Srbija

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14233
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 01 Dec 2012, 17:25

Znam da su zavuceni i cini mi se da nisu imali ni krsten asfalt kada su poceli da rade.
Nisu sigurno dobili zvezdice (samo) zbog stepenista. U starom pravilniku je bila definisana minimalna sirina stepenista/hodnika, po kategorijama. Odnosno, mozes imati koliko god izbornih poena, sav luksuz ovog sveta, ali ako je hodnik uzi od xxx cm mozes dobiti 2* i to je to. Isto je za kvadraturu sobe itd.

Poenta je da postoje izborni poeni i obavezni elementi. Za svaku kategoriju moras imati dovoljno izbornih poena, ali i sve obavezne (primer: za tri ili vise * moras imati stalak za kofer u sobi, minimalni odnos soba i parking mesta je takodje propisan po kategorijama, hotel sa 5* mora imati natkriven prilaz...)

Tptlk

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od NexT » 01 Dec 2012, 18:11

Pa koliko sam cuo zamerke su bile takve sitnice. Tipa stepeniste je trebalo da bude 3cm sire npr...
Imaju natkriven ulaz...

Al za posao im je i bolje sto imaju 4*...

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od NexT » 05 Dec 2012, 20:07

Ajmo opet, Metropol genijalci...

Posto sam vec pomenuo svu brilijantnost prilazne rampe, moram da dodam da je parking uradjen jos bolje. Prvo, parking je naopacke namesten. Drugo, izmedju fontane i parkinga ima mesta taman za jedan auto da prodje. Tu dolazimo do danasnje situacije da je neko iz hotela ostavio auto na sred tog prolaza i otisao po ne-znam-sta. Posto nisam imao vise vremena da cekam da prodjem ko covek, morao sam u rikverc kombijem preko kruzne rampe do izlaza :glavomuzid: :glavomuzid: :glavomuzid:

Naravno, sve to dovodi do toga da je uoci EP u rukometu SQ9 pun do poslednjeg mesta, Hyatt takodje, a u Metropolu pola soba zvrji prazno...

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Srbija

Post od methane.master » 05 Dec 2012, 20:50

U Metropolu pola soba nije ni završeno. :kezo:
Širim haos!

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14233
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 07 Dec 2012, 22:07

Raport sa Zlatibora:
-8°C trenutno, ali je bez vetra, deluje toplije nego u bgu, dok ne.udahnete duboko

Snega ima. Steta sto u najposecenijem turistickom mestu imate ociscenu samo ulicu kroz koju ide bus, a pritom nije bilo mecave niti pada sneg. Cim skrenete sa glavne dzade docekace vas utaban poledjen sneg. Mada, malopre popalise masine, mozda ce veceras da srede, pred vikend.

Kako god, prvi pravi sneg za mene, u ovoj polovini godine. Mir i tisina...zimska idila :D

Tptlk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14233
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 02 Jan 2013, 23:44

Bio sam u Valjevu, tokom prethodna dva dana.
Zanimljiv grad. Letos sam bio prvi put (ako izuzmemo prolaske vozom), tj skoknuo sa Divcibara po potrepstine za rostilj :D
Ranije sam dosta citao i slusao o VA, i sada sam definitivno odlucio da se vrnem po lepom vremenu, na bar 3-4 dana.
Ujedno bih javno da zahvalim Banetu iz VA (nikada ne bi pogodili koji mu je nick na forumu :D), na nekim korisnim informacijama.


Inace, ako niste bili, obavezno obidjite Narodni muzej Valjevo :doubleup:

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30088
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Srbija

Post od trojanac » 03 Mar 2013, 23:20

Danas smo sa prijateljima išli na jednodnevni izlet. Beograd - Požarevac - Veliko Gradište - Golubac i u povratku smo skrenuli do Kostolca tj. do Viminacijuma, da obiđemo kad smo već blizu. Sve ukupno oko 350km.

Išlo je nas petoro. Honda se pokazala odlično, što kaže Rakhil, ponovo sam se zaljubio u svoj auto. :D Put je generalno dobar, mestimično ima loših deonica, ali se da podneti. Najlošiji put je prema Kostolcu, kroz sela Babušinac i Maljurevac. Već sam zakazao sutra centriranje trapa. :( Ali nije tako strašno, ako se pažljivije vozi. Problem je što smo relativno kasno krenuli ka tamo pa sam ja malo brže vozio, a već je sunce polako zalazilo, tako da neke rupe nisam uspeo da obiđem.
Ali ništa bolje nisam prošao ni u Beogradu, u sred Južnog Bulevara, leva traka, isečen asfalt i ostavljeno tako, potpuno neobeležno. Psovao sam putare sve do Zemun Polja.

No da se vratimo na temu.
Požarevac i Veliko Gradište nismo ni videli, obišli smo ih. U Golupcu smo prvo obišli tvrđavu.

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Kao što se može videti na slikama, potpuno napušteno zdanje, o kojem niko ne vodi računa. Osim što ima postavljeno par reflektora da bude osvetljeno noću i što ima kao neko proširenje za parking, ništa drugo. Inače se ovaj kraj ne može nazvati siromašnim. Kuće gastajbatera kao iz holivudskih filmova krase okolna sela iako nigde nema trotoara, a sa druge strane gomila nezavršenih i propalih zdanja. Da se malo samo uloži, mogla bi se napraviti atrakcija od koje bi bilo i neke koristi. Inače, nije da nema interesovanja, jer je pored nas došlo još nekoliko ljudi koji su razgledali tvrđavu. Na zvaničnom sajtu Golupca stoji da je ova tvrđava zaštitni znak Golupca, ali očigedno niko ne vidi korist od toga, pa je ostavljena na milost i nemilost vremenu.

Isto bi se moglo reći i za obalu Dunava, koji je na ovom području najširi u svom toku. Mislim da celo područje ima dosta potencijala i da uz relativno mala ulaganja može postati atraktivno mesto za obilazak. Sa druge strane obale je Rumunija i vidno je da je taj deo uređeniji. Od puta koji je osvetljen i bolje ograđen, pa sve do velikih vatrenjača koje proizvode struju za to područje.

Prijatno iznenađenje je usledilo kad smo seli da predahnemo i nešto prezalogajimo. Iako sa puta izgleda neugledno, u sklopu autobuske stanice, kafana Zlatna Ribica zaslužuje svaku preporuku svakome ko se nađe u Golupcu. Prijatan ambijent, usluga i higijena na nivou, a hrana više nego dobra.
http://www.kafanazlatnaribica.com/

Nakon dobrog ručka odlučili smo da krenemo put Kostolca, da obiđemo Viminacijum. To nam nije bilo u prvobitnom planu, pa se nismo baš raspitali ni o tačnoj lokaciji, ni o radnom vremenu za posetioce, ali smo ipak odlučili da odemo tamo. Ali čak i tako značajna lokacija za celu Srbiju, a pogotovo za taj region, nije obeležena dovoljno. Malo su pomogla uputstva koja smo našli na netu, ali od oznaka nismo ništa videli do samog Kostolca, a i to smo jedva primetili. Nije ni čudo jer su oznake toliko male, da se jedva primećuju.

Slika Slika

Ustvari, vrlo je lako. Treba samo doći do TE Kostolac, bukvalno do glavne kapije TE i odatle put vodi levo do iskopina. Radno vreme je zimi do 16h, a leti do 19h, tako da smo okasnili, ali su nam ljubazni čuvari ipak omogućili da nešto vidimo. Tako da smo obišli deo iskopanog groblja i terme (kupatilo). Videli smo i arenu koja se trenutno iskopava i priprema za svečano otvaranje u maju mesecu. Slika nemam jer već bio sumrak i jako loši uslovi za slikanje, ali ću sigurno otići ponovo, nakon što se i ta arena otvori za razgledanje, ali tokom dana, kad je i predviđeno za posetioce.
Videli smo maketu celog naselja, koja je napravljena na osnovu satelitskih snimaka i zaista je u pitanju ogromno naselje pod zemljom, a sada se može videti samo mali deo svega toga. U okviru celog tog prostora gradi se i veliki hotel koji će imati 3 sprata iznad i 3 sprata ispod zemlje, sa sobama za restauraciju i muzej sa iskopinama. Navodno hotel pretenduje na 6 zvezdica jer će biti jedinstven u svetu i uložen je ogroman novac u izgradnju, ali pitanje je kad će biti završen.

Nakon što je pao mrak, krenuli smo put Beograda, zadovoljni što smo ovako lep dan proveli vozeći se i šetajući našom lepom Srbijom, koja ima puno toga da nam pruži, ali nažalost, često to ne prepoznajemo.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Srbija

Post od dragan » 03 Mar 2013, 23:25

odlicno :doubleup:

planiram nesto slicno kad se vreme prolepsa... ima u srbiji sta da se vidi...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14233
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 03 Mar 2013, 23:37

trojanac je napisao: zadovoljni što smo ovako lep dan proveli vozeći se i šetajući našom lepom Srbijom, koja ima puno toga da nam pruži, ali nažalost, često to ne prepoznajemo.
Jeeeeej. Uvek sam to govorio.


Sad cekamo Ogija da aminuje za Juzni Bulevar :D

TT

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Srbija

Post od BAJKER » 03 Mar 2013, 23:40

Trojanac, da li si ti ovde kontrolisao saobracaj :)
Slika
Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14233
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 03 Mar 2013, 23:49

E, tu busevi na sprat stanu, pa jedan istrci i navodi. Nema druge.

Na drugim mestima stena nije dovoljno prokopana, pa visoka vozila moraju preci u suprotnu traku, iako ne vide da li nesto ide iza krivine...

Kada se na to dodaju odroni od kise/snega, a leti od vrucine, bude tu vrlo veselo.

TT

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19326
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Srbija

Post od Heinz » 04 Mar 2013, 09:41

trojanac je napisao: Nakon dobrog ručka odlučili smo da krenemo put Kostolca, da obiđemo Viminacijum. To nam nije bilo u prvobitnom planu, pa se nismo baš raspitali ni o tačnoj lokaciji, ni o radnom vremenu za posetioce, ali smo ipak odlučili da odemo tamo. Ali čak i tako značajna lokacija za celu Srbiju, a pogotovo za taj region, nije obeležena dovoljno. Malo su pomogla uputstva koja smo našli na netu, ali od oznaka nismo ništa videli do samog Kostolca, a i to smo jedva primetili. Nije ni čudo jer su oznake toliko male, da se jedva primećuju.
Blizu Velikog Gradišta, je i tvrđava Ram, put je isto bio malo lošiji. Postoji čak i skela za prebacivanje preko Dunava do Banatske Palanke. http://dunav-trans.com/sr/skela-ram-ban ... oznje.html
A propustio si i Srebrno jezero :)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30088
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Srbija

Post od trojanac » 04 Mar 2013, 10:26

Nije bilo vremena za sve, ali tako obično biva. Mada mi Srebrno jezero nije ništa spektakularno, bar nije bilo pre 10-tak godina kad sam bio tamo poslednji put. Verujem da se izgradilo dosta i sredilo, ali samo jezero mi nije ništa posebno.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Srbija

Post od superboss » 04 Mar 2013, 13:03

dragan je napisao:odlicno :doubleup:

planiram nesto slicno kad se vreme prolepsa... ima u srbiji sta da se vidi...

Sigurno...najgore je(a i sramota) da mi o tome nemamo pojma.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Srbija

Post od BAJKER » 04 Mar 2013, 17:01

Na tom potezu dolinom Dunava ima sta da se vidi, vise puta sam isao tim pravcem cisto iz zelje da upoznam zemlju u kojoj zivim, jednom sam cak i biciklom obisao tu deonicu :D Trojanac da li si obisao Lepenski vir, sada je to nesto sasvim drugacije nego sto je bilo i uradjena je krovna nadogradnja samog kopleksa, pre je bilo pokriveno lesonit plocama. Pored izuzetne lepote gde Dunav useca kanjon treba se popeti na mali i veliki Strbac odakle puca predivan pogled.

Photos by Bajker.
Slika
Slika
Slika

Pogled sa malog strbca
Slika
Slika

Od Golupca do Kladova, Dunav protiče kroz najlepšu klisuru Evrope. Ovi predeli su i u geološkom, morfološkom i prostornom smislu najinteresantniji i najatraktivniji. Morfološke odlike Đerdapa ukazuju da je klisura nastala sukcesivnim usecanjem Dunava u planinski masiv Karpata, ostavljajući strme i mestimično vertikalne strane koje se izdižu iznad rečnog nivoa i do 800 metara.
Đerdap čine četiri klisure: Golubačka klisura, Gospođin Vir, Kazan i Sipska klisura. Takodje dolinom Dunava moze se videti sledece:
-Lepenski vir kao najznacajnije neolitsko nalaziste
-Balon stanica Na ulasku u Kazan je Balonska stanica Varnica. Velika lopta na polugi je menjanjem položaja davala signal narednoj stanici iz kog smera se propušta brod.
Nekadašnja balon stanica "Varnica", koja je služila za regulaciju plovidbe u ovom delu Đerdapa. -Hidro elektrana Djerdap-najveca u Evropi hidrocentrala.
-Ostaci Trajanovog mosta, vidljiv samo jedan stub sa nase obale. Trajanova tabla je deo skupa rimskih spomenika na takozvanom rimskom vojnom putu, koji je od Beograda vodio ivicama planina uz desnu obalu reke Dunava, do veličanstvenog Trajanovog mosta preko Dunava, kojeg je izgradio Apolodor iz Damaska po nalogu Imperatora Trajana.
-Trajanova tabla - Tabula Traiana je latinski natpis posvećen rimskom Caru Trajanu /Marcus Ulpius Nerva Traianus/, urezan na isklesanoj steni koja se nalazi iznad Đerdapske klisure.
-Reka Vratna i njeni prerasti (kameni mostovi) pritoka Dunava, nalazi se u severoistočnoj Srbiji. Zahvaljujući specifičnim geološkim odnosima u njenom slivu, stvorena je kompozitna dolina sa klisurama i kanjonskim delovima u karbonatnim stenama.U kanjonu Vratne postoje tri velike prerasti – prirodni kameni mostovi, različitog načina nastanka. One predstavljaju unikatnu pojavu kao određenu fazu evolucije tunelske pećine i rečnih meandara u prerasti.
Prerasti Vratne.
Slika
Slika
Slika
Slika

Odgovori