Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Grčka

Post od Superb III » 14 Okt 2016, 11:12

Jel ovo neki nacionalisticki sajt il sto? Obrisali ste moji post a jel moze da se obrise i onaj gde stoje uvrede prema Makedoniju i naziva se BJRM ili to je OK? To odgovara? Rekao sam i opet cu ponoviti to je uvredljivo za Makedonce isto kao kada bih ja Srbe nazvao Cigane. Oficijalni kod Makedonije je MKD i BJRM postoji samo kod nacionaliste i one koje hoce da vredjaju Makedoniju. Vise je Srbija BJRS jer ste vi u tu Jugoslaviju ostali mnogo duze od Makedonije nego sto je Makedonija. Ukoliko se ne obrise i post u koji stoji BJRM za Makedonija ja cu produziti da prozivam a vama kao administracija ostaje da me trajno banujete i onda mozete da plujete i vredjate Makedonce koliko hocete. I tako retko dolazim na sajt -pa necu uopste od kad me budete blokirali da dolazim.

Ako sam ove godine pri ulaska u Grcku nakon sto su mi zalepili nalepnicu FYROM ,a na moj auto nije bila nikakva naznaka koja bi mogla da provocira Grke bio spreman da prekinem letovanje jos manje tesko ce mi pasti da ne komentarisem tu. Imam svakako mnogo veci prioriteti nego da pisem na garaza. Grcki carinik je pederski to uradio bez da ga vidim zalepio nalepnicu FYROM a ja sam zaustavio auto nakon 50 m od granice i odlepio i bacio. Bio sam spreman da ukoliko bude bilo kakvih problema zasto sam to uradio da okrenem auto u da se vratim u MAKEDONIJU (Namerno za velike slove za one koji hoce da vredjaju) i da uopste ne realiziram taj odmor koji sam planirao (na Lefkadi) vec da odem u Hrvatskoj kao zamenska opcija.Mozda kao u Hitlerovoj Germaniji trebali da Makedonci po Grcku setamo za zutim trakama oko ruke? Neku tetovazu da nam stave da nas obeleze? A ne pa da bi dozvolio da me neko vredja sa BJRM tu a "kulturni" administrator pravi se lud kao po obicaj i obrise samo moj post. Ako Makedonci nisu dobro dosli slobodno kazite jer ja vam garantujem da je to uvredljivo za sve nas. Kako da vam objasnim nije mi jasno kao sto je za Srbiju kod SRB ili za Bosnu-BIH,za Makedoniju je MKD. Koriscenje od clana BJRM je sa namerom uvrede na nacionalnoj osnovi i to se tolerise. Nikakva druga namera ne moze da bude. Slobodno ga prozivam njega neka dodje u Skopje i neka to javno kaze i garantujem da ce on za to dobiti batine koje ce ih pamtiti ceo zivot. Iskreno bas zbog ovakvih seronje pocinjem da preispitivam moji odnos prema srbima.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Grčka

Post od Sloba » 14 Okt 2016, 11:27

Sve su to gluposti. Ne sto ti pises, nego celokupno bavljenje takvim temama. Ili si covek ili nisi.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8373
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od grujicd » 14 Okt 2016, 11:30

Kucaj na guglu makedonija pa će sa strane da ti odmah iskoči fyrom. Niti smo to mi izmislili niti nas se nešto tiče. Kao da nemamo dovoljno naših problema. U stvari do tvog posta nisam ni znao koliko to vama smeta, jer ni nemam kontakta sa makedoncima sem što slušam Vlatka Stefanovskog kad god dođe i što sam navijao za Kaliopi na evroviziji. Tako da je dobro što si skrenuo pažnju da je to vama neprijatan termin i da ga izbegavamo.

Sa druge strane viđao sam grke kako zapene i izgube svaku racionalnost kad kažemo Makedonija, a ni tvoj post ne izgleda kao da je pisan hladne glave.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Ji 4Tze » 14 Okt 2016, 11:31

žali bože helenskoga nasleđa... ne znaš ko je veći naslednik da l Makedonci ili Halkidikćani :mrgreen:
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Grčka

Post od samo polako » 14 Okt 2016, 11:39

Izgleda sam talentovan da napravim sranje! :pardon:

Stvarno mi nije bila namera da uvredim bilo koga!
Jednostavno sam Guglao i pokupio taj naziv, što reče Floyd.
iskreno nisam imao pojma da to nekoga toliko vređa.

Hteo sam da se izvinim, činio sam to i pre kada nenamerno uvredim nekoga ili pogrešim ali posle onih prozivki sa kraja teksta ne da neću nego se suzdržavam da ne kažem nešto još gore.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

ftj
Postovi: 13042
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od ftj » 14 Okt 2016, 11:52

Kako im ne smeta pa do skoro su makedonci morali da nose ausvajs kad idu u grcku a maltretiranja policije i carinika su bila uobicajena(kapiram da se i danas ponekad desi). I to ono maltretiranja sa lupanjem samara ako nesto ne odgovoris kako treba i sl. Grci su generalno idioti, mnogo veci od nas.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19276
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 14 Okt 2016, 12:09

Halkidiki je u njihovoj Makedoniji, oni drugu ne priznaju, zato se ljute. Gde su oni ako nisu u Makedoniji, to je taj rezon.

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Grčka

Post od samo polako » 14 Okt 2016, 12:11

Ja to nisam znao!
Znam da se spore oko imena i to je to.

Mogao je kulturno i vaspitano da se obrati i stvar bi bila rešena!
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Grčka

Post od Superb III » 14 Okt 2016, 12:15

Mi imamo duze vreme probleme sa Grce po tom pitanju. FYROM moze da izadje na neki Grcki sajt pri "Guglanje" i nista vise. Kada vec "Guglas" proguglaj koji je oficijalni kod Makedonije. Kina,Rusija,USA... i jos mnogo zemlje priznaju (70-80% od svetskih drzava) Makedoniju pod imenom Makedonija. Necu da pricam o istoriju al Grci su izvrsili takvo etnicko ciscenje nad Makedonce 45-48 god. da gotovo ili nema ili su asimilirani. Interesnatan je fakt da Grcki granicari i policajci koji verovatno su ssa everni deo Grcije odlicno govore Makedonski. Da bi razumeli kako se Grci ponasaju prema Makedonce samo jedan put uz salu kada ste u Grcku kada vas neko pita odakle ste, reci te mu da ste iz Makedonije i videcete reakciju. Ja ne volim samo da me neko naziva ono sto nisam. Niti hocu ja da nazivam nekoga kako ne hoce ili ono sto nije. Ja sam i srpski kum i imam mnogo prijatelja u SRB al da budem iskren nikada niko me nije nazvao BJRM-ovac il nesto slicno.Niti bi dopustio.

@Samo polako jel si ti iz Kine pa ti je potreban internet da znas kako se tvoj juzni sused zove?

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Grčka

Post od Superb III » 14 Okt 2016, 12:17

Heinz je napisao:Halkidiki je u njihovoj Makedoniji, oni drugu ne priznaju, zato se ljute. Gde su oni ako nisu u Makedoniji, to je taj rezon.

A od kada se termin Makedonija koristi u Grckoj znas? Od 90-tih kada je Makedonija postala nezavisna pa onda su poceli Grci da ga koriste. Plus ako se hoce resenje moze se .Ako postoji Republika Irska i Severna Irska moze i Republika Makedonija VS kako grci hoce neka im bude Makedonija i resen problem dovoljno da ima razlike al eto moze im se.

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Grčka

Post od samo polako » 14 Okt 2016, 12:25

Nema potrebe da od ove korisne teme pravimo sranje.
Uostalom ovo je forum o automobilima i putovanjima a ne istoriji i politici.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Grčka

Post od Floyd » 14 Okt 2016, 12:29

Makedonija je u UN zvanično priznata kao FYROM. Ne vidim što se nerviraš kad je to činjenica?

Srbija je čak i priznaje kao Republika Makedonija. Veći problem imate sa Bugarima koji negiraju Makedonsku naciju ali oni vam nisu problem jer dele pasoše.

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Grčka

Post od Superb III » 14 Okt 2016, 12:37

Nisi ni ti ververica. Niti si pao sa Marsa. Niti (nebitno koliko imas godina) ne znas kako ti se zove juzni sused. Tacno nije ovo istoriski forum i zato necu da pisem o istoriju. Al svakako cu reci da to sto si ti rekao nije dobro ,taj kod ili ime obicno koristi neko (obicno Grci drugi nema problem sa nasim imenom ili kodom) kada hoce da uvredi Makedonce. Osetio sam se uvredjen i reagovao na to.

Floyde imam i te kako problem sa tom. U Makedonskim ustavom pise Makedonija,u mom pasosu isto, ja sam Makedonac a u UN je privremena referenca a ne ime a kod je MKD. Nigde nijedan Makedonac (niti politicar) se nije slozio da ga zovu drugacije. Postuj to ako mozes ako ne napravi jos jednog neprijatelja. Najvece zemlje nas priznaju pod Makedonija,to nisu uradili jos mnogo malo zemlje.(Grcija,Kipar i neke Evrpske prijatelje Grcke). A ono sa UN to Grcija blokira videcemo do kad. Zamisli Srbija ne "cak" i priznaje. Bugarija je prva priznala Makedoniju pod ustavnom imenju.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Grčka

Post od Floyd » 14 Okt 2016, 12:59

Bugari priznaju formalnosti ali negiraju postojanje cele nacije na veoma perfidan način. Daju pasoš i besplatno školovanje svakom Makedoncu koji se izjasni kao Bugarin.

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Grčka

Post od Superb III » 14 Okt 2016, 13:38

To je vec drugo pitanje. Mislim da i mnogo Srbi postaju "Bugari" ili "Rumuni" da bi dobili pasos za da mogu da idu i rade u EU. Cak verovao il ne i Albanci se pisu kao Bugari za da bi mogli da idu da rade u EU. To je zbog ekonomskih razloga. By the way kako si ti druze dobio radnu dozvolu za CH ,jel su te CH pozvali ili i ti imas neki pasos?

Tacno je inace da i mnogo Makedonci uzimaju Bugarski pasos za da bi mogli da rade u EU.


I na temu. I nama Makedoncima treba zeleni karton godisni koji kosta 100 eu i to je ono prvo sto nam srpski policajac zatrazi na granicu pored pasosa (licnu kartu). Ne znam koliko kosta zeleni karton kod vas al se ne zalimo,znamo da to treba (mozda moze i drugacije da se resi ne znam) i ga vadimo ako hocemo bilo gde da putujemo. Ako se putuje za Bugarija onda pored zelenog kartona vozacke dozvole obavezna i medjunarodna vozacka dozvola na granici. (policija me jos nije tamo zaustavila)

Odgovori