro proveo na koncertu :D



Slika


Kakve su ti cene u poredjenju sa becom?
Verujem da su primanja u milanu mnogo slabija. Jeste Milano najrazvijeniji grad italije i verovatno juzne evrope ali nije to to.

Odgovori