Hrvatska

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Hrvatska - Letovanje

Post od maniaxxx » 16 Jun 2017, 23:12

Delija je napisao:Kada je rec o letovanju - sta jos ne treba da ti se ne svidi, pa da kazes "zasto bi gubio 10 dana dragocenog odmora na to"? :pardon:

To razumem, ali zasto tolika netrpelivost do Crnogoraca i Crne Gore ko države, ili imam ja pogrešan osečaj? A da svako ide gde mu milije potpuno mi je normalno.
trojanac je napisao:Evo da dodam još i ovo. Kafić u okviru megamarketa, dakle nije restoran na rivi.

3 Coca cole, cedevita i bijela kava 58 HRK - 957 RSD.

Tako u kunama sve to deluje sitno, ali kad preračunaš jasno je da deru. Sa druge strane standard je bolji i mogu si to priuštiti plus je puno stranaca, nemaca posebno, kojima 7-8 ili 10 evra nije tako puno.

Sent from my HTC Desire 626 using Tapatalk
Jedan evro je cca 7.5 Kune i ja nikako se ne snalazim sa tim njihovim ciframa pa nikad ne znam koliko nešto košta u kunama :glavomuzid: . Neke cene za moje pojmove i nisu toliko skupe, navikao sam na naše cene, a na nekim stvarima deru muški. ( a može se jim realno )

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Hrvatska - Letovanje

Post od Delija » 16 Jun 2017, 23:32

Odje*ali su nas lagano i sto bi sad mi imali neke specijalne simpatije za njih?
Iliti nemam nista specijalno protiv, ali jos manje imam za.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Hrvatska - Letovanje

Post od dunx81 » 16 Jun 2017, 23:41

Odje*ase Ruse a ne nas :-)

t

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Hrvatska - Letovanje

Post od maniaxxx » 17 Jun 2017, 00:08

Delija je napisao:Odje*ali su nas lagano i sto bi sad mi imali neke specijalne simpatije za njih?
Iliti nemam nista specijalno protiv, ali jos manje imam za.

razumem polako sad u čemu je point. Hvala, stvarno nisam upučen u tu tematiku toliko i zato me zanima...ja malo drukčije na to gledam pošto ne živim u SRB

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30004
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Hrvatska - Letovanje

Post od trojanac » 17 Jun 2017, 00:12

maniaxxx je napisao: Jedan evro je cca 7.5 Kune i ja nikako se ne snalazim sa tim njihovim ciframa pa nikad ne znam koliko nešto košta u kunama
Trenutno je oko 7.4
https://www.hnb.hr/temeljne-funkcije/mo ... ajna-lista

Menjačnice plaćaju evro 7.10 recimo, tako da za veću sumu nije zgoreg ni potražiti bolji kurs. Ja sam isto očekivao oko 7.5 pa sam se iznenadio.



Sent from my HTC Desire 626 using Tapatalk
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje

Post od Ji 4Tze » 17 Jun 2017, 00:17

Odeš, proveriš, vratiš se, sumiraš utiske :) ja sam zadnji put bio 2010. A posle toga u Istru par puta, pa nebo i zemlja. Pokušavam da nađem jednu stvar koja bi pomogla u odluci da odem opet, ne ide ...
Dalje je od svih alternativa u regiji tj. neudobniji je put, prljavija voda, neljubazniji domaćini, iritantnije okruženje itd... Jedino gore od Rusa u kafani su Moldavci na plaži :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Hrvatska - Letovanje

Post od maniaxxx » 17 Jun 2017, 00:22

trojanac je napisao:
maniaxxx je napisao: Jedan evro je cca 7.5 Kune i ja nikako se ne snalazim sa tim njihovim ciframa pa nikad ne znam koliko nešto košta u kunama
Trenutno je oko 7.4
https://www.hnb.hr/temeljne-funkcije/mo ... ajna-lista

Menjačnice plaćaju evro 7.10 recimo, tako da za veću sumu nije zgoreg ni potražiti bolji kurs. Ja sam isto očekivao oko 7.5 pa sam se iznenadio.



Sent from my HTC Desire 626 using Tapatalk
Meni se najviše isplati plačati karticom ili menjati na putarini. Ozbiljno mislim, bolji jim je kurs od svake menjačnice, ali nažalost to važi samo za eure, dinare ne znam ni da li opšte primaju ? Ili pak menjam u SLO, gde je kurs oko 7.4 ( zavisi kako gde ).

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9060
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Hrvatska - Letovanje

Post od Darko » 17 Jun 2017, 00:42

maniaxxx je napisao:
Delija je napisao:Odje*ali su nas lagano i sto bi sad mi imali neke specijalne simpatije za njih?
Iliti nemam nista specijalno protiv, ali jos manje imam za.

razumem polako sad u čemu je point. Hvala, stvarno nisam upučen u tu tematiku toliko i zato me zanima...ja malo drukčije na to gledam pošto ne živim u SRB
Ne bih da ulazim u politiku ali ipak da kazem neko svoje gledanje, ako nekom smeta nek obrise post. Razlozi za neodlazak su razni, od lose usluge, kanalizacije u moru, loseg puta do primorja, prepotentnih domacina, visokih cena, itd. pa do politickih. Crna gora se razlisla sa Srbijom na namestenom referendumu 2006 godine gde su kupovani glasovi i ljudi ucenjivani da glasaju za nezavisnost (referendum je prosao sa 55,5% od potrebnih 55%), zatim vladajuca struktura u cg koja godinama radi na pretvaranju srba u crnogorce (od 2003 do 2011 god broj srba se smanjio sa 33 na 29%), pa na gasenju pravoslavne crkve i oduzimanju crkvene imovine, na zabrani da crnogorci koji zive u srbiji glasaju u cg. Cg je jako komplikovana drzava gde ima mnogo nacionalnih zajednica i koje sve vuku na svoju vodu, pa je tesko reci da volis ili ne volis narod tamo kad ih ima raznih nacija i vera i dosta se razlikuju. Pa debilno uvodjenje granice izmedju srb i cg iako se zivelo stotinama godina zajedno bez granice. Za razliku od situacije u cg ovde cini mi se da su crnogorci veoma prihvaceni u srbiji, cesto su na politickim polozajima ovde, dugo je vladalo misljenje da su ovde samo da bi bili direktori preduzeca. Cesto po elitnim kaficima su gosti uglavnom crnogorci a i konobari koji ih sluze takodje i to je svima cool. Ima ona fora, kad kazes iz BudvU sam, ispadnes smeker a kad kazes iz leskovac sam, onda si seljacina. i da, Cg je drzava gde ima mnogo kriminala i mafije, cesto se u sezoni na primorju desavaju mafijaska ubistva u kaficima. Razloga sigurno ima jos milion ali ne mogu da ih se setim ovako kasno.
I pored toga u cg ima i lepih stvari. Cak planiram da odem dole preko leta na 7 8 dana. Ima lepih gradica na primorju koje vredi posetiti. Dosta se izgradilo u poslednih 10 15 god, promene su stalne, takodje ko voli provod moze mu lepo biti dole. ;)

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Hrvatska - Letovanje

Post od maniaxxx » 17 Jun 2017, 08:21

Hvala Darko. Bio sam par puta dole i ima lepih stvari dole, nekih večih problema nisam imao, put je meni sasvim OK, u politiku ne ulazim, a da su malo cepljeni od usluge to stoji :mrgreen: . Ali bas sa svakim kojim sam pricao i reakao da sam Srb uvek je bilo to pozitivno shvačeno i nisam slabe stvari čuo o Srbima, takvo je moje iskustvo u CG

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje

Post od grujicd » 17 Jun 2017, 08:56

U pogrešnoj smo temi, ali da kažem i ja koju pošto sam svake godine i u CG i u GR. Glavni problem CG nije politika, Nato, mafija, već što su nakrcali 3 puta više smeštaja nego nekad a plaže ostale iste. Tako da je u punoj sezoni preterana gužva na plaži, na putevima, na parkinzima, na šetalištima... Meni je to užasno ali neko voli da sve bude živo, prepuno ljudi. U skladu sa tim birati period boravka. Ko ide u junu ili septembru moći će na miru da obiđe celu CG, ima šta da se vidi. Ko hoće prepune noćne klubove, muvanje na plažama neka ide jul-avgust.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje

Post od starac vujadin » 17 Jun 2017, 09:19

maniaxxx je napisao:Hvala Darko. Bio sam par puta dole i ima lepih stvari dole, nekih večih problema nisam imao, put je meni sasvim OK, u politiku ne ulazim, a da su malo cepljeni od usluge to stoji :mrgreen: . Ali bas sa svakim kojim sam pricao i reakao da sam Srb uvek je bilo to pozitivno shvačeno i nisam slabe stvari čuo o Srbima, takvo je moje iskustvo u CG
Naravno da nema problema i većina ljudi tako i gleda na stvari. Put je dugačak i težak, ali je opet bliži od mnogih drugih destinacija. Kome je teško ima avion i za pola sata je dole. Situacija s snabedevanjem vodom je bolja, flaširana voda se pije svuda (...a samo sam u Crnoj gori hteo sa izvora da pijem :) ) usluga je bolja. I oni se uče redu, hvala Bogu i napreduju. Cene su konkurentne s okruženjem. Ok ako nekome smetaju vanturistički elementi (politički, sociološki...), ali samo treba da te iste kriterijume primeni ne sve druge zemlje ako će realno da gledam na stvari.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Hrvatska - Letovanje

Post od kragujevac » 17 Jun 2017, 09:30

Pisao sam već par puta da "silom prilika" svake godine idemo u HR, pošto mi je supruga iz Obrovca a godišnji odmor generalno delimo na dva dela (dve nedelje u junu i pet u avgustu). Iako lično nikakvih probema nismo imali za sve ove godine, meni se sve manje ide tamo. Ne mogu baš najracionalnije da objasnim zašto, meni nikad ništa nisu uradili, ali eto, supruga je bila u "onoj" koloni u avgustu 1995, a i ja sam sve matoriji, šta li?
Znam samo da mi je osećaj takav da ne bih pustio svoju decu da se sama prošetaju po Zadru. Pokušali smo deci da objasnimo situaciju i odnos "mi-oni", čisto da klinci znaju sa kim su okruženi kada smo u HR, i da im to okruženje generalno gledano nije prijateljsko. Ima sigurno jako finih, poštenih i neopterećenih hrvata, ali u Dalmaciji je verovatnoća da ćete naleteti na nekog ptsp krkana, hercegovca ili nekog opterećenog/ostrašćenog domoljuba natprosečno velika.
Istra je najverovatnije "drugi svet",ali i tu se čuje svake godine da je tu i tamo nastradao neki auto samo zbog srpske registracije. Činjenica je svakako da se u samom planiranju odmora trudim da bilo koji faktor koji bi mogao da mi pokvari taj najlepši deo godine izbegnem/zaobidjem još u samom planiranju. Počevši od lošeg/opasnog puta, nadrndanih pandura, neljubazne usluge, prepumpanih cena, prljavih (da ne kažem govnjivih) plaža, nemanja parkinga (CG), do nacionalno opterećenih bojovnika/domoljuba i sličnih ludaka (HR)......Na jugu Evrope ostaju GR i I. O GR neću da pišem, nije slučajno što najveći broj Srba ide tamo, do sada je i nama tamo sve bilo OK, Italiju vredi probati, malo je skuplja od GR ali je kudikamo bliže iz mog ugla. Ove godine opet u GR, ali dogodine ćemo najverovatnije u Italiju.
Poslednja izmena od kragujevac u 17 Jun 2017, 09:33, izmenjeno 1 put ukupno.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Hrvatska - Letovanje

Post od maniaxxx » 17 Jun 2017, 09:32

Put sa moje strane gledišta i nije težak ( do Dubrovnika skoro je AP ), ali dobro, meni je ut deo dopusta i ne pada mi teško.

ON topic, jer bio neko od vas na Murteru? Ja sam bio 3-4 godine unazad i super je za šetnju jer ima dosta borove šume...

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7065
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Hrvatska - Letovanje

Post od DukeNS » 17 Jun 2017, 12:41

trojanac je napisao:Sa druge strane standard je bolji i mogu si to priuštiti

Vidim i govor si poprimio vec... :D

kragujevac je napisao: a godišnji odmor generalno delimo na dva dela (dve nedelje u junu i pet u avgustu).

7 nedelja godisnjeg preko leta?! :o


Sto se cena tice, Hr nije jeftina. Sto rece Trojanac, dok placas i ne deluje ti tako skupo, ali kada se na kraju odmora preracunas, fina se cifra potrosi. Meni nekako najvise para odlazi u svakodnevnom pazaru po marketima. Vecere u restoranu mi nisu preveliki izdatak...

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Hrvatska - Letovanje

Post od kragujevac » 17 Jun 2017, 14:14

kragujevac je napisao: a godišnji odmor generalno delimo na dva dela (dve nedelje u junu i pet u avgustu).
7 nedelja godisnjeg preko leta?! :o
33 radna dana godišnjeg odmora (35 bi bilo punih 7 nedelja).
E sad, pošto sam ja u situaciji da pišem plan rada za svoje odeljenje, ja sebi malo udesim život pa onda u junu upišem dve nedelje pošto je deci u to doba prolećni raspust pa u to reme odemo do HR. U toku te dve nedelje su dva neradna dana, tako da za odmor od 16 dana "potrošim" 8 radnih dana. Ostane 25. U avgustu radim par dana, pa onda uzmem par slobodnih dana, tek onda počinje da "važi" odmor. Upišem 22-23 radna dana, pa onda posle njih još par slobodnih dana i tako rastegnem sve to na 35-36 dana. Obično ostane dan-dva, pa njih onda potrošim za Božić sledeće godine. Tako radimo već dosta dugo, nekako se pokazalo kao najbolje rešenje, bar dok su klinci u školi pa smo vezani za termine raspusta.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Odgovori