Put autom do Nemacke

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6888
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Put autom do Nemacke

Post od blaugrana » 21 Jun 2023, 14:01

Za avion se mora malo ranije planirati.
Sa ovakvom konekcijom, ne bi razmisljao ni minuta.
Sa cenom od 1k je vec... zanimljivo.
Ne mora niko ni da dolazi po vas. Direktna konekcija busom sa aerodroma do glave Z stanice, posle toga vozom do cilja.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10614
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Put autom do Nemacke

Post od ljubitelj » 21 Jun 2023, 14:02

Noc bi nas uhvatila kad bi vec bili u Nemackoj
Ne bih savetovao da prva iskustva "prave" vožnje autoputem stičeš noću u Nemačkoj....a to pošto si sam napisao da nikada nisi vozio autoputem praktično (sve u lokalu do 300km i ne računam u ozbiljno iskustvo potrebno za takve ture).

Puno zavisi od samog auta, u nekima je 500km takvo da si mrtav a u nekim je 500km kao da i pre sat vremena krenuo i još si sasvim odmoran.
Ne znam za Hyu, ti ćeš sada testirati i auto a i sebe.

Improvizovana spavanja na pumpama i parkinzima isto bih preskočio, previše rizično i nebezbedno pogotovu sa malom decom koja zahtevaju dodatnu brigu i pažnju ( a to pomaže lopovima i bandama).

Nemačka i ostali nisu ništa bolji ni drugačiji po tom pitanju, i tamo je redovna pojava noćna poseta nezvanih pa šta uvate ili ne uvate zavisno od okolnosti. Nije to ništa novo.
A i ponegde treba dozvola za spavanje na takvim mestima od vlasnika (pumpe itd), treba pitati unapred pre donošenja odluke da se zanoći. (moguće i da se plati kazna).

Računaj da ćete spavati kao primarni sled dogadjaja a ako ispadnu super povoljne okolnosti i procenite da možete u cugu onda tako i napravite...osetićete već šta vam organizam poručuje.

I pijte tečnosti puno, u ovo vreme dehidracija je česta. Ništa alkohol, ništa sa šećerom...(razne kole i slične zasladjene veštačke hemije).

Da dodam, leti su uobičajeni radovi, uobičajene su gužve na granici, uobičajene su gužve na pumpama tako da lako može biti situacija u kojima se stoji ili sporo vozi pa vreme leti a malo kilometara se prelazi.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6772
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Put autom do Nemacke

Post od ljuba » 21 Jun 2023, 14:42

Apsolutno, nikakva planiranja nisu preterano moguca. Ja npr otvorim bookings.com i gledam celu Austriju i ulaz Nemacke pa pronadjem najpovoljnije prenociste i tu planiram da dodjem na nekih 600-1000km puta od Beograda. Ja inace ne mogu da vozim nocu zbog umora i otezanog vida, a covek (prosecan) se mnogo bolje oseca preko dana. Plus ako se ubode neki smestaj sa bazenom u lepom krajoliku to je izuzetan plus sa decom, taman da se dodje predvece i malo opusti… Onda je put vise uzivanje a manje prelazak od tacke A do B :) Mnogi vole da izadju na lepu veceru, ili setnjucu pre spavanja… A deca obozavaju sve nove stvari…

PS: Inace guzve su svuda gde se stvore, odnosno najmanji poremecaj na auto putu pravi velike guzve, a kao sto si rekao zagarantovane na Horgosu, i u poslednje vreme na ulasku iz pravca Srbije u Austriju i Nemacku (zadrzavanja od 30min do 1+h) Ako planiras da prelazis Nemacku nedeljom mozes i brze da vozis 150+ km/h zato sto je kamionima zabranjen saobracaj. Bas sam taj put prosao bar 200puta :)
Poslednja izmena od ljuba u 21 Jun 2023, 14:49, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Put autom do Nemacke

Post od Bogdan » 21 Jun 2023, 14:48

Pauza pauza i pauza, to je to.
Naravno ko moze da izdrzi psihicki, fizicki voznju od preko 1000km, ko ne moze, spavanje u krevetu, bilo gde.

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Put autom do Nemacke

Post od Bogdan » 21 Jun 2023, 17:19

Ja u subotu krecem za Srb, pa ti mogu napisati kakvo je stanje sto budem uspeo da vidim u smeru prema de...

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 863
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Put autom do Nemacke

Post od pegazbre » 21 Jun 2023, 17:22

:doubleup:

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Put autom do Nemacke

Post od Bogdan » 21 Jun 2023, 17:28

Rano ujutru vec oko 06 cu da krenem, pa kad stignem, laganica 130 kmh, pauza gde god mi volja gde vidim da je lepo, pogled neki itd..., rucak, kafa itd, kroz Madjarsku, nigde ne stajem, sve to sa pauzama odradimo kroz Austriju, cim udjemo u srbiju, pravimo veci pauzu, iako imamo jos sat vremena, ali to je to

Vracamo se 09.07.

Ford S-Max 2,5t



Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8837
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Put autom do Nemacke

Post od Gaginh0 » 21 Jun 2023, 18:30

Izbegavao sam da pisem u temi, al ko ga jebe.
Pa da se zapljunem da izgleda ovde jedini vozim noću i uvek biram da vozim noću kad je moguće. Dete/ca spavaju, žena ćuti ili spava, nema kamiona, nema sunca, nema zastoja, imam ADAC ako se bilo šta dogodi. U Novom Sadu sam do 9 ujutro, ispričam se sa svojima sat vremena i onda 3-4 sata odspavam.

Ne mogu reći da sam mlad (iako sam vrv. i dalje među najmlađima sa foruma još od 2008. :kezo: ), ali ja do sad nisam osetio te drakonske umore od po pola nedelje i nemogućnost sastavljanja samog sa sobom kad dođem u Srbiju ili obrnuto. Budem psihički smoren kad se vratim u D, ali sutra već idem na posao najnormalnije.

Sa moje tačke gledišta mnogo veći umor i naprezanje mi predstavlja konstantno prestrojavanje, blicanje, kamioni, plač i nervoziranje deteta, nego mrkla noć i nigde nikoga na putiu.

Pa, opletite :pivo:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Put autom do Nemacke

Post od Bogdan » 21 Jun 2023, 18:45

Ti si vozac kamiona, tu je svaka prica zavrsena. Tacka Ende kraj

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6888
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Put autom do Nemacke

Post od blaugrana » 21 Jun 2023, 19:38

Uvek i svuda nocu.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Put autom do Nemacke

Post od Bogdan » 21 Jun 2023, 19:43

Svako zna svoje, nismo svi isti...

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
AchtungDichtung
Postovi: 148
Pridružio se: 02 Jun 2020, 13:11

Re: Put autom do Nemacke

Post od AchtungDichtung » 26 Jun 2023, 11:21

Ako nemate iskustvo duge voznje po AP ni ti ni supruga, daleko vam je bolje da prespavate. Ima milion mesta u okolini autoputa gde izađeš i za par km si tu. Odmorite, pa sutra opet lagano.
Previše vam je to u cugu rizično ako ste neiskusni. Pri čemu, tih 15 sati nikad ne bude 15, 18 je neki minimum kad uracunas sve pauze.
Neka deca spavaju 50% vremena, ostatak će onaj koji ne vozi morati da se bavi njima.

Sve u svemu, moj savet je da apsolutno negde prespavate. Za oko 100 evrića možete da nađete smeštaj i ne rizikujete glave. Makar spavali tamo 5-6 sati, to pravi ogrooomnu razliku.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8063
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Put autom do Nemacke

Post od OMP » 26 Jun 2023, 11:50

Gaginh0 je napisao:
21 Jun 2023, 18:30


Sa moje tačke gledišta mnogo veći umor i naprezanje mi predstavlja konstantno prestrojavanje, blicanje, kamioni, plač i nervoziranje deteta, nego mrkla noć i nigde nikoga na putiu.
Takodje

Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 863
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Put autom do Nemacke

Post od pegazbre » 26 Jun 2023, 12:16

AchtungDichtung je napisao:
26 Jun 2023, 11:21
Ako nemate iskustvo duge voznje po AP ni ti ni supruga, daleko vam je bolje da prespavate. Ima milion mesta u okolini autoputa gde izađeš i za par km si tu. Odmorite, pa sutra opet lagano.
Previše vam je to u cugu rizično ako ste neiskusni. Pri čemu, tih 15 sati nikad ne bude 15, 18 je neki minimum kad uracunas sve pauze.
Neka deca spavaju 50% vremena, ostatak će onaj koji ne vozi morati da se bavi njima.

Sve u svemu, moj savet je da apsolutno negde prespavate. Za oko 100 evrića možete da nađete smeštaj i ne rizikujete glave. Makar spavali tamo 5-6 sati, to pravi ogrooomnu razliku.
Tako nekako i planiramo na kraju. Ako vidimo da ne ide i da necemo moci onda ce mo prenociti negde usput, necemo siliti da po svaku cenu dodjemo na destinaciju isti dan. Jedino sto smo definitivno odlucili da krecemo rano ujutru, odnosno da budemo na prelazu Backi Vinogradi pre otvaranja u 7 ujutru, polazak poslepodne i voznja nocu otpada.

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Put autom do Nemacke

Post od Bogdan » 26 Jun 2023, 17:13

Evo da ti javim kakvo je stanje od srb prema de Bar sto sam uspeo da vidim. Guzva na Horgos je bila malo veca koliko mi se ucinilo u odnosu na ulaz u srbiju. Ja sam cekao nekih 30min, oratio stanje preko one app.
Ulaz iz Madjarske u Austriju, imaju neke radove, pa je suzenje puta, nekih valjda 10km. I to je to.
Mi smo super stigli, obzirom da smo malo kasnije krenuli, bilo skoro 11, a stigli u 02:30, sve sa pauzama i neka guzva radovi na putu su bili u nemackoj, kako radio rekao, tu smo izgubili nekih 40min, i to je to.

Ford S-Max 2,5t


Odgovori