Hrvatska

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od maniaxxx » 21 Maj 2017, 17:19

Darko, po moje možeš bez brige da ideš, mislim da če imati svi tamo druga posla nego da vrebaju tvoj avto, ne ideš baš na neku fudbalsku utakmicu.

A šta se tiče vandalizma, pošto je moj avto dobro osiguran vrlo se mi jebe za njega, neka ga zapale ako hoče, mogu jim i pomoči :mrgreen: , jer ako ne bi bilo tako, onda ne bih smeo da idem ni u Srbiju, kde mi ga možda neče vandalizovati, ali felge ili ceo avto lako može nestati.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Darko » 22 Maj 2017, 11:50

Hvala momci na savetima, samo opusteno i bice ok. ;)


Pita me jedan prijatelj za Rabac na istri, kakve su plaze i kakvo je mesto generalno za odmor sa decom?

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od ljuba » 22 Maj 2017, 15:37

Ja sam isao godinama. Plaze su skucene za Hrvatske pojmove. Mesto ide u visinu, a ne u sirinu. Drugo samo mesto je prilicno izolovano, ima bar 30km do sledeceg interesantnog / naseljenog / plaze mesta. Mi smo uvek bili u Maslinica kompleksu, on je na samom pocetku (ako se gleda od Pule) Rabca, i on je idealan za porodice - 4, 5 velikih bazen, sportski tereni, animacija, veliki parkinzi, razbacane besplatne lezaljke po parku i sumici - osim sto je malecka plaza za mnogo ljudi, ali jako blizu ima bas lepih divljih plaza. U svakom slucaju kao i uvek jako zavisi od smestaja. Ako idu na privatne varjante ima mnogo boljih mesta u Istri, a ako nabave povoljan arazman u nekom od (luksuznijih) hotela onda nije tako lose... E da maslenica ima pescanu plazu, a sve ostale su stenovite. Hoteli uglavnom nemaju privatne plaze osim Maslenice..

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Darko » 22 Maj 2017, 16:01

Coveku samo treba mir i priroda i dovoljno mesta da se smesti negde na plazi sa klincima koji su vec veliki 9 i 12 godina. Nikakvi posebni dodatni sadrzaji. Nasao je povoljan privatni apartman u avgustu. A inace sad i nije bas lako ubosti nesto dobro u sred sezone. Mislis da mu kazem da trazi neko drugo mesto u istri?

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od ljuba » 22 Maj 2017, 16:09

Pa ne znam sta da ti kazem. Ima jako mnogo lepih mesta, sa jos lepsim plazama i prirodom, mada je i Rabac isto tako prilicno lep, ali nezgodan sa vise strana. Za klince ja najbolje ako bi mogao da uleti u kamp Maslenica, tamo je za klince idealno. Na kraju krajeva, moze da klince svercuje u maslenici (imaju zute narukvice), tamo ima jako mnogo klinaca bas tog uzrasta. Sve je stvar ukusa i para sa kojima raspolaze...

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Darko » 22 Maj 2017, 16:20

Ovo je 4 krevetni apartman kompletno opremljen i sa parkingom, terasom, itd. 200 metara od plaze. Za 55e dnevno. Nesto mi deluje da u sred avgusta tesko moze nesto negde povoljnije da se nadje?

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od ljuba » 22 Maj 2017, 17:08

Da ali pazi kojih 200m. Nagib je prilicno veliki, uporediv je sa Herceg Novim npr. Cena je sasvim OK, odnosno jeftiniji smestaj. Meni kod smestaja je najvaznije da je proveren, onda parking (garaza :)) pa onda gde deca mogu da se igraju zabavljaju, pa onda sve ostalo. Jel rece prvi deo avgusta ili drugi? U prvom delu avgusta nema sanse (normalne :)) da nadje nista bolje za tu cenu.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Darko » 22 Maj 2017, 17:31

Mislim da je 10 avgust pa 7 dana. Apartman veoma fin i parking je u dvoristu.

Koje jos mesto preporucujes na istri?

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19190
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Heinz » 22 Maj 2017, 17:36

Premantura, kupanje na Kamenjaku. Samo je neobično mesto jer nije neposredno na moru.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Darko » 22 Maj 2017, 20:45

Preporucicu mu da pogleda to. Hvala.


Da li neko zna kakva su plitvicka jezera za obici? Znam da je tamo poceo rat pa ne znam da li to posle 26 godina ima neke veze?

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od maniaxxx » 22 Maj 2017, 20:48

Slobodno idi na plitvice, tamo ima toliko razlicitih nacija da te neče niko videti.

Premantura ti je puna Slovenaca, meni se ne sviđa, kao generalno cela Istra ne.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od trojanac » 22 Maj 2017, 21:33

Mi ćemo na Krk za dve nedelje, kolima. Koliko bude prilike i vremena napraviću malu reportažu i izvestiti o cenama, ako ništa drugo.
Posetite www.garaza.rs !

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Floyd » 22 Maj 2017, 21:34

Išao sam ja 2014. na Plitvice na 3 dana. Meni je tamo prelepo.

Gomilu auta sa SRB tablicama sam sreo u tom kraju.

Jedino je put do tamo loš na nekim mestima.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od maniaxxx » 22 Maj 2017, 21:34

uzivajte :thumbup:

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Darko » 31 Maj 2017, 00:23

Super se proveo u umagu. Bio sam smesten u turistickom naselju stella maris, nesto slicno kao slovenska plaza u budvi. Samo sto svaka ulicica sa kucicama ima svoj parking prostor, tako da nije bilo problema u vezi bezbednosti. Bilo je i nekih poljana gde su gosti festivala parkirali, e tu ne znam da li bih parkirao.

Festival je bio kao mali exit, manje ljudi, krace traje, nekako kulturnije, opustenije, ljudi opusteni.
Van festivala isto kulturica, niko ti ne prilazi na ulici da ti nesto proda, uvali..
Poslusao nastupe, dubioze kolektiv (vrh), prodigy, fat boy slim, nipplepeople i elemental.

Umag je udaljen 2km i onako prilicno uredan stari grad. Lepa je istra nema sta. More onako osrednje. Nisam se kupao, ali deluje ok, naravno nisu ni plaze kao ni voda u grckoj ali ima svoje prednosti, u smislu blizine, prirode, opustenosti, istorije, shmeka. Kazu da u blizini ima i manjih lepih plaza sa cistom vodom.

Minus za granicne prelaze na istri izmedju hrvatske i slovenije. Mali su i kolone su velike, cimaju ljude bez potrebe iako su obe zemlje u EU. Pogotovo za region turisticki region kakav je istra gde je teritorija podeljena na 2 zemlje a vecina prolaznika su turisti.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Odgovori