Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Zaključana tema

Da li ste za letovanje u Hrvatskoj?

DA
8
17%
NE
26
57%
Samo Istra
12
26%
 
Ukupno glasova: 46

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9035
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Darko » 24 Apr 2017, 22:53

Kako je krenulo uskoro ce im vise smetati slo nego srb tablice.

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Mr.Rotor » 24 Apr 2017, 23:05

maniaxxx je napisao:Jebiga Rotore, za nekog, koji je uspešan u poslu i izgleda školovan imaš razmišljanje zadnjeg seljaka iz vukojebine...više puta si napisao takve izjave, da je mene bilo sramota da jih pročitam, a posebno me iznenađuje što mi inače ne deluješ neki namunjeni polupismeni klinac.

Šta se tiče Hr, ne volim jih ja posebno ali iskreno nekih problema i nisam imao, ali ja imam SLO tablice...
Koje konkretno izjave ti smetaju i zašto?

Mnogo čitam istorijske knjige i romane pa me to jebe izgleda... Neverovatno mi je kako se neke stvari lako zaboravljaju i kako se iznova ponavljaju zato što bi svi da se okrenu budućnosti i neće da pogledaju u prošlost.

"Ko te jebo godinama, jebaće te opet..."

P.S. Izvinjavam se što tema ide u ovom pravcu.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od NexT » 24 Apr 2017, 23:16

I dalje mozemo da se vratimo na pricu sa Nemackom, Amerikom itd, posto kroz istoriju retko ko nas nije jebao, ukljucujuci i njihovo bozanstvo, Ruse.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od trojanac » 24 Apr 2017, 23:17

Pa nemojte okretati u tom pravcu, drugi put kažem. Treći put ide tema pod ključ.

Sent from my HTC Desire 626 using Tapatalk
Posetite www.garaza.rs !

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od maniaxxx » 24 Apr 2017, 23:18

Izjave tipa neče moja noga kročiti na Hrvatsko tlo i slično. Poštujem tvoj izbor naravno, imaš pravo do njega, ali malo mi je glupo imati takve predrasude i sam sebi uskračivati šanse da upoznaš nešto novo i drukčije. I sam znam nešto takvo izjaviti o Albaniji, ali znam da to nije pravilno i da je glupo i seljački od mene i sramota me od samog sebe.

I još nešto, napisao si da ideš u HR samo ako moraš u SLO ili slično. Samo ne znam da li shvačaš da nas Slovenci mrze možda i više od Hrvata, samo su revelike pičkice da to javno izraze.

Čitam i ja ponešto ponekad, i dosta znam o istoriji, ali baš iz nje se da dosta naučiti, da ne pravimo svi opet iste greške.


Ali odosmo u duboki off. Tema je letovanje u Hr.

Izvini Trojke, s moje strane je završen off.

Inače, zanimljivo je šta se HR tiče da Slovenci imaju najviše problema baš u Istri, dok su u dalmaciji potpuno drukčiji ljudi ( oni se čak i nemaju za Hrvate ). Pustimo sad Split oni su posebni :mrgreen:

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Vladapetr » 24 Apr 2017, 23:24

Prosto mi je neverovatno da neko za svoj godišnji odmor, vreme kada treba da se ODMORIŠ i maksimalno OPUSTIŠ, barem i na tren razmišlja o lokacijama na kojim treba da paziš kako govoriš, gde parkiraš, ko te i kako gleda itd... Ili "od 10 puta samo sam jednom imao problem", to je kao dobra prilika za odmor :) Pa majku mu, da je jedino more na svetu rekao bih - idem na neko jezero, koji će mi ova zajebancija.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od maniaxxx » 24 Apr 2017, 23:25

Znači da ja nikad više ne odem u Srbiju ako je tako?

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Vladapetr » 24 Apr 2017, 23:28

Zbog čega bi? Neko te dirao zbog tablica ili naglaska, prozivao te na ulici, olupao ti auto, bacio te u vodu?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Uroš S. » 24 Apr 2017, 23:45

Kod mene u kraju koji sam uvek video kao miran, Savski blokovi uz reku dakle bolja strana, je bio sport do pre 6-7 godina skidanje HR tablica. Znam dosta njih koji su se hvalili brojem skinutih. Uglavnom moja generacija pa zato znam. Inače je bilo i ključiranja i drugih šteta. Posle smo porasli pa vrv ti ljudi to više ne rade a ne znam da li mlađi rade, a ne bi me čudilo. Što je najgore to su najčešće verujem bili 'naši' koji su došli u posetu rodbinama.

Inače Rotore, jedan krajnje dobronameran savet - istorija (niti bilo sta ikada ikad) se ne 'uči' iz romana.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Mr.Rotor » 24 Apr 2017, 23:58

Uroš S. je napisao:Kod mene u kraju koji sam uvek video kao miran, Savski blokovi uz reku dakle bolja strana, je bio sport do pre 6-7 godina skidanje HR tablica. Znam dosta njih koji su se hvalili brojem skinutih. Uglavnom moja generacija pa zato znam. Inače je bilo i ključiranja i drugih šteta. Posle smo porasli pa vrv ti ljudi to više ne rade a ne znam da li mlađi rade, a ne bi me čudilo. Što je najgore to su najčešće verujem bili 'naši' koji su došli u posetu rodbinama.

Inače Rotore, jedan krajnje dobronameran savet - istorija (niti bilo sta ikada ikad) se ne 'uči' iz romana.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Nisam ni rekao da se uči samo iz romana. Ali na primer mnogo bolje se shvati WWI i stradanje Srbije ako se npr. pročita Srpska Trilogija od Stevana Jakovljevića koji je sve to prošao.

A evo šta kaže Andrić o piscima koji pišu o prošlim danima...
Kada je rec o pripovedanju koje ima za predmet proslost, treba napomenuti da ima shvatanja prema kojima bi pisati o proslosti trebalo da znaci prenebregnuti sadasnjicu i donekle okrenuti ledja zivotu. Mislim da se pisci istorijskih pripovedaka i romana ne bi slozili sa tim i da bi pre bili skloni da priznaju da sami stvarno i ne znaju kako ni kada se prebacuju iz onog sto se zove sadasnjost u ono sto smatramo prosloscu, da s lakocom, kao u snu, prelaze pragove stoleca. Najposle, zar se u proslosti kao i u sadasnjosti ne suocavamo sa slicnim pojavama i sa istim problemima? Biti covek, rodjen bez svoga znanja i bez svoje volje, bacen u okean postojanja. Morati plivati. Postojati. Nositi identitet. Izdrzati atmosferski pritisak svega oko sebe, sve sudare, nepredvidljive i nepredvidjene postupke svoje i tudje, koji ponajcesce nisu po meri nasih snaga. A povrh svega, treba jos izdrzati i svoju misao o svemu tome. Ukratko: biti covek.

Tako, i s one strane crte koja proizvoljno deli proslost od sadasnjosti, pisac susrece tu istu covekovu sudbinu koju on mora uociti i sto bolje razumeti, poistovetiti se sa njom, i svojim dahom i svojom krvlju je grejati, dok ne postane zivo tkanje price koju on zeli da saopsti citaocima, i to sto lepse, sto jednostavnije, i sto ubedljivije.

Kako da se to postigne, kojim nacinom i kojim putevima? Jedni to postizu slobodnim i neogranicenim razmahom maste, drugi dugim i pazljivim proucavanjem istorijskih podataka i drustvenih pojava; jedni poniranjem u sustinu i smisao minulih epoha, a drugi sa kapricioznom i veselom lakocom, kao onaj plodni francuski romansijer koji je govorio: »Sta je istorija? Klin o koji ja vesam svoje romane«. Ukratko, moze postojati sto nacina i puteva kojima pisac dolazi do svoga dela, ali jedino sto je vazno i presudno, to je delo samo.

Pisac istorijskih romana mogao bi na svoje delo da stavi kao natpis i kao jedino objasnjenje svega i to svima i jednom zauvek, drevne reci: »Cogitavi dies antiljuos et annos aeternos in mente habui« (Razmisljao sam o drevnim danima i secao se godina vecnosti).

Pa i bez ikakvog natpisa, njegovo delo kao takvo govori to isto.

Ali, na kraju krajeva, sve su to pitanja tehnike, metode, obicaja. Sve je to manje ili vise zanimljiva igra duha povodom jednog dela i oko njega. Nije uopste toliko vazno da li jedan pripovedac opisuje sadasnjost ili proslost, ili se smelo zalece u buducnost; ono sto je pri tom glavno, to je duh kojim je nadahnuta njegova prica, ona osnovna poruka koju ljudima kazuje njegovo delo. A o tome, naravno, nema i ne moze biti propisa ni pravila. Svak prica svoju pricu po svojoj unutarnjoj potrebi, po meri svojih nasledjenih ili stecenih sklonosti i shvatanja, i snazi svojih izrazajnih mogucnosti; svak snosi moralnu odgovornost za ono sto prica, i svakog treba pustiti da slobodno prica. Ali dopusteno je, mislim, na kraju pozeleti da prica koju danasnji pripovedac prica ljudima svoga vremena, bez obzira na njen oblik i njenu temu, ne bude ni zatrovana mrznjom ni zaglusena grmljavinom ubilackog oruzja, nego sto je mogucno vise pokretana ljubavlju i vodjena sirinom i vedrinom slobodnog ljudskog duha. Jer, pripovedac i njegovo delo ne sluze nicemu ako na jedan ili na drugi nacin ne sluze coveku i covecnosti. To je ono sto je bitno. I to je ono sto sam smatrao za dobro da istaknem u ovom svom kratkom razmatranju koje cu, ako mi dopustite, zavrsiti kao sto sam i poceo: sa izrazom duboke i iskrene zahvalnosti.

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Mladen7 » 25 Apr 2017, 00:31

Off topic
Zadnje vreme došlo kad je moram da branim murikance. Elem, nisu ni za porediti po nanetim žrtvama našem narodu i ostalima koji žive ovde u odnosu na susJede. Par puta bombardovanja u 2.SvR i ˝99, ukupno više hiljada žrtava građana SR. Usput bi bilo nepravedno ne pomenuti koliko su pomoći poslali i SFRJ pa nešto malo i sada SRB. A susJedi koliko Srba i Jevreja? I kako? Ne bi poredio to.
Cela stvar je malo jednostavnija ako se postavi pitanje letovanja u Tunisu npr. Super mi je bilo tamo par puta, da li bi opet išao, pa teško s obzirom šta je sve moguće da se desi. Ne kažem izvesno, sigurno ali postoji priličan rizik...ako kapirate paralelu, bez imalo nacionalizma.
Lepo je vas nekoliko navelo ,čemu uopšte razmišljanje o odmoru gde razmišljaš o čemu je već sve navedeno, jbt ko da si ubačen iza neprijateljske linije :kezo: To što je nečijoj devojci bilo lepo nije čudo, normalna stvar.
Drugi realni problemi su šta ta destinacija nudi za određenu količinu novca. Obala jeste fenomenalna, razuđena, ali je severniji/prihvatljiviji deo sa klimom koja zna da lako zezne dobar deo odmora.
Šta za sl sumu nudi Španija, o GR da ne govorim, čisto i racionalno. I sa željom da budem opušten, dakle ne očekujem da me neko mora voleti ali da je korektno i bezbedno.
Neka verovatnoća incidenta koja postoji i u mom rodnom gradu/zemlji ili nešto sl je prihvatljiva više od toga jok.

Dakle, lično ne hvala, pored toliko dr mogućnosti, samo tranzit.

Korisnikov avatar
DasAuto
Postovi: 1672
Pridružio se: 16 Sep 2015, 15:05
Lokacija: swe

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od DasAuto » 25 Apr 2017, 11:28

Mr.Rotor je napisao:
maniaxxx je napisao:Jebiga Rotore, za nekog, koji je uspešan u poslu i izgleda školovan imaš razmišljanje zadnjeg seljaka iz vukojebine...više puta si napisao takve izjave, da je mene bilo sramota da jih pročitam, a posebno me iznenađuje što mi inače ne deluješ neki namunjeni polupismeni klinac.

Šta se tiče Hr, ne volim jih ja posebno ali iskreno nekih problema i nisam imao, ali ja imam SLO tablice...
Koje konkretno izjave ti smetaju i zašto?

Mnogo čitam istorijske knjige i romane pa me to jebe izgleda... Neverovatno mi je kako se neke stvari lako zaboravljaju i kako se iznova ponavljaju zato što bi svi da se okrenu budućnosti i neće da pogledaju u prošlost.

"Ko te jebo godinama, jebaće te opet..."

P.S. Izvinjavam se što tema ide u ovom pravcu.
Dobro Rotore, ali sta cemo mi koji smo iz Bosne? Da se koljemo vjecno?
Isto tako su nasi Srbi protjerali Hrvate iz okoline. Ne treba zaboraviti ali isto tako ne treba pripisavati greske ljudima koji nemaju blagu vezu sa tim desavanjima.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od ljuba » 25 Apr 2017, 12:20

Moj drugar i kolega je bio pogodjen u stomak u Sarajevu iz snajpera sa Srpske strane - covek je inace veliki Srbin. I kada pricamo o tome kaze da je jos pre 10 godina oprostio svima :)

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od aviator » 25 Apr 2017, 12:26

Nije problem u opraštanju, nego u zaboravu, pa onda, ciklično, ponavljamo greške.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Uroš S. » 25 Apr 2017, 12:31

ljuba je napisao:Moj drugar i kolega je bio pogodjen u stomak u Sarajevu iz snajpera sa Srpske strane - covek je inace veliki Srbin. I kada pricamo o tome kaze da je jos pre 10 godina oprostio svima :)
Nemoguće, srpski metak prvo traži uvid u MKR ne stariji od šest meseci pa onda nastavlja svoju destruktivnu putanju.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Zaključana tema